Ekran kartı tam performans vermiyor arkadaşlar yardım!!

Bu konuyu okuyanlar

wade00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bilgisayar ekran kartını tam kullanmadığı için fps düşük geliyor işlemcide de sıkıntı yok gibi (yok gibi diyorum %80ler hiç te azımsanmıyacak değerde, metroLL ve assasien creed 3) darboğaz yapsın pc özellikleri ama battlefield 4 te (oyun 32 bit de çalışırken) işlemci kullanımı yüzde 85 95 arası gidiyor işin ilginç tarafı ise 64 bit ini açınca ekran kartı tam istediğim gibi yüzde yüz çalışıyor oyunun 32 biti kasıyor(15 25 fps veriyor) 64 biti süper oynanıyor (25-45 arası) ikiside medium ayarlarda 32 bitte ekran kartı yüzde 50-60 civarı çalışıyor, 64 bitte yüzde yüz
yani bilgisayar kanımca 64 bitlik oyunlarda olması gerektiği gibi çalışıyor 32 bitlik oyunlarda yarım performans veriyor bu neden olabilir driver güncelledim win8 den win 7 ye döndüm hep aynı

acer v3-551g
amd quad core a8-4500m with turbo core ... up 2.8 ghz
amd radeon hd 7640g+7670m with 2 gb dedicated vram
6 gb ram

farkettiğim 2 garip olay var işlemci frekansı 2.8 demesine rağmen 2.28 i hiç geçmiyor ama bunun sıkıntı olcağını düşünmüyorum intel işlemcili pc kullanırken işlemci fazla ısınmasın diye 2.0 ghz ye sabitliyordum işlemciyi hiç bir sıkıntı olmuyordu ama yinede 2.8 e neden çıkmıyor
2. side ram 5.5 gb ekran kartıda 2.5 gb görünüyor bunu düzeltebiliyormuyuz bios ta öyle bi ayar yok

wade00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilen yok mu

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
donanım kullanımı yani işlemci yüzdesi yükseldikçe performans düşer.
işlemci kullanımın %80 olması işlemcininin %80 inin kullanıldığı anlamına gelmez. ekran kartının pc tarafından tam performans kullanılması için ekran kartı sürücüsünün son sürümünü kurmalısın. ve drectx dosyalarını güncellemelisin.

işlemci frekansının 2.28 i geçmemesi işlemci boştayken ısının yükselmesini engellemek için.

Oekry

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sen medium demişsin ama benim bildiğim kadarıyla Battlefield 4 32 bit olarak çalışırken ayarları sabit olarak low'da oluyor değiştirilemiyor ama yanlışım varsa düzeltin.

wade00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
msı afterburner programında cpu kullanımı dediğim gibi yüzde 70-80 lerde gpu kullanımı yüzde 60 ı geçmez doğal olarak fps de düşük veriyor ve zaten şuan 13.11 beta yüklü daha önce de 13.9 yüklüydü yine aynıydı directx en son battlefield 4 ün directx ini yükledim. kısaca neden böyle çözebilmiş değilim sorunlu desem 64 bit oyun niye tam çalışıyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

donanım kullanımı yani işlemci yüzdesi yükseldikçe performans düşer.
işlemci kullanımın %80 olması işlemcininin %80 inin kullanıldığı anlamına gelmez. ekran kartının pc tarafından tam performans kullanılması için ekran kartı sürücüsünün son sürümünü kurmalısın. ve drectx dosyalarını güncellemelisin.

işlemci frekansının 2.28 i geçmemesi işlemci boştayken ısının yükselmesini engellemek için.

msı afterburner programında cpu kullanımı dediğim gibi yüzde 70-80 lerde gpu kullanımı yüzde 60 ı geçmez doğal olarak fps de düşük veriyor ve zaten şuan 13.11 beta yüklü daha önce de 13.9 yüklüydü yine aynıydı directx en son battlefield 4 ün directx ini yükledim. kısaca neden böyle çözebilmiş değilim sorunlu desem 64 bit oyun niye tam çalışıyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sen medium demişsin ama benim bildiğim kadarıyla Battlefield 4 32 bit olarak çalışırken ayarları sabit olarak low'da oluyor değiştirilemiyor ama yanlışım varsa düzeltin.

doğru söylüyorsun 32 bitte low dan başka seçenek yok değiştirilemiyor 64 bitte medium açtığımdan

Son mesajlar