Odin Fail Hatası

Bu konuyu okuyanlar

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Merhaba arkadaşlar Odin ile Stock Roma dönecektim daha önce laptop ile birçok kez dönebildim ancak masaüstü bilgisayarımda aynı işlemi yaparken hata alıyorum hata şu;

<ID:0/003> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> DefaultCalDataWithBoot_S5830iXXLB1_REV00.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Set PIT file..
<ID:0/003> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> BcmBoot.img
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

XP ile yaptığımda bu hatayı alıyorum ve bilgisayar reset atıyor. Windows 7 ile yaptığımdada aynı hatayı aldım ama reset olayı olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum Telefonum Samsung Galaxy Ace s5830i Android: 2.3.6

Alucardtn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1) Arka planda kies açık olabilir. Onu kontrol et kapat.

2) Arkadaki usb girişlerini dene. Anakarttakiler direk (Büyük ihtimalle sorun bu)

3) Antivirüs açıksa kapat.

4) Yanlış odin versiyonu ya da rom olabilir. Tekrar bi kontrol et.

Bunları dene bi şimdilik aklıma gelenler böyle duruma göre bakarız yine

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
1) Arka planda kies açık olabilir. Onu kontrol et kapat.

2) Arkadaki usb girişlerini dene. Anakarttakiler direk (Büyük ihtimalle sorun bu)

3) Antivirüs açıksa kapat.

4) Yanlış odin versiyonu ya da rom olabilir. Tekrar bi kontrol et.

Bunları dene bi şimdilik aklıma gelenler böyle duruma göre bakarız yine

Malesef hepsini denemistim odin de ve rom dosyasinda sorun yok laptopda ayni odin ve dosyalarla sorunsuz bir seklide romu kurmustum arkadaki usb girislerinide denedim olmadi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
rom zip'ten çıkartıldı mı? öyle saçmalıkları o zaman yapabiliyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
rom.zip ise ayıkla de ondan sonra dene benim takoz gt-s5360'ta zipli ike öyle salak mesajlar olur odin donardı.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
rom.zip ise ayıkla de ondan sonra dene benim takoz gt-s5360'ta zipli ike öyle salak mesajlar olur odin donardı.

Yok oyle degil :) tam hatirlayamiyorum ama tar.gz idi galiba ama rom dosyalari sorunsuz daha oncede dedigim gibi ayni dosyalarla laptopta romu yuklemistim ama masaustu pc de bu hatayi verdi

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kabloda sorun var yada takılan usblerde sorun var kies kurulu ? samsung sürücüsü var?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
kabloda sorun var yada takılan usblerde sorun var kies kurulu ? samsung sürücüsü var?
surucu ve kies kurulu usb lerin hepsini denedim ama sorun usb lerde olabilir emin degilim ama neyseki zamaninda stock romu yukleyince telefondan yedek alip bilgisayara atmistim onu buldum restore yaptim. usb lerde problem var sanirim xp de hata verince pc reset atiyordu anakarttan da kaynaklanabilir win7 de reset atmamisti ama neyse altaernatifle cozdum ben tesekkur ederim :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
samsung'un alın androidli telefon demek için yaptığı tellerden o gt-s5360'ın üstü gibi ...

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
samsung'un alın androidli telefon demek için yaptığı tellerden o gt-s5360'ın üstü gibi ...

xperia z3'e gecmeyi dusunuyorum bakalim ne zaman kismet olacak buna uygulama bile zor yukluyorum zaten facebook yuklesem hafizanin bos kisminin %80 i hemen hemen doluyor cok biktirtti illalah ettim bundan

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
benimkine facebook kurmak istedim kurulamadı yer yok diyor ama facebook vargibi oldu bir süre gt-s5360'ı format çağrıyor...

Alucardtn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia z3'e gecmeyi dusunuyorum bakalim ne zaman kismet olacak buna uygulama bile zor yukluyorum zaten facebook yuklesem hafizanin bos kisminin %80 i hemen hemen doluyor cok biktirtti illalah ettim bundan

Oneclick, app2sd, ext2 falan tarzı şeylerle geçiştiriliyor hafıza problemi ama Galaxy Gio kullanmış biri olarak söylüyorum G2 ye geçince üstümden yük kalktı resmen.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Oneclick, app2sd, ext2 falan tarzı şeylerle geçiştiriliyor hafıza problemi ama Galaxy Gio kullanmış biri olarak söylüyorum G2 ye geçince üstümden yük kalktı resmen.

o bellek ext alani falan tum uygulama program denedim bi yere kadar tutuyor o da uygulamayi tamamen tum dosyalariyla bellek kartina aktaran bi islem bulunana kadar zor biraz. Ben gecen telefoncuya bu telefona hdd gibi parca takarak dahili hafiza ekleyebiliyomuyuz diye bile sordum o noktadayim artik

Alucardtn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o bellek ext alani falan tum uygulama program denedim bi yere kadar tutuyor o da uygulamayi tamamen tum dosyalariyla bellek kartina aktaran bi islem bulunana kadar zor biraz. Ben gecen telefoncuya bu telefona hdd gibi parca takarak dahili hafiza ekleyebiliyomuyuz diye bile sordum o noktadayim artik
Şu hdd mevzusundan son daha fazla bir şey demiyorum uyku falan kalmadı. [emoji1]

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
üşeniyorum odini aç bağla teli yeni kablo almam gerek evdeki ayı kabloyu yakmış...
nasıl? tablet şar ederek 3000mA şarj ile.

S

SDN Okuru61

SDN Okuru
arkadaşlar bu sorunun çözümü için 4 saatimi harcadim. Sonunda buldum.
Telefonu bilgisayara taktiğinizda ekrana gelen usb seçeneğinin "mtp" olmasi gerekmektedir.
Ben uğraştim siz uğraşmayin..

Rashad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar Odin ile Stock Roma dönecektim daha önce laptop ile birçok kez dönebildim ancak masaüstü bilgisayarımda aynı işlemi yaparken hata alıyorum hata şu;

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Please wait..
<OSM> Leave CS..

XP ile yaptığımda bu hatayı alıyorum ve bilgisayar reset atıyor. Windows 7 ile yaptığımdada aynı hatayı aldım ama reset olayı olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum Telefonum Samsung Galaxy Ace s5830i Android: 2.3.6
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefonu bilgisayara taktiğinizda ekrana gelen usb seçeneğinin "mtp" olmasi gerekmektedir.

Kesin cozumunu buldum.bunun icin andoid mideline uygun olarak repair firmware indirmelisin. Sonra odin 3.10.7 versiyonu ile kurlamisin.bendede ayni sorun vardi simdi hall ettik ve her kes yapsin diye paylasiyorum.sitenin linkini verecem ordan kendi telefonunuza uygun olan repair firmware indirin kurun.Samsung Full Firmwares | 4Files Firmwares (PDA,AP,Modem,Phone,CP,BL,Bootloader,CSC,PIT Files) youtub linkinide verecem bakin oyle yapin www.youtube.com/watch?v=4jzhAdvWqN0.kolay gelsin
--- Gönderi Güncellendi ---

Kesin cozumunu buldum.bunun icin andoid modeline uygun olarak repair firmware indirmelisin. Sonra odin 3.10.7 versiyonu ile kurlamisin.bendede ayni sorun vardi simdi hall ettik ve her kes yapsin diye paylasiyorum.sitenin linkini verecem ordan kendi telefonunuza uygun olan repair firmware indirin kurun.Samsung Full Firmwares | 4Files Firmwares (PDA,AP,Modem,Phone,CP,BL,Bootloader,CSC,PIT Files) youtub linkinide verecem bakin oyle yapin www.youtube.com/watch?v=4jzhAdvWqN0

Samsung a7 2016

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim telefonum sm-a7100. Ben bu cihaza türkiye romu yani sm-a710f romu atmak istiyorum. Sizce böyle birşey mümkün mü?

isaeren12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
odin fail hatası alıyorsanız ki bende alıyordum yapmanız gereken tek şey başka bir firmware indirmek..kesin çozum budur..
ben pakistanınkini indirmiştim olmuştu ..sizdde deneyin olmassa başka başka deneyin

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
odin fail hatası alıyorsanız ki bende alıyordum yapmanız gereken tek şey başka bir firmware indirmek..kesin çozum budur..
ben pakistanınkini indirmiştim olmuştu ..sizdde deneyin olmassa başka başka deneyin
Bilgi için teşekkürler.

seuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Please wait..
<OSM> Leave CS..

ben de aynı sorunu yaşadım aynı yerde sürekli hata alıyordum bu arada telefonum samsung j 7 prime . Kardeşim bu hata sadece yanlış stock rom yüklemenden kaynaklanıyor.Bilgin olsun.Bir hafta sonra çözebildim.

Cavid2797

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Salam mənə yardım edin. Odinlə rom yükleme yapıyorum fail hatası alıyorum