Sony Xperia M5 Sorunları

Bu konuyu okuyanlar

sedat5453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Telefonu bugün aldım. Telefon da 3 gb ram var, ama bunun 1 gb'ını sistem kullanıyor. Bu çok değilmi? Ve birde root atmak istedim. Kingroot ile ama olmadı. Telefonun usb ayarlarından izin ver diyor. Ama telefonda baktım ama usb ayarlarını bulamadım. Bu telefonda şu anda 5.0 android sürümü var. Yeni güncelleme aldığını duymuştum. Güncellemelere baktığımda çıkmıyor. Ve kamerasıda çok iyi değil. 20 mp hesapta ama Htc desire 820 kadar bile canlı resimler çekmiyor. Yani kısacası aldığıma pişman oldum gibi.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhabalar;

Oncelikle ram tuketimi konusunda sistemin kullandigi ram miktarinin 1 gb olmasi gayet iyi bir deger cunku bu diger markalarda biraz daha fazla. Ornek verelim. Ayni fiyat bandinda olan samsung s5 modelinde normal gundelik islerde kullanilan ram miktari %80. Bunun gibi degelerin yaninda m5 in kullandigi ram iyi bi deger kaliyor.

Kamera konusunda sony ile htc arasinda bir kiyaslama yapmak gerekirse ornegin birbirine yakin modeller olan htc m8 ile sony z3 arasinda sony z3 un daha basarili bir kamera performansi var. Sony m5 in kamerasi sony z3 ten daha iyi olduguna gore dogal olarak m5 htc ninbu fiyat segmentindeki modellerinden daha basarili bir kamera performansi sundugunu belirtebiliriz. Aralarindaki kamera kalitesini ikisininde ayni anda ayni acilarda cekilmis resimlerini bir pc yr atip orda kiyaslarsaniz farki anlicaksiniz. Sony m5 fiyatina gore basarili ozellikler sunan bir cihaz. 1500 tl fiyat bandinda ya eski amirallerden oneriyoruz yada yeni nesillerden sony m5i.

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonu bugün aldım. Telefon da 3 gb ram var, ama bunun 1 gb'ını sistem kullanıyor. Bu çok değilmi? Ve birde root atmak istedim. Kingroot ile ama olmadı. Telefonun usb ayarlarından izin ver diyor. Ama telefonda baktım ama usb ayarlarını bulamadım. Bu telefonda şu anda 5.0 android sürümü var. Yeni güncelleme aldığını duymuştum. Güncellemelere baktığımda çıkmıyor. Ve kamerasıda çok iyi değil. 20 mp hesapta ama Htc desire 820 kadar bile canlı resimler çekmiyor. Yani kısacası aldığıma pişman oldum gibi.

açıkçası m5 biara bende düşündüm ama bütçemi birazdaha zorlayıp amiral gemi (z5) almaya karar verdim

Eren cann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende M5 almayı planlıyordum kafam karıştı iyice 1500 tl ye alınabilecek daha iyi telefon varmı acaba kamerası kötü demisi kafamı karıştırdı

RuiCosta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kamerası berbat hele o ön kamerası telefonu 5 dakika kurcaladım kasmadan başka birşey yok C5 ultra daha hoş ve daha iyi bence..

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhabalar;

Oncelikle ram tuketimi konusunda sistemin kullandigi ram miktarinin 1 gb olmasi gayet iyi bir deger cunku bu diger markalarda biraz daha fazla. Ornek verelim. Ayni fiyat bandinda olan samsung s5 modelinde normal gundelik islerde kullanilan ram miktari %80. Bunun gibi degelerin yaninda m5 in kullandigi ram iyi bi deger kaliyor.

Kamera konusunda sony ile htc arasinda bir kiyaslama yapmak gerekirse ornegin birbirine yakin modeller olan htc m8 ile sony z3 arasinda sony z3 un daha basarili bir kamera performansi var. Sony m5 in kamerasi sony z3 ten daha iyi olduguna gore dogal olarak m5 htc ninbu fiyat segmentindeki modellerinden daha basarili bir kamera performansi sundugunu belirtebiliriz. Aralarindaki kamera kalitesini ikisininde ayni anda ayni acilarda cekilmis resimlerini bir pc yr atip orda kiyaslarsaniz farki anlicaksiniz. Sony m5 fiyatina gore basarili ozellikler sunan bir cihaz. 1500 tl fiyat bandinda ya eski amirallerden oneriyoruz yada yeni nesillerden sony m5i.

Kardeş ram kullanımı normal ne kadar ram o kadar kullanimdir androidde kamerada da canlılık önemli değil önemli olan netlik gerçeğe yakin renk vernesi birde kiyaslarken pc ekranında kiyasla telefon ekrani aldatir

I

izmird

SDN Okuru
Şu m5 beğenmeyenler neden hep ondan daha kötü telefonları daha güzel buluyorlar

Milimsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben kendime z5c kardeşime m5 aldım. Kullanmayı bilmeyen arkadaşlar direk kötülemeye baş vurmayın. Kamera gayet iyi. Hatta fazlasıyla iyi. Ayarlamayı yap öylr dene. Telefon ilk açıldıgında sony kamera uygulamasında çeşitli mp seceneği var ve sony bunu 8 de bırakıyor onu 13 ve 21 al. Ayrıca incelemede kamerayı öve öve bi hal oldular az kendine öz eleştiri yap. Parlaklık kısık demişler incelemede arden ve tolga abi. Ekran ayarlarında 'uyarlanan parlaklık' seçeneğini açık o yüzden onu kapatınca çok üst düzey parlaklık sunuyor

S

shden

SDN Okuru
ben z serisinin hepsini kullandım Z5 hariç Z3+ dahi kullandım kamera ve ekran renkleri çok güzeldi ayarlar ile bir alakası yok ne kadar ayar yapsanızda cihazın renkleri çok soluk ve mat aldıgıma çok pişman oldum xperia m5 ve sebeb olan kişilerse şu sitelerdeki bazı telafon incelemesi yapan siteler onlarada yazıklar olsun insanları aldatıyorlar demekki bunlarada güvenmiceksin bakacaksın göreceksin alacaksın yazıklar olsun sana sony bu yaptıgın ekran için

S

SDN Okuru 10098

SDN Okuru
M5 aldım ama arada bazen sık bır sekılde telefon kamerasını acmaya calıstıgımda baslatılamıyo dıyo oyunlardan atıyo m5 ıle mı alakalı yoksa benım cıhazımda mı sorun var

Milimsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben m5le fotoğraf çekildim ön kamerası gerçekten çok iyi bende z5c var öyle cekmiyor haksızlık ediyorsun ya da başka bi sıkıntı var slr fotoğraf makinesini aratmıyor arka kameraya pek dikkat etmedim ona bişey diyemicem

tolgablc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaslar root atilabiliyormu m5 e acaba diger z serilerindeki gibi kamera netligini bizuyormu

S

sessizkullanıcı

SDN Okuru
telefonu alalı 4 gün oldu mobil verinin parlaklığın sürekli açık olmasına ve snapchat kullanmama rağmen- çok fazla snapchat kullanırım ve snapchat şarzı çok fazla yiyor- bitmedi eskiden telefonunu günde en az 2 kez şarja takan ben sabahtan akşama kadar bununla idare edebiliyorum. Ayrıca kamerasıda çok güzel hiç bir şikayetim olmadı aynı fotoğraf makinası gibi çekim yapmayı seviyorum her zaman fotoğraf makinamı yanımda bulunduramıyorum ve anlık fotoğraflar için telefonu kullanıyorum aldığımdan memnunum hiç bir şikayetim yok gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz

sedat5453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Binbir hevesle aldığım Telefonum kapandı daha açılmıyor. Servise gönderecem tek çare.

Eren cann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonun arkasındaki nfc logosunun oradaki bölüme dokunduğumda çatlama sesi gibi bir şey geliyor ne yapmalıyım servise göndersem bir şey yaparlarmı acaba

C

Calpestio

SDN Okuru
Kamera da sd karta video kaydı yapmıyor hata veriyor önceki telefonum Xperia z idi bir problem yoktu ve karttaki müzikler videolar fotoğraflar hiç birini düzgün çalıştırmadı kartı biçimlendirdim ama değişen birşey yok fikri olan var mı

balper

Asistan
Reaksiyon puanı
2
telefonu alalı 4 gün oldu mobil verinin parlaklığın sürekli açık olmasına ve snapchat kullanmama rağmen- çok fazla snapchat kullanırım ve snapchat şarzı çok fazla yiyor- bitmedi eskiden telefonunu günde en az 2 kez şarja takan ben sabahtan akşama kadar bununla idare edebiliyorum. Ayrıca kamerasıda çok güzel hiç bir şikayetim olmadı aynı fotoğraf makinası gibi çekim yapmayı seviyorum her zaman fotoğraf makinamı yanımda bulunduramıyorum ve anlık fotoğraflar için telefonu kullanıyorum aldığımdan memnunum hiç bir şikayetim yok gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz
Arka kamerada foto cekince uzak bulanık gösteriyor mu

balper

Asistan
Reaksiyon puanı
2

S

SDN Okuruusjws

SDN Okuru
Bendede oyle bir problem olmutu. Aldigim yere goturdum fabrikada lensin arasina giren bir toz parcasindan dolayi netleme yapmadigini soylediler ve yenisiyle degistirdiler.

balper

Asistan
Reaksiyon puanı
2
M5 te radyo sesi z3c ye göre daha düşük, güncelleme ile düzelir mi acaba, yoksa eski cihazım olan z3c yi geri alma imkanım varken, radyo için geri alayımmı

balper

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bendede oyle bir problem olmutu. Aldigim yere goturdum fabrikada lensin arasina giren bir toz parcasindan dolayi netleme yapmadigini soylediler ve yenisiyle degistirdiler.
M5 te radyo sesi z3c ye göre daha düşük, güncelleme ile düzelir mi acaba, yoksa eski cihazım olan z3c yi geri alma imkanım varken, radyo için geri alayımmı

Koray098

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben m5 i yeni aldım ve bzen yukardakı hoporloru kullanıyor bazen aşşagıdakı bunun bi ayarı varmıdır varsa nedir soylermisiniz

M

M5 SONY

SDN Okuru
Merhabalar Arkadaşlar Bende Alalı Daha 4 Gün Oldu Ve Bugün SServise Gönderdim.. Arızaları;

*Telefon Kapanıyor Şarza Takılınca Açılıyor
*Kamera Hata Veriyor Yeniden Başlatınca Düzeliyor
*2. Günden Sonra Şarz Çok Çabuk Bitmeye Başlıyor
*Hoparlör Sesi Gidip Geliyor

Ben Memnun Kalmadım Tavsiyede Etmem...!!

hd1806

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sony xperia m5 almak istiyorum kötü yanından bahsedenler çok ama yeni seri dagitilmis gibi biseler duydum sizce almalımıyım

Mecmecmec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben kendime z5c kardeşime m5 aldım. Kullanmayı bilmeyen arkadaşlar direk kötülemeye baş vurmayın. Kamera gayet iyi. Hatta fazlasıyla iyi. Ayarlamayı yap öylr dene. Telefon ilk açıldıgında sony kamera uygulamasında çeşitli mp seceneği var ve sony bunu 8 de bırakıyor onu 13 ve 21 al. Ayrıca incelemede kamerayı öve öve bi hal oldular az kendine öz eleştiri yap. Parlaklık kısık demişler incelemede arden ve tolga abi. Ekran ayarlarında 'uyarlanan parlaklık' seçeneğini açık o yüzden onu kapatınca çok üst düzey parlaklık sunuyor

Kardeşim teli bugün aldım 2 metreden sonra bulanık gösteriyor çok bulanık hemde sanırım ayarla alakalı ayarları nasıl yapılır nereden yapılır teşekkür ederim acil lazım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kardeşim bu sorun bendede var ayarları nda mı sıkıntı bilmiyorum varmıdır ayarları bunun

S

serdar üzüm

SDN Okuru
Ben aldın ve seriside e5603 kamera odaklanmıyordu ve kendi kapandı. KVK garantili idi 10.gün garantiye yolladım geri yolladılar sorun yok diye aynı gün almadan geri yolladım tam bir aydır telefonsuzum ve kullanım için tel de verilmiş değil. Bundan sonra bana ikinci kazığı atan KVK tecrübesi ile birdaha 200-300 fazla garanti farkı vereceğime daha az verip üretici garantili almayı öncelik seçeceğim.

R

recepsecme

SDN Okuru
Arkadaşlar bende m5 var ses hoparlör yerine ön kameranın yanındaki yerden geliyo neden

B

B@K! D.

SDN Okuru
Telefonu aldım ertesi gün kendi kendine kapandı şarj cihazına takmadanda açılmadı we bunu hergün tekrarlamaya başladı serwise werdim ilk seferde sadece format atmışlar aldıktan bi gün sonra yine aynı sıkıntıları werdi tekrar serwise götürdüm 25 gün oldu daha gelmedi değişim yapılcakmış çok güzel telefon ama yeni güncelleme bekliyo sanırım inş bi an önce düzeltirler

D

deryaelcin

SDN Okuru
ilk defa şarj ettikten sonra şarjı bitti. kapalı halde şarja taktım. telefon kaç saattir açılmıyor. sorun nedir?