Twitter Ramazan Davulu

Bu konuyu okuyanlar

enesarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamun Aleyküm SDN üyeleri,

Bu projemizde şöyle bir şey düşündük: sabahtan robotumuza sahura kaçta kalkacağınızı söylüyorsunuz ve robotumuz o saatte size mani ve davul sesleriyle twit atıyor :)

İsteyenler twitter ayarlarından mobil bildirimleri aktif hale getirerek birisi size twit attığında telefonunuza SMS gelmesini sağlayabilirler. Bu sayede robotumuz tam anlamıyla ramazan davulculuğu yapmış oluyor. Tabi telefonunuzun sesini açmanız gerek veya sms melodisine davul sesi koymanız gerek :)

Ancak twitter yoğun olduğu saatlerde SMS’leri geç göndermektedir bu yüzden bu yöntemi alternatifsiz kullanmayın, yani yine de saatinizi sahura kalkacakmış gibi ayarlayın.

Sadece 4 tane saat seçeneğimiz mevcuttur:
Gece saat 02:30’da kalkmak isteyenler: "@RamazanDavulu1 iki buçuk"
Gece saat 03:00’da kalkmak isteyenler: "@RamazanDavulu1 3"
Gece saat 03:30’da kalkmak isteyenler: "@RamazanDavulu1 üç buçuk"
Gece saat 04:00’da kalkmak isteyenler: "@RamazanDavulu1 4" şeklinde twit atmaları gerekmektedir.

Robot beta sürümündedir, ilk defa bu gece denenecektir herhangi bir sorun çıkmazsa tüm ramazan boyunca proje aktif olacaktır.

Robotumuzun adresi: @RamazanDavulu1

Bir @RobotFabrikasi yapımıdır. | robotfabrikasi.com

Hayırlı Ramazanlar.

Militarist

Müdavim
Reaksiyon puanı
130
Oruç Allah rızası için tutulur, gösteriş için değil. Son yıllarda teknolojinin ilerlemesiyle beraber twitter, facebook gibi sitelerde insanlar tuttukları oruçları kıldıkları namazı insanların gözlerine sokar oldu. Her cuma vakti twit atmalar, facebookta hayırlı cumalar dilemeler, smsler göndermeler. Bana hiç samimi gelmiyorlar. Gelelim bu projeye. Saçma. Telefonuma sms geldikten sonra alarmı kurarım.

enesarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oruç Allah rızası için tutulur, gösteriş için değil. Son yıllarda teknolojinin ilerlemesiyle beraber twitter, facebook gibi sitelerde insanlar tuttukları oruçları kıldıkları namazı insanların gözlerine sokar oldu. Her cuma vakti twit atmalar, facebookta hayırlı cumalar dilemeler, smsler göndermeler. Bana hiç samimi gelmiyorlar. Gelelim bu projeye. Saçma. Telefonuma sms geldikten sonra alarmı kurarım.

Fikirleriniz için teşekkürler.
Amacımız zaten sırf buna güvenerek insanların sahura kalkması değil, sadece kendimizi geliştirmek için robot denemeleri yapıyoruz.
Yani gösterişle de alakası yok. O görüşünüze ben de katılıyorum.
Tekrar teşekkürler fikirlerinizi paylaştığınız için. Bazı platformlarda insanlar bundan bile aciz.

Militarist

Müdavim
Reaksiyon puanı
130
Gösterişi kullanıcılar için söyledim. Sizle alakası yok. Ben birşeyi merak ettim. Şimdi ben bu uygulamayı twitter a eklesem bunu 3. şahıslar görebiliyor mu? Takipçilerim yani. Uygulamayı eklediğimi ya da bana gelen sms in bildirimini?

enesarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uygulamayı twitter'a eklemenize gerek yok. Sadece "@ramazandavulu1 üç buçuk" şeklinde twit atmanız size saat 3:30 da twit atması için yeterlidir.
SMS olarak telefonunuza gelmesini istiyorsanız twitter ayarlarından mobil bildirimleri aktif etmeniz lazım.
Yani mobil bildirimler sekmesinden sizi biri etiketlediği zaman telefonuma sms olarak gelsin seçeneğini seçmeniz lazım.

Militarist

Müdavim
Reaksiyon puanı
130
Ben de onu diyorum işte. "@ramazandavulu1 üç buçuk" şeklinde twit atmak sakat. Neyse. Allah tutulan oruçları kabul etsin. İyi geceler.