LG G5 Kullanıcı Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

onurello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler lg g5 de iphone 7 deki gibi lens bulanıklığı özelliğini kullanabilen var mı ? manuel mod da makro çekim modunda yapılan çekim gibi ama bildiğiniz gibi bu mod belli bir mesafeden sonra işe yaramıyor, mesala 2 metre mesafede çekilecek bir objenin net arka planın bulanık olmasını istiyorum iphone 7 bu özelliği çift kamerası ve yazılımı ile yapabiliyor ,bizim tellerde bunu yapabilecek donanıma sahip ancak markette bunu yapabilecek bir uygulama bulamadım belkide telefonun kendi yazılımında olması gereken bir durum bu ,verilecek bir yazılım ile çözülebilir aslında ,ben yinede başka bir metodla belki çözebilen olmuştur diye sorayım dedim :)

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Forumdaki bir arkadas İp7+ içinde küçük mesafelerden sonra o bokeh efektini aladığını desteklemediğini söylüyor. Lg de manuel ayardan odaklama yapılabiliyor arkası bulanıklasıyor fakat aynı sekilde belli mesefelerde oluyor bu. Onun dışında Lg nın diğer bokeh efekti veren telefonlar gibi cift kamerası var fakat bizdeki 2. kamera geniş açı çekıyor sanırım bu yüzden bokeh efekti olmuyor
beyler lg g5 de iphone 7 deki gibi lens bulanıklığı özelliğini kullanabilen var mı ? manuel mod da makro çekim modunda yapılan çekim gibi ama bildiğiniz gibi bu mod belli bir mesafeden sonra işe yaramıyor, mesala 2 metre mesafede çekilecek bir objenin net arka planın bulanık olmasını istiyorum iphone 7 bu özelliği çift kamerası ve yazılımı ile yapabiliyor ,bizim tellerde bunu yapabilecek donanıma sahip ancak markette bunu yapabilecek bir uygulama bulamadım belkide telefonun kendi yazılımında olması gereken bir durum bu ,verilecek bir yazılım ile çözülebilir aslında ,ben yinede başka bir metodla belki çözebilen olmuştur diye sorayım dedim :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
O kamera yerleşimi ile ilgi birşey sanırım donanımsal işte anlayın anlatamadım ben

onurello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında bokeh efektini yüklediğim bir programla kısmen çözmüş durumdayım (google camera) ancak markette bulamadım bende apk sini indirip yükledim google camera 4.1.006.126161292 (arm64) , bu programı yükledikten sonra ayarlardan lens bulanıklığını seçip 2 metre mesafeye kadar istediğim çekimlere yakın sonuçlar alabiliyorum biraz uğraştırıyor ama pratik yapmak lazım ,yasak değilse linkte paylaşırım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aslında bokeh efektini yüklediğim bir programla kısmen çözmüş durumdayım (google camera) ancak markette bulamadım bende apk sini indirip yükledim google camera 4.1.006.126161292 (arm64) , bu programı yükledikten sonra ayarlardan lens bulanıklığını seçip 2 metre mesafeye kadar istediğim çekimlere yakın sonuçlar alabiliyorum biraz uğraştırıyor ama pratik yapmak lazım ,yasak değilse linkte paylaşırım
Değil paylaşabilirsin.

ystipi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar samsung note 4'ten lg g5'e gecilir mi mantikli mi?

ystipi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Butce falan onemli degil g5in tasarimi begendim onun disinda note4ten memnunum zaten

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Arkadaşlar samsung note 4'ten lg g5'e gecilir mi mantikli mi?
7 aydır g5 kullanıyorum ve tek bir sorunlar karşılaşmadım.Fakat çevremdeki çoğu insan kronik sorunlar yaşamakta. Lg g5 almak çok risklidir öncelikle belirteyim.
Lg kendisi v20 lerde bootloop sorununu kabul etmiştir. Bence bunları alıcağına kafan rahat bir şekilde Samsung S7 almanı tavsiye ederim. Çünkü lg demek risk demek.

furkanarikan

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Butce falan onemli degil g5in tasarimi begendim onun disinda note4ten memnunum zaten
boşver alma kardeşim pişman olursun alanların %80 ninde ghostscreen var riske gerek yok film oyun zevkinin içine ediyor aşırı ısınıyor 5. 6 aydan sonra

Muratdr63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. Lg g5 H858 model telefonum var ve yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. Ghostscreen problemim var ona artık alıştım ama navigasyon problemi duzelmedi. Böyle bir sorun yaşayan ve çözüm bulan varsa paylasabilir mi

Muratdr63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. Lg g5 H858 model telefonum var ve yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. Ghostscreen problemim var ona artık alıştım ama navigasyon problemi duzelmedi. Böyle bir sorun yaşayan ve çözüm bulan varsa paylasabilir mi

furkanarikan

Asistan
Reaksiyon puanı
21
navigasyon problemi bendede var

kafkefkasva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
H858 model navigasyon problemi bende de var bunun icin telefonu garantiye verip olumlu sonuc alan var mi acaba ?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Ana ekranda sanal tuşların altındaki siyah boşluk nedir Allah aşkına? Çerçeveye kadar ekran olması gerekiyor oranın. çok kötü bir detay.
o kadar para veriyorsun, yine siyah çerçeve general mobile'deki... kazıq .d

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
o kadar para veriyorsun, yine siyah çerçeve general mobile'deki... kazıq .d
Yok ya :D Geçen sene kasımda 1600 lira falandı hb de o aralar en ucuz amiral gemisi 2400 ile Xz di :D
Fiyatına göre efsane bir telefon fakatttt... Risktir lg :D Alan ona göre almalı. Mesela ben kasımdan beri kullanıyorum sıfır hata. Ghost screen bile yok

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
Yok ya :D Geçen sene kasımda 1600 lira falandı hb de o aralar en ucuz amiral gemisi 2400 ile Xz di :D
Fiyatına göre efsane bir telefon fakatttt... Risktir lg :D Alan ona göre almalı. Mesela ben kasımdan beri kullanıyorum sıfır hata. Ghost screen bile yok
Benim ikinci ekranda bile ghost var

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
lg g4'te de ghost screen oluyormuş :D

her neyse siz bizim akıllı tahtayı görecektiniz :) kalem açıyorsun kendi kendine kalem aşağıya doğru gidiyor değişik şekiller oluşuyordu

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
selam arkadaşlar

gps sorunu yaşıyorum bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı ?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
navigasyon vb uygulamaları açtığım zaman gps ten konum almıyor yaklaşık 15 20 dk beklememe rağmen konum gelmiyor
Ben yaşamıyorum bu sorunu ama baska yerlerdede bu sorun hakkında bişeyler duymuştum. Bu arada telefonunuz Tr garantili mi ?

FurkanKKK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranın etrafındaki siyah çerçeve berbat , her yönüyle iyi telefon

OnurSerkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sorunlarımıza ve isteklerimize daha rahat bir çözüm yolu bulabilmek için LG / Kullanıcı Topluluğu whatsapp grubunu kurdum. Grup bağlantı linkine tıklıyarak katılabilirsiniz . Çözümlerin cevapları aynı zamanda burdan da paylaşılacaktır. Umarım link paylaşımı yasak değildir. Umarım faydalı olur.

LG / Kullanıcı Topluluğu
WhatsApp Grup Daveti

https://chat.whatsapp.com/AeX4i4ntHknGR0xM7hMyTQ

ridooking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler ekran koruyucu kırılmaz cam jelatin vs. önerebileceğiniz bi ürün var mı? benim taktığımın üst ve altında hep hava kabarcığı oluştu da.dandikti biraz.
link vs. atarsanız çok memnun oluurm. mümkünse kenarlarda boşluk kalmasın

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
beyler ekran koruyucu kırılmaz cam jelatin vs. önerebileceğiniz bi ürün var mı? benim taktığımın üst ve altında hep hava kabarcığı oluştu da.dandikti biraz.
link vs. atarsanız çok memnun oluurm. mümkünse kenarlarda boşluk kalmasın
Dostum G5 in üst camı eğimli olduğu için oraya uygun bir ekran koruyucu bulman çok zor. Ben buff ekran koruyucu kullanıyorum. Baya iyi yani