Huawei P9 Lite (2017) Kullanıcıları Kulubü

Bu konuyu okuyanlar

MarioMan531905

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Hocam dediğim gibi arkadaşımda 2gb olan modeli var ve o bile oyunlarda arayüzde vs. hiç tekleme yapmıyor, ben uzun ömürlü olsun diye 3gb önerdim. Yani diyeceğim 2gb kasma vs. yapmazken 3gb versiyonundan korkunuz olmasın. Bu fiyata alınacak en şık, en seri ve garantisi ve servisi en iyi olan cihaz diyebilirim. Gönlünüz rahat olsun.
Eyvallah :)

MarioMan531905

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Şöyle Birşey Var Huawei Servisi Telefonu Kapından Alıp kapına bırakması mükemmel birşey :D

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Şöyle Birşey Var Huawei Servisi Telefonu Kapından Alıp kapına bırakması mükemmel birşey :D

Evet ya bir de bir aylık ekran değişim güvencesi vs. Tamam herkes kırmıyor ama diğer firmalar bu güvenceyi vermiyor sonuçta. Sony Xperia x almayı düşünüyorum ama son anda 500 TL cebimde kalsın diye bu cihaza da yönelebilirim.

MarioMan531905

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Evet ya bir de bir aylık ekran değişim güvencesi vs. Tamam herkes kırmıyor ama diğer firmalar bu güvenceyi vermiyor sonuçta. Sony Xperia x almayı düşünüyorum ama son anda 500 TL cebimde kalsın diye bu cihaza da yönelebilirim.
Sony Ne kadarki?

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
p9 lite 1.100 Tl
Xperia X şöyle önde kalıyor 32 gb olması 23 Mp olması yani bütçen yetiyorsa alınabilir
Kamera çok çok önde zaten Xperia x te ki tercih sebebim kamera zaten. Ama Xiaomi mi5s ve Xperia x arasında sıkışıp kalmış durumdayım. :/

MarioMan531905

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Kamera çok çok önde zaten Xperia x te ki tercih sebebim kamera zaten. Ama Xiaomi mi5s ve Xperia x arasında sıkışıp kalmış durumdayım. :/
Sony Daha Güvenilir Bence ya arkadaşımda vardı yani çok sağlam telefon yapıyorlar cocuk 6 senedir kullanıyor ya şaşırıyorum

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Sony Daha Güvenilir Bence ya arkadaşımda vardı yani çok sağlam telefon yapıyorlar cocuk 6 senedir kullanıyor ya şaşırıyorum

Öyle tabi canım Sony daha mantıklı duruyor zaten ama işte merak var Xiaomi'ye karşı içimde. Ne gelirse meraktan gelir felsefesi ile Xperia x alıp yerime oturmam lazım aslında :D

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Mali T830MP2 olması haricinde P9 lite güzel bir cihaz aslında. Ama o GPU ile Malı T720 gördüğünüz an uzaklaşmakta fayda var. Bu Huawei gibi optimizasyon kralı bir üretici için de geçerli.

Bir de sinyalizasyon sorumu yaşamasın diye büyük ihtimal Huawei sarı yüksek tutmuştur gibime geliyor.

Geri kalanında 16 GB kriterinde sorun yaşamayacak bir kullanıcı için ideal sayılacak cihazlar arasında yer ediniyor bu da belli.

Xperia X ve Mi5 arasında kalan arkadaş da eğer bütçe konusunda sıkıntı yaşıyor ise Redmi 4 Prime'ı da listesine eklemesi gerektiğini belirtmem lazım. Yalnız 4 Prime bu iki cihaza nazaran performanssız kalıyor. Xperia X günlük, Mi5-5S performans odaklı cihazlar. Bu demek olmuyor ki X performanssız.

Kasa kalitesi bakımından da X daha önde. Mi5S özellikle 64 GB depolama alanı ve Mi5'e nazaran downclock edilmemiş S820 işlemcisi ile ön plana çıkıyor. Ki Mi5 e o kadar para verecek insanın düşünüp Mi5S alması daha karlı bu konuda.

Son düzenleme:

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Mali T830MP2 olması haricinde P9 lite güzel bir cihaz aslında. Ama o GPU ile Malı T720 gördüğünüz an uzaklaşmakta fayda var. Bu Huawei gibi optimizasyon kralı bir üretici için de geçerli.

Bir de sinyalizasyon sorumu yaşamasın diye büyük ihtimal Huawei sarı yüksek tutmuştur gibime geliyor.

Geri kalanında 16 GB kriterinde sorun yaşamayacak bir kullanıcı için ideal sayılacak cihazlar arasında yer ediniyor bu da belli.

Xperia X ve Mi5 arasında kalan arkadaş da eğer bütçe konusunda sıkıntı yaşıyor ise Redmi 4 Prime'ı da listesine eklemesi gerektiğini belirtmem lazım. Yalnız 4 Prime bu iki cihaza nazaran performanssız kalıyor. Xperia X günlük, Mi5-5S performans odaklı cihazlar. Bu demek olmuyor ki X performanssız.

Söylediğiniz cihazlar içinde en azından 3-4 sene kaza bela olmazsa idare edecek kamerası en iyi ve performansı da yarı yolda bırakmayacak cihaz hangisi sizce?

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Söylediğiniz cihazlar içinde en azından 3-4 sene kaza bela olmazsa idare edecek kamerası en iyi ve performansı da yarı yolda bırakmayacak cihaz hangisi sizce?
Kamera derseniz ikisinin de ufak handikapları var gece çekiminde. Gündüz derseniz ikisi de iyi hatta X tamamen ön kamerası ile ortaya çıkıyor. Yarı yolda bırakmayan diyorsanız bu ikisi de karda bırakır insanı. Ama derseniz ki orta segment cihaza güvenim yok bana uzun kullanım sunacak bir cihaz lazım diyorsanız Mi5S biraz daha ön plana çıkıyor.

Ama derseniz dişe diş bunlardan hangisi iyi ikisi de birbirinden iyi cihazlardır ama X 'in ekran süresi 7.0 güncellemesi ile düştü derim. Bu da ciddiye alınması gereken bir durum şayet pil kapasitesi ortada X 'in.

Redmi 4 Prime bir pil kutusudur. Zenfone 3S Max TR gelene kadar Zenfone 4 serisi tanıtılacağından bu konuda C9 A9 K6 Power ile P2 içerisinde rekabet ediyor. Zaten A9 ile C9 phablet kategorisinde olduğundan fiyat konusunda üçü de bu prime yanında pahalı kalıyor. K6P da bunun yanında zayıf donanımlı kalıyor. 4 Prime yalnız başına kalıyor uygun fiyat ile rekabet ettiğinden. Bu da onu 1000 TL altı piyasada tek tercih konumuna getiriyor.

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Kamera derseniz ikisinin de ufak handikapları var gece çekiminde. Gündüz derseniz ikisi de iyi hatta X tamamen ön kamerası ile ortaya çıkıyor. Yarı yolda bırakmayan diyorsanız bu ikisi de karda bırakır insanı. Ama derseniz ki orta segment cihaza güvenim yok bana uzun kullanım sunacak bir cihaz lazım diyorsanız Mi5S biraz daha ön plana çıkıyor.

Ama derseniz dişe diş bunlardan hangisi iyi ikisi de birbirinden iyi cihazlardır ama X 'in ekran süresi 7.0 güncellemesi ile düştü derim. Bu da ciddiye alınması gereken bir durum şayet pil kapasitesi ortada X 'in.

Redmi 4 Prime bir pil kutusudur. Zenfone 3S Max TR gelene kadar Zenfone 4 serisi tanıtılacağından bu konuda C9 A9 K6 Power ile P2 içerisinde rekabet ediyor. Zaten A9 ile C9 phablet kategorisinde olduğundan fiyat konusunda üçü de bu prime yanında pahalı kalıyor. K6P da bunun yanında zayıf donanımlı kalıyor. 4 Prime yalnız başına kalıyor uygun fiyat ile rekabet ettiğinden. Bu da onu 1000 TL altı piyasada tek tercih konumuna getiriyor.

Hocam çok teşekkür ederim bilgilendirme için, Xperia x alıp geçcem sanırım. Sürekli Yen'i bir cihaz giriyor aklıma, benim arada kaldığım süre boyunca cihazlar eskidi neredeyse :D

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
2017 olan modelin 3gb rami var 2016 olanın 2gb, ben 1000 TL seviyesinde 2gb ram önermem. 2017 modeli çok güzel bir cihaz ama siz 1000 TL lik cihaz istiyorsanız general Mobile gm5 plus daha iyi bir tercih. 1200 TL ye çıkabilirseniz de düşünmeden huawei p9 lite 2017 almalısınız.

1400 1500 civarı yine p9 lite mi önerirsiniz?

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
1400-1500 TL aralıkta Öner'i yapamıyorum çünkü ben de kararsızım Xperia X ve Xiaomi Mi5S arasında. Ama Xperia X daha ağır basıyor biraz

m8 kullanıyorum 2.5 senedir çok memnunum yeni telefon almaya korkuyorum m8 den sonra aynı verimi alamam diye :)

Türk Gücü

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Arkadaşlar bu telefonda karar kıldım
2017 Olan değil tasarımı hoşuma gitmedi
2016 daha güzel o yüzden onu alacağım iyimidir
iyi ve kötü yanlarını söylerseniz sevinirim
hoşuma giden bir taraf ise parmak okuyucunun birden fazla işlev görmesi

Selam @MarioMan531905

Parmak izi okuyucusuna önem veriyorsan 2017 modelini almanı tavsiye ederim. Ben kullanıyorum ve parmak izi okuyucusu gerçekten çok hızlı.

haloagaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba arkadaşlar/a bilet/ablalar. Ben yaklaşık 2 aydır telefon araştırması yapıyorum ve Huawei markayı gordum. Telefonlarına baktım p9 lite 2017 çok hoşuma gitti tek sıkıntı 16 gb hafızası olması. Sanırım 32 lik hafıza kartı şart . Gelelim asıl soruma : Asıl merak ettiğim şey garanti konusu. birkaç yerden okudum iste ilgilenmiyorlar bi gönderdim 2 ay sonra yapilmadan geldi ilk 1 ay ekran garantisi olmasına rağmen telefonu yapmadan gönderdiler falan. Telefonu çok hor kullanan birisi değilim. Teknik sıkıntı olmazsa eğer garantiye ihtiyaç bile duymayacagimi dusunuyorum. Siz kullananlar olarak memnun musunuz?

varol7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ben telefonu kullanmıyorum ama garanti konusunda tüketici hakem heyetleri yardımcı oluryor icra ile bile paranı alabiliyorsun , hafıza benim için de çok önemli bu model den vazgetigim konular arasında Nova alacagım büyük ihtimal , samsung fiyatları aşagı çekti huawei de çekmek zorunda onu bekliyorum

MarioMan531905

Asistan
Reaksiyon puanı
38
2017 modeli hiç hoşuma gitmedi tasarımı malesef 2016 tasarımda daha iyi :)

haloagaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben telefonu kullanmıyorum ama garanti konusunda tüketici hakem heyetleri yardımcı oluryor icra ile bile paranı alabiliyorsun , hafıza benim için de çok önemli bu model den vazgetigim konular arasında Nova alacagım büyük ihtimal , samsung fiyatları aşagı çekti huawei de çekmek zorunda onu bekliyorum
Umarim biraz aşağı çeker 2 ay sonra almayı dusunuyorum nova benim de çok hoşuma gitti ayrıca 32 gb olması iyi dahası bana fazla gelir zaten . Değerli yorumun için tesekkur ederim.

varol7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Umarim biraz aşağı çeker 2 ay sonra almayı dusunuyorum nova benim de çok hoşuma gitti ayrıca 32 gb olması iyi dahası bana fazla gelir zaten . Değerli yorumun için tesekkur ederim.

eyvallah , novanın da eksikleri tabiki cat 4 modem 1-1,5 yıl sonra prb leri başlayacak demektir yerine ve konumuna göre değişir . ama malesef p9 lite 2016 kamra daha iyi :)

haloagaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
eyvallah , novanın da eksikleri tabiki cat 4 modem 1-1,5 yıl sonra prb leri başlayacak demektir yerine ve konumuna göre değişir . ama malesef p9 lite 2016 kamra daha iyi :)
2017 nin tasarımı çok hoşuma gitti bi yana 16gb bi yana tasarım . Diğer markalara da bakıyorum ama kiminin telefon çok büyük kiminin tasarımı hoşuma gitmiyor. Tasarım benim için çok önemli bi etken*.

haloagaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2017 nin gorunusu çok hoşuma gitti elde tutus olsun vs vs. 2016 yi elime almadim daha gerçi 2017 yi de ustunkoru inceleyebildim aslında hoşuma da gitti yani. Tek sıkıntı o fiyatta 32 gb olabilirdi ve ois yok sanırım çok fotoğraf cekmiyorum ama olsa iyi olurdu . Egee biraz daha ucuzlarsa dusunebilirim. Başka onerebilecegin bir marka var mı ? Boyutları bu şekilde olan

varol7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
şuan için yok mart ayında yeni telefonlar çıkara.

Yüzbaşı Rex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben de gittidiyor'dan beyazını aldım, 2-3 saattir kullanıyorum. Şu an memnunum ekran kalitesi çok iyi. En iyisi kutusunun içinden şeffaf kap çıkıyor. Bu çok yardımcı oluyor. Kamerası da bir hayli kaliteli. Birkaç fotoğraf çekip yollayacağım. Sorunuz var ise cevaplayabilirim.

Öncelikle güle güle kullanın size bir sorum olacaktı dahili hafıza da kullanıcıya ne kadar yer kalıyor ?

Reaksiyon puanı
8
öncelikle hayırlı olsun , p9 lite 2017 kötü demiyorum bende vatanda baktım güzel cihaz ama ben özelikleri biraz daha üst seviye olan p10 lite bekliyorum eksikleri cat 4 modem ve hafıza
eksikleri: wifi ac yok, ekran kasa oranı %69' larda, dediğin gibi cat4 var ve bence kıvrımlı cam yapısı ve kasa kalitesi A5 2017' ye benzemiyor samsung ile kıyaslamamın sebebi kasa olarakta performans olarakta benzerlik göstermeleri ama şu an da 1200 TL altında kendi garantisi kapsamında piyasada bulunmakta olan cihaz benim fikrimle fiyatına göre tam bir performas canavarı ve kamerasıda yine fiyatına göre oldukça güzel ..
--- Gönderi Güncellendi ---
hiç bulaşma derim zamanında M5 modelinden çok çektim XA Ultra modelininde sinyal problemleri ağır kronik kasa yapısı olarakta dağılıyorlar benden tavsiye