TürkNet hakkındaki deneyim ve yorumlar

Bu konuyu okuyanlar

Renega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 aydır TürkNet kullanmaktayız ve özellikle güvenemeyen insanlar için bu deneyimlerimi paylaşmak istedim. Diğer kullanıcılar da yaşadığı olayları yorumda anlatıp yardımcı olabilirler. Alt yapımız 16mbps, hayatımız boyunca (ki yaklaşık 14 sene) türktelekom kullandık. Hiçbir zaman 7mbps'den fazlasını göremedik en iyi modemlerle bile. Birkaç kez arayıp şikayette bulunduk, paketimiz ultranet 16mbps sınırsız mı neydi. Görüştüğüm kişiler hat değerlerini yeniledi ancak hız giçbir zaman artmadı hatta tivibu abonesi de olunca akk öncesi hızını göremez olduk. Tesadüfen internette türknet reklamlarını gördüm ilgimi çekti çoğu kişi ve arkadaşlarım sıkıntılı olduğunu söylesede tahhüt biter bitmez denemek istedim zaten TürkNette tahhüt yok.

Durum şu ki tahhüt bitmeden geçersek türktelekom tonla masraf çıkaracak, tahhüt bitince geçsek de tahhütsüz internet parası ödeyeceğiz neyseki türknetin ilk ay bedava kampanyası vardı tahhüt biter bitmez geçtik yinede türktelekom 150tl civarı masraf yansıttı. Eskiden aylık 55tl internet 30tl civarı da ev telefonu öderdik (telefonun fişi hep çekik). Nasıl tahhüt indirimiyse 85tl bomboş internete para vermişiz yıllarca. Türknetin verdiği ise tahhütsüz, 150gb akk sınırı, 100mbps'a kadar hız ve telefon masrafı da yok. İnternetten başvurduk evrakların çıktısını alıp imzaladık gönderdik 1 hafta sürmeden işlem tamam. Yeni adsl id ve şifre verildi kullanmaya başladık. İlk hız testinde 16mbps görünce ağzım açık kalmıştı. İndirme yapmazsanız 25 gün rahat yetiyor ki artık gece indirme yapma özgürlüğümüz var kotadan sayılmıyor kota bitsede bitmemiş gibi hızımız oluyor.

Neyse ilk ay akk bitti ama beklenmeyen sorunlar ortaya çıktı. Bağlantı günde 5-6 kere modem reset atmaya başladı. İndirme hızı 1.5mbps, yükleme hızı 0.05mbps (abartısız) görmeye başladık. Türktelekomda 3mbps indirme, 1mbps yükleme hızı görürdük akk sonrası. Hergün telefonla, facebook sayfasından yardım istedik birçok şey denediler, arıza kaydı oluşturup çözülmüş gibi mesajla düzelttiklerini ilettiler ama sorun haftalarca düzelmedi. Akk yenilendi ama değişen birşey yine yok, türknettekilerle içli dışlı olduk resmen hüşteri hizmetlerini tanımaya başladık, bağlanma kısayolunu bile ezberledik (1'e bas bekle 5'e bas gibi). Yaklaşık 1 ay kanser olduk resmen, artık yağmur yüzünden apartman kutusu bozuldu mu diye düşünmeye başladık (koca kış bozulmadı martta mı bozulacak) neyse sonunda bir aruza kaydımız ciddiye alınıp adresimize gelindi apartmanın port dağıtıcısına baktılar sanırım ben evde yokken gelmişler eve. O günden beri internet hızımız düzeldi yine 16mbps görüyoruz yalnız tek sorun akk bitince yükleme hızı 0.5 mbps civarı, oyunlarda 250lag oynanmıyor hiçbiri. Artık gece indirme özgürlüğü geleceği için, ayrıca türknet de akk sınırını arttıracakmış o yüzden sıkıntı yok. Akk bize dediğim gibi 1 ay yeter artık.

Özetlemem gerekirse;
1) Türknet ile sorun yaşayabilirsiniz ama çözümü muhakkak vardır sabretmek gerek.
2) Diğer internet hizmet sağlayıcıları ile karşılaştırma yapılamayacak kadar harika şeyler sunuyor.
3) TürkNet'in kendi alt yapısı (YAPA) eğer sizin bulunduğunuz yerde varsa 2019'da akk kalkmasını beklemenize gerek yok düşünmeden geçin TürkNet kaldırdı bile.
4) Bulunduğum şehirde YAPA alt yapısı yok, biraz sıkıntı yaşadık ama birdaha yaşayacağımızı hiç sanmıyorum genel olarak çok memnunuz.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
yarısına kadar çok güzel şekilde okudum ama sonra hangi normal kullanıcının gecenin 2.30'unda yeni üyelik açıp bunu forumda paylaşır diye düşündüm...
türknete cuma günü başvuru için belgeleri göndermiştim pazartesi arayıp iptal ettiricem çok teşekkür ederim.

Renega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
yarısına kadar çok güzel şekilde okudum ama sonra hangi normal kullanıcının gecenin 2.30'unda yeni üyelik açıp bunu forumda paylaşır diye düşündüm...
türknete cuma günü başvuru için belgeleri göndermiştim pazartesi arayıp iptal ettiricem çok teşekkür ederim.
Çok farklı biri olduğum söylenebilir :) neden iptal ettireceksiniz?

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Bende ilk 5 ay falan memnundum.Hatta öyle ki 1080p filmleri bastığım gibi açardı.Kota bittiği zaman bile hız ölçümüm 2.3 falan çıkardı ki halen öyle.
Yalnız en son 16 nisan da hattımın yenilenmesi gerekirken yenilenmedi 1-2 hafta bende doğru düzgün ne oyun oynadım ne de film izledim fakat gördüm ki hızım 3 ün altında. normalde benim altyapım 35 mgbt fiber destekliyor. Modemi de değiştirmiştim zaten. Aradım arıza kaydı oluşturdum 1 gün sonra ekip geldi baktılar yaptık dendi fakat birşey değişmedi. tekrar aradım reset falan attım hızım 10 mgbt in üzerinde çıktı. Düzeldi gibi oldu ama ping im 80-120 arası gidip geliyor.Ama sanırsam hiç 35 mgbt i görmedim.

Şu bir gerçek ki diğer firmalar bunun kadar iyi ve ucuz olmayacaklar. Teknik ekip ilgileniyor.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Dsmart kullanıyorum uzun süredir.
62 liraya 100gb 16mbit+ hd kutu . Kota bitiyor.
Ekstra 50gb kota 12 100gb 24 TL.

Kısaca bir kaç ay sonra 200gb falan olmayacaksa ki olmayacaktır direk Turk.net'e geçeceğim.
Yapa da destekli kota yok , taahhüt yok.
En çok duyduğum sıkıntı port açma, geç kurulumlar ama fiyat iyi.

Renega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kargoyu teslim almadılar diye ama bugün teslim almışlar bakalım deniyecem güzelse devam ederim
kargoyu teslim aslasar da onlara takip kodunu iletmen gerek yoksa başlatmıyorlar
--- Gönderi Güncellendi ---
Bende ilk 5 ay falan memnundum.Hatta öyle ki 1080p filmleri bastığım gibi açardı.Kota bittiği zaman bile hız ölçümüm 2.3 falan çıkardı ki halen öyle.
Yalnız en son 16 nisan da hattımın yenilenmesi gerekirken yenilenmedi 1-2 hafta bende doğru düzgün ne oyun oynadım ne de film izledim fakat gördüm ki hızım 3 ün altında. normalde benim altyapım 35 mgbt fiber destekliyor. Modemi de değiştirmiştim zaten. Aradım arıza kaydı oluşturdum 1 gün sonra ekip geldi baktılar yaptık dendi fakat birşey değişmedi. tekrar aradım reset falan attım hızım 10 mgbt in üzerinde çıktı. Düzeldi gibi oldu ama ping im 80-120 arası gidip geliyor.Ama sanırsam hiç 35 mgbt i görmedim.

Şu bir gerçek ki diğer firmalar bunun kadar iyi ve ucuz olmayacaklar. Teknik ekip ilgileniyor.
Onu aradığında söylemen lazım hızımı 35mbps yükseltirmisimiz dersen onlar yükseltiyor eğer yükselmiyorsa bizim uaşadığımız sorun sende de vardr. Apartmanın kutusu arızalanıyor nedense zamanla.
Dsmart kullanıyorum uzun süredir.
62 liraya 100gb 16mbit+ hd kutu . Kota bitiyor.
Ekstra 50gb kota 12 100gb 24 TL.

Kısaca bir kaç ay sonra 200gb falan olmayacaksa ki olmayacaktır direk Turk.net'e geçeceğim.
Yapa da destekli kota yok , taahhüt yok.
En çok duyduğum sıkıntı port açma, geç kurulumlar ama fiyat iyi.
D smart çok kazık atıyor, 1-2 hafta önce sinema kanalları için araştırma yapmaya başlamıştım, d smart iş görür bir paketi aylık 40tl aynısı türktelekomda 17,5tl. İnternet hizmeti de pahalı.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
kargoyu teslim aslasar da onlara takip kodunu iletmen gerek yoksa başlatmıyorlar

Onu aradığında söylemen lazım hızımı 35mbps yükseltirmisimiz dersen onlar yükseltiyor eğer yükselmiyorsa bizim uaşadığımız sorun sende de vardr. Apartmanın kutusu arızalanıyor nedense zamanla.

D smart çok kazık atıyor, 1-2 hafta önce sinema kanalları için araştırma yapmaya başlamıştım, d smart iş görür bir paketi aylık 40tl aynısı türktelekomda 17,5tl. İnternet hizmeti de pahalı.
Dsmart ta dizi kanalları güzel başka da bir şey yok.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Konuyu açan arkadaşın yazdıklarının altına imzamı atıyorum.. Güvenebilirsiniz..

Bu arada yeni bir şey öğrendik. Taahhüt yapmıyorlar ama ön ödemeli hizmet sunuyorlar. Yani bir çeşit faturasız hat gibi. Önce ödüyorsunuz, sonra kullanıyorsunuz. Otomatik ödeme talimatı bu yüzden mecburi..

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Türk-Net iyidir. Çevremdekilere hep tavsiye ederim, geçenlerden de iyi duyumlar alırım. Öyle değil mi @Bloother Türk-Net iyidir:)
Alacam da, küçük yerlerde ekip filan olmayacağından, nasıl hallediyorlar bilmiyorum, ondan başvurmaya korkuyorum

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Nasip olursa Taahhüt bitince geçeceğim...

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Alacam da, küçük yerlerde ekip filan olmayacağından, nasıl hallediyorlar bilmiyorum, ondan başvurmaya korkuyorum
O konuda TT ile anlaşmalılar. Sanırım arızaları TT'ye bildirip onlara çözdürüyorlar. Bence bölgedeki TT elemanlarının karakterini araştırabilsek daha iyi sonuç alırız. :D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
O konuda TT ile anlaşmalılar. Sanırım arızaları TT'ye bildirip onlara çözdürüyorlar. Bence bölgedeki TT elemanlarının karakterini araştırabilsek daha iyi sonuç alırız. :D
TT ile anlaşmalı değil de TT kendi alt yapısını kiracısına elletmek istemiyor desek daha doğru olur:)

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
aradım şimdi de, ttnet servisi bakıyormuş, artık onlarda ne zaman gelir bakarlar bilemeyiz, sonuçta üvey evlat gibi olacaz. başvuralım bakalım. bu arada, fiber vs destekleyen güzel bir modem önerir misiniz?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
aradım şimdi de, ttnet servisi bakıyormuş, artık onlarda ne zaman gelir bakarlar bilemeyiz, sonuçta üvey evlat gibi olacaz. başvuralım bakalım. bu arada, fiber vs destekleyen güzel bir modem önerir misiniz?
Net bir model öneremem ama sorunsuz, kaliteli, kullanımı kolay ve destek bulabileceğin bir modem markası arıyorsan AirTies bakmanı öneririm. Benim sana tavsiyem AirTies'in fiber,vdsl ve adsl destekli üst düzey bir modemini alman.

pskmurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Türknet pişmanlıktır. 15-20 gün boyunca uğraştım bir kere kullanamadım. Telefon sinyali var internet sinyali yok. arıyorum internet var diyolar. ttnet geliyor internet sinyali yok arayın türkneti diyolar. Arıyorum bizlik sıkıntı yok tesisatı değiştirin dediler, onuda yaptım yine yok. En son kapattırdım boşuna para vermemek için. Sonra ttnet aldım adamlar size sinyal vermediler dedi tahmin ettiğim gibi. Kısacası bu kadar kötü bir firma görmedim. Almayın arkadaşlar..

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Turknet adamdır çünkü 150gb akk veriyor. Telekomluyum ve ayın 9'unda akk yi doldurmuş bulunuyorum, hızım da söylenen gibi 8 mbps falan değil bayaa bayaa 3 mbps. (Telekom akn'em 75gb)

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
bugün 2 defa aradım, derdimi anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyorlar. adresi veriyorum, diyorum ki altyapı var net aktif edilmemiş, acaba bölgeye verilen hız nedir diye, altyapınız yok diyor. hey mübarek diyecen.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
bugün 2 defa aradım, derdimi anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyorlar. adresi veriyorum, diyorum ki altyapı var net aktif edilmemiş, acaba bölgeye verilen hız nedir diye, altyapınız yok diyor. hey mübarek diyecen.
TTNET'e mahkumsun galiba. Kapatıp başka temsilciyi ara. Bir de turk.net sitesinde adrese göre alt yapı sorgula.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Arkadaşlar kimisi turknete kötü diyor kimisi iyi bunun nedeni internet alırken bulunduğunuz yeri iyi söyleyin adamlar 150 gb akk veriyor gerçekten çok iyi ve vdsl ile 75 mbps hız veriyorlar tabi bu santrale göre değişiyor kimisi 50mbps alıyor kimisi 35 20 gibi o yüzden türknet kötüdür pişmanlıktır demeyin bunca turknet kullananı var ben çok memnun olan insanlar biliyorum. Eğer turknete geçecekseniz arayın onları yerinizi iyice söyleyin ve istediğiniz hızı almazsanız çıkacağınızıda söyleyin zaten taahhütte yok çok sıkıntı yaşıyorsanız ayrılabilirsiniz bu tip durumlarda sakin olun sinirlenmeyin :)

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
TTNET'e mahkumsun galiba. Kapatıp başka temsilciyi ara. Bir de turk.net sitesinde adrese göre alt yapı sorgula.
komedi ya :D

siteye girdim, il ilçe kısmını girdim 3 seçenek köy diyor, ben ilçe olarak merkez seçmişim, ne mahalle ne cadde yok, köy diyor, kaldım orda, sorgulayamadım :D

edit : köylerin ortasında merkez diye yazıyormuş, evet, köy merkezini de seçtik :D

edit 2 : kalacağım bina için net gözükmese de aynı cadde üzerinde 50-75 civarı hız veriliyor gözüküyor.

bir soru sormak istiyorum, diyelim başvurdum, 150 gb doldu, 50 ya da 75 aldım, en üst hangisi gelirse artık, kotadan sonra nolacak? şu son düzenlemelerle filan sizde durum nedir?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
komedi ya :D

siteye girdim, il ilçe kısmını girdim 3 seçenek köy diyor, ben ilçe olarak merkez seçmişim, ne mahalle ne cadde yok, köy diyor, kaldım orda, sorgulayamadım :D

edit : köylerin ortasında merkez diye yazıyormuş, evet, köy merkezini de seçtik :D

edit 2 : kalacağım bina için net gözükmese de aynı cadde üzerinde 50-75 civarı hız veriliyor gözüküyor.

bir soru sormak istiyorum, diyelim başvurdum, 150 gb doldu, 50 ya da 75 aldım, en üst hangisi gelirse artık, kotadan sonra nolacak? şu son düzenlemelerle filan sizde durum nedir?
Kota dolduğunda 25 ve üstü için 16mbps'e kadar hız olacak. 50'den sonra 24mbps'e kadar oluyor.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Superonline sanki çok çok müthiş ya ula her servis sağlayıcısının amacı kar sağlamak turknet hiç olmazsa akk 150 yaptı diğerlerinde böyle bir şey var mı uygun fiyata yok. Siz hala ttneti superonline savunmaya devam edin.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345