HTC One Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Sanırım her alan "Ehe ben de aldım" diye konu açarsa 1-2 aya 3-4 sayfa yeni One sahiplerinin konusu olacak. Bugün ben de One sahibi olunca, tüm One sahiplerinin bir konu altında birleşip yardımlaşması gerektiğini düşündüm. Dolayısıyla da bu konuyu açıyorum. One kullanıcılarına hayırlı uğurlu olsun! :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hayırlı olsun kardeşim.. Nerden aldın htc one', il ilçe mağaza adı söylersen sevinirim 1 haftadır arıyorumda bulamadım henüz :)

serkanuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar bende htc one almayı düşünüyorum telefon hakkında düşüncelerini paylaşırsan sevinirim.Merak ettiğim bataryasının ortalama ne kadar gittiği,telefonda ısınma ve kasmaların olup olmadığıdır?şimdiden teşekkürler.

akgökhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
selam hayırlı olsun öncelikle htc telefonuyla ilgili çıkan haberde telefonlarda hatlar oldugunu kasanın bazı kısımlarının açık oldugu ve pixellerin ölü oldugu söyleniliyor senin telefonunda buna benzer sorunlar varmı telefon kullanışlımı sense tv ile tüm televizyon ların kanalarını çevire biliyomusun denedinmi kamerası seni tatmin ettimi ve telefon kullanışlımı

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkürler.

Öncelikle [MENTION=337951]serkanuk[/MENTION] cihazı yeni aldığım için pil hakkında yorum yapamam. Sanki iyi gibi duruyor şu anda daha kurulum saatlerindeyim o yüzden kestiremiyorum. Eli rahatsız eden bir ısınmanın varlığından söz edemem. Sadece cihazın çalışır durumda olduğunu gösteren bir ılınma mevcut. Normal bir durum yani. Kasma gibi bir durumla karşılaşmadım ve karşılaşmayı beklemiyorum :)
[MENTION=345924]akgökhan[/MENTION] Hatalar ilk seride mevcuttu ancak ilk seri bildiğiniz gibi Almanya'ya falan verildi. Türkiye'de bundan sonra hatalı cihaz olacağını sanmıyorum. Benim cihazımda da herhangi bir hata yok çok şükür. Sense TV'yi kullanmadım hatta var mı diye bakmadım bile. Kamerasını iç ortamda loş ışıkta denedim. Noise dediğimiz o beneklenme olayı illa ki oluyor ama benim gözümün gördüğünden aydınlık çekti cihaz. Çok iyi bir ses kalitesi var, laptopumdan fazla ses veriyor neredeyse. Boyutlar biraz büyük gibi ama benim için sıkıntı teşkil etmiyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hayırlı olsun kardeşim.. Nerden aldın htc one', il ilçe mağaza adı söylersen sevinirim 1 haftadır arıyorumda bulamadım henüz :)

Teşekkürler. İstanbul içinde yoğun bir uğraş sonucu Bağdat Caddesi'ndeki Vodafone'da buldum. Ziraat Bankası Suadiye Şubesi'nin yanındalar. Sağolsunlar cihaz ayırdılar bana, ben avrupa yakasından gittiğim için ilgilendiler.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Hayırlı olsun, muhtemelen haziranın ortalarında ben de HTC One almış olacağım. Mesajım bulunsun da o zamana kadar aklıma gelen soruları sorarım birinci elden :p

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Hayırlı olsun, muhtemelen haziranın ortalarında ben de HTC One almış olacağım. Mesajım bulunsun da o zamana kadar aklıma gelen soruları sorarım birinci elden :p

Kendi sorularımı cevaplayamadım daha :D Ben aslında hani kullananlar sorsun dedim ama cidden cihazı bulmak çok zor Allah arayanlara yardım etsin. Görünce çöküyorsunuz mecburen :)

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ekran görüntüsü almak için güç tuşuna uzun basıp Home tuşuna dokunuyoruz.

conywolker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam güncelleme ne zaman gelir türkiye ye bilgin varmı? bnde de varda sendeki sürüm nedir acaba?

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
hocam güncelleme ne zaman gelir türkiye ye bilgin varmı? bnde de varda sendeki sürüm nedir acaba?

Yazılım numarası 1.29.401.2 diyor sanırım sürümü bu. Son güncellemenin sürümünü bilmiyorum. Varsa güncelleme ne zaman geleceğiyle de ilgili bir bilgim yok.

conywolker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir güncelleme daha çıkmış kamera ve kilit açma ve kilitleme yolu eklenmiş alttaki tuşları soldan sağa kaydırınca kilidi açıyor sağdan sola kaydırınca kilitliyormuş. ayrıca kamera çok iyileşmiş deniliyor. daha ne kadar iyi olabilirki:)

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2

iPhone 5 i bırakma sebepleriniz ne acaba ? Güzel telefon , ben de Htc ve iPhone arasında kaldım. Bilgilendirin beni biraz.

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bir güncelleme daha çıkmış kamera ve kilit açma ve kilitleme yolu eklenmiş alttaki tuşları soldan sağa kaydırınca kilidi açıyor sağdan sola kaydırınca kilitliyormuş. ayrıca kamera çok iyileşmiş deniliyor. daha ne kadar iyi olabilirki:)

Şu anda bizdeki yazılım 401.2, son versiyonu dün baktığımda 401.13'tü. Kamera kalitesi özellikle gün ışığı altında çok daha fazla artmış diyorlar. Şu andaki sürümde loş iç ortam performansı çok iyi değil. Daha gelişmesi gerek.

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sanırım her alan "Ehe ben de aldım" diye konu açarsa 1-2 aya 3-4 sayfa yeni One sahiplerinin konusu olacak. Bugün ben de One sahibi olunca, tüm One sahiplerinin bir konu altında birleşip yardımlaşması gerektiğini düşündüm. Dolayısıyla da bu konuyu açıyorum. One kullanıcılarına hayırlı uğurlu olsun! :)

Anlat bakalım , ekranı anlat , ses şiddeti ve kaliteyi anlat :)

Tek sebebi var, HTC One'ın kusursuz tasarımı. :)

Tek sebep bu mu yani :)

FinalFantasy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek sebebi var, HTC One'ın kusursuz tasarımı. :)
Kusursuz Mu :D
Hani tasarimi çok iyi denilebilrde kusursuz olamaz
Alüminyumu kullanma konusunda iphone çok çok daha profesyonel
bnde bu teli görünce ihpne 5 i iade edip 3 ay one ı bekledim Şuan da beklediğime değmedi

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Anlat bakalım , ekranı anlat , ses şiddeti ve kaliteyi anlat :)

Ekranı benden sonra ilk gören insanın tepkisi şöyle oldu: "Ekrana bak!" dedi, sonra ekrana üfledi :) "Üflesen uçacak gibi." dedi. İşin açıkçası ben çok cihazı sağda solda kurcaladım. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi ekran. Tabi dediğim gibi dezavantajı grafik alanında karşımıza çıkıyor. Adreno 320 mesela N.O.V.A. 3 oynarken bir köşeyi döndüğünüzde aniden karşınıza 3 düşman çıkınca anlık takılmalar yapıp sonrasında yine çok akıcı şekilde devam ediyor. Aynı olay Real Racing 3'te de 5-10 araç aynı virajda sıkışınca oluyor.

Ses kalitesi olarak şunu söyleyebilirim; aşağıdaki video kesinlikle gerçek. kendim de denedim aynı şarkıyı. Çok yüksek değil, sadece yüksek ama çok kaliteli. Dolby ses sistemi olan laptopumdan iyi ses veriyor.

[video=youtube;X0bTm5B6Hok]http://www.youtube.com/watch?v=X0bTm5B6Hok[/video]

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ekranı benden sonra ilk gören insanın tepkisi şöyle oldu: "Ekrana bak!" dedi, sonra ekrana üfledi :) "Üflesen uçacak gibi." dedi. İşin açıkçası ben çok cihazı sağda solda kurcaladım. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi ekran. Tabi dediğim gibi dezavantajı grafik alanında karşımıza çıkıyor. Adreno 320 mesela N.O.V.A. 3 oynarken bir köşeyi döndüğünüzde aniden karşınıza 3 düşman çıkınca anlık takılmalar yapıp sonrasında yine çok akıcı şekilde devam ediyor. Aynı olay Real Racing 3'te de 5-10 araç aynı virajda sıkışınca oluyor.

Ses kalitesi olarak şunu söyleyebilirim; aşağıdaki video kesinlikle gerçek. kendim de denedim aynı şarkıyı. Çok yüksek değil, sadece yüksek ama çok kaliteli. Dolby ses sistemi olan laptopumdan iyi ses veriyor.

[video=youtube;X0bTm5B6Hok]http://www.youtube.com/watch?v=X0bTm5B6Hok[/video]

Şu an piyasada ki en yüksek sesi veren telefon diyebilir miyiz ? Bana almam için 5 sebep söyleye bilecek misin?

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Şu an piyasada ki en yüksek sesi veren telefon diyebilir miyiz ? Bana almam için 5 sebep söyleye bilecek misin?

En yüksek sesi veren telefon diyemem, biz üniversitenin bahçesinde bangır bangır video falan izledik ama sonuç olarak çin malı telefonlar var. 7+1 ses sistemi gibi ses veriyorlar. En yüksek sesi en yüksek kaliteyle veren akıllı telefon sıfatı daha iyi oturacaktır sanırım. MX Player'ın kodekinin eklediği 15 basamaklı ses seviyesiyle toplamda 30 basamak ses oluyor ve eğer sesi 30 yaparsanız cızırtı yapıyor ama bu kodekten kaynaklanan bir sorun.

Almak için 5 neden, biraz düşüneyim. Piyasada rakibi bulunmayan ekran. Boomsound, fotoğraf düzenlemedeki başarısı, kamerasının performansı (4 Mpx bir kamera için çok fazla net ve keskin), şık tasarımı, yazılımının stabilitesi, çoklu işlemlerde başarısı, üst seviyedeki grafik performansı(Bazı yerlerde kasma yapıyor dediğim gibi ama o da 1080p ekranın dezavantajı), Ben daha arayüzde ya da normal işlemlerde tıkandığını, tıkanmayı geçtim, şiştiğini görmedim. Kasası kolay çiziliyor hatta dikkat ettiğim halde cihazda 4 adet kılcal çizik buldum ama benden başkasının görebileceğini sanmıyorum 2-3 mm uzunluğunda çizikler. Dokunmatik performansı iyi. Sen ne amaçla kullanacaksın söyle ben ona göre yorumlayayım istersen. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşlar bende alıcam 2 3 gün içinde vatan ve teknosada stoklarda olduğu yazıyor internette beyaz rengini bulursam direk alıcam kırmızısıda çok hoş olmuş ama sanırım türkiyeye 2 3 ay sonra gelir :) pazarlama konusunda ve bütçe konusunda htc cokcok gerilerde buyüzden telefonu arasanda bulamıyodun ama artık pazara yayılıyor sadece operatör ler satmıyor bütün teknoloji mağzalarında 2 hafta içinde yerini alır ben yarın izmire gidip telefonu inceleyip alıcam bazı telefonlarda açılmalar falan varmış öyle söyleniyordu inceleyip alıcam bir de güzel kılıf tamamdır iphone 5 alacağıma yada 5s i bekleyeceğime artık telefon almalıyım s3 çıktığından beri bekliyorum telefon amayı nasip olmadı sürekli yeni telefonlar çıktıkça ben kararsız kalıp alamadım ama değdi sanırım ülkemizde iphone 5 gibi s3 s4 gibi note 2 gibi herkesin elinde olmayan bir telefona sahip olacağım htc one türkiyede aradğını bulurmu bilmiyorum ama bir çok ülkede satışlarda patlama yaşandığını biliyorum inş yarın elimde olur telefon :)

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben kayserideyim hala htc one göremedim. Nereye sorduysam henüz gelmedi diyorlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamlar ben de bir htc one sahibiyim 1 haftalık....ancak..ancaklarım var:)

yaklaşık 3 gün önce şarjın neden bu kadar çabuk bittiğine kafayı takıp ekran parlaklığını azaltmak istedim, hep otomatikte idi çünkü, ya da ben öyle sanıyordum. sonra bir baktım ki ekran parlaklığı hiç değişmiyor, sonuna kadar azaltsam bile hep çok parlak kalıyor. yani parlaklık ayarı bozuktu...sonra gittim değiştirdim yenisiyle. yani böyle şeyler çıkabiliyor...

ama telefona gelirsek, tepki hızı çok çok iyii. şu an piyasada iphone'a kafa tutabilecek belki de tek telefon..

biri samsung mu dedi? güldürmeyin allahaşkınıza. donanımı iyi olabilir ama önce tasarım gelir. piyasanın en çirkin telefonlarını üretmekte samsung'un üstüne yok.

golgeoyunlari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bugün aldım telefonu da benim rehber gmail deydi samsunglarda hemen senkronize olurdu. bir türlü rehberi getiremedim. şimdiden üç arkadaşım küstü , tanımadım diye :)) gmail deki rehberi nasıl yedeklerim bilen varsa yardımcı olabilir mi teşekkürler

9nh5k5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
htc_desire_update.jpg

Amerika operatörlerinden sonra Türkiye’deki HTC One sahipleri telefonlarının ilk güncellemelerini aldılar. Güncelleme 20/05/2013 tarihinden itibaren telefonlara gönderildi. 17mb’lık yeni güncelleme ile birlikte telefon 1.29.401.17 sürüme yükseliyor ve aşağıdaki iyileştirme ve düzeltmeleri içeriyor. HTC One Yazılım Güncellemesi HTC One Yazılım Güncellemesi HTC One Yazılım Güncellemesi HTC One Yazılım Güncellemesi HTC One Yazılım Güncellemesi HTC One Yazılım Güncellemesi
  • Sistem kararlılık iyileştirmeleri
  • Sistem iyileştirmeleri
  • HTC Zoe: Ses kalitesi iyileştirmeleri
  • Kamera: Fine-tuning parametresi
  • Beats Audio: Ses deneyimi iyileştirmelleri
  • Diğer iyileştirme ve hataların giderilmesi

HTC One ı iPhone 5 e Tercih Etmeniz İçin 5 Sebep

HTC-One_Silver_Left-620126_238x238.jpg

HTC One, tartışmasız olarak şu anda piyasadaki en iyi Android telefon. Eğer önceki model bir iPhone sahipseniz ya da yeni bir telefon arayışı içinde olup ta iPhone 5 almayı düşünüyorsanız HTC One’a kesinlikle bir kez daha bakmanızı öneririm. Tam alüminyum gövde, inanılmaz şık tasarımı ile daha ilk bakışta gözleri üzerine çekiyor.
Mükemmel Bir Kamera Uygulaması:Akıllı telefon kameraları içerisinde iPhone 5’ in sunduğu görüntü kalitesini tartışmaya gerek yok. Fakat iOS’un sunduğu kamera uygulaması gerçekten çok çok eksik durumda, kendim de bir iPhone kullanıcısı olarak durumun farkındayım. Kullanıcılar iOS’un kamera uygulamasının yetersizliğinden ötürü onlarca kamera uygulaması indiriyor. Bu 2007 yılından beri böyle :) Gerçi Apple son güncellemelerinde sonunda Panorama ve HDR modlarını ekledi fakat kullanıcılar yine de fotoğraflarında oynama yapmak için uygulama indirmeye devam ediyor.HTC’ nin kendi üzerindeki kamera uygulaması, beraberinde mükemmel bir fotoğraf çekebilmeniz için onlarca ayarlama ile birlikte geliyor, ister kendiniz ayarlayın, ister ona bırakın. Ekran üzerindeki deklanşöre basılı tutarak devamlı olarak fotoğraf çekmeye başlıyor ve elinizi çekene kadar da durmuyor. Daha sonra size bu fotoğraflar içinden en iyisini seçmeniz için önünüze getiriyor. Zoe adındaki özellik ile; içerisine en fazla 20 adet fotoğraf yerleştirecebileceğiniz, 3 saniyelik, sesli bir çoklu ortam kolleksiyonu yapmanıza olanak sağlıyor. Tek bir fotoğraf yerine içerisine ses ve müzik ekleyebileceğiniz 3 saniyelik bir slayt şov gibi. HTC’ nin kamera uygulaması aynı zamanda iPhone’ un beraberinde gelen kamera uygulamasında olmayan ISO ve beyaz ayarı gibi ayarlamaları da yapmanıza olanak sağlıyor.
Ön Yüze Dönük HoparlörlerNormalde hoparlörlerin dinleyen kişiye dönük olması gerekir, fakat iPhone 5’ deki tekli hoparlörler cihazın alt boşluğundaki şarj bağlantı portunun yanında duruyor. Bu yüzden iPhone kullanıcıları müzik ya da video izlerken nadiren şikayetçi olabiliyorlar.Öte yandan HTC’ nin amiral gemisi, kullanıcı doğru dönük olan çift hoparlörü telefonuna yerleştirmiş durumda. HTC hoparlörleri ve BoomSound amfisi ile gümbür gümbür bir ses deneyimi ile karşımıza çıkıyor. Oyun oynarken ya da video izlerken tam olarak ihtiyacınız olan şeyi veriyor. Bilindiği üzere iPhone hoparlör konumundan dolayı tutuş şeklinize göre sesi neredeyse tamamen engelleyebiliyorsunuz. HTC bunu ortadan kaldırıyor.
Daha Büyük, Daha İyi Bir EkranApple, Retina Display ile kutsanmış iPhone 5’ ini hemen hemen herkesin eline oturacak şekilde tasarladı. Bu noktada HTC biraz daha büyüyor fakat bunu, kulvarındaki diğer markalar gibi devasa boyutlara taşımadan yapıyor.HTC’ nin 4.7 inçlik ekranı bize, iPhone 5’ in 4 inçlik ekranından tartışmasız daha iyi bir video, web’de gezinme ve uygulama deneyimi sunuyor. 1080p (1920 x 1080 pixel) çözünürlüğü ile iPhone 5’in (1136 x 640 pixel) önüne geçerek mükemmele ulaşıyor. HTC One ayrıca iPhone 5’den 45% daha fazla PPI (pixel per inch) değerine sahip. Yani bu ne demek? iPhone 5’de pixel başına düşen nokta sayısı 326 iken, HTC One’da bu 468.Ekranın fiziksel olarak daha büyük olması eli küçük olanları memnun etmese de biraz daha büyük elleriniz varsa cihaz tam oturuyor. Daha önemlisi bu sayede yazı okuma ve içeriklere bakma deneyimi tabi ki bu boyutlar için daha kolay oluyor.
Daha İyi Gmail ve Google UygulamalarıDiğer Android cihazları gibi tabi ki HTC One’da Google servislerini kullanma konusunda iPhone 5’ in çok daha önünde. Google her ne kadar birkaç iOS uygulaması yapmış olsa da, ilgi alanı Android olduğu için kendi kullanıcılarına genel anlamda daha çok eğilmek zorunda. HTC One kullanıcıları için telefon ile birlikte Google Maps, Chrome ve Gmail uygulamaları geliyor ve bunları kullanmak için sadece Google hesabınızla telefonunuza giriş yapıp uygulamalara izin vermek yeterli oluyor.Öte yandan Android Gmail uygulaması, iOS’ un basit mail uygulamasını havada karada tokatlıyor. Bunun da herkes farkında.

HTC One Aynı Zamanda Bir Uzaktan KumandaHTC One’ ın güç düğmesi telefonu evrensel bir uzaktan kumandaya çevirerek hizmet sağlayan bir kızıl ötesi bağlantı noktası olarak ta kullanılabiliyor. Birkaç dokunuş ile HD televizyonunuza hükmedebiliyorsunuz. Uygulama sayesinde televizyonunuza uygun kodu kendi bulup, test etmeden size komutaya hazır hale getiriyor. Mesela televizyonunuz açılmıyorsa doğru ayarları bulana kadar kendi kendine deniyor.iPhone 5 üzerinde kızılötesi bağlantı mevcut değil fakat kablosuz ağ üzerinden Apple TV kontrol edebilirsiniz (varsa). Fakat bu uygulama ile Apple TV’ nizin ses ve diğer sinema bileşenlerini kontrol edemiyorsunuz.HTC One tabi ki herkes için mükemmel bir telefon değil fakat değişim için kaşınan iPhone kullanıcıları belki bu amiral gemisinin kaptanı olmak isteyebilir. Zira güzel bir gemi :)
not: alıntı dır..

akgökhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hayırlı olsun o zmn işalah bizde alırız şu telefonuda bizde kullanırız arakdaşlar bu seri numarası ile htc nin üretim tarihini ögreniyoduk yeni üretilen htcnin seri numarası ne olmalı şuan sorun suz olan hsngi htc serisi ht34lw mi fa34ww mi hangisi acaba bi lgisi olan varsa paylaşsın