Ev Kuracam Beyaz Eşya Tavsiyesi Lazım

Bu konuyu okuyanlar

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Bosch al kafan rahat etsin bende arçelik var 6 senede arıza vermeye başladı hepsi Bosch la yeniliyorum. Türk malı diye arçelik alalım dedik avrupaya gönderdiği ürünleri Türkiyede satmaz.
bu karşılaştığınız duruma planlı eskitme deniyor ve her markada karşılaşacaz. garanti süresi biterken hepsi böyle olacak. o yüzden bosch hakkında yorumlara da bakarsanız aynıları var birçok platformda. kalite özellik vs değil de bozulma süresi diye ararsak hepsi birbiri gibi çıkacak.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Benim annemin kullandığı bi çamaşır makinesi var Beko markası 10 seneden fazladır kullanıyor. Anne hayrına değiştireyim şunu diyorum bozulana kadar kullanıcam diyor :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
çok geçmiş olsun Arçelik hatalı birşey de değişim yapıyor siemens kullanıcı hatası deyip işin ,içinden çıkıyor...

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
son güncelleme :

Bulaşık:
SN236W00IT

Çamaşır:
WM14W560TR

Buzdolabı:
KG76NAW30N

önerilerinizi tekrar alalım :)
--- Gönderi Güncellendi ---
@Jubei hocam bi bakar mısın ürünlere.
Bulaşık makinesi ve buzdolabı ile ilgili bir şey diyemem, çünkü ne bende aynıları var nede muadili, fakat çamaşır makinesi bendekinin neredeyse aynısı, buna dayanarak çok memnun olacağını söyleyebilirim.(Fabrika çıkışı bir arızalı ürün olmadığı müddetçe)
Ayrıca küçük bir tavsiye, eğer maddi imkanın el verir ise, garantisini uzatmanı tavsiye ederim.
Siemens satıcısı ile ilgili link vermiştim ancak anladığım kadarı ile kaldırılmış, makineleri almadan önce kendisinden de mutlaka fiyat almanı tavsiye ederim.
Linki özel mesaj olarak yolluyorum, gelişmeleri haber edersiniz. ;)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Ona bakarsan şikayetvar'da vestel yaz roman okur gibi şikayetleri oku:D
onlar şişirme balon şikayetler iftira yabancılara ek vergi geldi ya onun karın ağrısını yaşayan şerefsizlerin iftiraları onlar ithalata sınır gelmeli...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
onlar şişirme balon şikayetler iftira yabancılara ek vergi geldi ya onun karın ağrısını yaşayan şerefsizlerin iftiraları onlar ithalata sınır gelmeli...
Pembe dünyadan çık ve gerçeklerle yüzleş bence. Vestel ile ilgili şikayetlerin 100 tanesinden en az 75 tanesi haklı şikayetler.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Pembe dünyadan çık ve gerçeklerle yüzleş bence. Vestel ile ilgili şikayetlerin 100 tanesinden en az 75 tanesi haklı şikayetler.
sadece iftiralarla dolu o site servisi çok iyi pek çok markanın üretimini Vestel yapıyor tknolojinin Türkçesi.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
sadece iftiralarla dolu o site servisi çok iyi pek çok markanın üretimini Vestel yapıyor tknolojinin Türkçesi.
Vestelin servisi iyi mi ? En son ve ateş buzdolabı aldık bozuk olan ürüne servis sağlam raporu yazmıştı. Başka yakın bir akrabamız evindeki Vestel buzdolabına da pervane bozuk diyip 120 TL ye işlem yapıp sonra buzdolabı 1 ay sonra bozulmuştu. Yani Vestelin servisi çöp. Arızaları adam akıllı ve doğru olarak teşhis etmekten acizler. 10 yıldır evimize vestel sokmuyoruz mutluyuz. Çevremdekilere de vestel almayın diye uyarıyorum. Malları kalitesiz. Geçen gün çok yakın bir dostum tv baktı Vestelden 22 inç, mağazada ekrana bir dokundu panel içeri göçtü mağazadaki vestel satıcısı da buna olabilir doğal birşey demiş. Panelin içeri gömüldüğü hangi kaliteli malda görünmüş birşey.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Arçelik alın o zaman bizim her şey Arçelik no problem ...

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
bazen diyorum adam bizi trolleyip ti'ye alıyor.

kokusuzmal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arçelik, bosch, siemens genel olarak iyidir başka markalar riskli...
aha samsung kalitesi...

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Merhaba arkadaşlar. 2 aya düğünüm var inşallah. Bu süre zarfında ev eşyaları aldık almaya devam ediyoruz. Beyaz eşya konusunda ise cahiliz, sadece tanıtımlarındakileri okuyup aaa, bak iyiymiş diyen biriyim. O yüzden sizlere de sorayım.

Şimdik; Bosch marka ürünlere bakarken buradan gördüğüm yorumlar sebebi ile electrolux'e baktım. Onun hakkında da baya video içerikli şikayetler olunca şu an baya kararsız kaldım.

Ben baktığım ürünleri buradan paylaşacam ve umarım yardımcı olanlar çıkacaktır.

Çamaşır makinesinden isteğim 9 kg ve üzeri olup 1200, mümkünse 1400 devir olup, sağlam yıkayan eden, üzmeyecek bişeyler olması. Bu arada yenge hanım siemensi beğendi. Tabi çevreninde , siemens iyidir güzeldir lafları etkili olmuştur.

Çamaşır Makineleri :

1. Electrolux EWF1497CDW2
EWF1497CDW2 | Çamaşır makineleri | Çamaşır ve kurutma makineleri

2. Siemens WM14W560TR
WM14W560TR

3. LG FH4U2VDNP0
LG FH4U2VDNP0 Çamaşır Makinesi | LG Electronics Türkiye

direct drive motor olduğundan lg şu an iyi görünüyor gözüme.

Arçelik, bosch vb markalarında ürünlerine baktım ama şu an bu ikisi arasında kaldım. Başka önerileriniz olursa da seve seve bakarım.

Ayrıca, bulaşık makinesi seçiminde de pek bişeye karar veremedim. 6-8 programlı bir makine düşünüyorum. O konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Gelgelelim buzdolabına;

Buzdolapları:

Bu konuda biraz daha eksik kaldım ama gördüğüm birkaç modeli paylaşayım:

1. Siemens KD56NAW32N
KD56NAW32N

2. Arçelik 5796 NH
5796 NH

3. Bosch Serie | 6 KDN56PI32N Ürünler - Buzdolapları ve Derin Dondurucular - Buzdolapları - Üstten Donduruculu Buzdolapları - KDN56PI32N

4. Bosch Serie | 6 KDN59AW35N
Ürünler - Buzdolapları ve Derin Dondurucular - Buzdolapları - Üstten Donduruculu Buzdolapları - KDN59AW35N

Burada da yenge hanım arçelik iyi dedi. Baktığım ürünler bunlar ve hala bakıyorum bende.

Unutmadan, diğer her türlü ev eşyası tavsiyesine açığım. küçük büyük demeden yardım edelim ey cemaat.
Çamaşır makinesi electrolux iyidir. Siemens in Bosch versiyonu bizde var yükü dengelemesi iyi değil. Ağır tıka basa dolu şeyler yıkarken sıkmaya geçtiği zaman hafiften yanlara çarpıyor.
1400 devirde acayip titriyor biraz daha titrese Amerika'ya uçacak.
Buzdolabında Grundig e Altus markalara bakın Arçelik in yan markası daha ucuzdur.
Merhabalar,

Benimde 2 ay sonra düğünüm oalcak aynı telaşlar bende de var beyaz eşya kısmını atlattım ben.
Bosch ve siemens arasında gidip geldim.Kuzenim 10 yıl boyunca bosch-siemens-profilo servisinde çalıştı.Onun yarımları ile tercihimi siemensten yana kullandım.(Ürünler aynı fabrika hatta aynı bantta üretiliyormuş popülerlik anlamında bosch daha iyi olduğu için önde görünüyor)

aldığım ürünlerin linkleri aşağıda bulabilirsin,

Buzdolabı,

KG57NAW25N

Çamaşır Makinası,

WM12T480TR

Bulaşık Makinası,

SN23E200TR

Haırlısı olsun ,kolay gelsin :)
Ürünler berbat Bosch Siemens Profilo nun son model bulaşık makineleri temiz yıkamama şikayetleri var. Çamaşır makinesi plastik kıl kadar ince amörtisörlü darbe sesi yapıyor maalesef. Buzdolabında İse çatır Çutur buz kırma sesi ile mehşur berbat ürünler almışsınız ama inşallah yine de memnun kalırsınız.
Merhabalar,

Benimde 2 ay sonra düğünüm oalcak aynı telaşlar bende de var beyaz eşya kısmını atlattım ben.
Bosch ve siemens arasında gidip geldim.Kuzenim 10 yıl boyunca bosch-siemens-profilo servisinde çalıştı.Onun yarımları ile tercihimi siemensten yana kullandım.(Ürünler aynı fabrika hatta aynı bantta üretiliyormuş popülerlik anlamında bosch daha iyi olduğu için önde görünüyor)

aldığım ürünlerin linkleri aşağıda bulabilirsin,

Buzdolabı,

KG57NAW25N

Çamaşır Makinası,

WM12T480TR

Bulaşık Makinası,

SN23E200TR

Haırlısı olsun ,kolay gelsin :)
Ürünler berbat Bosch Siemens Profilo nun son model bulaşık makineleri temiz yıkamama şikayetleri var. Çamaşır makinesi plastik kıl kadar ince amörtisörlü darbe sesi yapıyor maalesef. Buzdolabında İse çatır Çutur buz kırma sesi ile
şu şikayetvar olmasa napardık bilmem. galiba listeden lg ürünlerini çıkarıyorum.
Siemens Çamaşır Makinesi Çamaşırlara Zarar Veriyor.

bu tür şikayetlerde baktığım siemens hakkında. vay arkadaş.
bulaşık makinesi olarak Arçelik 6588 I düşünüyorum.

6588 I

galiba diğer ürünleri de arçelik seçecem. servis dolayısıyla, muhatap olarak birilerini bulması daha kolay olacaktır düşüncesiyle.
çamaşır makinesi olarak

9147 YCM
bulaşık makinesi Arçelik'in düşündüğünüz modeli çok iyi. Çamaşır makinesi electrolux buzdolabında ise Altus Grundig tavsiye ederim daha ucuz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ekonomiyi düşünüyorsanız bütün eşyaları Arçelik almanız çok daha mantıklı olur.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Geçenler de 4 yaşında ki Bosch buzdolabı arızalandı. Yetkili Servis çağırdım garanti bitmiş " abi 310 liraya sensör grubunu değiştik mi tamam" . Direk kabul ettim ama bak olacaksa yapın. Annem şeker hastası babam rahatsız bir an evveli rahatsız yaptırdım ertesi gün dolap bir gram soğutmadı. Bir daha geldiler iftar vaktine motoru değişecek bak kesin olacaksa yapın dedim. Adam motoru taktı LO hatası veriyor motor devreye girmiyor gaz da basamıyor zar zor gazı bastı abi oldu tamam dedi pısst diye bir ses geldi dedim bu normal değil yine LO hatası verdi geç vakitlere kadar vaktimi yediler "abi bu atölyeye gidecek" 5 gündür buzdolabı yok ve yetkili servis doğru dürüst teşhis koyamadı ben anladım bu dolap iflah olmaz olsa da vaktim kısıtlı.

Gittim arçeliğe 2630 CEI 3500₺ ye 7 yıl garantili şekilde satın aldım. Annem eski tip istemişti 5845-5850 arasındaydı ama o kasa yılllardır olan bir modeldi son anda almaktan vazgeçtim.

Bazen koç grubudur alınmaz edinmez falan diye düşünürüm (kurumlarında bir başörtülü göremezsiniz ama cenazeleri osmanlı motifleriyle kalkar)
ama sonuçta yahudi bile olsa (doğru veya değil) ticaret yasak değil tercih meselesidir. Milli hassasiyet açısından da istihdam

Öte yandan akrabam sharp al sharp çok iyi ama üretim yerleri japonya olmuyor her zaman. Bir de 3 yıl garanti. Hitachi baktım 10 yıl garantili 5-6000 verecektim, servis olmadığı gibi o garanti süresi içerisin de müşteri ile dalga geçiyorlar dostumun başına da geldi. Parça temin edemiyorlar.

Arçelikle her ne kadar servis konusunda arada sıkıntılar yaşasam da müşteri hizmetleri ile görüşmelerim olumlu geçmiştir. Artık Bosch-siemens,ariston ,hitachi bana güven vermiyor açıkçası.

Bosch tan 3 adet klima almıştık 5 yıl kadar önce yeni seri , dış ünitelerinde rezonans sorunu olmuş servis sorunu çözememişti. Markacılık ,marka fanatizminin kar getirmediği apaçık ortada Alman malı diye alınıyor Türkiye de üretiliyor dolaplar (bosch).

burcu fidan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
profilo ve samsung çok dayanıklı beko,arçelik vs markalarında servisi bol siz bilirsiniz.

Butimar__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. 2 aya düğünüm var inşallah. Bu süre zarfında ev eşyaları aldık almaya devam ediyoruz. Beyaz eşya konusunda ise cahiliz, sadece tanıtımlarındakileri okuyup aaa, bak iyiymiş diyen biriyim. O yüzden sizlere de sorayım.

Şimdik; Bosch marka ürünlere bakarken buradan gördüğüm yorumlar sebebi ile electrolux'e baktım. Onun hakkında da baya video içerikli şikayetler olunca şu an baya kararsız kaldım.

Ben baktığım ürünleri buradan paylaşacam ve umarım yardımcı olanlar çıkacaktır.

Çamaşır makinesinden isteğim 9 kg ve üzeri olup 1200, mümkünse 1400 devir olup, sağlam yıkayan eden, üzmeyecek bişeyler olması. Bu arada yenge hanım siemensi beğendi. Tabi çevreninde , siemens iyidir güzeldir lafları etkili olmuştur.

Çamaşır Makineleri :

1. Electrolux EWF1497CDW2
EWF1497CDW2 | Çamaşır makineleri | Çamaşır ve kurutma makineleri

2. Siemens WM14W560TR
WM14W560TR

3. LG FH4U2VDNP0
LG FH4U2VDNP0 Çamaşır Makinesi | LG Electronics Türkiye

direct drive motor olduğundan lg şu an iyi görünüyor gözüme.

Arçelik, bosch vb markalarında ürünlerine baktım ama şu an bu ikisi arasında kaldım. Başka önerileriniz olursa da seve seve bakarım.

Ayrıca, bulaşık makinesi seçiminde de pek bişeye karar veremedim. 6-8 programlı bir makine düşünüyorum. O konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Gelgelelim buzdolabına;

Buzdolapları:

Bu konuda biraz daha eksik kaldım ama gördüğüm birkaç modeli paylaşayım:

1. Siemens KD56NAW32N
KD56NAW32N

2. Arçelik 5796 NH
5796 NH

3. Bosch Serie | 6 KDN56PI32N Ürünler - Buzdolapları ve Derin Dondurucular - Buzdolapları - Üstten Donduruculu Buzdolapları - KDN56PI32N

4. Bosch Serie | 6 KDN59AW35N
Ürünler - Buzdolapları ve Derin Dondurucular - Buzdolapları - Üstten Donduruculu Buzdolapları - KDN59AW35N

Burada da yenge hanım arçelik iyi dedi. Baktığım ürünler bunlar ve hala bakıyorum bende.

Unutmadan, diğer her türlü ev eşyası tavsiyesine açığım. küçük büyük demeden yardım edelim ey cemaat.
Arçelik al

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Bosch ve Siemens öneririm servis ağı Samsung, LG gibi markalardan çok daha geniş. Hooverda güzeldir ama onun da servis ağı kötü.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Arçelik ve Beko varken o çöp bosh,siemens,lg mlg alınmaz.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
7 yıllık arçelik çamaşır makinemiz bügün bozuldu,
11 yıllık bosh buzdolabı taş gibi duruyor,
6 7 yıllık Lg 2 televizyon var kaç inc bilmiyorum ama baya büyük onlarda MaşAllah sapa sağlam çalışmakta,
8 9yıllık vestel çamaşır makinemiz hala sorunsuz bir şekilde devam ediyor.
Sanırım babam zamanında '' Ulan ben ortaya karışık diziyim eşyayı hangisi daha sorunsuz çıkarsa onla devam edeyim diye düşünmüş'' ....

Reaksiyon puanı
76
Buzdolabı: No-frost veya Normal Buzdolabı İçin : Arçelik, Bosch

Çamaşır /Kurutma Makinesi: Arçelik

Bulaşık Makinesi: Bosch

Fırın: Arçelik

Mikrodalga/Mini Fırın: Arçelik

Hermetik Şohben/Kombi: Demirdöküm

Mutfak Aspiratörü: Arçelik

LCD Televizyon: LG, Samsung,Vestel

Torbasız (Cyclone Teknolojili) Elektrik Süpürgesi: Fakir Ranger (Devir Kontollü)

Sulu Elektrik Süpürgesi: King, Vestel Fırtına

Pratik El Süpürgesi: Arçelik Islak & Kuru Şarjlı El Süpürgesi

İnverter Klima: Mitsubishi Electric

Mutfak Robotu: Arçelik, Sinbo

Narenciye Sıkacağı (Press) : Bino

El Blenderi: Sinbo

(Katı) Doğrayıcı Blender: King

Yumurta Pişirme Makinesi: Sinbo

Buharlı Ütü: Bosch

Press Ütü: Arçelik

Ekmek Pişirme Makinesi: Sinbo

Düdüklü Tencere: Fissler