Huawei P9 Kullanıcılar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
ya beyler kafama takılan bir sorun var bu videoda 60fps'de kararmayı falan geçtim. yeğenim yeni aldı çift simli modeli hepsiburadadan. full 3g ile yoğun kullanımda 1080p çözünürlükte garanti en az 2 saat 45 dakika 3 saate yakın ekran süres, alıyor %50'deyken. benim alabildiğim maksimum 2 saat 20 dakika yani yarım saatten fazla bir fark var. hemen hemen aynı kullanıyoruz cihazı o korunan uygulamalar ayarları falan hepsi aynı. ben biraz yoğun twitter'a giriyorum sadece o da facebook'a giriyor. snap de kullanmaya başladı. yani ben bir tık fazla snap atıyor olabilirim ama bu yarım saat 40 dakika kadar fark yaratmaması gerekmez mi? onda da konum açık bende de aynı şekilde. yani çözemedim bu durumu. yeni sıfır cihaz diye mi öyle acaba dicem ama benimki de 4 temmuz faturalı en nihayetinde. bugün 1 aylık oldu daha. TR garantili direk. bu fark yüzünden garantiye yollamam saçma olur mu?
İkinizinde hattı aynı mı yoksa fark var mı

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
ya beyler kafama takılan bir sorun var bu videoda 60fps'de kararmayı falan geçtim. yeğenim yeni aldı çift simli modeli hepsiburadadan. full 3g ile yoğun kullanımda 1080p çözünürlükte garanti en az 2 saat 45 dakika 3 saate yakın ekran süres, alıyor %50'deyken. benim alabildiğim maksimum 2 saat 20 dakika yani yarım saatten fazla bir fark var. hemen hemen aynı kullanıyoruz cihazı o korunan uygulamalar ayarları falan hepsi aynı. ben biraz yoğun twitter'a giriyorum sadece o da facebook'a giriyor. snap de kullanmaya başladı. yani ben bir tık fazla snap atıyor olabilirim ama bu yarım saat 40 dakika kadar fark yaratmaması gerekmez mi? onda da konum açık bende de aynı şekilde. yani çözemedim bu durumu. yeni sıfır cihaz diye mi öyle acaba dicem ama benimki de 4 temmuz faturalı en nihayetinde. bugün 1 aylık oldu daha. TR garantili direk. bu fark yüzünden garantiye yollamam saçma olur mu?
Saçma olur. Sende muhtemelen yazılımsal sorunlar var. Ya hard reset at ya da güncellemeyi bekle.

neyalansoyliyim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
ikimizin de hattı turkcell. hard reset attım zaten şu kameradaki kararmadan dolayı. ses açma ve güç tuşuna basıp yapılan işlemden bahsediyoruz değil mi? emui sürümümde mi sıkıntı var diyorsunuz yani?

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
ikimizin de hattı turkcell. hard reset attım zaten şu kameradaki kararmadan dolayı. ses açma ve güç tuşuna basıp yapılan işlemden bahsediyoruz değil mi? emui sürümümde mi sıkıntı var diyorsunuz yani?
İki farklı hat olsaydı fark olabilirdi. İkisi de turkcell miş. Başka bişey etkili olabilir. Donanımsal falan iki cihazı ele alıp bakmak lazım

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
mesela hocam ne olabilir elinize alsanız telefonları neye bakarsınız?
Pil grafiğini dikkatli incelerim. Belki sizin cihaz uykuya girmiyor da olabilir. Yada cihaz az sinyal alıyordur o da pile eksi yönde etki yapar. Emin misiniz diğer ayarların aynı olduğuna

neyalansoyliyim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Pil grafiğini dikkatli incelerim. Belki sizin cihaz uykuya girmiyor da olabilir. Yada cihaz az sinyal alıyordur o da pile eksi yönde etki yapar. Emin misiniz diğer ayarların aynı olduğuna
Yani hocam baktigim kadariyla ayni. Zaten buraya cihaz ilk bana geldiginde şarjı fulleyip sonra yuklemeler yaptgimi full wifide 3 saat 40 dk verdiğini paylaşmıştım sonra bu süreyi full wi-fi de alamadım. Az sinyal alip almadığını nerden kontrol edeceğim? Uykuya da daliyor ya cihaz gece full wifi acik senkronizasyon açıkken 10 saatte max ℅2 sarj gidiyor

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Yani hocam baktigim kadariyla ayni. Zaten buraya cihaz ilk bana geldiginde şarjı fulleyip sonra yuklemeler yaptgimi full wifide 3 saat 40 dk verdiğini paylaşmıştım sonra bu süreyi full wi-fi de alamadım. Az sinyal alip almadığını nerden kontrol edeceğim? Uykuya da daliyor ya cihaz gece full wifi acik senkronizasyon açıkken 10 saatte max ℅2 sarj gidiyor
Cihazında kafaya takılacak bir sorun yok. Güncelleme ile düzelecektir.

cengiz.mfc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekran içi siyah çerçeveler çok fazla değil mi? o değişiyor mu yeni güncelleme ile falan ? videolarda çok rahatsız edici görünüyor

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
ekran içi siyah çerçeveler çok fazla değil mi? o değişiyor mu yeni güncelleme ile falan ? videolarda çok rahatsız edici görünüyor
Onlar, ekran çerçevesi. Yazılımsal bir şey değil. Rahatsız ediyorsa Titanyum Gri alabilirsin. Belli olmuyor siyah panelde.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Tema mağazasını kullanabilen var mı? Güncelleme sonrası bütün temalar yok oldu bende.

neyalansoyliyim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Hocam bana henüz güncelleme gelmediği için şuan bende sıkıntı yok. Temalar gözüküyor

neyalansoyliyim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Huawei kimligi falan yok hocam benim cihazda yurtici cihaz diye sanırım. Yegenimin telefonunda var mesela. İndirebiliyorum temalari ya

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Almayı düşünenler için kafadaki soru işaretlerini azaltacak bir haber.

FB_IMG_1471328892168.jpg

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bazen Multi Tasking beni fazlasıyla şaşırtıyor.
4 saat sonra Google Play Marketi bıraktığım yerde buldum..

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
3. ayda, 3. güncelleme.
Changelog yazmıyor ama.
0f8757f79a8c493768c6fa20ac584b2d.jpg

28dea01c6c8a061e010e48234135550d.jpg

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Gündüz, yüksek ışıkta ekranı ağartmasının sebebini buldum ve kapadım. "Gün ışığında okunabilirliği artırır" ayarından kaynaklanıyormuş. Aslında güzel ayar ama her zaman gerekli olmuyor. Renkleri ağartıp görüntü kalitesini bozuyor. Bu ayar, sadece okuma zorluğu çekerken açılmalı.
c1e2ca2e3c1306832b49b09b22b86bcd.jpg

bartreew01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kutu içindenden kılıf çıkıyor mu çıkmıyorsa hangi kılıfları kullanıyorsunuz önerebileceğiniz kılıf var mı

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hepsinden çıkmıyor. Yurtdışında, bazı ülkelerde satılanlarda çıkıyor. Ben henüz kılıf almadım, çin'den 1 tane getirtmeyi düşünüyorum, buradan da, ince füme yarı şeffaflar oluyor, onlardan alabilirim.

bartreew01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepsinden çıkmıyor. Yurtdışında, bazı ülkelerde satılanlarda çıkıyor. Ben henüz kılıf almadım, çin'den 1 tane getirtmeyi düşünüyorum, buradan da, ince füme yarı şeffaflar oluyor, onlardan alabilirim.
Bende Çinden almayı düşünüyorum mofi deri kılıf var öneririm orijinal deri kılıfta var ama gelişi 120tl oluyor değmez

bartreew01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vodafonenun Internet sitesinden alan var mı bluetooth hoporlör veriyor nasıl bişey bilgisi olan var mı

gokmenkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gündüz, yüksek ışıkta ekranı ağartmasının sebebini buldum ve kapadım. "Gün ışığında okunabilirliği artırır" ayarından kaynaklanıyormuş. Aslında güzel ayar ama her zaman gerekli olmuyor. Renkleri ağartıp görüntü kalitesini bozuyor. Bu ayar, sadece okuma zorluğu çekerken açılmalı.

Hocam selam.

Hangi adımları izleyerek bu ayara ulaştınız acaba?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hocam selam.

Hangi adımları izleyerek bu ayara ulaştınız acaba?
Aleykümselam. Telefon Hakkında kısmına gelip, derleme numarasına 7-8 kez basarak geliştirici seçeneklerini aktif edebilirsiniz. Ayarlar'a geri döndüğünüzde Telefon hakkında yazısının üstünde belirecek. Yalnız oradaki her ayarı kurcalamamak lazım. Dikkatli kullanın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar