LG Markasının Ayıbı

Bu konuyu okuyanlar

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu tip arızalar genelde lehim çatlağından, soğuk lehimden, lehim çürümesinden kaynaklanan arızalardır. ve tespiti son derece zor arızalardır, ne zaman ortaya çıkacağı belli olmaz, zamanında az mı çektik bu arızalardan, elektronik kartları söküp karanlıkta az mı seyretmedik nereden ark yapacak diye. :)

benim kanaatim sizin tv de de bu tip bir arıza var, ehh zamanı gelince o çatlak yer iyice su koyverir ve arızayı tespit etmek kolaylaşır yoksa çoook zor.

bysagoas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yo servise ne zaman gittin birde şikayetvar a yazdın mı şikayete destek olalım
Şikayetvar'a yazdım yalnız cevap geleceğini sanmıyorum, çünkü benimkine benzer şikayetlerin hiçbiri cevaplanmamış. Bunun yanın aziz dostum en son sorun oluştuğundada servise bildirdim, onun üzerinden 7 ay geçti, servisin defalarca gelip gittiği zaman 1 yıl kadar öncesinde.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu tip arızalar genelde lehim çatlağından, soğuk lehimden, lehim çürümesinden kaynaklanan arızalardır. ve tespiti son derece zor arızalardır, ne zaman ortaya çıkacağı belli olmaz, zamanında az mı çektik bu arızalardan, elektronik kartları söküp karanlıkta az mı seyretmedik nereden ark yapacak diye. :)

benim kanaatim sizin tv de de bu tip bir arıza var, ehh zamanı gelince o çatlak yer iyice su koyverir ve arızayı tespit etmek kolaylaşır yoksa çoook zor.

Tüm ekran sorunlu görünüyor, anakartı mı ne değiştirdik dediler, 2 ay sonra gene aynısı oldu acaba farklı bir yere götürsem tamiri mümkün müdür?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Aziz dostum tv'den umudu kestiğimden belgeleri attım, bundan dolayı sadece televizyonun sorununu gösteren bir video çekebilirim. Bunun yanında yapılan işlemlerin tamamı LG de kayıtlı(Telefon görüşmeleri, bakım onarım kağıdı.) ve bunlar bir işe yaramıyor malesef. Arkadaşlarında belittiği şekilde daha önceden tüketici hakem heyetine danıştım, onlar bana malın ayıbının hile ile gizlendiğini ispat etmem geektiğini, kaybetmem halinde avukat masraflarını ödemek zorunda olduğumu söylediler. Bu da bilgiğiniz üzere riskli..

Hocam hangi servis diyoruz yok, servis belgesi diyoruz yok. Bütün forumlara yeni üye olup aynı şeyleri yazmışsın. Hiç inandırıcı değilsin bilinçli karalamadan başka bir şey değil bence bu yaptığın.

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam hangi servis diyoruz yok, servis belgesi diyoruz yok. Bütün forumlara yeni üye olup aynı şeyleri yazmışsın. Hiç inandırıcı değilsin bilinçli karalamadan başka bir şey değil bence bu yaptığın.

Kesinlikle katılıyorum ben Mersin'de ki servislere baktım yetkili servis bulamadım. Hiç inandırıcı gelmedi olay bana

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
samsungtan bir gelirim yok ama araştırmalarım en fazla sıkıntı veren teknik servisi lg samsung kadar sıkıntılı değil samsungun kadıköydeki teknik servisinde gördüğüm ilgi alakaya öyle şaşırdımki çay kahve ikramının biri gidiyor biri geliyor içimden ne oluyoz yaa dediydim lg ürünümde var evde onunda teknik servisine işim düştü ne çay ne kahve ne gezer berbattı ilgi alaka

mubeya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
samsungtan bir gelirim yok ama araştırmalarım en fazla sıkıntı veren teknik servisi lg samsung kadar sıkıntılı değil samsungun kadıköydeki teknik servisinde gördüğüm ilgi alakaya öyle şaşırdımki çay kahve ikramının biri gidiyor biri geliyor içimden ne oluyoz yaa dediydim lg ürünümde var evde onunda teknik servisine işim düştü ne çay ne kahve ne gezer berbattı ilgi alaka
şikayetvar.com da en fazla şikayet Samsung da görünüyor

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
lg işte bu yüzden, bu zihniyetle devam ettiği için bir samsung olamadı hiçbir zaman.
hayatımda lg markası taşıyan hiçbir ürün almadım.
almamakta ne kadar isabetli davrandığımı şimdi daha iyi anlıyorum.

Lg iyi marka ama bu teknik servis olayı markayı çok kötü yaralıyor gaztenin birinde görmüştüm finans sayfasında 2012de lg satışlarda yüzde 20ye gerileyip sony ve samsung önceki yıllara oranla yüzde35 satışlarını arttırdı benim anlamadığım bu lg bir aile şirketi olmasına rağmen bu adamlar türkiyede satışlarımız neden düşüyor bi araştıralım diye hiçmi bir şey yapmıyolar burayı anlamıyorum

şikayetvar.com da en fazla şikayet Samsung da görünüyor

lgde az değil o şikayetlerin yüzde 70i topluluk samsungu yıkma politikası

bysagoas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle katılıyorum ben Mersin'de ki servislere baktım yetkili servis bulamadım. Hiç inandırıcı gelmedi olay bana
(MERSİN ÖZEMEK ELEKTRONİK ELEKTRONİK) LG Mersin yetkili servisi.Şimdi televizyonun fotoğraflarınıda yüklüyorum bekleyiniz.

pc05l.jpg
pc01y.jpg

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Maalesef kardeşim, bazı denyolar öyle yapıyor, lg x140 netbook anakart bozuldu, fiyatı 300 Euro + kdv imiş. Kesinlikle tavsiye etmiyorum ben de.

bysagoas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değerli dostum hangi servis olduğunu söyledim, fotoğrafları yükledim. Diğer sitelerdede bu olayı paylaştığım doğrudur. Maksatım başkasınında canı yanmasın. Bu başlıktada benim gibi yetkili servisten canı yananların mesajlarını görüyorsunuz. Mümkünse olayı yalanlamaya çalışmayı bırakın. Benim bu paylaşımdan elde edeceğim bir kazanç yok. Başıma geleni anlattım, okuyan arkadaşlarında başına böyle olaylar gelmesin diye..

Edit: İkinci fotoğrafın çözünürlüğü yüksek, bundan dolayı geç yüklenebilir.

Edit2: Bu paylaşımı yaptığım sayısı bir elin parmağını geçmeyen forumlardan 1 tanesine ve SND forumuna yeni üyeliğim bulunmaktadır. Diğerlerine uzun zamandır üyeyim. (Bkz: Üyelik Tarihi)

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
servis dışında bir yere götürecekseniz iyi bir usta bulmalısınız. ama servise verecekseniz yine aynısı olacaktır, ben servislerde çalıştım bir zamanlar, bir sürü stajyer doluşur onlara biz müdahale edemeyiz patron onlarada da iş verir fakat elimizdeki işler süreli olduğundan ancak o kişiye sözlü olarak müdahale ederiz başka türlü elinden işi alıp yapma şansımız olmaz. birde süreli işlerde fazla zamanımız olmadığından arıza giderildi cihaz çalıştı ise fazla zaman ayrılmaz,

fakat özel yerlerde cihazlar tam olarak kontrol edilir arıza giderilir eğer aynı yerden yine arıza yaparsa ücretsiz tamir edilir.

lehim çatlakları, soğuk lehim denilen olay çok pis bir arızadır ve hiç bir parça dahi takılmasa teknisyenleri günlerce oyalayabilir.

resimlerden arızanın ne olduğu belli bile değil,

ben hiç bir firmanın elemanı değilim emekli elektrik-elektronik teknikeriyim arıza tespiti için resim değil video eklerseniz daha güzel olur, yani arıza süreklimi yoksa zaman zaman mı ortaya çıkan bir arızadır.

arada bir ortaya çıkan arıza ise cihazın sürekli takibe alınması gerekir bir teknisyen sürekli oturup izleyecek artık bu arıza e zaman ortaya çıkar belli olmaz ki tam o esnada gerekli ölçümler yapılacak

bysagoas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
servis dışında bir yere götürecekseniz iyi bir usta bulmalısınız. ama servise verecekseniz yine aynısı olacaktır, ben servislerde çalıştım bir zamanlar, bir sürü stajyer doluşur onlara biz müdahale edemeyiz patron onlarada da iş verir fakat elimizdeki işler süreli olduğundan ancak o kişiye sözlü olarak müdahale ederiz başka türlü elinden işi alıp yapma şansımız olmaz. birde süreli işlerde fazla zamanımız olmadığından arıza giderildi cihaz çalıştı ise fazla zaman ayrılmaz,

fakat özel yerlerde cihazlar tam olarak kontrol edilir arıza giderilir eğer aynı yerden yine arıza yaparsa ücretsiz tamir edilir.

lehim çatlakları, soğuk lehim denilen olay çok pis bir arızadır ve hiç bir parça dahi takılmasa teknisyenleri günlerce oyalayabilir.

resimlerden arızanın ne olduğu belli bile değil,

ben hiç bir firmanın elemanı değilim emekli elektrik-elektronik teknikeriyim arıza tespiti için resim değil video eklerseniz daha güzel olur, yani arıza süreklimi yoksa zaman zaman mı ortaya çıkan bir arızadır.

arada bir ortaya çıkan arıza ise cihazın sürekli takibe alınması gerekir bir teknisyen sürekli oturup izleyecek artık bu arıza e zaman ortaya çıkar belli olmaz ki tam o esnada gerekli ölçümler yapılacak
Aziz dostum birinci resimde gördüğünüz üzere, ekrada renkler soluk ve küçük küçük beyaz nokta var birsürü. Arıza sürekli. İlk kez bozulduğunda bazen öyle kötü görünüyordu bazen düzeliyordu, şimdi hep aynı kötü görüntü var.

Edit: Görüntü tamamen gitti, hafif bi yanık kokusu geldi, televizyon çalışırken arkasından bi cızırtı geliyor. Elektrik trafolarındanki ses gibi sorun ne sizce?

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Merhabalar,
Ben de LG marka televizyon ve telefon sahibiyim ve çamaşır makinasını da LG almayı düşünüyorum. 6 ay oldu televizyonu alalı daha bir sorunla karşılaşmadım. Ben üründen gayet memnunum. Servisle ilgim olmadı ama bu kadar kötü olacağını düşünmüyorum. Başka ildeki bir yetkili servisi arayın bence. Ve birşey daha sorunu bir de kendinizde arayon ben her zaman öyle yaparım elektrik tesisatınız yeni mi belki dalgalı vs geliyor da böyle bir sorun oluşturuyor. Başka başka prizlerde, evlerde çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Hemen servisi kötülemeyin bence. Bu arada Lg ile "satın aldığım" ürünler dışında bir alakam yok ben de sizin gibi sadece bir müşteriyim.

bysagoas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Ben de LG marka televizyon ve telefon sahibiyim ve çamaşır makinasını da LG almayı düşünüyorum. 6 ay oldu televizyonu alalı daha bir sorunla karşılaşmadım. Ben üründen gayet memnunum. Servisle ilgim olmadı ama bu kadar kötü olacağını düşünmüyorum. Başka ildeki bir yetkili servisi arayın bence. Ve birşey daha sorunu bir de kendinizde arayon ben her zaman öyle yaparım elektrik tesisatınız yeni mi belki dalgalı vs geliyor da böyle bir sorun oluşturuyor. Başka başka prizlerde, evlerde çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Hemen servisi kötülemeyin bence. Bu arada Lg ile "satın aldığım" ürünler dışında bir alakam yok ben de sizin gibi sadece bir müşteriyim.
Merhaba değerli dostum sorun yaşamamana sevindim, inşallah hiç yaşamazsında. Evin tesisatında birşey yok, tesisat 4 yıllık zaten. Evde LG dışında beko marka bir televizyonda var onuda kullanıyoruz. O da aynı ev içinde ve onda bir sorun yok. Farklı yerlerde zaten denendi. (Evin farklı odalarında, yetkili serviste..) Yalnız şunu belirtmeliyim ki sorun bu değil. Sorun yetkili servisin tutumu, adamların zerre kadar umrunda değil müşteri memnuniyeti, kısa süreli çözümlerle geçiştirmenin derdindeler. Daha öncede belitttiğim gibi, çağrı merkezi olsun, yetkili servis olsun ürünün tamiri için bu kadar direnen başka bir marka görmedim.(Başka markalarda maksimum 2. defada tamir edip gönderiyorlardı). Bu başlık altında benim gibi aynı sorunlarla karşı karşıya kalan arkadaşlarımızın yorumlarınıda okursanız durumu daha iyi anlayabilirsiniz değerli dostum. Saygılar

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ya ben daha dün Led Tv aldım LG den :) Çok şükür olumsuz bir durum yok şuan. Cihaz 2013 modelmiş

bysagoas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zamanın birinde LG KF 510 marka cep telefonu almıştım,uyduruk dokunmatiği bir ay sonra bozuldu,servisten tam 4 ayda sonuç çıktı,ömrümü yedi bitirdi beni..

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Daha önce servis hizmeti aldınız mı? Yani hizmetleri nasıl ilgililer mi güvenilir mi?

LG Optimus 7 telefonumu ayın 15inde gönderdim 16sında yazılım güncelleyip geri gönderdiler. Daha sonra sorun devam ettiği için (kendi kendine kapanıp duruyordu.) tekrar gönderdim. 18inde gönderdiğim telefonu Garanti kapsamında 20sinde anakart değiştirip geri gönderdiler.

Daha sonra gecen hafta ekranı kırdığım için gönderdim 2 günde ekranı değiştirip makul bir fiyatta anlaşıp yine hafta içinde geri gönderdiler.

Hem hızlı hem kaliteli hemde güvenilir hizmet veriyorlar.

Çok memnun kaldım hiç böyle beklemiyordum o yüzden LG kullanan tüm arkadaşlara aklıma geldikçe paylaşıyorum. Hizmet ve servis önemli.

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben konuyu görünce başımdan geçenleri yazdım,uzun zaman önce oldu,artık şimdilerde nasıllar bilmiyorum,ama şuda var türkiyeye karşı bütün markalar aynı şekilde davranıyor..

bysagoas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG Optimus 7 telefonumu ayın 15inde gönderdim 16sında yazılım güncelleyip geri gönderdiler. Daha sonra sorun devam ettiği için (kendi kendine kapanıp duruyordu.) tekrar gönderdim. 18inde gönderdiğim telefonu Garanti kapsamında 20sinde anakart değiştirip geri gönderdiler.

Daha sonra gecen hafta ekranı kırdığım için gönderdim 2 günde ekranı değiştirip makul bir fiyatta anlaşıp yine hafta içinde geri gönderdiler.

Hem hızlı hem kaliteli hemde güvenilir hizmet veriyorlar.

Çok memnun kaldım hiç böyle beklemiyordum o yüzden LG kullanan tüm arkadaşlara aklıma geldikçe paylaşıyorum. Hizmet ve servis önemli.
Eğer bu kadar iyiyseler bende görüşüyüm onlarla aziz dostum:) Kargo bedeli ile uygun bi fiyata gelirse yaptırırım TV'yi :) Saolasın verdiğin bilgi için:)

Edit: Mersinden Ankaraya kargo fiyatı tahmin ettiğim üzere biraz yüksek, umarım onları aradığımda servis makul bi fiyat söyler :crying:

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
o değil tv benim tv nin aynısına benziyor ve bariz panel sorunu var.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
ben aydındaki servisini aradım geldiler götürdüler daha sonra panel arızası var panel değişecek dediler bende kabul etmedim yeni tv istiyorum dedim 2 hafta bu şekilde diretince bu tv modelinden yok yalnız artık dediler bende orası beni bağlamaz paramı verin o zaman dedim :D 2 gün sonra üst model tv gönderdiler. gönderdiler göndermesine ama bu sefer de dediğim leke tarzı bir sorun var bir firmanın hele ki panel üreticisi bir firmanın malı bu kadar dandik olamaz :D arkadaşa 2 yıl önce seg marka lcd tv aldık hala ilk günkü gibi ama bizim sözde dünya markası lg nin malı 1 seneyi tamamlayamıyor şaka gibi :) tv de samsung ya da panasonic ten şaşmayacaksın bunu anladım :D

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Elektronikteki şans faktörünü unutup markayı kötülüyorsunuz da ben 5 yıldır lg led tv kullanıyorum bir tane olumsuzluğu olmadı arkadaş, taş gibi mubarek.

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Eğer bu kadar iyiyseler bende görüşüyüm onlarla aziz dostum:) Kargo bedeli ile uygun bi fiyata gelirse yaptırırım TV'yi :) Saolasın verdiğin bilgi için:)

Edit: Mersinden Ankaraya kargo fiyatı tahmin ettiğim üzere biraz yüksek, umarım onları aradığımda servis makul bi fiyat söyler :crying:

Kargo karşı ödemeli. Senlik durum yok anlaşmalı Yurt içi kargo ile gönderiyorsun.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Teşekkürler [MENTION=352676]bysagoas[/MENTION] :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Telefonlar konusunda böyle bir durum söz konusu değil, Ancak tv konusunu bilmiyorum lakin bu anlatılan bana inandırıcı ne hikmetse gelmedi. Hiç bir tamirci gelipte televizyona Türk usulu olan hareketi yapamaz, yani tutupta televizyona vurmaz ve bu tv de birşey yok sonrasında demez.. Çelişkili.

bysagoas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kargo karşı ödemeli. Senlik durum yok anlaşmalı Yurt içi kargo ile gönderiyorsun.
Dostum garantisi bitti yalnız ürünün. Bu durumda Mersiden Ankararaya yurtiçi kargoyla göndersem ücret almazlar mı cidden?

İnşallah hiç bozulmaz aziz dostum. Şans faktörüyle alakası yok durumun. Servis tamir etmemek için direniyor durum bu.

Telefonlar konusunda böyle bir durum söz konusu değil, Ancak tv konusunu bilmiyorum lakin bu anlatılan bana inandırıcı ne hikmetse gelmedi. Hiç bir tamirci gelipte televizyona Türk usulu olan hareketi yapamaz, yani tutupta televizyona vurmaz ve bu tv de birşey yok sonrasında demez.. Çelişkili.

Arkadaşım ben olan neyse onu söylüyorum. Daha öncede söyledim benim bu mesajdan bir kazancım yok. Ben müşteri olarak, başıma geleni anlattım. Başkaları da aynı durumu yaşamasın diye. Ben başlığı açtıktan sonra benimle aynı sorundan müzdarip bir sürü arkadaş mesaj attı. Bu kadar adamın başına gelen olayı nasıl görmezden geliyorsunuz? Ben olayın hangi teknik serviste olduğunu söyledim, belgelerin hepsi kayıtlı, sorunlu ürünün fotoğrafını da yükledim, sense bilmeden daha başlığı bile tam okumadan dayanaksız şeyler söylüyorsun. Takım tutar gibi marka tutmayı bırakın. Gerçekçi olun..

ben aydındaki servisini aradım geldiler götürdüler daha sonra panel arızası var panel değişecek dediler bende kabul etmedim yeni tv istiyorum dedim 2 hafta bu şekilde diretince bu tv modelinden yok yalnız artık dediler bende orası beni bağlamaz paramı verin o zaman dedim :D 2 gün sonra üst model tv gönderdiler. gönderdiler göndermesine ama bu sefer de dediğim leke tarzı bir sorun var bir firmanın hele ki panel üreticisi bir firmanın malı bu kadar dandik olamaz :D arkadaşa 2 yıl önce seg marka lcd tv aldık hala ilk günkü gibi ama bizim sözde dünya markası lg nin malı 1 seneyi tamamlayamıyor şaka gibi :) tv de samsung ya da panasonic ten şaşmayacaksın bunu anladım :D

Geçmiş olsun dostum, bende anlamış oldum durumu.

Son mesajlar