Sony tv 1 sene sonra ölü pikseller oluştu ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Sadece bir tane değil üç dört tane var. Aldığımda yoktu yeni dikkatimi çekti. Ne yapmalıyım servis alıp götürür mü yoksa evde panel mi değiştirir bir tanıdığımıza samsung evde yapmıştı. Sadece panel mi değişir komple tv mi ? Servis sıkıntı çıkartır mı nasıl bir yol izlemeliyim ?

Ekli dosyalar

• IMG_2055.JPG
    IMG_2055.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 646
  • IMG_2052.JPG
    IMG_2052.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 714

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Benim bildiğim kadarıyla 7 ölü piksel geçince garantiden onarım talebi hakkınız doğuyor. Fakat sadece panel mi değiştirirler yoksa komple tv mi değiştirilir orası fırmaya kalmış bir durum.

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Benim bildiğim kadarıyla 7 ölü piksel geçince garantiden onarım talebi hakkınız doğuyor. Fakat sadece panel mi değiştirirler yoksa komple tv mi değiştirilir orası fırmaya kalmış bir durum.
en iyisi yarın firmayı arayım sorayım ölü pikseli.

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
5 taneye kadar normal sayıyormuş.

Burakacelikk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece bir tane değil üç dört tane var. Aldığımda yoktu yeni dikkatimi çekti. Ne yapmalıyım servis alıp götürür mü yoksa evde panel mi değiştirir bir tanıdığımıza samsung evde yapmıştı. Sadece panel mi değişir komple tv mi ? Servis sıkıntı çıkartır mı nasıl bir yol izlemeliyim ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Selamlar 2016 yilinda Sony 55 inc xd7005 seri nolu Android tv satin almistim , 2 ay gecti aradan orta ,sag ve sol alt kosede ölu pixeller oldugunu fark ettim daha,velhasil konuya gelim; Servis ile temasa gectim Ve bana Ayipli Tv satildigi halde sizin panelinizi degiselim kapansin bu konu tarzinda bi cevap aldim. ben ise Urunun ayipli oldugunu Urunun bi ust modeli ile degistirilip getirilmesini istedim tabi kabul etmediler .bu konu kanunda mevcut ayipli urun satan ihratcatci firma yada yetkili bayi urunun bi ust modelini gondermek zorunda.herneyse bunlar kabul etmedi tabi, Hic uzatmadan serviste.olu pixel olduguna dair kagit aldim zaman.kaybetmeden Tuketici mahkemesine gittim ,Ve mahkemeyi kazandim.tabi Bu arada sony beni ariyor efendim bi ust modelini kabul ederseniz servise gonderelim dediler ama ben kabul etmedim Faizli olarak parami geri almak icin.inat ettim size samimi soliyorum 2 yil garantisi olan urunun 2 yil icinde olu pixel ortaya cikarsa bu Ayipli urundur. Yani garip gelebilir ama 1 sene 9 ay lik bi Tv nin.tuketici mahkemesi tarafindan uretici hatasi kabul edilen binlerce emsal karar var. Son olarak Olu pixel bi uretim hatasidir bunun 3 tanesi yada 5 tanesi kabul edilmez diye bisey yok bu tamamen sirketlerin uydurdugu musterileri bendirmek icin kullandigi bi taktik.umarim yardimci olmusumdur Hoscakalin