Anakartımın Bios'unu Nasıl Güncelleyebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Size katılıyorum.Ne de olsa Asus,Lenovo,Dell,MSI gibi firmalar boşuna bilindik firma değil.

O firmaların biosunu yapan firma sizin arçelikteki firma. Arçelik nedense google gibi saf sürümünü yüklemiş işin zoruna kaçmış ondan sonrta destek yok. Sizin bios InsydeFlash4.0.0.0.rar bu araçla güncelleniyor. Bios ve config dosyasıyla yapılıyor.

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
O firmaların biosunu yapan firma sizin arçelikteki firma. Arçelik nedense google gibi saf sürümünü yüklemiş işin zoruna kaçmış ondan sonrta destek yok. Sizin bios InsydeFlash4.0.0.0.rar bu araçla güncelleniyor. Bios ve config dosyasıyla yapılıyor.
Arkadaşımızın bilgisayarında Windows 10 yüklü olduğu için program çalışmıyor...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşımızın bilgisayarında Windows 10 yüklü olduğu için program çalışmıyor...
Uyumluluk modunda çalışmaz mı?
--- Gönderi Güncellendi ---
Nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verir misiniz?

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
o zaman bootable flash yapıp firmware içine atıp o şekilde yükleme yapılması lazım

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
o zaman bootable flash yapıp firmware içine atıp o şekilde yükleme yapılması lazım
Anlayabileceğim şekilde açıklar mısınız?Örneğin firmware nedir?USB'yi NTFS olarak mı Fat32 olarak mı biçimlendireceğim?

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Ah birde ısınmaya çözüm bulsalar :) Monster'ı da unutmayalım servisleri ülkemizde baya iyi :)
Isınma sorunuyla fazla sorunum yok boşta 22-24 derece internette filan gezerken 30-35 derece fakat oyun oynarken tam yükte 60-65. Aynı oyundan (online) 2 kere açınca 70 e çıkıyor veya oyunu alta alıp internette gezerken 70 e çıkıyor. Bana göre HP laptopların ısınma sorununun nedeni laptobun altında hava delikleri olmaması mesela benim laptobumda yok. Dezavantaj oluyor soğutucu alsam işe yaramaz çünkü içerideki sıcak havayı alamaz...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Program çalışıyor galiba.(InsydeFlash)

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Laptobumun ekranında nasıl oluştuysa 3 adet ölü pixel var servise göndermeye üşeniyorum :) takma kafana olduğu gibi kullan.

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Isınma sorunuyla fazla sorunum yok boşta 22-24 derece internette filan gezerken 30-35 derece fakat oyun oynarken tam yükte 60-65. Aynı oyundan (online) 2 kere açınca 70 e çıkıyor veya oyunu alta alıp internette gezerken 70 e çıkıyor. Bana göre HP laptopların ısınma sorununun nedeni laptobun altında hava delikleri olmaması mesela benim laptobumda yok. Dezavantaj oluyor soğutucu alsam işe yaramaz çünkü içerideki sıcak havayı alamaz...
Aynen kışın bacak ısıtıcı kıvamda ama bir müddet sonra yumurta pişircek kıvama geliyor :)) İçinde kullandıkları soğutma ve fan yetersiz jel kullanması lazım kullanmıyor senelerdir herkes yakınıyor ama düzeltmediler. Ben fanı değiştrdim şimdi daha serin oldu.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Aynen kışın bacak ısıtıcı kıvamda ama bir müddet sonra yumurta pişircek kıvama geliyor :)) İçinde kullandıkları soğutma ve fan yetersiz jel kullanması lazım kullanmıyor senelerdir herkes yakınıyor ama düzeltmediler. Ben fanı değiştrdim şimdi daha serin oldu.
Laptobun fanını kendimiz değiştirebilir miyiz?Örneğin benim laptobum için kendim değiştirebilir miyim?

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Laptobun fanını kendimiz değiştirebilir miyiz?Örneğin benim laptobum için kendim değiştirebilir miyim?

Tabiki ama biraz zahmetli her laptop aynı şekilde açılmıyor menteşelere ve plastik aksama dikkat etmek lzım fan değiştircem diye güzellikten olmakta var ben tecrübeliyim sorun olmuyor ama sizin için olmaz değil ama zor olur.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Evet çalışır resmi sitesinden yeni sürüm birz geç yazdım da 2011 sonrası pek bir yenilik yok ikincisi zaten windows 10 yüklü bios güncellemesiyle uğraşmayın derim.
Programı nasıl kullanacağım?
Tabiki ama biraz zahmetli her laptop aynı şekilde açılmıyor menteşelere ve plastik aksama dikkat etmek lzım fan değiştircem diye güzellikten olmakta var ben tecrübeliyim sorun olmuyor ama sizin için olmaz değil ama zor olur.
Benim laptobun alt kapağını kolayca açabiliyorum.
Yeni bir bilgisayar alsak güzel olabilir.Ama ders çalışmadığımdan ve neredeyse gün boyu bilgisayarımın başında olduğumdan ailem bana yeni bilgisayar almaz herhalde.Anneme SSD alalım diyorum ne yapacaksın gibisinden sorular soruyo.Ben de SSD hız için şarttır diyorum ama olmuyor. :)

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
ne gereği var yeniye iki sene daha dayan yeni nesil teknolojiler gelcek idare et. Zaten almazlrsa bios güncellemeyle riske atma kendini eldeki prinçten olma

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Programı nasıl kullanacağım?

Benim laptobun alt kapağını kolayca açabiliyorum.
Yeni bir bilgisayar alsak güzel olabilir.Ama ders çalışmadığımdan ve neredeyse gün boyu bilgisayarımın başında olduğumdan ailem bana yeni bilgisayar almaz herhalde.Anneme SSD alalım diyorum ne yapacaksın gibisinden sorular soruyo.Ben de SSD hız için şarttır diyorum ama olmuyor. :)
Bilgisayarından hangi konularda şikayetçisin ?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Evet bazı modellerde soğutma ızgarası bile yok soğutucu bir nebze de olsa işe yarayabilir bence alın :)
InsydeFlash 4'ün linki verilmiş ama araştırırken 6. versiyonunu da görmüştüm bence siz Bios'u güncellemeyin.

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46

Ekli dosyalar

• DP.7.jpg
    DP.7.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 552

oguzhanelmas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eğer güncelleme ile ilgili bir bilgin yoksa servise başvurmanı öneririm, kendi bilgisayarımda güncellemeyi denedim yapamadım ve hardiski değiştirmek zorunda kaldım

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
InsydeFlash 4'ün linki verilmiş ama araştırırken 6. versiyonunu da görmüştüm bence siz Bios'u güncellemeyin.
Bu şekilde bağlarsın harici ekran kartını bide ssd ekle tamamdır :)
V8.0 EXP GDC Beast Laptop External Independent Video Card Dock Expresscard Vers
Taşınabilir bilgisayar özelliği nerede kaldı bunun :D bence gereksiz yeni bir PC almak daha mantıklı :)
20170123_211904.jpg 20170123_211943.jpg Hocam ben yaptım hayırlı olsun teşekkürler Lenovo :) yalnız resimlerde belli oluyor ben de Insyde kullanmışım ama üreticinin verdiği dosyaları Flash'lamış bu program güzel işimi hızlıca halleti :)

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46

Taşınabilir bilgisayar özelliği nerede kaldı bunun :D bence gereksiz yeni bir PC almak daha mantıklı :)
Ekli dosyayı görüntüle 16723 Ekli dosyayı görüntüle 16724 Hocam ben yaptım hayırlı olsun teşekkürler Lenovo :) yalnız resimlerde belli oluyor ben de Insyde kullanmışım ama üreticinin verdiği dosyaları Flash'lamış bu program güzel işimi hızlıca halleti :)
Aynen nasiplensin yavrucaklar yoksa kim napsın taşınabilirliği laptopun her yerinden kablo ve alet sarkıyor olmadı bencede. :D
Birde yapmak isteyenlere yol tarifi yaparsan güzel olcek gibi duruyor. Tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum. Zaten bu firma bütün laptop üreticilerinin sağlayıcısı normal hepsinde bu şekilde oluyor.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Ekli dosyayı görüntüle 16723 Ekli dosyayı görüntüle 16724 Hocam ben yaptım hayırlı olsun teşekkürler Lenovo yalnız resimlerde belli oluyor ben de Insyde kullanmışım ama üreticinin verdiği dosyaları Flashlamış bu program güzel işimi hızlıca
Aynen nasiplensin yavrucaklar yoksa kim napsın taşınabilirliği laptopun her yerinden kablo ve alet sarkıyor olmadı bencede. :D
Birde yapmak isteyenlere yol tarifi yaparsan güzel olcek gibi duruyor. Tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum. Zaten bu firma bütün laptop üreticilerinin sağlayıcısı normal hepsinde bu şekilde oluyor.
Teşekkür ederim hocam :) aslında anlatılacak pek bir şey yok adamlar tüm dosyaları paketlemiş sayfasından indirdim son eklenen Driver'ı sonra açtım tüm paketleri ayıkladı sonra bu program geldi önceki güncellemede de bunu kullanmıştım fişten sakın çekmeyin,düğmeye basılı tutarak PC'yi sakın kapatmayın,bataryayı çıkarmayın gibi İngilizce uyarılar geldi tamam dedim hemen kapandı PC ve bu attığım resimlerdeki yükleme ekranları geldi bitti bu kadar :)

mek1907mek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Quanta twh anakart
Benim şuanki sürüm çok eski = QU131 (18.07.2011)
Burada uyumlu yeni sürüm paylaşılmış ama üstünden 1 yıl geçmiş daha yenisi olabilir mi ?
Bi de bunların yeni sürümlerini nereden buluyorsunuz ben bulamadım?

-Şimdiden Teşekkür Ederim

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Quanta twh anakart
Benim şuanki sürüm çok eski = QU131 (18.07.2011)
Burada uyumlu yeni sürüm paylaşılmış ama üstünden 1 yıl geçmiş daha yenisi olabilir mi ?
Bi de bunların yeni sürümlerini nereden buluyorsunuz ben bulamadım?

-Şimdiden Teşekkür Ederim
En son 2012’de verilen bir BIOS var. Yüklemek istersen linkini aşağıda vereceğim. Ama bana sorarsan yükleme derim. Böyle eski bilgisayarları kurcalamaya gelmez. Sonunda destek bulamıyorsunuz çünkü. En azından benim fikrim, tecrübeli tecrübem bu :)

http://ftp.dns-shop.ru/Notebooks/TWH_N12P_GS/TWH_Bios_USB3.0_fix.zip