Galaxy S6 ve S6 Edge Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

hidistin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaç haftadır bekliyoruz almanya cihazı s6 edge e bir gelmedi nougat be .

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
neden manuel yüklemiyorsunuz anlamıyorum. odinle pc üzerinden kurmak tamamen yasal ve ne garantinize bişey oluyor ne de cihazınıza. üstelik wipe reset atıp manuel kurmak daha sağlıklı. ben ilk güncelleme şeklinde yükledim telefon deli gibi kasıyordu, full format atıp(wipe) odinle kurunca telefon kendine geldi.
--- Gönderi Güncellendi ---
telefon boştayken şarjın çok gittiğinden şikayetçiyseniz *#9900# yapıp "low battery dump" seçeneğini on konumuna getirebilirsiniz. denedim işe yarıyor.

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
neden manuel yüklemiyorsunuz anlamıyorum. odinle pc üzerinden kurmak tamamen yasal ve ne garantinize bişey oluyor ne de cihazınıza. üstelik wipe reset atıp manuel kurmak daha sağlıklı. ben ilk güncelleme şeklinde yükledim telefon deli gibi kasıyordu, full format atıp(wipe) odinle kurunca telefon kendine geldi.
telefon boştayken şarjın çok gittiğinden şikayetçiyseniz *#9900# yapıp "low battery dump" seçeneğini on konumuna getirebilirsiniz. denedim işe yarıyor.
Bu kodu nerden buldun

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Note 5 şarj süresi sizce nasıl arkadaşlar
sabah saat 06.00 da çektim şarjdan 21.40 itibari ile şarjım bitti yarım gün WiFi kalanı mobil veri ekran HD pil hiç değişmedi telefon 1 yıllık Rom Androidwizard NN7 deodex Türkiye Romu
Kernel stock permissive(ses modları için bu Kernel yüklü)
e89d10162da18cc37aa059097b4835ef.jpg

67544b45349b80831f9697d7c65fd023.jpg

muratozevlx105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi forumlar...
Benim telefonum rootlu ben unroot yapmak istiyorum fakat s6 edge SM-G925FQ ROM u yok ne yapmalıyım. 7.0 güncellemesi geldi ve yükleyemiyorum

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
İyi forumlar...
Benim telefonum rootlu ben unroot yapmak istiyorum fakat s6 edge SM-G925FQ ROM u yok ne yapmalıyım. 7.0 güncellemesi geldi ve yükleyemiyorum

telefona wipe reset atıp mevcut romunun aynısını sammobiledan indirip odinle kurarsan root gitmiş olur. ondan sonra güncellemeyi almayı denersin. 925FQ modeli 925F den farklı mı yav? sammobile'da 925F 7.0 sürümü mevcut. direk 7.0 indirip kurmayı denesene.

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
telefona wipe reset atıp mevcut romunun aynısını sammobiledan indirip odinle kurarsan root gitmiş olur. ondan sonra güncellemeyi almayı denersin. 925FQ modeli 925F den farklı mı yav? sammobile'da 925F 7.0 sürümü mevcut. direk 7.0 indirip kurmayı denesene.

Ülkemiz de satılan Samsung Türkiye garantili S6 edge modelinin kodu zaten FQ dur.

muratozevlx105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonda her hangi bi sıkıntı oluyormu peki bunu yapınca.
Ülkemiz de satılan Samsung Türkiye garantili S6 edge modelinin kodu zaten FQ dur.
Yani ben illa ki FQ mü bulucam yoksa sadece F olur mu ? hep F var ondan sordum

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Telefonda her hangi bi sıkıntı oluyormu peki bunu yapınca.

Yani ben illa ki FQ mü bulucam yoksa sadece F olur mu ? hep F var ondan sordum

Bu kondua yorum yapmam zor çünkü ben o işlerden anlamam yani telefon içerisi hariçi yazılım kurma işlerinden. Ben diğer arkadaş 925FQ modeli 925F den farklı mı yav? dedi diye o yorumu yazdım. Yani sizinle alakası yok.

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
s6 ya ekran teknolojisinden dolayi gelmedi... edge plusa gelmisse ve boyuttan dolayi mi almadiniz acaba ekran boyutunun bir alakası var mi? cunku ekran teknolojisi hepsi 2k

matrax198

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar. Benim telefonum samsung s6 edge. Android nugat 7 guncellemesi yayimlandi ama benim telefona hala gelmedi. Bunun sebebi ben bu telefonu fransa bordeaux da teknoloji magazasindan aldim acaba bundanmi gelmedi guncelleme.yardimci olursanuz sevinirim arkadaslar.

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Merhaba arkadaslar. Benim telefonum samsung s6 edge. Android nugat 7 guncellemesi yayimlandi ama benim telefona hala gelmedi. Bunun sebebi ben bu telefonu fransa bordeaux da teknoloji magazasindan aldim acaba bundanmi gelmedi guncelleme.yardimci olursanuz sevinirim arkadaslar.

Fransa Rom çıkmadıysa ondan gelmemiştir. Aldığın ülkenin güncellemesi çıkınca telefon içerisinden güncelleme yapabilirsin. Öncesin de güncelleme yapmak istersen Odin diye bir yazılım var onla yapmak lazım ama bana nasıl diye sorma o işlerden anlamam sadece bu işi odin ile yapanların olduğu okuduğum için onu yazdım.

zeynelglgnl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yaa arkadaşlar sabah uyandım tel resetlenmiş klavyede sayılar kaybolmuş sizdede oldumu?

zeynelglgnl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Telefona bişeyler oluyo yaa dün 2 kere restlendi sonra klavyede sayılar gitti şimdi geldi şarja taktım arkadasa cıkan good morningli ekran geldi haydaaa genel bi virüsmğ ne bulaştı yeni bişeyde yüklemedim

matrax198

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde sarja taktigimda goodmorning falan cikiyor sonra bu sabah kalktigimda telefon kilitlendi zor resetledim

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
beyler herkes 2. guncellemeyi bekliyor guvenlik yamasiyla hatalariniz cozume erer. note 5 de hatasiz degil

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Benim telefonda sorun yok fakat dün garip bir şey oldu. Spora gidiyorum ve kol bandı aldığımdan güvenlik ve kilit ayar kısmından parmak izi kilidini kaldırdım. Spor dan çıkınca tekrar devreye sokmak isteyince şifre belirleme ekranı çıkınca klavye kısmı bomboş çıktı ne sayı nede harfler gözükmedi.

Bu arada Gece Saati ayarı kapalı olmasına karşın gece 00:00 dan sonra gece saati devreye giriyor.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Daha önce de yazılmıştır ben de yazayım pekişsin:

Ekran çözünürlük ayarının bataryaya hiçbir etkisi yok arkadaşlar. S7 edge kullanıyorum 3 seçeneği de aynı şartlarda birer hafta kullandım ve hiçbir fark gözlemlemedim. Şu an en yüksek çözünürlükte kullanıyorum fark olmadığı için.

Şarj tüketimi dışında birşeye faydası olduğu söyleniyorsa da ben bilmiyorum :)

Not: s6 edge de kullandım zamanında ve daha sonraki telefon deneyimlerime bakınca gerçekten bataryasının yetersiz olduğunu anladım ve en azından s6edge için bu özelliğin ufak da olsa bir faydası olur muydu onu bilemem???

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Gece bir ara telefon elimde uykuya dalmışım ama farkında değilim uyandım ve yatakta tam sola döndüm telefon elimden fırlayıp uçarak yere düştü. Baya da ses çıkardı. Yerde halı var ama halıya değil parkeye düşmüş. Bu 5 düşüşü oldu. 4 defa spor salonunda bir defa de evde. Yerden korka korka aldım neyse ki cihaza bir şey olmamış. Ön ekranda arka cam kızımda sapa sağlam duruyor. Gerçi arkada uyduruktan da olsa bir kılıf ön tarafta da 15-16 TL alınma çok ince jelatin koruyucu var.

Sabah bir iş için erkenden dışarı çıktı güneş ışığında fark ettim ki jelatin çizilmiş. Umarım çizik sadece jelatinle sınırlıdır. Bu aralar benim s6 edge düşmeye baya meraklı olmaya başladı. Gerçi zarar görseydi 22 -23 hazirana kadar sigortası var ama yok yere 20-30 gün beklemek istemem.

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Android 7.0 klavyesi ile ilgili yavaş silme sorununu ufak bir çözüm buldum arkadaşlar gerçi belki farkında olan vardır ama forumda görmediğimden yazayım dedim.

Yazı yazarken silmek istediğiniz bir yer olduğunda emoji kısmını açar ve sağ altta yer alan silme işaretine tıklarsanız o zaman hiç kasmadan normal bir şekilde silmek istediğiniz kısım siliniyor. Yani rakamlı ve harfli ekranda olduğu gibi yavaş ve ağırdan alarak bir silme olayı olmuyor. Gayet hızlıca siliyor.

teote

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
S6 nin cami kirilinca tamir ettirmistim. Tamir eden ne yaptiysa yazilimini degistirmis, knox sayisi 1 olmus. Guncelleme yapamazsin diyordu. Fabrika ayarlarina donunce bu uyari kalkti . Ama hala android 6. 7 bi turlu gelmedi. Knox 1 olunca myknox u kuramadim. Cok isime yariyordu. Ozel bilgileri myknox da sakliyordum. Sifirlamanin yolu yokmus galiba. Bakalim 7 gelir belki [emoji41]

Reaksiyon puanı
35
Galaxy s6 edge+ ta android 7 de lida mesaj yollayamıyorum hata veriyor neden?

zeynelglgnl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yaaa deli olucam nerden bulaştı bu bi türlü bulamadım ne var ne yok sildim
6580a209974e798a545f26dd8eb49705.jpg