Bu konuyu okuyanlar

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Arkadaşlar bence bu gibi konularda eğer IBAN ile ödeme yapacaksanız T.C no almaya özen gösterin. Sebep derse, IBAN+ TC gerekiyor diye belirtirsiniz. TC olmadan birşey yapılır mı bilemiyeceğim.

İyi Forumlar...

Gencaycerit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar bence bu gibi konularda eğer IBAN ile ödeme yapacaksanız T.C no almaya özen gösterin. Sebep derse, IBAN+ TC gerekiyor diye belirtirsiniz. TC olmadan birşey yapılır mı bilemiyeceğim.

İyi Forumlar...
tc kimlik numarası , baba adı , doğum tarihi , eşinin ve çocuklarının ismi , adresi belli hocam zoruma giden yeni ilan açıyorlar hukuktan gram korkusu yok küfür ediyor boşa uğraşıyosun diyor adam geçim haline getirmiş bu işi

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
tc kimlik numarası , baba adı , doğum tarihi , eşinin ve çocuklarının ismi , adresi belli hocam zoruma giden yeni ilan açıyorlar hukuktan gram korkusu yok küfür ediyor boşa uğraşıyosun diyor adam geçim haline getirmiş bu işi
Şöyle bir geçerlilik var, bilgiler elinizde olsa dahi somut kanıt olmadıkça haklı sayılmadığımızı düşünüyorum. Yani video vs... Bir de hukuk ile alakası yok. Siz eğer mağdur iseniz geçmiş olsun dileğini iletirim. Get veya sahibinden de sağ üstte kaçıncı yılı olduğuna veya kurumsal olmadıkça havale ardından kargo gibi alışveriş yapmanızı tavsiye etmiyorum...

ali efe candan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mağdur olanlara öncelikle geçmiş olsun diyorum. Ama bunuda biliniz dolandırıcının ekmeğine yağı süren bizzat alıcı. Güvenli ilan satışı var get ilan diye geçer oradan ilanı verir kargo gelir kontrol sonucu para ödemesi yapılır. Yada çevrenizdeki ilana bakılır satıcı ile bizzat yüzyüze görüşme sonuçu alışveriş tamamlanır. Hiç tanımadığın birine görmediğin hayali ürüne önceden para gönder sonra siteyi suçla biraz haksız bir suçlama olmuş. Yeni alışveriş yapanlar umarım daha dikkatli ve ayrıca güvenli sitelerden ve güvenli olan sitelerin url adreslerini kontrol edip alışverişlerini tamamlamaya özen gösterirler. Lütfen para kolay kazanılmıyor ucuz diyede hemen heryerden alışverişte yapılmaz pahalı al sağlam al felsefesi içerisindeyim. Neyse herkese iyi çalışmalar.

Gencaycerit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Mağdur olanlara öncelikle geçmiş olsun diyorum. Ama bunuda biliniz dolandırıcının ekmeğine yağı süren bizzat alıcı. Güvenli ilan satışı var get ilan diye geçer oradan ilanı verir kargo gelir kontrol sonucu para ödemesi yapılır. Yada çevrenizdeki ilana bakılır satıcı ile bizzat yüzyüze görüşme sonuçu alışveriş tamamlanır. Hiç tanımadığın birine görmediğin hayali ürüne önceden para gönder sonra siteyi suçla biraz haksız bir suçlama olmuş. Yeni alışveriş yapanlar umarım daha dikkatli ve ayrıca güvenli sitelerden ve güvenli olan sitelerin url adreslerini kontrol edip alışverişlerini tamamlamaya özen gösterirler. Lütfen para kolay kazanılmıyor ucuz diyede hemen heryerden alışverişte yapılmaz pahalı al sağlam al felsefesi içerisindeyim. Neyse herkese iyi çalışmalar.
Teşekkür ederim hocam , lakin sahibindende bu dolandırıcılar beni dolandırdıktan sonra 14 farklı ilan verdiler ve sahibindende 20 ye yakın şikayetim var diyorumki ıp ban atın adam birisini dolandırıyor ilanı kaldırıyor sahibindenden mesaj geliyor 2 dk sonra incelemeye alınmıştır diye 20 tane şikayetimdede ilanların ss leri mevcut olduğu halde aynı fotoğraflı aynı açıklamalı ilanları neden onaylıyorlar sahibinden.com asıl bu dolandırıcıların ekmeğine yağ süren , adamlar eski hesapları bulup o hesaplarla işlem yapıyor bence bunların bir tanıdığıda yada ortaklarıda sahibinden.com çalışanı , hacker olsalar atm den para çeken şahsın yüzünün görüneceğini bilmeleri lazım ki hesap sahipleri de bu durumda suçlular

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Benimde başıma gelmişti, Allah yardımcınız olsun, böylelerini başımızdan uzak tutsun

ali efe candan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Teşekkür ederim hocam , lakin sahibindende bu dolandırıcılar beni dolandırdıktan sonra 14 farklı ilan verdiler ve sahibindende 20 ye yakın şikayetim var diyorumki ıp ban atın adam birisini dolandırıyor ilanı kaldırıyor sahibindenden mesaj geliyor 2 dk sonra incelemeye alınmıştır diye 20 tane şikayetimdede ilanların ss leri mevcut olduğu halde aynı fotoğraflı aynı açıklamalı ilanları neden onaylıyorlar sahibinden.com asıl bu dolandırıcıların ekmeğine yağ süren , adamlar eski hesapları bulup o hesaplarla işlem yapıyor bence bunların bir tanıdığıda yada ortaklarıda sahibinden.com çalışanı , hacker olsalar atm den para çeken şahsın yüzünün görüneceğini bilmeleri lazım ki hesap sahipleri de bu durumda suçlular

Site o şekilde çalışmıyor ilanı onay veren botlardır. Bazı yasaklı kelimeler var o listeye girmeyince istediğin kadar ilan yazarsın. sitenin sahibi olsam bende yasaklamak çünkü get ilansız olan ürünlerden ben sorumlu değilim alıcı önlemini alması gerekiyor. Ayrıca yakalama korkusu oldukları için internet cafelerden bu işi yapıyor olabilirler en basit yöntem olur.

Gencaycerit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

yusuf ersoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Gencaycerit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
hocam geçmiş olsun aynısını az önce yaşadım fakat ben internette numarayı aratınca sizin bu konuyu gördüm istersen konuşmaları atayım.hayat kurtardın işte o ilan ACER İ5 NİTRO ÖZEL SERİ 8GB RAM 1TB+128SSD 4GB NVİDİA KUTULU FUL - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 500647068
--- Gönderi Güncellendi ---
vallahi hayat kurtardınız allah razı olsun.

Çok iyi olur hocam konuşmaları atmanız , aynen artık bu ilanı veriyor dolandırıcı. Faydam olduysa ne mutlu bana

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
kardeş peşini bırakma olayın gerekirse ankaraya git o adamı bul eninde sonunda da olsam ben o adamı bulurdum döverdım

Gencaycerit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
kardeş peşini bırakma olayın gerekirse ankaraya git o adamı bul eninde sonunda da olsam ben o adamı bulurdum döverdım
kendisi istanbulda bi ara kendi ismiylede ilan vermiş birde çelişkili konuşunca cem köycü adındaki şahsın dolandırıcı olduğu kanıtlandı ama 6 hafta oldu daha dava açılmadı sanırım bir çok şikayet olunca birde atm den parayı çeken şahsın güvenlik görüntülerini talep ettim kanıt olsun diye bu delilleri toplamak için daha açılmadı sanırım parayı geri alamasamda başka bir şekil çekecek cezasını inşallah

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
Dolandırmağı kendine iş biliyor. Erkek kırıntısı.
Benide dolandırmışlar hemde elden teslim almıştım hdd diski güvendim işte . Böyle insanların yaşaması hava israfı bence. Boşuna hava tüketiyorlar ölmeleri gerek.

Namus Şereflerini paraya satanlar öyle yapıyor.

Affedin sinirlendim biranlık.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Dolandırmağı kendine iş biliyor. Erkek kırıntısı.
Benide dolandırmışlar hemde elden teslim almıştım hdd diski güvendim işte . Böyle insanların yaşaması hava israfı bence. Boşuna hava tüketiyorlar ölmeleri gerek.

Namus Şereflerini paraya satanlar öyle yapıyor.

Affedin sinirlendim biranlık.
Küfüre gerek yok arkadaşlar sakin... :)

İyi Forumlar...

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
uzak durulacak bi site. geçen gün ikinci el araç piyasasını bilinçli yükseltmekten sağlam ceza yedi zaten. dolandırıcıları tespit etme mekanızması diye bişey yok. hatta şikayetler bile bazen günlerce incelenmiyor, sahte ilanlar hala duruyor. dikkatli olun.
--- Gönderi Güncellendi ---
arkadaş dün sitende bi araba sorguladı. Dacia marka araba, kazasız boyasız değişensiz falan yazıyor ilanda. plaka sorgulama yapalım dedik doğrumu diye. plaka audi marka bambaşka bi arabaya ait. :D

sahibinden artık dolandırıcıların ve al satçıların eline düştü. halk olarak biz çekilelim aradan birbirlerini dolandırsınlar.

Brk95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar an itibariyle bahsi geçen kişi tarafından dolandırıldığımı düşünüyorum. Logitech G27 Garantili başlıklı Erman Zeybek adlı Sahibinden.com kullanıcısı tarafından açılan ilanın satıcısıyla iletişime geçip güvenli olduğunu düşündükten sonra sabah EFT ile parayı gönderdim. (Güvenli olduğunu kanaat getirmeme sebep olan faktörleri ayrı bir konu olarak yazmayı düşünüyorum.) Takip no istiyorum oyalayıp duruyordu ve en sonunda whatsapp fotoğrafını falan kaldırdı. Telefon aramalarına da cevap vermiyor. Bunu yazma amacım daha çok kişiye ulaşıp , daha fazla kişinin canının yanmasını önlemek. Aman dikkatli olun.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Arkadaşlar an itibariyle bahsi geçen kişi tarafından dolandırıldığımı düşünüyorum. Logitech G27 Garantili başlıklı Erman Zeybek adlı Sahibinden.com kullanıcısı tarafından açılan ilanın satıcısıyla iletişime geçip güvenli olduğunu düşündükten sonra sabah EFT ile parayı gönderdim. (Güvenli olduğunu kanaat getirmeme sebep olan faktörleri ayrı bir konu olarak yazmayı düşünüyorum.) Takip no istiyorum oyalayıp duruyordu ve en sonunda whatsapp fotoğrafını falan kaldırdı. Telefon aramalarına da cevap vermiyor. Bunu yazma amacım daha çok kişiye ulaşıp , daha fazla kişinin canının yanmasını önlemek. Aman dikkatli olun.
Geçmiş olsun . Numarasını araştırın polise verin .

Brk95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun . Numarasını araştırın polise verin .
Sağolun Savcılığa dilekçe ile suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. Muhtemelen paramı geri alamayacağım ama yaptıkları yanına kar kalmamalı. Daha fazla insan mağdur olmamalı.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
ürünü almadan para havale etmek nasıl bir kafadır anlamış değilim.

EnesS16

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Ha paranı bankadan çalmışlar ha da böyle ne farkı var. Şebeke oldukları için savcılık olaya gereken önemi verecektir diye düşünüyorum olayı bırakma yerleri ve tel. no.ları belli olduğu için olayı peşini bırakma. Sürüm sürüm süründürürsün onları.

JöhMuro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Kardeşim İnternette Dolaşırken Bu Yazını Okudum Ben Şırnakda Jandarma Özel Harekat Mensubu Uzmançavuşum Bu Kişi ve Şahışlar Benide Yaklaşık 1200 TL Kadar Bir Paramı Dolandırdılar Yeğenime Bilgisayar Hediye Etmek İçin Dolaşırken Bu Selahattin Acar Lakaplı Kişi Eşinin Doğum Yapacağını ve Acil Paraya İhtiyacı Olduğu İçin Uyguna Verdiğini Söyledi Görüşmelerimde İkna Olmadım Ama İyi Niyetimi Kullandım İlk ve Sondu Zaten Herneyse Bu Kişi ve Şahışlar Çok Yüksek Olasılık Çete Savcılık Tarafından Suç Duyurusunda Bulundum Ve Bu Kişinin Telefon Numarasına Kadar Ulaştım İsmi Semih Şahin Şuan Savcılıkda İşlem Telefonla Aradım Bildiğin Dümdüz Sövdüm Ama Neye Yarar. . Konum Takibinde İSTANBUL Küçükçekmece Civarını Yakalayabildim Gerisi Yok Olsa İbrete Alem Canını yakacağım.

Demirdemir34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gencay hocam bu adamları dava ettiniz mi bende dolandırıldım ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz fake ilanlar açmaya devam ediyor şfrszler

4nkaraL1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı kişi aynı leptop aynı benide dolandırdı karakola gıttım adlıyeye gıt dedı yarın 4 5 gibi adlıyeye gidicem ilan yanını kaldırmıs bende kopası var
Facebook'tan Çıkılıyor

veysel sarı dolandırıcı numarasu 0554 136 6411 Aksam 18 05 2018 adlıyeye gıdıcem

---- Mesajlar birleştirildi ----

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.sahibinden.com%2Filan%2Fikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-beyaz-sony-vaio-i5-cok-temiz-garantili-8gb-ram-plus1tb-hdd-plus2gb-nvida-567623082%2Fdetay&h=ATPvqHZ8hZtaHuiZI-LB4k7k0J_rUMMlZu8AEJwmcX9D0RnPcUX3t7uh-72qO1FGjhBjEajpZz2VsFeBllMq8OqlsQgXTYZAW0Ozjin8-3w_fYgvCjOG
https://l.facebook.com/l.php?u=http...WrlAQiDdgMM2_v7EyR95RoK9upqPSp1PcdaNf64xc&s=1

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140

4nkaraL1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o anda bılemıyoruz 1 haftadır arastırıyoruz cebımıze cok uygun gelıyor 620 dedı 500 tl vardı bende mesaj attım numarayı bole bole 500 tl var kalanı 25 i gönderebilirim anaca birseyler yaparmısnız dıye tel aradım konustuk anlastık hersey cok guzel 500 tl cebe havale yaptım engelledı benı gonderdıgım an bıda yazmadı dırek engelledı bu aksam varcam adlıyeye ıns bı sonuc alırım

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Sahibinden değilde Letgo üzerinden yakındaki yerlerden arayın bu tip ürünleri. Ben gece 12de anakart sattım letgodan. Adam geldi parasını verdi gitti. Basit.

Son mesajlar