General Mobile 5 Plus Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Benim cihaz daha gelmedi. Bugün konuştum değişecek parçalara daha karar verememişler. Ama kesinlikle değişim yapmayız diyorlar. Umarım yapabilirler yoksa telefon geldiği gibi hakem heyetine başvurup tüketici haklarımı kullanıcam. 1-2 gün içerisinde gönderiririz dediler

eğer yapabilecekleri birşey ise değişim yapmazlar.ama daha cumartesi gittiğimde iki kişi değişim almıştı.hatta birine farklı bir renk verdiler.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ya bu 5+'da aradığımız numarayı nasıl silebiliriz?

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
eğer yapabilecekleri birşey ise değişim yapmazlar.ama daha cumartesi gittiğimde iki kişi değişim almıştı.hatta birine farklı bir renk verdiler.
IMG_0063.PNG Dostum burada arıza batarya ama bunlar da mı değişecek ben anlamadım?

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Ekran kapalıyken bildirim ve mesaj geldiğinde ekranın açılmasını istiyorum,cozumu ya da yapabilen varmı arkadaşlar

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
telefona kasım ayı güncellemesi geldi. yapmayan varsa yapsın

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ekran kapalıyken bildirim ve mesaj geldiğinde ekranın açılmasını istiyorum,cozumu ya da yapabilen varmı arkadaşlar
Lumia'da güzel bir özellik vardı ben ekranı açmadan direk mesajı yanıtlayıp gönderebiliyordum.:cool:

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Cumartesi günü ikinci servis deneyimimi yaşadım.
daha önce önemsenmeyen ekran altı fitilinin kopuk olduğunu söyledim tekrar.
bir önceki gidişimdeki gps sorununun ara ara devam ettiğini söyledim.
Aşırı ısınması ve bataryanın hızlı bitmesi (5 saatte % 60.bu bir kaç defa oldu)
sorunlarım bunlardı.

yaklaşık 50 dakikada teslim ettiler cihazı.öncelikle bu konu hakkında gerçekten lg gibi iyiler.

yapılan işlemler ise;
ekran değiştirilmiş.böylelikle çizik ekranım yenilenmiş oldu.
sanırım ekranla bir olduğundan kenar metal çıtalar değişmiş.
gps sorunu çözülmüş.

ancak ekran dokunmatiği berbat şuan. bazen tuşlu telefon gibi basmam gerekiyor.ayrıca biraz sarımsı olduğunuda söyleyebilirim.
batarya konusunda düzelme var. dün 4 saat ekran süresi aldım. ama dokunmatik hassasiyeti nedeniyle tekrar gideceğim sanırım.

arkadaşlar dokunmatik sorunu devam ediyor. ekran birçok kez kilitleniyor.ve dokunmatiğe cevap vermiyor. tekrar servise vereceğim ve kesinlikle değişim isteyeceğim.
ayrıca taktıkları ekran farklı bir model. çünkü eski ekranı polarize güneş gözlüğümle göremiyordum.ama bu yeni takılan ekranı güneş gözlüğü yok gibi okuyabiliyorum.

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
arkadaşlar dokunmatik sorunu devam ediyor. ekran birçok kez kilitleniyor.ve dokunmatiğe cevap vermiyor. tekrar servise vereceğim ve kesinlikle değişim isteyeceğim.
ayrıca taktıkları ekran farklı bir model. çünkü eski ekranı polarize güneş gözlüğümle göremiyordum.ama bu yeni takılan ekranı güneş gözlüğü yok gibi okuyabiliyorum.
Benim de telefon geliyor yarın elimde olur. Ekranımı değiştirdiler bakalım sizinki gibi sorunlar yaşayacak mıyım merak ediyorum

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Telefonu aldım bugün servisten.
Değişen parçalar: ekran, anakart ve soğutucu etiket yazıyor.
Renk farkı düzelmemiş çünkü iç ekranı değiştirmemişler büyük ihtimalle. Bildiririm ışığı sorunu kalmamış. Isınması da hala aynı gibi çok aman aman bir fark yok. Pilim de çok iyi değil gibi. Belki ilerleyen günlerde batarya ve ekran için bir daha verebilirim.
Bir telefon alıyosan gerçekten bekleyip 2. veya 3.serisini alacaksın. Böylelikle acele etmemem gerektiğini anlamış oldum. Şuan satılan seriden alacak arkadaşlar gönül rahatlığıyla alsınlar. Bu konuştuğumuz sorunlar o telefonlarda yok. Benm 2 arkadaşım aldı sorunsuzlar.

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
ben dokunmatik sorunu için tekrar gittim servise. cuma günü.
değişim isteğimi belirttim. ama değişime onay verecek yetkili mesai saati bittiği için çıkmış ve bu nedenle değişim alamadım.anakart ve titreşim motoru değişmiş. bazen yine takılıyor. ama çok nadir. devam ederse cumartesi yine servisteyim.

Yunus999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar benim bataryada sorun oluşmaya başladı /%15ten sonra hızlı düşme oluyor sarja takıncada birden hızlı yükseliyor ne yapmalıyım

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
1. Ve 2.parti cihazı olanlar rahatsızlarsa hemen tüketici heyetine başvursun. Ekran renk farkı ve ciddi anlamda ısınma farkı var. Ben servise verdim güya herşey değişti parça olarak ama tüm sorunlar kaldığı yerden devam ediyor. Bir daha servise gönderip rezil olmadan hemen şikayetimi yazıcam. Yoksa uğraşıp dururuz her hafta servisle. Ya değişimini isticem ya da sözleşmeden dönüp paramı geri alıcam. Çok güzel telefon ama hatalı üretimi bol bir cihaz olmuş.

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Kasım güncellemesinden sonra uyku modundan uyanmada 1-2 saniyelik gecikme yasayan var mi? Bende oyle bi sorun olustu

Murat Tuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba.Telefonuma başka telefonlardan bluetooth üzerinden program atılamıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Halduj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
telefonumun sol üst köşesinde sararma oldu muhtemelen ısınmadan dolayı.aynı sorunu yaşayan var mı?

Gm5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gm 5 de kilit ekrani resmi duvar kagidindan farkli ayarlaniyormu

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Bu telefon cok mu sorunlu acaba? İlk sayfa neredeyse komple bu cihaz ile ilgili basliklarla dolu ve her baslik, bir soruna cozum bulunabilmesi amaciyla acilmis. Keza buradaki anabaslikta da bircok sorun yazilmis

Murat Tuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben bu telefondan hiç memnun değilim şarjı çabuk bitiyor,çok ısınıyor,hoparlöründen cızırtı sesi geliyor,ara sıra ekran aniden kapanıp geri geliyor.Ben telefonu asus zenfone 3 ile değiştirmeyi düşünüyorum.Sizce doğru bir fikir olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Ben bu telefondan hiç memnun değilim şarjı çabuk bitiyor,çok ısınıyor,hoparlöründen cızırtı sesi geliyor,ara sıra ekran aniden kapanıp geri geliyor.Ben telefonu asus zenfone 3 ile değiştirmeyi düşünüyorum.Sizce doğru bir fikir olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
bu sorunlar varsa garantiye gönder derim. ben bu sıkıntıları yaşamadım.yaşayanıda duymadım.benzer sıkıntılar oldu . o zamanda servis halletti.

newinhere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kendi kulakligindan baska kulakliklarla uyumsuz calisiyor , deneyen varmi?