Sony Xperia XZ Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

kaleargon

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Note 5 ve Xz arasında kalmıştım ve Xz satın aldım. Klavyeyi hiç beğenmedim. Xperia Keyboard indirmek istedim sürümünüz uyumlu değil hatası aldım. Ne yapmalıyım ya da içerisinde Türkçe karakterler ( ç,ş,i,ğ,ü) içeren kullanışlı bir klavye var mı ?
CM Keyboard kullan

muhammet çıray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba.
Video çekipte albümdan oynatmaya başlattıktan sonra bu video oynatılamıyor ibaresi ilr karşılaşan varmı.
Her formatta denedim

Ahmet Karaçam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.
Sevgili XZ liler, android 7.1.1 güncellemesi aldıktan sonra telefonla konuşurken üst bildirim çubuğunda rahatsız etme modu otomatik olarak devreye giriyor ve bi kaç kez devrede kaldı bence 7.1.1 de bi sıkıntı var başka bu sorunu yaşayan var mı?
_20170502_144017.JPG

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Ben Android 7 yi hala alamadım. Sony nin Windows uygulaması ile geçebilirim ama onda da uygulamalarım gidecek bir daha baştan yüklemeye erindiğim için onların vermesini bekledim onlar da sağ olsunlar bir türlü veremediler Android 6 ya devam.

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Ben Android 7 yi hala alamadım. Sony nin Windows uygulaması ile geçebilirim ama onda da uygulamalarım gidecek bir daha baştan yüklemeye erindiğim için onların vermesini bekledim onlar da sağ olsunlar bir türlü veremediler Android 6 ya devam.
Bende de ayni problem vardi
.. sistemi onarip tekrar kurunca 7 otomatik yüklendi..hatta sonra 7.1 de geldi. Bence denemelisiniz ..

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
yav bu nougat yeniden ne zaman dağıtıma başlayacak? bu japonlar ayıp ediyor valla
--- Gönderi Güncellendi ---
Bende de ayni problem vardi
.. sistemi onarip tekrar kurunca 7 otomatik yüklendi..hatta sonra 7.1 de geldi. Bence denemelisiniz ..
nasıl onarıcaz?

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
beyler bayanlar az önce denedim oluyor 7.1.1 yaptı direk sorun çıkmıyor

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
xz nin tasarımını sevmeyen xperia z yide z1 ide sevmemiştir zaten, ama ben xperia z yide z1 ide z2 yide sevdim eski nokıa n9x6 tasarımlarına benzıyor
ayrıca özünden hiç kopmadı erıcsson w810 i olsun w960 olsunalacagım telefon xz olabilir

kuşkucu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şuan xz kullanmıyorum. 2200 tl ye xz note 5 almasın. Alabiliyorsa s7 veya üzeri tavsiye ederim.

forumun önde gelen isimlerinden olarak şu anda hangi cihazı kullandığını merak etmekteyim :D

sony xperia xz premium canavar gibi olcak gbi sankim

ekmelburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese merhaba, xperia x peerformance konusu ölü olduğu için kardeş telefon xz ye sorumu sormaya karar verdim. ABD den gelme bir x performance kullanmaya başlayacağım yakında inşallah.

belki duymuşsunuzdur ABD modellerinde yazılım ile parmak sensörü kapalı durumda. şimdi ben telefona flash tool ile resmi uk romu atarsam, uk rom için güncellemeleri alabilir miyim. (bu soruyu x performance tr ye gelmediği için tr rom yoktur diye düşündüğüm için uk rom örneğini vererek yazdım)

cevap verenlere şimdidden teşekkürler

HyperUSB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
XZ almayı düşünüyorum kullanan birisi yorum yapabilir mi telefon hakkında? teşekkürler

Ahmed Aydın ORHAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Xz veya s7 almayı düşünüyorum hangisi tercih etmeliyim?
merhaba biraz geç gördüm umarım geç kalmamışımdır.ben olsam xz alırdım sebebim pil ömrü ve cam olmaması ve xz daha stabil.ama s7 nin arka kamerası biraz daha güzel hele hele düşük ışıkta fark atıyor.s7 nin ön kamerası zayıf xz ninki daha başarılı.xz nin ekranı bence daha güzel ips olduğundan dolayı.performansta benzer fakat 820 s7 nin 8890 ından az daha iyi.ama xz biraz daha fazla ısınıyor.bence daha şık xz.şu an xz 100 tl daha uygun bence xz iyi seçim almalısın.
XZ almayı düşünüyorum kullanan birisi yorum yapabilir mi telefon hakkında? teşekkürler
deneyimledim ama kullanmıyorum ısınıyor ama sorun edecek kadar değil.ele iyi oturuyor.oyunlarda mükemmel.ekranı harika.ps4 ile uyumlu.suya dayanıklı.sd kart var.ve bence çok şık.arkası hassas onun dışında gayet iyi 2300tl altına en iyi seçenek ve alınabilir.orman mavisini tavsiye ederim.
iyi ama s7 ve htc 10 un bir tık gerisinde ön kamera fena değil iyi yani.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Note 5 ve Xz arasında kalmıştım ve Xz satın aldım. Klavyeyi hiç beğenmedim. Xperia Keyboard indirmek istedim sürümünüz uyumlu değil hatası aldım. Ne yapmalıyım ya da içerisinde Türkçe karakterler ( ç,ş,i,ğ,ü) içeren kullanışlı bir klavye var mı ?
Sony'de ki klavye dünya çapında en çok kullanılan klavye Türkçe karakter konusu falan ayarlanabiliyor, tuş boyutları falanda ayarlanabiliyor. Ayarı yapılamayan benim bildiğim bir şey yok.

Reaksiyon puanı
5,172
Sony'de ki klavye dünya çapında en çok kullanılan klavye Türkçe karakter konusu falan ayarlanabiliyor, tuş boyutları falanda ayarlanabiliyor. Ayarı yapılamayan benim bildiğim bir şey yok.
Sonydeki klavye sadece (istisnalari var) sonyde kullanilabiliyor google playde bile apk si yokken ve sonynin berbat satis tablosu ortadayken sony klavyenin ilk 5e dahi girecegini sanmam

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Klavye konusunda lider ya SwiftKey dir ya da Gboard

Oğuz Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazi öncelikle bayagi uyguna aldim hocam (1900)
Performans yönünden g2 den geçtiğim için uçak gibi geliyor.
Pil performansini ise henuz bugun aldığım için test etme sansi bulamadim ama tahmini 4.5-5 saat ekran suresi alir mobil veri ile
Hala memnunmusun

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Sonydeki klavye sadece (istisnalari var) sonyde kullanilabiliyor google playde bile apk si yokken ve sonynin berbat satis tablosu ortadayken sony klavyenin ilk 5e dahi girecegini sanmam

Klavye konusunda lider ya SwiftKey dir ya da Gboard

Dostum zaten XZ ve XZ premium da SwiftKey yüklü geliyor. Keşke yorum yapmadan önce hangi klavye var diye baksaydınız. Biri çıkmış markette yok demiş öteki, Sony'de olduğunu bilmeden SwiftKey liderdir demiş. Ben de onu diyorum Sony'nin klavyesi SwiftKey ve en çok kullanılan klavye.

Reaksiyon puanı
5,172
Dostum zaten XZ ve XZ premium da SwiftKey yüklü geliyor. Keşke yorum yapmadan önce hangi klavye var diye baksaydınız. Biri çıkmış markette yok demiş öteki, Sony'de olduğunu bilmeden SwiftKey liderdir demiş. Ben de onu diyorum Sony'nin klavyesi SwiftKey ve en çok kullanılan klavye.
O klavyenin adı swiftkey oluyor sony klavye olmuyor.

Siz sony klavye diyince insanların aklına bu geliyor

Xperia Keyboard APKs - APKMirror

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
O klavyenin adı swiftkey oluyor sony klavye olmuyor.

Siz sony klavye diyince insanların aklına bu geliyor

Xperia Keyboard APKs - APKMirror
Ohooo oo dostum, o klavye eski nesilde yukledikleri. Sony nin ürettiği klavye demedik ki. Sony telefon alınca xz olur xz premium olur, içinde yüklü gelen klavye dedik. Konuyu açan beğenmedim diyen arkadaşın bahsettiği de SwiftKey klavye. Hem sohbetin arasına gir hem de ben bunu kast ettim de. Tedavülden kalkmış parayla alışveriş yapabiliyor musun?

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar telefonu yeni aldım. Daha 3.günü lg g2 den geçtim. 6.0 var yok yani telefon beklediğim yada okuduğumu yaşatmıyor bana arkada spotify açık müzik indiriyor bende facebookda takılıyorum telefon bildiğiniz kasıyor. Ben bunu g2 de yaşamıyordum bi sıkıntı mı var acaba?

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
beyler xz kullanıp sorunları olan varsa deneyimlerini paylaşssınlar

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
xz kullanan arkadaşlar ısınma vs sorunları devam ediyor mu?

EAtalay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
9 aydır XZ kullanıyorum pili,hızı,kamerası vs ile ilgili bir probemim yok ama canımı sıkan bir sorun var ki takıntı haline getirdim resmen.Bu da telefonun multitasking yapamaması. 6-7 uygulama açtıktan sonra ilk açtığım uygulamalardan birine geçmek istediğimde kaldığı yerden devam etmiyor,baştan başlatıyor.Etrafımdaki bir çok kişinin telefonları ile karşılaştırma yaptım.İphone 6,6s s7 hatta hawei p9 lite bile.Uygulama açış hızında hepsinden başarılı.Ama multitasking konusunda sınıfta kalıyor.Yahu a5 207 15 uygulama geriye gidince bana mısın demeyip olduğu yerden devam ederken xz baştan başlatıyor!Ne denedim ne yaptıysam düzelmedi.Araştırdım net bir şey yazan da yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
9 aydır XZ kullanıyorum pili,hızı,kamerası vs ile ilgili bir probemim yok ama canımı sıkan bir sorun var ki takıntı haline getirdim resmen.Bu da telefonun multitasking yapamaması. 6-7 uygulama açtıktan sonra ilk açtığım uygulamalardan birine geçmek istediğimde kaldığı yerden devam etmiyor,baştan başlatıyor.Etrafımdaki bir çok kişinin telefonları ile karşılaştırma yaptım.İphone 6,6s s7 hatta hawei p9 lite bile.Uygulama açış hızında hepsinden başarılı.Ama multitasking konusunda sınıfta kalıyor.Yahu a5 207 15 uygulama geriye gidince bana mısın demeyip olduğu yerden devam ederken xz baştan başlatıyor!Ne denedim ne yaptıysam düzelmedi.Araştırdım net bir şey yazan da yok.
3GB RAM'ın sorunu demeyeceğim çünkü dediğiniz gibi A5 2017 yapıyor.
Hatta 3GB RAM'li A8 2016'nın iPhone 7 Plus seviyesinde RAM yönetimi olduğunu gösteren testler var.
XZ'nin sorunu büyük ihtimal Sony'nin güç yönetimi sorunu çünkü mesela bazı testlerde S7 tüm uygulamaları tutuyorken S8 tutmuyor belki de hata var tutamıyor.
Bu bilerek tutmama durumu LG V10 karşısında V20 için de geçerliydi mesela.
Belki de sorun güç yönetimi yüzündendir.