General Mobile 5 Plus Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
General Mobile'in yeni Android One platformu cihazi GM 5 Plus'u kullananlar soru, sorun, görüş ve önerilerini buradan dile getiriyor.

0eaf776058fec9c070c8218165e33008.jpg

Teknik Detaylar için :
http://shiftdelete.net/general-mobile-5-plus-ozellikleri-68854

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
nasipse ilk üyelerden olacagım :D

QuaLityDamage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Turkcell'den aldığım gm 4g yi geri verip bunu alıcam tabi geri verebilirsem.

GokhnGs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bende çıkar çıkmaz almayı düşünüyorum ya xa lg g3 bir de bunun arasında kararsızım

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Fiyatını merakla bekliyoruz

GokhnGs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1000 lira altı diyorlar ama bakalım kaçtan çıkacak

mstfarich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bnece 899 yada 999 olur. UKT'yi bekleyip alacağım ^^

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
999 TL Fiyatı.

mstfarich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Z5 Compact ve bunun arasında kaldım. Z5 Compact kamerası bununda Android güncellemesi cezbediyor

Kdjdvkdvmdf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar nisanın ilk haftası mı çıkar yoksa en geç martta mı görebiliriz

Muharrem Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar! Şimdi bu Gm 5 Plus çift taraflı usb bellekleri okuyabilecek mi? Bir de klasik android şarj aletleri ile şarj edilebilecek mi? Yani usb type c ile uyumlu mu?

Muharrem Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende çıkar çıkmaz almayı düşünüyorum ya xa lg g3 bir de bunun arasında kararsızım
Kardeşim belki faydası olur diye sana Lg g3 kullanıcısı olarak bir iki bir şey söyliyim. Lg g3 ekran ve arka kamerada muhteşem.Ancak ön kamerası çok da iyi değil.Haricinde şarjı çok çabuk bitiyor.Yani Gm 5 plusla aralarında dağlar kadar fark olur diye tahmin ediyorum.Lg g3'ün ekranı qhd olduğu için performansı çok da iyi değil.Ara yüz stabil.Lg'nin güncelleme desteği de Samsung gibi değil idare eder.Benim fikrim düşünmeden Gm 5 Plus al.Neden diyecek olursan renk seçenekleri daha fazla,ön kamerası gayet güzel,güncelleme 2 yıl boyunca alacaksın,performansı gayet yeterli olucaktır,gorilla glas 4 ve 2.5d kavis var bunlar çok hoş,ram 3gb ve saf android muhteşem olucaktır ve en güzeli usb type c ile hızlı şarj i,gelişmiş modemle indirme hızı çok yüksek olacak,dosya kopyalama çok hızlı olacak...Yani kısaca Gm 5 Plus çok modern ve yeni özelliklere sahip.Her türlü mantıklı olan Gm 5 Plus.Allah izin verirse ben de xperia z1'den geçiş yapıcam.

mstfarich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar! Şimdi bu Gm 5 Plus çift taraflı usb bellekleri okuyabilecek mi? Bir de klasik android şarj aletleri ile şarj edilebilecek mi? Yani usb type c ile uyumlu mu?
USB OTG olmadığı için okuyamaz ve usb type c olduğu için diğer sarj cihazları sarj edemez

Muharrem Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdi bu Gm 5 Plus saf android kullanması ve full hd ekran olması hasebiyle Lg g4'den hızlı ve stabil çalışır ; performans anlamında daha iyi bi sonuç verir değil mi? Düşünceleriniz neler?

Şükrü ALÇELİK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdi bu Gm 5 Plus saf android kullanması ve full hd ekran olması hasebiyle Lg g4'den hızlı ve stabil çalışır ; performans anlamında daha iyi bi sonuç verir değil mi? Düşünceleriniz neler?
Performans olarak testler dışında hicbiryerde farkını hissedebileceginiz biryer olacağını düşünmüyorum kamera konusunda tabi g4 ve ekran konusunda ama full hd zaten yeterli ki pikselleri görme şansınız yok ben note4 kullaniyorum cikarsa almayı düşünüyorum açıkçası ios gibi saf androidin ben herzaman cok daha iyi oldugunu dusunuyorum diger arayuzlerden

Şükrü ALÇELİK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Note 4 den aşağı kalır mı sizce oyunlarda snapdragon 617 nasil acaba ve grafik birimi eğer yüksek güç isteyen oyunlarda kasar sa hic degistirmem note4 ü

Muharrem Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Note 4 den aşağı kalır mı sizce oyunlarda snapdragon 617 nasil acaba ve grafik birimi eğer yüksek güç isteyen oyunlarda kasar sa hic degistirmem note4 ü
Ben de en çok performansını ve arka kamerasının kalitesini merak ediyorum.İnşallah bunlar yeterli seviyede olursa çok güzel olacak.

Muharrem Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Note 4'ten sonra alınacak bir telefon değil. Bence macera aramayın.
Kardeşim sana Note 4'e göre avantajlarını söyliyim sonra karar ver alınır mı alınmaz mı diye: 1-) 2 yıl en güncel android sürümü
2-) Saf,hafif android
3-) 3100 mah batarya ile daha uzun pil ömrü
4-) Hızlı şarj
5-) Usb type c ile hızlı veri aktarımı,modern ve teknolojik
6-) 2.5d kavis
7-) Bence tasarım çok hoş yanlar özellikle kombine renklerle müthiş, note4 gibi kaba değil
8) 13 mp flaşlı ön kamera
9-) Fiyatı note4'e göre uygun
10-) 4.5g ile 300 mpps indirme hızı,100mpps upload hızı
Şimdi yorumunu alalım kardeşim?

ahmethc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim sana Note 4'e göre avantajlarını söyliyim sonra karar ver alınır mı alınmaz mı diye: 1-) 2 yıl en güncel android sürümü
2-) Saf,hafif android
3-) 3100 mah batarya ile daha uzun pil ömrü
4-) Hızlı şarj
5-) Usb type c ile hızlı veri aktarımı,modern ve teknolojik
6-) 2.5d kavis
7-) Bence tasarım çok hoş yanlar özellikle kombine renklerle müthiş, note4 gibi kaba değil
8) 13 mp flaşlı ön kamera
9-) Fiyatı note4'e göre uygun
10-) 4.5g ile 300 mpps indirme hızı,100mpps upload hızı
Şimdi yorumunu alalım kardeşim?
Tamam ben de yazayım siz karar verin. Beyefendinin zaten elinde note 4 varken android one platformuna geçiş yapması size mantıklı geliyor mu? Saf android demişsiniz saf android herkes için bir artı demek değildir herkes sevmeyebilir. Note 4'te s pen diye bir gerçek de var. Ayrıca Exynos 5433 denen işlemci snapdragon 810'u bile geçerken ne zaman ve hangi fiyatlara kullanacağımız meçhul olan 300 mbps lte hızı için 617'yi üstün görmek saçma. Gpu faktörüne baktığınız zaman isterseniz sitedeki 615li 1080p ekranlı telefonların testlerini bir de note 4'ün testini incelemenizi tavsiye ederim. Tasarım demişsiniz o da göreceli bir kavram. Çıkarılabilir pil ve amoled ekranla pil sorunu da yaşamazsınız. Bir de hiç tanımadığınız birine "kardeşim" diye hitap etmeniz garip.

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Shiftdelete.net ten ne olur öncelik yapsın birşey yapsın gm 5 plus için uzun bir inceleme eksileri artıları detaylı inceleme çok iyi olucak en geç nisanın ilk haftası satışta fiyatı 999tl olacağı söyleniyor çok tatminkar özellikler iyi tasarım alınabilir fiyat çok satıcak gm 5 plus kanımca

yasinkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Forumdaşlar :),

15.03.16 18:00'da yapılan soru-cevap yayınında Hakkı bey GM 5 PLUSH çıkış tarihi için GM yetkilisini iki kez aradı fakat ulaşmadı.

Ne zaman çıkacağı konusunda tam tarih verilse artık...

Merak ve sabırsızlıkla bekliyorum.

Çıksa da inceleme videosunu görüp ona göre alsak.

Saygılarımla.
Yasin

Muharrem Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Forumdaşlar :),

15.03.16 18:00'da yapılan soru-cevap yayınında Hakkı bey GM 5 PLUSH çıkış tarihi için GM yetkilisini iki kez aradı fakat ulaşmadı.

Ne zaman çıkacağı konusunda tam tarih verilse artık...

Merak ve sabırsızlıkla bekliyorum.

Çıksa da inceleme videosunu görüp ona göre alsak.

Saygılarımla.
Yasin
Soru-cevap videosunu izledim.Aynen bir an önce tanıtılsa,ayrıntılı incelenip testleri yapılsa aklımızdaki sorular ,şüpheler giderilse çok iyi olucak.

msdos-v1.2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Umarım bu telefonu detaylı inceleme yapıp uzun kullanım testi hızlı bir şekilde yaparlar.Zamanında bir kaç üst model telefon aldım verilen paralar gereksizmiş.İlk bakışta eksik parmak izi okuyucusu ama benim için bir eksik değil.Benim için eksik olan 5Ghz wifi ve suya karşı dayanıklık napalım 2.4Ghz bağlanırım suya karşı dayanıklılık olayında dikkat edicez;)

perkam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kağıt üzerinde lg g2 den daha hızlı mı gm5 plus?

perkam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bir soru daha. bu android one platformu kaç sene boyunca yazılım güncellemesi vaad ediyor?

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Snapdragon 617 ve rakipleri bkz. HTC One A9
Snapdragon-800-vs.-801-vs.-805-vs.-810-vs.-808-vs.-615-vs.-410-vs.-400-vs.-Intel-Z3580-vs.-Z2580-vs.-MediaTek.png