Sitem Google Aramalarında Hala Çıkmıyor

Bu konuyu okuyanlar

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ben siteyi açalı 2 ayı geçti nerdeyse google a kayıtta yaptırdım google ın verdiği html dosyasını ftp ile siteme yükleyip doğrulamayıda yaptım ancak hala aramalarda sitem çıkmıyor ne yapabilirim acaba ?

cesurtarih

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben siteyi açalı 2 ayı geçti nerdeyse google a kayıtta yaptırdım google ın verdiği html dosyasını ftp ile siteme yükleyip doğrulamayıda yaptım ancak hala aramalarda sitem çıkmıyor ne yapabilirim acaba ?

Içerik orjinal ve yeterki oranda mi

cesurtarih

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Derken tam olarak anlamadım?
Site açmış olabilirsin ama içindeki bilgiler başka sitelerden kopyala yapıştır olmamalı sana ait olmalı. İçerik olarak yeterli olmalı bir iki tane yazı ekleyip google da bunun çıkmasını beklememek lazım.
Başka bir ihtimal de senden önce site adını bir başkası kullanıp farklı amaçlar ve uygun olmayan içerikler için kullanmış sa google banlamış olabilir.

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
evet oda olabilir ama bence içerik yönünden biraz zenginleştir çünkü google adwords ları yani arıları bunlara bakıyor. hemen bekleme

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Site açmış olabilirsin ama içindeki bilgiler başka sitelerden kopyala yapıştır olmamalı sana ait olmalı. İçerik olarak yeterli olmalı bir iki tane yazı ekleyip google da bunun çıkmasını beklememek lazım.
Başka bir ihtimal de senden önce site adını bir başkası kullanıp farklı amaçlar ve uygun olmayan içerikler için kullanmış sa google banlamış olabilir.

İçerikler orjinal tabiki kendi yaptığımız müzikler şarkı sözleri konserler vs için açtık siteyi daha öncede açılmamış ahmet-k.com adresimiz vardı daha önce ancak kapandı geri açamadık.

evet oda olabilir ama bence içerik yönünden biraz zenginleştir çünkü google adwords ları yani arıları bunlara bakıyor. hemen bekleme

Peki tamam da benim bir sorum daha olacak ben siteye şarkı sözleri diye bir bölüm ekledim ve şu şekilde olmasını istiyorum

http://ahmet-k.net/sarki-sozleri/ bu adreste her şarkımızın adını yazıp bi başka sayfayada sözleri yazmak istiyorum yani şarkının ismine tıkladığımız zaman başka bir sayfada o şarkının sözlerinin açılmasını istiyorum bunu nasıl yapabiliriz ? Siteye wordpress yükledim bu arada

Ladone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sosyal imleme yaparak indexlenme hızını arttırabilirsin.

cyberbob

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
site:www.siteadi.com olarak arattığınızda çıkmıyor mu ? Yoksa hedeflediğiniz kelimeyi arattığınızda mı çıkmıyor ?

cannac123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Belki de actigin konularda etiket felan unutuyorsundur onada bi bak derim :)

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
o şekilde çıkıyor ancak mesela ahmet-k yazdığımda çıkmıyor ancak çok önceleri ahmetk68.wordpress.com şeklinde ücretsiz blog almıştım ahmet-k olarak aratınca bu blogum ilk sırada çıkıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

wordpress kullanıyorum ancak oluşturduğum konularda veya sayfalarda etiket diye birşey yok nerden oluyor acaba ?

canhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım zaten bir iki günde olmaz o iş hem google online olmana bile bakar. Yani siteni 1 hafta boş bıraksan pagerank düşer ayrıca çalıntı içeriktenn çok backlink ve yeni konular ve iletiler sana yararlı olacak..

arkadaşım zaten bir iki günde olmaz o iş hem google online olmana bile bakar. Yani siteni 1 hafta boş bıraksan pagerank düşer ayrıca çalıntı içeriktenn çok backlink ve yeni konular ve iletiler sana yararlı olacak..

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7

Yeni ileti ne oluşturabilirim ki konser oldukça onları ekliyorum sadece. Bizim yaklaşık 160 tane şarkımız var şu an ben bu şarkıaların sözlerini eklemek istiyorum siteme ancak istediğim şekilde olmuyor bir türlü

http://sarki.alternatifim.com/listele.asp?art=8790&ok=1

yukarıda vermiş olduğum sitedeki gibi şarkı isimlerine tıklayınca başka bir sayfada sadece o şarkının sözlerinin gözükmesini istiyorum ancak bunu yapamadım ben bir eklentisi falanmı var acaba ?

Bir de yandex arama motorunda arama yapınca web sitem ilk sayfada çıkıyor. Yandex için herhangi birşey yapmadım Google için o kadar kayıt vs. yaptım ancak yandex buluyor google bulamıyor arkadaş.

KaRiZMa^^

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba kardeşim. Sen başlıklarının googleden kolay bir şekilde görünmesini istiyorsun anlaşılan.
Yapman gerekenleri kısaca anlatayım sana.
Wordpress için : Sitenin genel ayarlarından sitenin en üst kısmında görünecek adını ve alt kısım başlığını açık bir şekilde yazman gerek. Örnek ahmetdeneme.com sitesi için başlık Ahmet Deneme Alt başlıkta ise Her Türlü Müzik Burada vs..
Ondan sonra ayarlar bölümünde okuma,yazma, tarzında ayarlar var onları tek tek gez ve orda bağlantılarda siteismi.com/123445
siteismi.com/arshive/
siteismi.com/konubasligi olanı seçmen gerek. Senin her açtıgın konuya kendisi bir html linki gibi göstericektir ve google bunu daha çabuk bulacaktır.
Bir yazı makalesi yazdıgında ismi Hayaller Alemi ise makaleni yazdıgın yerın sağında etiket bölümü var oraya da site ismini , virgüller kullanarak o makalenin başlığını da yaz. Örenek
Hayaller Alemi,siteismin.com,hayaller,alemi
Bunları bir dene ve eklenti olarak sitemap eklentileri vardır onlardan türkçe olan birini bul ve indir. Bu eklenti senin yerine sitedeki yenilediğin her şeyi günlük veya haftalık google ye bildiri. Sende uğraşmazsın.

seRsemkuS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2nvgyzm.jpg

Link yapısını resimde görüldüğü şekilde yaparsan .html olarak görünür tüm yazı adreslerin.. buda google amcanın sevdiği yapıdır..

KaRiZMa^^

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Özel yapı yaparsan google sever.
Yazı ismi dersen senin her makalenin googleden aynı şekil yazıldığında bulunması kolay olur ve bu şekil olmasıda daha iyi olur sitemap açısından.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
2nvgyzm.jpg

Link yapısını resimde görüldüğü şekilde yaparsan .html olarak görünür tüm yazı adreslerin.. buda google amcanın sevdiği yapıdır..

Aynı resimdeki gibi yaptım ancak linkin sonunda .html çıkmıyor sayfalarda. Özel yapının yanında ki kutucuğu ( /%postname%.html ) şeklinde ayarladım doğrumu acaba ?

internetmimari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google veya yapı search sistemlerinde şöyle bir husus yer almakta;
Sitenizin yaşam süreci aktif süreci bazlı kayıt gerçekleşmekte fakat bu Google tarafından sayfanız arama motorunda çıkacak anlamına gelmez.
Bir diğer faktor ise içerik düzeyi konu ve özgün olması
Paylaşım ve hizmet düzeyliliği
Anahtar kelime kullanma
Spam ve bot faktörlerden kaçınma

İnternet sitenizi bir araç ile sınamalısınız bunu sağlayan bir kaç web adresi var özel mesaj ile bana danışabilirsiniz orada verilen rapor analizi üzerine gelişmeyi sağlarsanız arama motorunda çıkışınıza olanak sağlanacaktır.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Google veya yapı search sistemlerinde şöyle bir husus yer almakta;
Sitenizin yaşam süreci aktif süreci bazlı kayıt gerçekleşmekte fakat bu Google tarafından sayfanız arama motorunda çıkacak anlamına gelmez.
Bir diğer faktor ise içerik düzeyi konu ve özgün olması
Paylaşım ve hizmet düzeyliliği
Anahtar kelime kullanma
Spam ve bot faktörlerden kaçınma

İnternet sitenizi bir araç ile sınamalısınız bunu sağlayan bir kaç web adresi var özel mesaj ile bana danışabilirsiniz orada verilen rapor analizi üzerine gelişmeyi sağlarsanız arama motorunda çıkışınıza olanak sağlanacaktır.

Özel mesaj gönderdim kardeşim.

ProKameralar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben en son alan adını aldıktan sonra 16 saat içerisinde site Google'da çıkıyordu, yani 1 yada 2 günde olur bu iş 5 sene önce 1 - 2 haftayı buluyordu ne günlerdi yaa...

hepyasemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim sitemde de aynısı oldu. Sorguladığım zaman temiz çıkıyor. Alt sayfaları falan çıkıyor ama ana sayfası çıkmıyor. Forumlarda araştırdım, çoğu kişinin başına gelen bir durum ama kesin nedenini veya nasıl bu durumdan kurtulacağını bilen yok. Tahmin ediyorum ki bir çok kişi bunun sebebini biliyor ama forumlara yazıp da rakiplerine yardım etmek istemiyor. Eğer bu durumdan kurtulabilirsem nasıl kurtulduğumu yazacağım, belki birilerine faydası olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar vebsitim birden google gözükmemeye başladı birden kayboldu buna ne yapmam gerek bilgi verin bizi

snrhsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arama motoru optimizasyonu (seo) olarak aratırsanız bir çok kaynak bulabilirsiniz. wmaraci.com iyi bir örnek olabilir.

erol1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben AHŞAP BLOG diye bir site açtım hala indexlenmedi içerikleri de özgün içerik fakat indexlenmiyor

baates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhaba;

Doğru anahtar kelime seçimi ve sosyal ağlarda sitenizi paylaşmalı ve tanıtım yazıları yayınlamalısınız.Kullanıcıların hangi yöntemle olduğuna bakmaksızın uğramadığı bir site ne yazık ki yeterli index almıyor.

İsterseniz sitemde ücretsiz tanıtım yazınızı yayınlayabilirsiniz.

WebSiteTr