Çin Alışveriş Siteleri (En İyileri, En Güvenlileri)

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Çin alışveriş siteleri konusunda bilgi paylaşıyorum.

Merhaba arkadaslar daha önceki deneyimlerimden de yararlanarak sizler için güvenilir ve Türkiye'ye kargosu olan Çinli Alışveriş sitelerinden bahsedecegim.
Ayni zamanda alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç ipucu da vereceğim. Lafı daha fazla uzatmadan başlayalım :

1-) AliExpress :

Satıcı sistemi olarak n11 ebay gittigidiyor gibi sitelere benziyor. Çin'den gelen kargo genellikle bedava. Ayrıca kendisi bir Alibaba.Com şirketi olduğu için rahatlıkla alisveris yapabilirsiniz. Ayrıca Türkçe dil desteği de mevcut.

Site Linki :TR.AliExpress.com | Türk aliexpress- Çin'den çevrimiçi şekilde yüksek kaliteli ucuz ürünleri satın alın | Alibaba Group
Android uygulaması :AliExpress Shopping App - Google Play'de Android Uygulamaları

2-)iBuyGou :

Kendisi son zamanlarda keşfettiğim bir site. Alışveriş yapanlar oldukça memnun, ürünler orijinal. Piyasa fiyatında satislar yapılsa da kupon kampanyaları sıkça oluyor. Bu da piyasadan daha ucuza gelmesini sagliyor.

Site Linki :Original Xiaomi Smartphones, Tablets, Accessories | iBuyGou

3-)Banggood :

Bir başka Çin menşeili site ve oldukça güvenilir. Diğer sitelere göre fiyat olarak daha uygun. Site tasarim ve uygulama açısından ise aliexpress i andırıyor açıkçası.

Site Linki :Online Shopping for Cool Gadgets, RC helicopter & Quadcopter, Mobile Phone, Fashion at Banggood.com
Android Uygulaması :Banggood - Shopping With Fun - Google Play'de Android Uygulamaları

4-)Geekbuying :

Fiyat olarak uygun bir baska site. Son alışveriş yapmaya kalktığımda Türkiye'ye bedava kargo yapılamıyor diye bir yazı çıktı ancak mail ile iletişime geçtim sorunu duzelttiler. Müşteri hizmetleri ilgili, fiyatlar uygun.

Site Linki :Online Shopping for Chinese Android Phone, TV Box, Tablet PC Wholesale at GeekBuying
Android Uygulaması :GeekBuying Online Shopping - Google Play'de Android Uygulamaları

Alışverişinizi Yaparken :
- Bu sitelerden çoğunda kupon sistemi var. 2 dolar 5 dolar vs gibi kupon kodlarini internetten arastirarak bulabilirsiniz.
-Bu sitelerden bazıları ilk alışverişe özel kod yolluyor ya da yüzde olarak o kodla indirim yapıyor mutlaka bu fırsatları degerlendirin.
-Ürünü almadan once mutlaka verilen puanlara ve yorumlara bakın .
-Orijinal olmasına dikkat edin çoklu satıcı olan sitelerde mutlaka geribildirimlere bakın.

Yazımın sonuna gelirken siz de bunlara ekstra alışveriş yaptığınız siteyi vs önermeyi unutmayin. Ayrıca daha once alışveriş yapmış arkadaşların vereceği öneriler de yararli olacaktır.

SAYGILARIMLA JIRAIYA06

Son düzenleyen moderatör:

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
DX var :) on gün önce sipariş verdim ve daha kargoya bile verilmedi.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
aliexpress te çok dolandırıcı var bulaşmayın

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Bu tür sitelerden daha ucuza eşya bulmak güzel ama tek sıkıntı kargo süreleri

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Aliexpress favorim, başka sitelere yönelmem, puanlamaya göre alışveriş en iyisi ve yorumlara bakın orda resimler var urunu almış kişiler çekmiş bazen göründüğü gibi olmuyo

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
2012'den beri dx'ten alışveriş yapıyorum . Bugüne kadar sorun yaşamadım. Son alışverişim de 17 günde teslim edildi.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Puanlarına göre alışveriş yaparsanız sıkıntı olmuyor :)

puanlara aldanmamak lazım. DH de birçok yorumda şahit oldum buna :)
bazı satıcılar sahte bir ürün gönderse ürünü iade almadan bile para iadesi yapıyor. Tabi olumsuz puan vermezsen :)
bu yüzden yüksek puanlı satıcılar bile dolandırıcı olabiliyor

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Aliexpress bizdeki gittigidiyor,n11 gibi site o yüzden tercih etmiyorum, ne geliceği şans. Fakat banggood hepsiburada tarzı bi site gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Arkadaşım xiaomi power bank aldı en son, aşık oldum powerbank'a dolar düşsün bence alıcam bir tane. :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
[MENTION=39332]engerex[/MENTION] dx i neden önermiyorsun açıklarsan listeye almayı düşünüyordum :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
eksik ürün yolladılar. Paypala şikayet edince sorgusuz sualsiz hesabımı sildiler. Siteyle iletişim de kuramadım.

stone1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gearbest ve AllBuy çok iyi. Onlar çok iyi bir fiyata satmak Xiaomi.

sdstc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aliexpress te çok dolandırıcı var bulaşmayın

ben aliexpresten 2014 haziran ayından beri alışveriş yapıyorum
ve en çok alışveriş yapan %3lük dilimin içindeyim

1$ ım bile çöpe gitmedi 4 alışverişimden şikayet açtım hem ürünü aldım hem paramı iade aldım.

ezbere iş yapmayın, dolandırıcı gittigidiyorda da var, caddede de sokakta da var anladın mı?
araştır kimden alışveriş nasıl yapılır öğren

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
ben aliexpresten 2014 haziran ayından beri alışveriş yapıyorum
ve en çok alışveriş yapan %3lük dilimin içindeyim

1$ ım bile çöpe gitmedi 4 alışverişimden şikayet açtım hem ürünü aldım hem paramı iade aldım.

ezbere iş yapmayın, dolandırıcı gittigidiyorda da var, caddede de sokakta da var anladın mı?
araştır kimden alışveriş nasıl yapılır öğren
ok.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Banggood hepsiburada tarzı çalıştığı icin daha güvenli gibi görünüyor

cederete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar alibaba dan ufak tefek ürünler aldım bir sıkıntı yaşamadım yalnız cep telefonu almayı düşünüyorum bir çok mağaza gönderdiklerini söylüyorlar teredütllerim var birde pasaport um yok şayet gelmiş olsa kayıt yaptırabilirmiyim

YiğitBey

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Artık ekmeği bile internetten alacak hale geldik..

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Ekmek değil ama unu internetten alıyoruz. Ekmeği de kendimiz yapıyoruz.
Her ihtiyacımızı önce Çin'de bulamazsak buradaki sitelerde arıyoruz.
Özellikle yazın yaylada internet alışverişi olmasa çoğu ihtiyacımızı karşılayamayız.

oyuncu1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar chinavasion sitesinden alışveriş yapan varmı gumrukte takılma riski varmı

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Benim favorim Ali Express arkadaşlar. Siparişler yolda ;)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
ZkWl7a.jpg

ben amazondan takılıyorum :) gönderiler maximum 15 günde elime ulaşıyor. en son bunu aldım, yolda geliyor :)

türkiyede 270 tl. bana maliyeti 140 tl oldu.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Amazon konusunda gümrüğe takılan bir siparişin oldu mu @topalsolucan

4 tane ürün aldım son 3 ay içerisinde. hiç birinde sorun yaşamadım. 80 doların altındaki ürünler zaten gümrük vergisiz geliyor. 80 doların üzerindekilerde ise amazon, türkiyedeki gümrük ücretini bildiği için fiyata yansıtıyor ve gümrükte takılma yada gidip gümrük ücretini ödeme gibi sorunlarla yine sizi uğraştımıyor.

80 doların üzerinde hiç ürün almadım ama alan arkadaşlarım var. onda da şöyle bir güzellik var. ürünü aldıktan 1 ay kadar zaman geçtiğinde, eğer ürün ülkeye girişte gümrük işlemlerine tabi tutulmamışsa Amazon kestiği gümrük ücretini de iade ediyor. 2 arkadşaım pc toplattı amazondan. 200 dolara yakın gümrük vergisi ücreti ikisine de iade edildi. pc ler buraya kıyasla 3'te 1 fiyatına gelmiş oldu.

Son düzenleme:

legendeses

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 tane ürün aldım son 3 ay içerisinde. hiç birinde sorun yaşamadım. 80 doların altındaki ürünler zaten gümrük vergisiz geliyor. 80 doların üzerindekilerde ise amazon, türkiyedeki gümrük ücretini bildiği için fiyata yansıtıyor ve gümrükte takılma yada gidip gümrük ücretini ödeme gibi sorunlarla yine sizi uğraştımıyor.

80 doların üzerinde hiç ürün almadım ama alan arkadaşlarım var. onda da şöyle bir güzellik var. ürünü aldıktan 1 ay kadar zaman geçtiğinde, eğer ürün ülkeye girişte gümrük işlemlerine tabi tutulmamışsa Amazon kestiği gümrük ücretini de iade ediyor. 2 arkadşaım pc toplattı amazondan. 200 dolara yakın gümrük vergisi ücreti ikisine de iade edildi. pc ler buraya kıyasla 3'te 1 fiyatına gelmiş oldu.

Amazon.com dan mi yapiyorsun alisverisleri orda cogunda turkiye gonderim yok...
Amazon.co.uk de us ye gore daha fazla gonderim yapiliyor...

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Amazon.com dan mi yapiyorsun alisverisleri orda cogunda turkiye gonderim yok...
Amazon.co.uk de us ye gore daha fazla gonderim yapiliyor...

.com dan yapıyorum. en ucuzu amerika olanı. turkiyeye gönderim gayet var yav. ben alacağım ürünlerde pek denk gelmedim gönderilmeyene. sold by amazon olan tüm ürünler türkiyeye geliyor. sadece başka firma ürünlerinde hepsi gelmeyebiliyor. zaten sold by amazon en garantisi. hem orjinal olduğu %100, hem de sıkıntı çıktığında asla mağdur etmiyorlar.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Ebay ve Amazon en baboşlarıdır.

Son mesajlar