Huawei P9 Kullanıcılar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gokmenkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben son güncellemeyi yaptım ama iyi mi ettim, kötü mü ettim bilemiyorum. Arayüz falan çok değişti, alışmak zaman alacak. Bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırsa seviniriz. Telefona ne gibi artılar getirdi, şarj dayanıklılığı artacak mı eksilecek mi... Yorumlarınızı bekliyorum.

response

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Güncellemeyi dün yükledim.Önceki sürümdeki arayüzün sadeleğine biraz renk katmışlar.Daha hoş olmuş.Bildirim paneli adam gibi bir şeye benzemiş.Klavye seçeneklerine Swiftkey seçeneğide gelmiş.Tema marketine daha hoş temalar yüklenmiş.Google Duo diye bir görüntülü sohbet uygulaması yüklü geliyor.Güç tasarrufu modları daha geliştirilmiş galiba.Batarya durumu aynı ne bir azalma ne bir artış görmedim.Şu ana kadar gözlemlediklerim bunlar.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
HiCare üzerinden bölgeyi Almanya seçince Android 7 Beta güncellemesi geldi. Boş yere bekliyormuşum. Telefonu Almanya'dan aldığım için o bölgeyi seçmem gerekiyormuş.

response

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Güncelleme ile ekran çözünürlüğü düşürme özelliği çalışmıyor.Geceleri rahat kullanım için göz konforu özelliği gelmiş.Parmak izi okuyucu hızlanmış gibi.Pilde düşüş var sanki.

gokmenkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gece görüşü pek optimize olmamış gibi. Ekranı hızlı kaydırınca aşağıya renk dalgalanmaları oluyor. Bu arada bırakma yöntemi ve ikiz uygulamalar nedir, bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben ekran süresinden memnun kaldım. Oyun dahi oynadığım halde.
Screenshot_20170224-154812.png
Gece görüşü pek optimize olmamış gibi. Ekranı hızlı kaydırınca aşağıya renk dalgalanmaları oluyor. Bu arada bırakma yöntemi ve ikiz uygulamalar nedir, bilgisi olan yazarsa sevinirim.
Bırakma Bölgesi, ekranda çıkan uygulama balonlarına izin vermektir.
Facebook messenger baloncuğu, google çeviri baloncuğu gibi.
İkiz uygulama da, tek oturum açılan uygulamalarda 2 oturum açmayı sağlıyor.

response

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
EMUI 4.1 sürümünde tema marketinde adam akıllı tema yoktu 5.0 ile birlikte güzel temalar gelmiş.

pinartnvrd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Huawei p 9 sürüm 7.0'dan 6'ya geri dönmek için ne yapmamiz lazım? Rom yüklemek için herhangi bir program gerekiyor mu? 6 sürümünü telefonun içine atıp recovery modda yüklemeye çalıştığımda hata veriyor.

kemalaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 7.0 Nougat p9 için link varmı arkadaslar

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Merhaba, Huawei p 9 sürüm 7.0'dan 6'ya geri dönmek için ne yapmamiz lazım? Rom yüklemek için herhangi bir program gerekiyor mu? 6 sürümünü telefonun içine atıp recovery modda yüklemeye çalıştığımda hata veriyor.
Huawei Türkiye - Güncelleme | Yazılım
Burada gerekli dosya var, indirip geri dönüş sağlayabilirsiniz. Lakin tavsiye etmem. Sorun varsa telefonu resetleyin.
Android 7.0 Nougat p9 için link varmı arkadaslar
Güncelleme gelmedikçe manuel olarak yükleyemezsiniz.

response

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Güç tasarrufu modu önceki sürümdeki akıllı mod mu acaba? Fikri olan var mı?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Güç tasarrufu modu önceki sürümdeki akıllı mod mu acaba? Fikri olan var mı?
Akıllı mod kaldırılmış sanırım, yerine güç tasarrufu gelmiş. Güç tasarrufu, akıllı moda göre daha kısıtlayıcı.

gokmenkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şarj aletini evde unuttum işe gelirken ve mecnuren tasarruf moduna geçtim. %15 ile yola çıktım, şu an hala %6 şarjım var. Beklediğimin çok üstünde bir performans.

Bu arada 7.0 güncellemesi nasıl oluyor da telefondan telefona göre farklı zamanlarda geliyor? Bana geldi, tavsiye üzerine telefonu aldırdığım iki arkadaşımda yok henüz. Bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Şarj aletini evde unuttum işe gelirken ve mecnuren tasarruf moduna geçtim. %15 ile yola çıktım, şu an hala %6 şarjım var. Beklediğimin çok üstünde bir performans.

Bu arada 7.0 güncellemesi nasıl oluyor da telefondan telefona göre farklı zamanlarda geliyor? Bana geldi, tavsiye üzerine telefonu aldırdığım iki arkadaşımda yok henüz. Bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim.
Alanların hepsi Distribütör mü aldı?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Yani çok bilmiyorum, birisi N11'den alındı, diğerini Huawei hediye etti.
Güncellemeleri herkese aynı anda dağıtmıyorlar. Kısım kısım dağıtıyorlar. Ayrıca kodları da önemli. Mesela benim telefonun kodu C432.. Türkiye'dekilerin kodu C464..

mustafa431

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 7 ne zaman gelecek bu bizim tellere şimdiden pabucumuz dama atıldı p10 çıktı....bu arada donanım ve foto kalitesi olarak bizim telden ustünlüğü kesin ama kesinlikle p9 p10dan daha şık bir telefon.....
sadece bazı renkleri çok hoşuma gitti p10 un.... çok renk seçeneği var.....

Xyhssa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, Real Racing 3 oyununda sizde FPS düşüşleri oluyor mu? Full hd oynarken? 20lere düşmesi saçma geldi bana.

behappy-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,chrome da video oynatma da yaşadığım sorunlar :
1) Videoları kafasına göre bazen açıyor bazen açmıyor.
2) 240p üstündeki videoları açmıyor.
3) 13 dk nin üstündeki videoları açmıyor.
4) mozilla,opera gibi uygulamalarda videolarda videolar hiç bi şekilde açılmıyor.
Youtube uygulamasi ve video oynatıcılarda her hangi bi sorun yok.
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı ???
'''bu arada yeni format attım.değişen hiç bi şey yok'''

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Tarayıcıda video izlemediğim için bir şey diyemeyeceğim. Android 7 ile alakalı uyumsuzluklar olabilir. Güncellemelerle düzelecektir.
Denemediyseniz Puffin Browser deneyin bir de.

behappy-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tarayıcıda video izlemediğim için bir şey diyemeyeceğim. Android 7 ile alakalı uyumsuzluklar olabilir. Güncellemelerle düzelecektir.
Denemediyseniz Puffin Browser deneyin bir de.

Cevabınız için teşekkürler.Puffin Browser'u denedim.Ne yazıkki sorun devam ediyor.Telefonu yeni formatladım ve her şey güncel.Yaklaşık 1.5 aydır bu sorunu yaşıyorum. Öncesinde her şey yolundaydı.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Cevabınız için teşekkürler.Puffin Browser'u denedim.Ne yazıkki sorun devam ediyor.Telefonu yeni formatladım ve her şey güncel.Yaklaşık 1.5 aydır bu sorunu yaşıyorum. Öncesinde her şey yolundaydı.
Mesela hangi videoyu izlerken sorun yaşıyorsunuz?

behappy-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç sorun yok bende. Chrome'da, 1080P ile izliyorum attığın videoları.

İşte mesele şu ki ben izleyemiyorum :(
Android 6.0 kullanıyorum.Telefonumu kırgısiztan dan aldım.Android 7.0 ye nasıl yukseltebilirim.Belki düzelir veya direkt servise mı götürmeliyim.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
İşte mesele şu ki ben izleyemiyorum :(
Android 6.0 kullanıyorum.Telefonumu kırgısiztan dan aldım.Android 7.0 ye nasıl yukseltebilirim.Belki düzelir veya direkt servise mı götürmeliyim.
Servis bakmaz ona. Android 7 gelmesini bekleyeceksin mecburen. Başka türlü yükleyemezsin. Root yaparak kurabilirsin ancak, onu da tam bilmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...