Süper Modlar Hakkında Düşüncelerinizi Buradan Paylaşın

Bu konuyu okuyanlar

61trabzon61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
henüz sıkıntı yaşamadım. bir başka forumda yöneticilik yapıyorum. bu tarz tartışmalar sıkıntılar hep olacaktır. orta yolu bulmak ancak 2 tarafın da adilane, ve çözümsel yaklaştığı sürece mümkün oluyor.

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Çok kolay üye harcanıyor. Beni banlamayın ha :) Banlanırsam başka hesapla gelirim ! :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Multi üyelik yok banlamayın bida şimdi :D

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Çok kolay üye harcanıyor. Beni banlamayın ha :) Banlanırsam başka hesapla gelirim ! :)

Multi üyelik yok banlamayın bida şimdi :D

O konuda yanılıyorsun. Fazlasıyla tolerans tanıyoruz aslında ancak sizin bunu görme ya da bilme şansınız olmuyor. Bardak taşana kadar bekliyoruz. Son çare olarak da banlıyoruz.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ziyaretçi yorumlarında ara sıra küfürlü ya da saldırı amaçlı yorumlar görüyoruz. Bu yorumlar yayınlanmadan önce modlar tarafından onaylanıyor mu?

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Ziyaretçi yorumlarında ara sıra küfürlü ya da saldırı amaçlı yorumlar görüyoruz. Bu yorumlar yayınlanmadan önce modlar tarafından onaylanıyor mu?

Ziyaretçi yorumları onaydan geçiyor ancak bazen dalgınlıkla onaylanabiliyor. Raporlarsanız gereğini yaparız.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Modlarımız hepsi candır arkadaşlar kolay değil işleri dışarıdan size cok kolay geliyor ama öyle değil evet bazı arkadaşlar tarafsız değil ona katılıyorum ama başka forumlarda öyle kibirli kendini beğenmiş modlar varki sanarsın microsoft genel müdürü:)

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
O konuda yanılıyorsun. Fazlasıyla tolerans tanıyoruz aslında ancak sizin bunu görme ya da bilme şansınız olmuyor. Bardak taşana kadar bekliyoruz. Son çare olarak da banlıyoruz.
Oh içime su serpildi :) Ben bug buldum ama banlanırsam başka bir nick ile geri gelebilirim :D Banlanmadan insanlara "Sizi banlayacağız son 10 dakikanız" gibi bir mesaj gitse daha hoş olur. Adam vedalaşıp gider :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Hocam o bugu bulanların hepsi şu anda SDN Okuru :p

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Cevap çok net...
"B" şıkkı.

Yönetimden herhangi bir cevap gelmediğine ve senin cevabın silinmediğine veya karşı gelinmediğine göre cevap monarşi oluyor.
monarşi yada demokrasi önemli değil.
Bu soruyu forumda hareket ederken bunu dikkate almak için sordum.

Buna göre s.modlarımız görevini hakkıyla yapıyorlar diyebiliriz.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
:)

Sevgili [MENTION=37793]Platon[/MENTION] bu forumda biraz sabırlı olmalısın.
Bir cevap alırsın elbet..
Ya da benim cevabımla yetineceksin. :p

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
http://forum.shiftdelete.net/gundem-dunya-turkiye/328820-turkiyenin-oruc-haritasi.html#post2971556

2014 yatırım haritası.

Bu bebeler büyüyünce azılı yobaz olacaklar :)

[MENTION=19025]AliA[/MENTION] , mesajımdan ötürü "huzur bozucu tartışmalar oluşturma" gerekçesiyle hem uyarı hemde ceza vermiş. Böyle saçmalık mı olur arkadaş. Hangi mesajımda ne gibi bir sorun var? Yobaz kelimesi ne zmndan beri yasaklı kelime oldu?

Forumda yobaz diye aratınca 25 sayfa, 695 konu ve 1000e yakın mesaj çıkıyor.

TDK ya göre yobaz;
1. Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse).
2. Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse).
3. Kaba saba, inceliksiz (kimse)

Burada herhangi bir hakaret küfür vs unsur mu var? Neye göre ceza?

Bahanesi "huzur bozucu tartışma oluşturma" olan mesajdan hem uyarı hem ceza alıyorum fakat mesajım orda olduğu gibi durduğu yetmiyormuş gibi hiçbir huzur bozucu tartışma çıkmıyor?

Son derece basiretsizce bir karar... Kendisi yönetici olarak forumda açtığı 100lerce konuyla birçok huzur bozucu tartışmanın mimarı olurken böyle bir ceza son derece komik.

Kendisinin yönetiminden ve yaklaşımından son derece rahatsızım ama ne gelir elden. [MENTION=2]Troy[/MENTION] , [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] , [MENTION=36351]mr_rain[/MENTION] , [MENTION=105290]erenberk[/MENTION] vs

Şöyle bir saçmalık daha var, aynı mesaja hem uyarı hemde ceza vermek de ne oluyor?

Uyarıyı verirsin, dikkate almayıp devam edersem ceza verirsin.

Zaten yazılmış mesaj için uyarı ve ardından zaten çok önceden yazılmış mesaj için ceza vermek akıl ve mantık ile nasıl açıklanabilir.

Kendisinin benimle kişisel bir sorunu yada yazdıklarımdan dolayı rahatsızlığı varsa fikrini çıkar söyler ama böyle bizans oyunları ile adil olmuyor.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION]

1-Sana aynı anda uyarı ya da ceza verilmiş değil. Verilen uyarı kaldırılıp, yerine ceza verildi.
2-Yobaz kelimesinin hangi anlamda kullanıldığını; bir kesimi ötekileştirmek, yermek ve hatta hakaret maksatlı kullanıldığını da biliyoruz. Oruç tutan insanlarla ilgili konuda;

Bu bebeler büyüyünce azılı yobaz olacaklar :)

yazman da hangi maksatla yazdığını açıkça gösteriyor. Bu yüzden aldın cezayı. Kimsenin sana kastı yok merak etme. Senin yerinde hangi üye olsa aynı cezayı alırdı...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
O günlerde forumun yaşadığı sorunlar nedeniyle ceza vereceğime uyarı verdim. Sonra yanlışı düzelttim.

Mesajı hangi amaçla yazdığın da ortada. O mesaja da uygun bir ceza verildi.

Tekrarı halinde yine aynısı yapılacak.

Saygılar...

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
O günlerde forumun yaşadığı sorunlar nedeniyle ceza vereceğime uyarı verdim. Sonra yanlışı düzelttim.

Mesajı hangi amaçla yazdığın da ortada. O mesaja da uygun bir ceza verildi.

Tekrarı halinde yine aynısı yapılacak.

Saygılar...

[MENTION=36351]mr_rain[/MENTION] , [MENTION=19025]AliA[/MENTION] , hangi amaçla yazmışımda ceza vermişsiniz hele bir izah edin bakalım :) Bu bebeler diyerek kimi, yobaz diyerek neyi kastetmişim de bileyim. Eğer izah edemiyeceksiniz bırakın şu niyet okumayı arkadaşlar.

Yobaz kelimesinini başkaları nasıl kullanıyor beni ilgilendirmez, o onların sorunu. Ben birine hakaret etcek olsam çoktan ederdim, yobaz gibi kelimeler kesmezdi beni emin olun. Benim ne oruç tutan insanlarla ne de inanmayanlarla sorunum var.

Bende niyet okuyayım; siz üşenip konuyaba bakmaya tenezzül bile etmeyeceğinizi bildiğimden konudaki 17 yaşındaki 2 genç arkadaşımızın( tommy ve ngungor) oruç tutmayanlara baskı yapılması yönündeki fikirlerini ve tahammülsüzlüklerini incelerseniz, kime ne amaçla dediğimi ve yaptığım yobaz benzetmesinin aslında bir hakaret olmadığını ve durumlarına "CUK" diye oturduklarını göreceksiniz.

1. Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse).

Eğer verdiğiniz yanlış kararın arkasındaysanız ve bu mesaj huzuru bozmaya yönelik hakaret içerikli bir mesajsa, orada hala niye duruyor?

Benim yazma amacımda ceza gerektiricek hangi yanlış var, az buz değil 7 gün ban yedim. Açın şu kararın gerekçesini birazcık da öğrenelim, aydınlanalım.

[MENTION=36351]mr_rain[/MENTION] , yobaz kelimesinin "bir kesimi ötekileştirmek, yermek ve hatta hakaret maksatlı" kullanıldığını da biliyoruz demişsin. Ben yermiş miyim, hakaret mi etmişim? Eğer ötekileştirme suç ise forumu konu dışını kapatın. Bu forumda ne din tartışmaları yaşandı, ötekileştirme cezasısı mı kesildi birilerine.

Kılıfını uydurmaya çalışıyorsunuz şuan resmen.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Forumun sıkıntılarıyla uğraşmaktan o mesajı aklımızda tutacak hal kalmadı.

Hatırlattığın iyi oldu, silelim.

Sen de sözlük anlamlarını kullanarak işin içinden nasıl yırtarım diye düşünmeyi bırak.

Ceza puanların nedeniyle otomatik olarak 1 hafta yasaklandın. Zaten aynı sebepler yüzünden bolca cezan var.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Kılıf uydurma derdimiz olsa önce sana takarız merak etme. Kimseye yobaz demeye hakkın yok...

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] nin haklı olduğu kısımlar var yalnız. O ceza alıyorsa;

bunları yaptığı için ceza alması gerekenler var!

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Forumun sıkıntılarıyla uğraşmaktan o mesajı aklımızda tutacak hal kalmadı.

Hatırlattığın iyi oldu, silelim.

Sen de sözlük anlamlarını kullanarak işin içinden nasıl yırtarım diye düşünmeyi bırak.

Ceza puanların nedeniyle otomatik olarak 1 hafta yasaklandın. Zaten aynı sebepler yüzünden bolca cezan var.

:) Burada yırtmaya çalışan tek kişi sensin bilmem farkındamısın. Eğer yırtmak gibi bir amacım olsa ve orda ne dediğimden ve ne demek istediğimden bu kadar emin olmasam emin ol konuyu buraya taşımazdım. Hakaret etmiş yada öyle bir niyetim olsa pişkin pişkin karşınıza çıkıcak değilim. Bu forumun belkide gelmiş geçmiş en saçma ve komik cezasının altına imza attığın için kutluyorum seni.

Kılıf uydurma derdimiz olsa önce sana takarız merak etme. Kimseye yobaz demeye hakkın yok...

Forumda yobaz diye aratınca 25 sayfa, 695 konu ve 1000e yakın mesaj çıkıyor.
tabi :) Siz daha yönetime dün geldiniz, bu mesajlar yazıldığında siz yoktunuz zaten. Elmaya nasıl "emla", armuda nasıl "armut", laike "laik", dindara "dindar", yobaza da "yobaz" diyeceğiz tabikide. Bu hakaret içermeyen bir tanımlamadır, durum tespitidir. Eğer bu konuda bir yasak varsa bu yasak kişiye özel mi işliyor?

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
@tambjk Hocam tekrar hoşgeldin :) Konuyu inceledim. Bana kalırsa durum şöyle:

@Tommy Vercetti'nin mesajı şöyle:

bunun sebebi kimsenin orucu kimseyi ilgilendirmez düşüncesi böylelikle millet buluyor rahatlığı ne namaz kılıyor ne oruç tutuyor mesela arabistanda öyle bir düşünce olmadığı için yada bu düşünceyi öne sürenlerin baskı altında kaldığı için namaz kılıp oruç tutanlar ezici çoğunlukta günlerin uzunluğuyla alakası yok yani sabahtan akşama kadar inşaatta çalışan eleman oruç tutabiliyorda klimalı odada telefonlara bakan şahsiyet neden tutamıyor

kıyaslarım tabiki burası yahudi ülkesimi nerede kaldı %99 müslümanlık bize dinimizi aslımızı unutturuyorlar haberiniz yok

@NGungor96'nın mesajı

şunu aklınız dan çıkarmayın kötülüğe ve yanlışa sesiz kalmak dilsiz şeytanlıktır. "tutmuyorsa tutmasın" bana ne demek son derece yanlış bir şey.
müslüman müslümanın kardeşidir. şimdi sen kardeşinin(yada yoldan geçen herhangi birinin fark yok) bilerek kendine zarar vermesini ister ona izin verir misin?
birisi birisi intihar etmek için çatıya çıksa atlarsa atlasın bana ne mi diyeceksin? birisi bir günah işlerse bana ne mi diyeceksiniz? elimizden geldiğince tutmayanlara durumu kırmadan anlatmalıyız. anlamıyorsa o zaman bana ne diyebiliriz.

Bu iki arkadaşın sadece yazdıkları şu mesajlardan bile tambjk'nin yobazı hangi anlamda kullandığı ortadadır.

Lütfen modlar biraz daha dikkatli inceleme yapın. Bir yerde yobaz kelimesini gördüğünüzde ötekileştiriyor diye ceza vermeyin.

Bu etiket olayı ülkemizde acayip bi boyutta zaten sizde maşa olmayın.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
@tambjk Hocam tekrar hoşgeldin :) Konuyu inceledim. Bana kalırsa durum şöyle:

@Tommy Vercetti'nin mesajı şöyle:

bunun sebebi kimsenin orucu kimseyi ilgilendirmez düşüncesi böylelikle millet buluyor rahatlığı ne namaz kılıyor ne oruç tutuyor mesela arabistanda öyle bir düşünce olmadığı için yada bu düşünceyi öne sürenlerin baskı altında kaldığı için namaz kılıp oruç tutanlar ezici çoğunlukta günlerin uzunluğuyla alakası yok yani sabahtan akşama kadar inşaatta çalışan eleman oruç tutabiliyorda klimalı odada telefonlara bakan şahsiyet neden tutamıyor

kıyaslarım tabiki burası yahudi ülkesimi nerede kaldı %99 müslümanlık bize dinimizi aslımızı unutturuyorlar haberiniz yok

@NGungor96'nın mesajı

şunu aklınız dan çıkarmayın kötülüğe ve yanlışa sesiz kalmak dilsiz şeytanlıktır. "tutmuyorsa tutmasın" bana ne demek son derece yanlış bir şey.
müslüman müslümanın kardeşidir. şimdi sen kardeşinin(yada yoldan geçen herhangi birinin fark yok) bilerek kendine zarar vermesini ister ona izin verir misin?
birisi birisi intihar etmek için çatıya çıksa atlarsa atlasın bana ne mi diyeceksin? birisi bir günah işlerse bana ne mi diyeceksiniz? elimizden geldiğince tutmayanlara durumu kırmadan anlatmalıyız. anlamıyorsa o zaman bana ne diyebiliriz.

Bu iki arkadaşın sadece yazdıkları şu mesajlardan bile tambjk'nin yobazı hangi anlamda kullandığı ortadadır.

Lütfen modlar biraz daha dikkatli inceleme yapın. Bir yerde yobaz kelimesini gördüğünüzde ötekileştiriyor diye ceza vermeyin.

Bu etiket olayı ülkemizde acayip bi boyutta zaten sizde maşa olmayın.

Aklın yolu bir, hangi amaçla kullandığım gayet ortada ama onlar gerçeği değil inanmak istediklerini görmekte ısrarcılar :) Hakaret yada küfür olmadığı o kadar açık ki, belkide forum tarihinde yobaz kelimesinin birebir sözlük anlamıyla kullanılıp cuk diye oturduğu tek mesajdır.

Neyse konuyu [MENTION=78488]pes[/MENTION]imst in sözleriyle kapataylım :)

http://forum.shiftdelete.net/atatur...runtulerini-hic-gormediniz-4.html#post2790777

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bende niyet okuyayım; siz üşenip konuyaba bakmaya tenezzül bile etmeyeceğinizi bildiğimden konudaki 17 yaşındaki 2 genç arkadaşımızın( tommy ve ngungor) oruç tutmayanlara baskı yapılması yönündeki fikirlerini ve tahammülsüzlüklerini incelerseniz kime ne amaçla dediğimi ve yaptığım yobaz benzetmesinin aslında bir hakaret olmadığını ve durumlarına "CUK" diye oturduklarını göreceksiniz.
bem kimsenin orucuyla namazıyla ilgilenmem.neden benim adım bu tartışmada geçiyor anlamadım.

benim o mesajımda söylemek istediğim şey: "kimseye zorla oruç tutturulamaz ama tutmayana da tutması gerektiği(tabi inanıyorsa) bir müslüman olarak anlatılmalı" tam olarak budur. benim hiç bir şeye tahammülsüzlük ettiğim vs. yok. yobaz da değilim. benim mesajım kimseye hakaret yada zorlama da içermiyor.

@NGungor96'nın mesajı
Lütfen modlar biraz daha dikkatli inceleme yapın. Bir yerde yobaz kelimesini gördüğünüzde ötekileştiriyor diye ceza vermeyin. .
abi burda ne anlatmaya çalışmışsın anlamadım ama ben kimsenin diniyle ilgilenmem. ama bir müslüman olarak ibadetini yerine getirmeyen birini görürsem birşey ler anlatmak isterim. dinler yada dinlemez onun tercihidir. kimseyi zorlamak hakkım değil.

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
buradaki sayfada yazılanları okuyunca artık yazasım gelmedi..... Nasıl Bir Anlayıştırkiii bazı modlar normal yazdığımı görüyor [MENTION=105290]erenberk[/MENTION] te hakeret algılıyor..... [MENTION=105290]erenberk[/MENTION] sen neymişsin be kardeşim... o bilginle o 50 yaşındaki adamı alt ettin. meğerse ben ne kadar hakret eden birisiymişim ne kadar bağnaz birisiymişim ne kadar küfürbaz birisiymişim... de haberim yokmuşşşş.... beni aydınlattığın için sağol... ha bu arada daha önce yazdıklarınıda unutmadım aklımda..... bu forum senin gibilerin eline kaldıysa işimiz Allah'a Kaldı demektir... Sizlere Kolay gelsin... Not: senin gibi oğlum yaşındaki biri bunu hakaret olarak algılayabilir.. Aman Ha Hakaret değildir.!!!!!!!!!

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
buradaki sayfada yazılanları okuyunca artık yazasım gelmedi..... Nasıl Bir Anlayıştırkiii bazı modlar normal yazdığımı görüyor @erenberk te hakeret algılıyor..... @erenberk sen neymişsin be kardeşim... o bilginle o 50 yaşındaki adamı alt ettin. meğerse ben ne kadar hakret eden birisiymişim ne kadar bağnaz birisiymişim ne kadar küfürbaz birisiymişim... de haberim yokmuşşşş.... beni aydınlattığın için sağol... ha bu arada daha önce yazdıklarınıda unutmadım aklımda..... bu forum senin gibilerin eline kaldıysa işimiz Allah'a Kaldı demektir... Sizlere Kolay gelsin... Not: senin gibi oğlum yaşındaki biri bunu hakaret olarak algılayabilir.. Aman Ha Hakaret değildir.!!!!!!!!!

Bu sadece benim düşüncem değildir. "İnsan değilsin" demek bir hakarettir bu kadar basit. O mesajlar moderatörlere başka üyeler tarafından şikayet edildi, ilk etapta bizim gözümüzden kaçmış çünkü konu hemen sayfa atlamış. Bunun anlamı bir tek ben gördüm de ben müdahale ettim demek olmuyor. İstersen tüm moderatörlere soralım benimle aynı fikirdeler mi değiller mi ama yok pardon senin gözünde hiçbirimiz insan değiliz! Sana ceza vermek yerine uyarı verdim ama sen uyarı sanki bir cezaymışçasına abarta abarta kendi düşüncelerini insanlara benimsetme çabasıyla anlatıp forumda kendi reklamını yapma peşindesin. Bu arada hata yapıp iki kez uyarmışım sonuncusu ceza olacaktı, düzeltiyorum.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Bu süper moderatörlerin de hep gözlerinden bir şeyler kaçıyor. :D Gözünüzden kaçacaksa niye süper moderatör oldunuz :D

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Arkadaşlar günde onlarca konu açılıyor, yüzlerce de mesaj yazılıyor. Bunlara ilave olarak onaylanacak mesajlar, raporlanmış mesajlarla da ilgilenmemiz gerekiyor. Bu hengame arasında illa ki bir şeyler atlanıyor. Onu da bir zahmet siz raporlayıp bildirirseniz çok daha iyi olur.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Ben bir ricada bulunmak istiyorum.

Şu aralar siyasi gelişmeler kol geziyor ve forumda da birkaç siyasi konu olunca insanlar içlerini döküyor. Karşı düşünceliler de bunu yapınca tartışma çıkıyor ve bazı hoş olmayan yazılar ortaya çıkıyor. Modlar da mesajları silince insanlar modlara sinirleniyor. Modların hoşlanmayacağı yazılar yazılınca da hayli ile ban yiyorlar. Bir çok bilgili insan bi yüzden ban yedi. Bence bu dönemlerde biraz çerçeveleri genişletin. Modlar bazı siyasi yazıları görmezden gelsin, ya da siyasi konunun "s" sini bile sokmayın buraya. Daga fazla insan zor durumda kalmasın.

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Ben bir ricada bulunmak istiyorum.

Şu aralar siyasi gelişmeler kol geziyor ve forumda da birkaç siyasi konu olunca insanlar içlerini döküyor. Karşı düşünceliler de bunu yapınca tartışma çıkıyor ve bazı hoş olmayan yazılar ortaya çıkıyor. Modlar da mesajları silince insanlar modlara sinirleniyor. Modların hoşlanmayacağı yazılar yazılınca da hayli ile ban yiyorlar. Bir çok bilgili insan bi yüzden ban yedi. Bence bu dönemlerde biraz çerçeveleri genişletin. Modlar bazı siyasi yazıları görmezden gelsin, ya da siyasi konunun "s" sini bile sokmayın buraya. Daga fazla insan zor durumda kalmasın.

Kesinlikle katılıyorum. Ya siyasi konulara modlar hiç girip müdahale etmesin yada hiç siyasete müsade edilmesin. Siteye gelecek fazladan hit yüzünden milleti birbirine kırdırıp uzaklaştırmaya gerek yok.