Bu konuyu okuyanlar

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 4 aydan bu yana S7 Edge kullanıyorum. Ilk aldigim gunden bu yana sarji uzun gitsin diye Nougat guncellemesinden sonra HD ekran ayari ile kullanmaya basladim. En alt seviye de yani.
Diger FHD ve 2K modu hic kullanmadim. Fakat hep uygulamalar arası geçiş cok sert geliyordu akıcılık ve estetik olayı yok gibiydi. Yani soft yumusak gecis hissi vermiyordu.
Fakat ekran ayarini 2K moduna cıkardim ve sanki animasyon ve gecis ayarlarinda daha soft ve yumusak bir his birakti bende. Daha akici. Ne demek istedigimi gayet iyi anladiniz sanirim. Bu bir goz yanilmasi mi? Yoksa cidden ekran kalitesi/ayarlari ile bir durum muydu?
Ya da ben yaniliyor muyum? Tesekkur.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 4 aydan bu yana S7 Edge kullanıyorum. Ilk aldigim gunden bu yana sarji uzun gitsin diye Nougat guncellemesinden sonra HD ekran ayari ile kullanmaya basladim. En alt seviye de yani.
Diger FHD ve 2K modu hic kullanmadim. Fakat hep uygulamalar arası geçiş cok sert geliyordu akıcılık ve estetik olayı yok gibiydi. Yani soft yumusak gecis hissi vermiyordu.
Fakat ekran ayarini 2K moduna cıkardim ve sanki animasyon ve gecis ayarlarinda daha soft ve yumusak bir his birakti bende. Daha akici. Ne demek istedigimi gayet iyi anladiniz sanirim. Bu bir goz yanilmasi mi? Yoksa cidden ekran kalitesi/ayarlari ile bir durum muydu?
Ya da ben yaniliyor muyum? Tesekkur.
Yazılım donanım ile %100 uyumlu olmadığından dolayı kaynaklı olabilir bu durum. Yada psikolojiktir :D

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Yazılım donanım ile %100 uyumlu olmadığından dolayı kaynaklı olabilir bu durum. Yada psikolojiktir :D
Yani diyosun ki 2K ekran %100 uyumlu calistigi icin olabilir. Yahut sen iyice kafayi yedin psikolojik destek al?
Hangisi :)))

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Yani diyosun ki 2K ekran %100 uyumlu calistigi icin olabilir. Yahut sen iyice kafayi yedin psikolojik destek al?
Hangisi :)))
Estafirullah hocam ne haddime :)
Ama siz yinede diğer s7 kullananlar ile görüşün en sağlıklı bilgiyi öyle elde edersiniz :D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Senin telefon Android One platformu uyesi dimi? Bizden daha hizli guncelleme aliyosun ama isin iyi tarafindan bak olaya :)
Keşkeee keşkee :D Lg g5 bu senin bahsettiğin Gm5 plus hocam :D

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Çünkü max performans 2K ile veriliyor. Akıcılık da bununla doğru orantılı.

S7 edge ile note5 i o şekilde test ettim.

Sürekli note5 geride kaldı.

Ama Note5 i FHD e alınca aradaki fark azaldı. HD bariz yavaş kalıyor.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Çünkü max performans 2K ile veriliyor. Akıcılık da bununla doğru orantılı.

S7 edge ile note5 i o şekilde test ettim.

Sürekli note5 geride kaldı.

Ama Note5 i FHD e alınca aradaki fark azaldı. HD bariz yavaş kalıyor.
Sağolasın. Demek ki psikolojik değilmiş :) eyvallah.

Son mesajlar