Xiaomi Mi5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

alacaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar merhaba iphone 6S kullanıcıysım fakat nakite sıkıştım ve satmak durmunda kaldım şuan telefon kullanmıyorum ama acilen telefon almam lazım .. burdan kullananlara soruyorum özellikle iphone kullanıp geçen varmı bu cihaza .. ve n11de turuncu mağaza diye bir mağazadan 1.179 tl ye buldum. bu fiyat kalite endeksi açısından başka şansım yok sanırsam.

Umut Can ORAL

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Kutu içeriğinden kılıf çıkıyor mu?
Kutu içeriğinden kılıf , kulaklık çıkmıyor ben on numara bir kabı ebay den 1.23 dolara Çin'den getirttirdim. Kargo bedava ^^
--- Gönderi Güncellendi ---
arkadaşlar merhaba iphone 6S kullanıcıysım fakat nakite sıkıştım ve satmak durmunda kaldım şuan telefon kullanmıyorum ama acilen telefon almam lazım .. burdan kullananlara soruyorum özellikle iphone kullanıp geçen varmı bu cihaza .. ve n11de turuncu mağaza diye bir mağazadan 1.179 tl ye buldum. bu fiyat kalite endeksi açısından başka şansım yok sanırsam.
Ben mi5 aldım. Sıkıntın ne dersen tek sıkıntı hiç kusursuz olması.

Umut Can ORAL

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Ben mi5 aldım. Sıkıntın ne dersen tek sıkıntı
@Umut Can ORAL Mi5'e koruyucu camı nereden almayı tavsiye edersin hangi sitedekini önerirsin?
Koruyucu camı yabancı ülkeden önermem yolda gelirken hasar alma oranı %50-60 ben kap aldım zaten bugüne kadar hiç telefon düşürmedim ama alıcaksan hepsi burada ve gitti gidiyor , n11 güvenilir sitelerdir. ( resmi satıcılardan almaya özen göster )

Tezcans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonu az önce kullanmaya başladım. Nokia 5800 dan sonra alışması biraz zaman alıcak gibi. Onun dışında cihaz beklentilerimin üstünde inş. sıkıntısız çalışmaya devam eder ;)

KafaNeKadanGüzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şarj adaptörü türkiyeye uygun mu yoksa dönüştürücü mü alacağız?

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Açıkcası nereden aldğınıza bağlı kutusundan çıkan şarj adaptörü ülkemize uygun değil fakat benim aldığım yer sağolsun düşünerek dönüştürücü göndermişler. Dönüştürücü kaliteli vs değil ama düşünüp koymuşlar adamlar kimsenin hakkını yemeyelim.

IKrakeN8

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Telefonu büyük ihtimalle alıcam ama kafamda hala soru işareti var,
rom falan diyolar sanırım isteğe bağlıymış ama emin değilim telefon beni rom la falan uğraştırmaz dimi?
Kafamdaki tek sorun bu,
Teşekkürler.
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefonu büyük ihtimalle alıcam ama kafamda hala soru işareti var,
rom falan diyolar sanırım isteğe bağlıymış ama emin değilim telefon beni rom la falan uğraştırmaz dimi?
Kafamdaki tek sorun bu,
Teşekkürler.
Birde telefon türkçe oluyor mu ?

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Bu xiomi mi5 in teknik servisi nasıldır birde kutu içeriğinden ne çıkıyor ekran koruyucu almak şart mı bir de fiyatı 1000 tl ye düşer mi ?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Bu xiomi mi5 in teknik servisi nasıldır birde kutu içeriğinden ne çıkıyor ekran koruyucu almak şart mı bir de fiyatı 1000 tl ye düşer mi ?
Fiyatı düşer ama Mi 6 çıktıktan sonra. Servisi var ancak nasıldır bilmiyorum. Kutu içeriğinden sarj adaptörü ve sarj kablosu çıkıyor. Kulaklık,kılıf ve koruyucu mevcut değil.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Bilgin için teşekkürler fiyatı 1000 e yakın ne zaman düşer 2 3 ay sonra falan düşer mi?

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Bilgin için teşekkürler fiyatı 1000 e yakın ne zaman düşer 2 3 ay sonra falan düşer mi?
Ehonomi çoğ eyi olduğu için pek düşmez hocam. Yani dolar düşmedikçe kayda değer bir fiyat düşüşü de bekleme derim.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Redmi Pro ve Mi Max tavsiye ederim güzel cihazlar.

Cepport

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mi5 prime 64 gb modeli 1389 TL fiyatı ile şu anda satışta..

mustafa keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mi5s ve mi5 prime hakkında görüşleriniz nelerdir? bu iki cihazdan birini almak istiyorum. sizler hangi tarafı önerirsiniz?

Cepport

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Delta garantili tabi. Ayrıca cihaza yapılan yazılımsal işlemler garanti dışına çıkmasına sebep olur mu ?

Evet cihaz delta garantili 3. parti rom atılmadığı sürece cihazınız yazılımsal olarak garanti dışına bırakılmıyor. Cihaz üzerinde Global kararlı rom ile geliyor.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Evet cihaz delta garantili 3. parti rom atılmadığı sürece cihazınız yazılımsal olarak garanti dışına bırakılmıyor. Cihaz üzerinde Global kararlı rom ile geliyor.
Cihaza rom atılsa'da eski haline getirilebiliyor ama bu nasıl anlıyacaksınız.

mustafa keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@mustafa keleş Öncelikle hayırlı uğurlu olsun cihazdan biraz bahseder misin internetten mi aldın ürün nasıl ?
hepsiburadadan aldım fakat o muhtesem süper hızlı kargolarından dolayı elime ulaşmadı bi incelemede bulunamadım eğer yarın sabahtan elime geçmezse sipariş iptali yapacağımı belirttim yarın 4. gün mi5 beklerken bi anda iptal edip samsung c9 pro alabilirim :D

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Ben eşime 11. ayda beyaz 32 gb mi5 aldım beğenerek kullanıyor, bende kendime aynı cihazın siyahını aldım parasına göre güzel telefon ama öyle donanıma bakıp (kağıt üstünde) müthiş diyoruz ya, hiçte öyle değil yani.parasını hak eden tam bir f/t telefonu.cihazda donmalar, parmak izi sensörünün algılamam sorunu her iki cihazda da baya sıklıkla oluyor.Gerçi ben aldıktan 2 hafta sonra 350 tl zararına sattım yine 2.5 yıllık Lumia 1520 yi kullanıyorum, yemişim mi5 i:)

mustafa keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben eşime 11. ayda beyaz 32 gb mi5 aldım beğenerek kullanıyor, bende kendime aynı cihazın siyahını aldım parasına göre güzel telefon ama öyle donanıma bakıp (kağıt üstünde) müthiş diyoruz ya, hiçte öyle değil yani.parasını hak eden tam bir f/t telefonu.cihazda donmalar, parmak izi sensörünün algılamam sorunu her iki cihazda da baya sıklıkla oluyor.Gerçi ben aldıktan 2 hafta sonra 350 tl zararına sattım yine 2.5 yıllık Lumia 1520 yi kullanıyorum, yemişim mi5 i:)
1200 liraya daha iyisini şu an alabileceğimi zannetmiyorum. mesela örnek vereyim sony xperia z5 kullanıyodum 10 gün önce telefonum çalındı onun için bu telefonu sipariş ettim. şu an ki piyasası bile mi5 ten pahalı 1750 lira civarları snapdragon 810 kullanıyodu ve ciddi performans sorunları vardı pil konusunda tamamen vasattı. yani bu fiyata bence alabileceğim en uygun üründü ki hala z5 in 1 yıldan fazla taksitini ödeyeceğim :D bunun içinki biraz da mecbur kaldım mi5 almaya. fabrikasyonda hata olmadıkça pek sıkıntı yaşamam sanırım yaşarsam da bu dahili hafıza kıtlığı olur malesef arttırılmıyo ve arka kapağın cam olması beni hep korkutmuştur.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
4 aydır Mi 5 kullanıyorum yazılımsal problemleri olduğu kesin ama donma kasma mümkün değil. Birçok yazılım denedim ama 1200 liralık cihaz çoğu özellikte üst tarafa oynuyor.