Yeni Peugeot 301, bir depo ile 1164 km yol yaptı!

Bu konuyu okuyanlar

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
zH8DcRq.jpg

Yeni Peugeot 301 ile Türkiyeyi Kuzeyden Güneye bağlayan test sürüşünde 100 kmde ortalama 3,5l tüketim değeri elde edildi.

Peugeot, Türkiyede bir kez daha son derece iddialı bir yakıt tüketim testi gerçekleştirdi. Peugeot Türkiye, dizel motorlarının verimliliğini ve yakıt ekonomisini Türkiye yol şartlarında ispat etmek için Demir Bükey Akademi ile yola çıktı. Bu yolculukta Peugeotnun yepyeni ve Türkiye şartları için son derece uygun olan sedan modeli Peugeot 301 kullanıldı.Yeni Peugeot 301 1.6lt HDi dizel motor ile gerçekleştirilen test ile Türkiyeyi Kuzeyden Güneye en düşük yakıt tüketimini elde ederek bağlamak hedeflendi. Peugeot 301 1.6lt HDi 92 HP manuel şanzımanlı versiyonla, 100 kilometrede ortalama 3.5 litrelik tüketim değeri ile Sinop Burnundan Anamur Burnuna 1164 kilometre geride bırakıldı.

L727vfy.jpg

dUT4t6C.jpg

ZfGiAme.jpg

KAYNAK

Son düzenleyen moderatör:

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
çok değilki ben 1.3 dizel astrayla 1200 kmyi uzun yolda çok rahat görüyorum birde bunlar gibi ekonomi yapıcam diye kasmadan. şu gittikleri rotayı birde tersten gidip ne yaktığını açıklarlarsa daha inandırıcı olur gittikleri güzergahta eğim hep avantajlarına geri dönerkende aynı km yi yapsınlarda görelim

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
çok değilki ben 1.3 dizel astrayla 1200 kmyi uzun yolda çok rahat görüyorum birde bunlar gibi ekonomi yapıcam diye kasmadan. şu gittikleri rotayı birde tersten gidip ne yaktığını açıklarlarsa daha inandırıcı olur gittikleri güzergahta eğim hep avantajlarına geri dönerkende aynı km yi yapsınlarda görelim

hocam araç nedir ? kaş model bu aralar bende araç almayı düşünüyorum sabahtan beri opele bakıyorum :D

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
hocam araç nedir ? kaş model bu aralar bende araç almayı düşünüyorum sabahtan beri opele bakıyorum :D

dostum arabam yeni kasa astra temmuzda aldım bende hala yeni sayılır araç çok güzel genel olarak memnunum ama her araçta olduğu kadar ufak tefek problemler var ama yeniden alırmısın dersen bu saatten sonra opel araca para kaptırmam çünkü araç ne kadar güzel olursa olsun servisleri inanılmaz kötü ve sinir bozucu araçtaki problem ne olursa olsun garantiye sokmamak için bin türlü takla atıyorlar personelleri ilgisiz ukala özellikle istanbuldaysan şaşırıp aracını benim gibi erdemirler den alma yarı fiyatına daha verse alma yolda kalsan orada öl ama o servisten içeri girme yeni astrayı benim kadar isteyerek beyenerek araştırarak daha üst araç alabilecekken bu arabayı almış birini 6 ayda arabadan soğuttular kredi borcum olmasa kesin satardım velasıl araba güzel menun olursun ama servis canından bezdirir

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
ooo bak bu olmadı :( ben en iyisi dacia lodgy alayım 7 kişilik full paket 37500 e bıraktılar :)baya da memnun olan var :) zira şahine binmekten baygınlık geldi :D ama itiraf edeyim şu araç gibi ısıtan araç görmedim arkadaş :D

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
dacia çok uzak olduğum bir marka ama şahinden sonra illaki iyi gelir :)

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>ford focusu tek geçerim...
>>Rakip firmaların yerinde olsam, fordun tasarım ekibini hemen çalardım...

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
istanbul trafiğine girdiği an ekonomi iptal :) zincirlikuyu rampasında 30 dk dur kalk yapsın yeter :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bakiyorum arabayi kullanmadan herkes isine geldigi yonde yorum yapiyor tum forumlarda boyle birinizde 301 sahibiyken kotuleyinde bilgi sahibi olalim bos bos yaziyorsunuz insanin okuyasi gelmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
301 sahibiyim araçtan çok memnunum eksilerini sayayım
rüzgar sesi ( şehir dışında )
hafif (keza hafif olmasa bu kadar az yakmaz)
cam açma düğmeleri ( vitesin orda alışkanlık gerektiriyor )
valla benim gördüğüm eksiler bunlar başka eksileri varsada benim için çok elzem olmadığı için dikkat etmemişimdir bende allure modeli var gayette memnunum. Gırtlağına kadar depoyu doldurdum sadece ve sadece şehir içinde 800 km gitti kimi zaman klima açık çok şaşırdım, yani benim hesabıma göre şehir içi 0,25 - 0,28 kuruş şehir dışında ise bu rakam 0,17 kuruş olarak hesapladım tavsiye ederim. İstanbul'dan Denizli'ye sadece 109.86 - TL ye geldim 670 km falan yaptım toplamda (217,21TL yakıt istanbuldan aldım denizliye geldim ve aynı şekilde aynı yakıt istasyonundan depoyu yine doldurdum 109,86 tl yakıt aldı litre olarak 23,780L yaktı)

yakamoz37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk mesajı yazan arkadaşın ne demek istediğini anlamadım.Çünkü deniz seviyesinden deniz seviyesine gidilmiş zaten testin kullanıcıya gösterdiği bu.Herhangi bir hile hurda yok anlamında bu rotayı kullanmışlar.Harita baş aşağı diye sürekli baş aşağı gidilmiştir mantığı yaptınız sanırım :) Herneyse araç parasına göre gayet güzel bir aile aracı sedan olarak.Motora zaten söylenecek söz bulamıyorum.Zaten 1.3 motor ile 1.6 motor kıyaslanmaz kıyaslanamaz da.Ben test ettim aracı 1.2 ve 1.6 dizelini gayet güzel ve gerçekten tork ağırlığı nedeni ile aracı uçuruyor.Saygılar.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İlk mesajı yazan arkadaşın ne demek istediğini anlamadım.Çünkü deniz seviyesinden deniz seviyesine gidilmiş zaten testin kullanıcıya gösterdiği bu.Herhangi bir hile hurda yok anlamında bu rotayı kullanmışlar.Harita baş aşağı diye sürekli baş aşağı gidilmiştir mantığı yaptınız sanırım :) Herneyse araç parasına göre gayet güzel bir aile aracı sedan olarak.Motora zaten söylenecek söz bulamıyorum.Zaten 1.3 motor ile 1.6 motor kıyaslanmaz kıyaslanamaz da.Ben test ettim aracı 1.2 ve 1.6 dizelini gayet güzel ve gerçekten tork ağırlığı nedeni ile aracı uçuruyor.Saygılar.

ben ne dediğimin farkındayım iddamında arkasındayım aynı yolu ters istikammette gidip yakıt tüketimini paylaşsınlar görelim

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
80 e sabitlemiş gelmiştir...

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Araçları istanbul şartlarına göre test etmeleri lazım. Sabah anadoludan avrupaya geçerken, akşam da avrupadan anadoluya geçerken yakıt testi yapılsın.

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben ne dediğimin farkındayım iddamında arkasındayım aynı yolu ters istikammette gidip yakıt tüketimini paylaşsınlar görelim

Gerçekten merak ettim, sonuçta deniz seviyesinden deniz seviyesine gidiliyor. Geçende arkadaşlarla bu konuyu tartışmıştık. Açıklarsan sevinirim, ne değişir?

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Istanbul trafiğine girsin de görelim. Köprü trafiği yeter, öyle basıp uzun yol yapmak kolay.

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
her firma kendi malını övecek tabi. bunu günlük kullanımda görmek gerek. hyundai da bi modeli için övünüyodu yok şöyle az yakıyor yok böle az yakıyor yok benzinliğin önünden geçerken depo kadranı yükseliyor diye. 5. vites de gördüm sonra arabayı 5 farklı kişi kullandı kendi arabaları nasıl kullanıyolarsa hiçte söylendiği gibi çıkmadı. öle 2000 devire sabitleyim 80 90 la olmamalı o işler

somagiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Citroen C4 1.6 HDI MCP Şanzıman (tiptronik vites), Ankara şehiriçi 1200km, uzun yolda 1300km'yi de geçiyor (Ama konfor ve sağlamlık soru işareti, MCP şanzıman otomotik ama tat vermiyor)

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Gerçekten merak ettim, sonuçta deniz seviyesinden deniz seviyesine gidiliyor. Geçende arkadaşlarla bu konuyu tartışmıştık. Açıklarsan sevinirim, ne değişir?

deniz seviyesinden deniz seviyesine gidiliyor olarak düşünme o güzergahtaki yolları kullandınızmı bilmiyorum ama yoldaki iniş çıkışlar hep kullandıkları istikametin lehinedir yani çok fazla yokuş çıkılmıyor genelde yol hep eğimli yani araba zaten çok fazla devir çevirmeden gidiyor yolda ama aynı yolu dönerseniz aynı dönüşte bu sefer akmadığı için araç mecburen devir çevirir yakıt tüketir ben ısrarla bu yüzden diyorum aynı yolu geri dönsünler görelim diye

hatta şöylede olabilir o güzergaha bile gerek yok istanbul ankara arasında bile gidiş dönüş yakıt farkı olur giderken daha az yakarsınız dönerken üç beş daha fazla yakar araç giderken atıyorum 20 litre mazot yaktıysa dönerken 23 litre falan yakar

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
burada önemli olan deponun kaç litre aldığıdır, bir depo ile diyorsunuz, peki depo kaç litre alıyor 45-50-55-60 litre alan depolar var. mesela benim aracın deposu 55 litre bu yaz eylül ayında 104 TL ile Esk-İzmir arası gittim. bunun 50-60 km si şehir içi 580 km yol da bu kadar yaktı. eylül 2015 de mazotun litresi ne kadardı hatırlamıyorum ama şimdikinden daha yüksekti. araç clio III 1,5 dCi

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Partnerler çok az yakıyor 1200 Km yolu rahat yapar

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
34
vala bizde 2015 allure 1.6 var cok az yakıyor nerdeyse hiç yakmıyor cok cimri araba alacaklara peugeout markasını tavsiye ederım

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kimse bu aracın 2. el piyasası nasıl servis ve yedek parça ücretleri nasıl bunlardan bahsetmemiş. bu konularla ilgili bilgisi olan varmı acaba?

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
kimse bu aracın 2. el piyasası nasıl servis ve yedek parça ücretleri nasıl bunlardan bahsetmemiş. bu konularla ilgili bilgisi olan varmı acaba?
klasik filo aracı boş bir araç temizi yaygındır genede . binilir ekonomiktir ön takımları hassastır Linea ile aynı sınıfa girer bana göre Linea dan daha başarılıdır . Çok az yakar . seridir atiktir ama iyi yol tutmaz kaportasıda çok sağlam değildir malzeme kalitesi düşüktür . ( Hatta 2002 Bora bile daha kalitelidir )

gölge1071

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
karsan j-10 otomatik kapı dişlisi, premier istavriz dişli takımı, premier debriyaj u çatalı, premier j-10 eksantrikli civata, premier j-10 kaliper perno yataklama seti, kaliper perno mili YZA QUALITY PARTS marka, karsan ürünleri 30 yıllık tecrübe https://www.facebook.com/profile.php?id=100026412062908

Ekli dosyalar

• 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    78.5 KB · Görüntüleme: 632
  • 1.jpg
    1.jpg
    66.2 KB · Görüntüleme: 603

gölge1071

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
karsan j-10 otomatik kapı dişlisi, premier istavriz dişli takımı, premier debriyaj u çatalı, premier j-10 eksantrikli civata, premier j-10 kaliper perno yataklama seti, kaliper perno mili YZA QUALITY PARTS marka, karsan ürünleri 30 yıllık tecrübe https://www.facebook.com/profile.php?id=100026412062908

AYANLAR OTOMOTİV​

YZA QUALITY PARTS fiat ducato 1.2.Vites Sekromeç Bileziği,fiat ducato 4.Vites Dişlisi,fiat ducato 1.Vites Dişlsi,fiat ducato Ayna Dişlisi,fiat ducato Karter Tapası,Fiat Ducato,Mahruti Kamalı Mil,fiat ducato Ayna Mahruti Dişli Takımı,fiat ducato 2.Vites Dişlisi,fiat ducato İstavroz Dişli Merkezlemesi,Eksantrikli Civata,Aks Dişli Mili,Aks İstavroz Dişli Takımı,karsan premier,Karter Tapası,Debriyaj U Çatalı kısa,2.Vites Dişlisi,Plastik Kapı Motor Dişlisi,

gölge1071

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yedek parça konusunda profesyonel bir işletme hafif ticari araçların parçasını yapıyorlar ürünleri kaliteli tavsiye ederim #Ayanlar Otomotiv Konya #YZA QUALİTY PARTS markalarınin ismi satış öncesi ve sonrası ilgileri çok iyi müşteriye davranışları çok güzel sorun çözücü bir firma #Peugeot boxer #FIAT Ducato #Citroen jumper #karsan premier #karsan j10 #karsan j9 #karsan jest araç yedek parçaları var. #YZA QUALITY PARTS #fiat ducato 1.2.Vites Sekromeç Bileziği,#fiat ducato 4.Vites Dişlisi,#fiat ducato 1.Vites Dişlsi,#fiat ducato Ayna Dişlisi,#fiat ducato Karter Tapası,#Fiat Ducato,#Mahruti Kamalı Mil,#fiat ducato Ayna Mahruti Dişli Takımı,#fiat ducato 2.Vites Dişlisi,#fiat ducato İstavroz Dişli Merkezlemesi,#Eksantrikli Civata,#Aks Dişli Mili,#Aks İstavroz Dişli Takımı,#karsan premier,#Karter Tapası,#Debriyaj U Çatalı kısa,#2.Vites Dişlisi,#Plastik Kapı Motor Dişlisi #AYANLAROTOMOTİV