Fotoğraflarla Atatürk

Bu konuyu okuyanlar

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
O kadar özlüyoruz ki keşke dirilse şimdi..

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
b27.jpg

http://www.bluepoint.gen.tr/ataturk/b27.jpg

küllün nefsün zaikatül mevt
mutlaka her canlı ölümü tadacaktır sonunda bana döndürülürsünüz.yani emir böyle.
her canlı ölür ama kimisi öyle bir hizmet yapar ki asırlar boyu unutulmaz .işte Atatürk böyle biri sonu izm le biten ve onu kullanmak isteyen bedhah ların kullandığı terimlerden uzaktır Siz gençlere düşen onun hatırasını canlı tutmak ve onu sever görünüpte milletin gıcık kaptığı ne varsa ona yükleyenlere dikkat etmektir.
şimdi biz bu galeriyi açarken demişizki her konu açan resim eklesin dalerimiz dolsun şimdi siz değerli kardeşlerim buyrun ekleyin kaynağınız yoksa bluepointten yapıştırın

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
şimdi gelde sövme arkadaş. Şimdi konuya bak bide yoruma ortalığı karıştırmak için ellerinden geleni yapıyolar .............................................................................................

straighthate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
şimdi biz bu galeriyi açarken demişizki her konu açan resim eklesin dalerimiz dolsun şimdi siz değerli kardeşlerim buyrun ekleyin kaynağınız yoksa bluepointten yapıştırın

çok haklısın valla.hepimiz resim ekleyelim buraya gördükçe korksun küçük kafalılar

b13.jpg

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Neden ortalığı karıştırayım sizin özgür iradeniz yok mu ? Basit bi yorumda ortalığı karıştıracak kadar aciz misiniz ? Ölüm tarihi 1938 bu sevginizi 2038 yılında da beklerim. O zaman hayatıyla ilgili şeyler resmi olarak açıklanabilecek yasaklar kalkacak. Bu arada ben sevmiyor değilim ama sıkıldım artık. Her yerde heykelini görmekten. Onu gerçek suikastlerden kurtaran insanların sözleri açıklansın bakalım bu ülkede. Ne kadar faydalı ve ülkenin kurtuluşuna önderlik ederse etsin ; sonucunda bir insan ve hataları var. Dini inanışı ya da zengin olması beni ilgilendirmez. İstediğine inanabilir zenginde olabilir. Bu ülke önceden dinden sömürüldü , şimdi Atatürkçülükten.
Dediğim gibi tarihe ne zamandan bakacağınız her şeyi değiştirir. Ömrünüz yeterse belgeler açıklandığında öğrenirsiniz.

straighthate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Neden ortalığı karıştırayım sizin özgür iradeniz yok mu ? Basit bi yorumda ortalığı karıştıracak kadar aciz misiniz ? Ölüm tarihi 1938 bu sevginizi 2038 yılında da beklerim. O zaman hayatıyla ilgili şeyler resmi olarak açıklanabilecek yasaklar kalkacak. Bu arada ben sevmiyor değilim ama sıkıldım artık. Her yerde heykelini görmekten. Onu gerçek suikastlerden kurtaran insanların sözleri açıklansın bakalım bu ülkede. Ne kadar faydalı ve ülkenin kurtuluşuna önderlik ederse etsin ; sonucunda bir insan ve hataları var. Dini inanışı ya da zengin olması beni ilgilendirmez. İstediğine inanabilir zenginde olabilir. Bu ülke önceden dinden sömürüldü , şimdi Atatürkçülükten.
Dediğim gibi tarihe ne zamandan bakacağınız her şeyi değiştirir. Ömrünüz yeterse belgeler açıklandığında öğrenirsiniz.

Görmekten sıkıldıysan burda ne işin var ki senin ? Buraya girip Atatürk resmine bakmaya gelen adamı rahatsız etmekten başka ne işe yarar sen ve senin gibilerin yazdıkları ? Hem de 19 Mayıs'ta.Haber sitelerinde çıplak kız resimlerine bakıp altına "edep yahu !" yazan adamlar kim acaba diyordum öğrenmiş oldum.

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ayıp ayıp. Tüm Dünyanın saygı duydugu, örnek aldığı bir insanı alay konusu yapmak kimseye yakışmaz. Sevmesen bile..

Dirilmesini istemek ? Onu alay konusu yapan ben değilim putlaştıran zihniyet. İnşallah ömrüm olur o yılları görürüm.Mustafa Kemal olmasaydı ahmet olurdu mehmet ya da veli . Kaderde o var(mış) ya da onu seçmişler. Ya dünyada büyük güç denilen tek ülke Abd. Onunda kurucuları var. Ama hiç biri hakkında söylem yasak değil.İyi ya da kötü yanlarıyla hepsini ögreniyor üzerinde yaşayanlar. Ya hiç bir ülkede yasak değil.
O kadar saygı duyulan biriyse yasak kalksın herkes gönlünden geçeni söylesin ? Neyse bazen beklemekten başka çare yoktur. O zaman gelinceye kadar sabır.

---------- Post added at 02:27 ---------- Previous post was at 02:24 ----------

Görmekten sıkıldıysan burda ne işin var ki senin ? Buraya girip Atatürk resmine bakmaya gelen adamı rahatsız etmekten başka ne işe yarar sen ve senin gibilerin yazdıkları ? Hem de 19 Mayıs'ta.Haber sitelerinde çıplak kız resimlerine bakıp altına "edep yahu !" yazan adamlar kim acaba diyordum öğrenmiş oldum.

Bu arada dinci felan değilim. Onu internet yasağını savunanlara söyle. Hayatım boyunca hiç bir haber sitesine yorum yazmadım.31/07/1951 sene bu kanunun (Atatürk'e hakaret) çıkma zamanı. Ne garip demi Atatürk bile buna ihtiyac duymamış. Yani kendi hakkında her şeye izin vermiş. Ne gariptir ki onu sevmeyenler bu kanunu çıkarmış.

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
Bu konu sıktı ama defolmalar falan? Herkes aynı görüşte olmayabilir. Herkes Atatürkü sevecek diye bir kural yada yasa yok. Ama şu var her şey görüşlerini belli bir saygı çerçevesinde dile getirebilir. ve karşısındakiler sadece saygı göstermelidirler. Arkadaşın şu görüşüne kesinlikle katılıyorum sizde objectif bir gözle baksanız kesinlikle sizde katılırdınız söze gelmeden önce bir anımı anlatmak istiyorum.

Mavi Marmaraolayında biliyorsunuz çok acı şeyler yasadık ve israilin o saldırısını çoğu dünya ülkeleri kınadı hatta israil vatandaşı bile kınadı ve bu olaydan son Fethullah Gülen çıkıp ne dedi:
-İzin almaları gerekirdi. Yani böyle bir durumda böyle bir şey denilebilir mi yahu? Düpedüz bu birilerine destek vermektir. Her neyse ertesi gün oldu arkadaşlarla toplandık epey kalabalık işte (10-14) kişi falan. Feyhullah a inanan onun yolunda giden (fethullahcı) bir arkadaş vardı işte bu konuya ne olduysa girdik.

--Varya arkadaş söylediğim sözü (izin almaları gerekirdi) Yanhi bu sözüne hayata inanmıcağınız bir şekilde savunuyordu ve insan ister istemez şaşırıyordu. ama savunduğunuz düşünce akım fikir ideoloji çürük olursa savunmalarınız saçma olur. Her neyse konuya gelelim. Öyle demek istemiyordu, öyle diyerek bazılarını yanıltmaya çalışıyordu, aslında şunu kastetdi. ya her şey açık ve net sözünün altında başka anlam çıkamaz ki? falan filan saçma sapan şeyler işte..

---Konu epey uzadı bir arkadaş dedi. her şeyi bir tarafa bırak sana bir soru soracam cevap verirsen haklısın görüşünde dedi ve sordu.

Bana fethullah gülenin bir gatasını söyle şimdiye kadar yaptığı bir hata. Peygamber değil ya elbet hata(ları) vardır dedi. ve fethullahcı arkadaş düşün düşün bir şey aklına gelmedi.
Gel gelelim sonuca. İnsan sevdiği bir insanın hatalarını ufak olsun büyük olsun görmezden gelir bu kesin. ama doğru olan b değildir buda bilinsin.

Şimdi aynı soruyu ben size yöneltsem aceba bir cevabınız olur mu? Atatürk peygember değil ya elbet hataları vardır. ama bu görüşe öyle bir bağlanmışsınız ki olaya objectif gözle bakmıyorsunuz yada sağlıklı düşünemüyyorsunuz bu konuda. Atatürk hakkında olumsuz düşünenlere dediğim gibi hemen sözlü saldırı ve hakaret ama bence siz önce sevdiğiniz önderin getirdiği yeniliklere yasaları uygulayın. Herkes istediğine inanır istediğini yaşar vs vs. Her zaman bu tür konularda aynı görüşte olmayanlar olabilir hiç düşündünüz mü neye dayanarak bunlara inanıyorlar beyni yıkanmış sağdan soldan duyma diye düşünür çoğu kişi. ama insan bir şeye öylesine körü körüne bağlandı mı bunları düşünmesi doğal. bence siz araştırın.

bu konuda her zaman şaşırırımm Biri çıkıp peygamberi sevmediğini söylese ki (günümüzde çok hatta hakaret edilse) bile kimse bu kadar anormal görmez. kimse ona karşı tartışmaz. Bırak ateisttir,bdisttir,hrıstiyandır der geçer. ama mesele atatürk olunca akıl alamayacak şekilde savunmalar gelir. saygıyla karşılarım... Son olarak kaynak konusuna değiniyim. Atatürk hakkında olumsuz düşünen (sizin düşüncenize göre) sağlam bir kaynak bulamazsınız zaten kaynak diye tututrmayın lütfen. Eğer öyle kaynak(lar) var olsaydı şimdi zaten bunu burda tartışmazdık internet siteleri dolu ama hepsi (bu konu hakkında sizinle aynı fikirde olanlara) saçma sapan bir siteden başka bir şey değil.

Bu konuda benle farklı ama çok sevdiğim arkadaşlarım abilerim var. En yakın arkadaşınız bile sizle bazı konularda aynı düşünmeyebilir. bu tür zamanlarda ben hiç bir zaman arkadaşıma karşı bir soğukluk bir farklı gözle bakma ihtiyacı duymadım. Eskiden nasılsak yine öyle. yani sırf bir arkadaşanız sizle aynı görüşte olmadı diye ona farklı bir sınıf muammelesi yapmayın. Eminim bunu hepiniz biliyordunuz. Herkese düşen karşısındakinin fikrine saygı göstermek.

her neyse ne demek istediğmi anlamışsınızdır umarım. fazla uzattım kim okuyacak ki:p Neyse ama herkesin görüşüne saygın sonsuz bununda bilinmesini isterim. kemalist arkadaşlarım,fethullahcı olsun nurcu olsun. çoğu arkadaşım ve hepsini severim ve hepsi tarafında sevilirim. Her kesin inandığına saygım sonsuz ama saygısızlığa tahamülüm yok. yazdıklarımı okuyup hakeret ile cevaplayacaksanız hiç cevaplamayın lütfen....İnsanın çoğu defa doğru bildikleri yanlışları çoğu zaman olmuştur.

Mesajımda birilerini kıracak kelime veya cümle varsa özür dilerim şimiden. Hepinizi çok seviyorum:)

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi
Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927

bilmem anlatabildimmi siz üstünüze düşeni yapınız gerisi ayrıntı

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
ataturkmoda.jpg
Atatürk Moda Deniz Kulübünde 1 Temmuz 1935
ataturkmoda.jpg

ataturkmoda2.jpg

Ve bir resminin renkli düzenlemesi

ataturk1.jpg

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Buraya da yazayım, herkes iyice anlasın şunu. Bu bölümün belirlenmiş kuralları var ve bu güne kadar bunlardan bazıları adına tavizler verildi ama bundan sonra bu tavizin gösterilmesine izin vermeyeceğim.

Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili açılacak konular ve yapılacak yorumlar hakkında...

S.D.N. Forum Atatürk Köşesi'ne göstermiş olduğunuz ilgiden ve paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

Yazılarınızda Ulu Önder'e hakaret etmek veya Atatürk'ü aşağılayıcı yazı, belge ve kaynak yayınlamak yasaktır. Türkiye Cumhuriyeti Türk Ceza Kanunu'na göre suç sayılan bu olayı hiçbir üyemizin yapmayacağına inanıyorum. Aksine davranış sergileyenler forumdan uzaklaştırılacaktır...

Konuyla ilgili kanun aşağıdaki gibidir.

ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLAR HAKKINDA KANUN

Kanun Numarası: 5816

Kabul Tarihi: 25/07/1951

Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 31/07/1951

Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 7872

Madde 1 - Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk'ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir.

Yukarıdaki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır.

Madde 2 - Birinci maddede yazılı suçlar; iki veya daha fazla kimseler tarafından toplu olarak veya umumi veya umuma açık mahallerde yahut basın vasıtasiyle işlenirse hükmolunacak ceza yarı nispetinde artırılır.

Birinci maddenin ikinci fıkrasında yazılı suçlar zor kullanılarak işlenir veya bu suretle işlenmesine teşebbüs olunursa verilecek ceza bir misli artırılır.

Madde 3 - Bu kanunda yazılı suçlardan dolayı Cumhuriyet savcılıklarınca takibat yapılır.

Madde 4 - Bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 5 - Bu kanunu Adalet Bakanı yürütür.

Atatürk'ü aşağılayıcı nitelikte yazı, belge veya kaynak yayınlanılması durumunda kurallarda da belirtildiği gibi üye forumdan uzaklaştırma alacaktır.

Bilginize...

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Buraya da yazayım, herkes iyice anlasın şunu. Bu bölümün belirlenmiş kuralları var ve bu güne kadar bunlardan bazıları adına tavizler verildi ama bundan sonra bu tavizin gösterilmesine izin vermeyeceğim.

Atatürk'ü aşağılayıcı nitelikte yazı, belge veya kaynak yayınlanılması durumunda kurallarda da belirtildiği gibi üye forumdan uzaklaştırma alacaktır.

Bilginize...

İşte ey güzel kardeşim. Asıl tartışma konusuda bu. Neden Atatürk ?. Bir Peygamber değilde, bir Alim değilde, bir Takva sahibi evliya değilde Atatürk ?. Neden bir sanatçıya hakaret forum kuralları çerçevesinde uzaklaştırma olmasın. Osmanlının sultanı Fatih Sultan Mehmet' e hakaret eden biri forumdan neden uzaklaştırılmıyor, da Atatürk' e edilince bu oluyor. İşte bozukluk burda, insanlar burda hemfikir değil bence.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
İşte ey güzel kardeşim. Asıl tartışma konusuda bu. Neden Atatürk ?. Bir Peygamber değilde, bir Alim değilde, bir Takva sahibi evliya değilde Atatürk ?. Neden bir sanatçıya hakaret forum kuralları çerçevesinde uzaklaştırma olmasın. Osmanlının sultanı Fatih Sultan Mehmet' e hakaret eden biri forumdan neden uzaklaştırılmıyor, da Atatürk' e edilince bu oluyor. İşte bozukluk burda, insanlar burda hemfikir değil bence.

Sıradan birileri için böyle bir durum söz konusu bile olamaz çünkü hiç biri Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu değil. Ayrıca böyle bir kuralın sadece Atatürk için geçerli olduğunu nereden çıkardınız ki? Aynı muamele Hz. Muhammed (sav)'e yapılırsa veya direk yüce Türk ulusuna yönelik olursa da aynı işleme tabii tutulur ki örnekleri de mevcut. Burada özellikle Atatürk'ün belirtilmesinin nedeni bu bölümün Atatürk bölümü olması.

Atatürk'ü sevmeyen varsa da bu bölüme girmesin ve yorum yazmasın bu kadar basit. Bunu yanlış anlamayın çünkü sözüm Atatürk'e yönelik hakaret ve aşağılama mesajlarına. Kimse kendini zorunlu olarak buraya girip mesaj yazmak zorunda tutmasın. Tartışma ortamı yaracak mesajların yayınlanması zaten forumumuzda yasak; bu tip mesajlar da tartışmalara zemin hazırlıyor. Ayrıca açılan konuların amaçlarından saplandırılmasına yönelik konu ile ilgisi olmayan mesajların yayınlanması da forumumuzda yasaktır; buna da dikkat edelim.

Benim söyleyeceklerim bu kadar, bundan sonra bu konu ile başka mesaj yazmıyorum zira burası yeri değil, konuyu dağıtmayalım boşuna. Varsa paylaşacağınız Atatürk resimleri buyurun paylaşın...

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür . Dediğim gibi Mustafa Kemal gerçekten çok zeki biri. Ama Hitlerde çok zeki biri. Ve her insanın hatası olabilir . Benim istediğim artık bunun aşılması yasayla değil sevilecek ise hatalarıyla doğrularıyla sevilmeli. Ya çok basit bişey kendi zamanında istediği her kanunu çıkarta bilirdi. Ama ne ailesi için ne de kendisi için bir yasa çıkartmadı. Yani hatası varsa bilinsin öğrenilsin istenildi. Bu arada yorumumdan dolayı ceza aldım. " Huzuru bozmuşum" ...

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar
Bu sabit konu başlığını Onairle sitemizin muadillerine göre daha büyük bir galeriye sahip olması ve nadir bulunan fotoğraflarının eklenmesi amacıyla açtık tartışma bölümü burası değildir burası galeridir.
Mta kardeşimiz< herhalde çok genç ve kurulu olan tezgahın farkında değil.O zaman yavaş yavaş açalım ve konuyu sonlandıralım cevap vermek istiyen kardeşlerimiz diğer kısımda konu açsın her türlü konuda tartışırız.
Ne demiştik''küllün nefsün zaikatül mevt''yani oda bir canlı ve ölümü tattı.İslam edeb ve ahlakında vefat eden bir kişi ancak hüsnü zanla hayırla yad olur.Onun kıyameti kopmuştur ve hesabı ancak Rabbiyledir.Günahıyla sevabıyla Alemlerin Rabbine kavuşmuştur.Yani arkasından sadece hayırla yad edeceğiz.
Bu konu bazı kardeşlerimize ya hayrı yoksa veya hakediyormu sorusunu sorduracaktır.na vereceimiz cevap Bir gazvenin kazanılmasına vesile olmuştur önder olmuştur Efendimiz[sav]nin bizzat şehidleriyle katıldığı bu mübarek gazvede fisbilillah gayret göstermiş birleştirici olmuş ümmeti esaretten kurtarmıştır.
soru bunu yanlızmı yapmıştır?hiç öyle dediğine şahit oldunuzmu çok değer verdiği milletiyle şühedanın ve bizatihi Efendimiz[sav]nin yardımıyla[bu konuya din kültüründe değinmiştik]
Atatürk'ün hayatı konusunda hamdolsun alt yapımız vardır ve onu zatını yanlış tanıtan özellikle millete nefret vettirmeye çalışan güruhada teslim edecek halimiz yoktur.
soru eeee bu ne oluyor şimdi?
Atatürk rahatsızlandıktan sonra telaşa düşen bayar ve inönü vefatından sonra yurdu yönetmenin derdine düşmüş!!!onu milletini ondan soğutmak için yapılan her gıcık hareketin faturasını Atatürke kesmişlerdir.Onu bilinçli olarak yanlış tanıtmışlar tedavisini etkisizleştirmişler genç yaşta aramızdan ayrılmasına vesile olmuşlardır.
Soru millet fakr-u zaruret içindeyken bu şaşalı yaşama niye o güzel elbiseler şık kadınlar balolar vs niye
baldırıçıplak vaziyette kurtuluş savaşının galibi olduk ve önümüzde yedi düvel anlaşma yapacağız
Kiminle yapacaklar beş parasız çapaçul görünümlü osmanlıylamı işte denklemin çözümü kişi ne yazıkki avrupa toplumunda giyimiyle ihtişamıyla değer kazanır oda bu yola uydu ve tarafların karşısına tahmin edilmeyecek ölçüde şık çıktı çevresindeki kadınlarda gayet modern balolar gayet modern ve her toplantıya mührünü vuruyordu Evet beyler kurtuluş savaşı masa başında kazanıldı esasında o toplantılarla hitama erdirildi.
EEEE masonlar Atatürk balosu yapıyor yoksa....dimi masonmu diyeceksiniz onun sayesinde döneminde etkili olan masonluk önlenmiş yasaklanmış ve masonlar yurt dışına sürülmüştür uzun yıllarda öyle kalmıştır masonlarda bunun hıncını onu kendilerinden göstererek almışlar her vesileyle onun adına ama onun şanına layık olmayan balolar düzenlemişlerdir.
Babası...Bir kimseyi karalamak için buradan başlayın ve tartışma ortamına çekin çamur atın izi kalsın bu konudaki bir sürü zırvayıda inceledim hikaye.
rakıyla onu hatırlıyoruz....öyle hatırlamamızı istiyorlarda ondan bu probaganda bilinçli yapılıyor halkın nefret ettiği görüntüler özellikle servis ediliyor bugün dahi özel bir markada silueti var terbiyesizliğin dikalası.
eee ben kemalist değilim veya Atatürkçüde değilim bu anlamda olmayın zaten onu sevin hayatını iyice öğrenin size nasihatlarını tutun bu size yeter zaten bu kavramlar 1930 da planlanmış 1938 de yürürlüğe konmuş bie doktrindir içeriğinin Mustafa Kemal Ataürkle ilgisini halen bulmuş değilim.
şimdi gelelim islamla alakasına acaba kendisi..... işte bir fitne daha
sıkı durun bunu googleden araştırdım özellikle kendimi buldum ilk sırada yani isim olarak zaten amacımızda sitemizi bu motorda yukarılarda tutmaktır

Meclisin açılış davetiyesi

TBMM’nin AÇILIŞ DAVETİYESİ'nin, aslına sadık kalınmaya çalışılarak günümüz Türkçesine çevrilmiş hali...
Mustafa Kemal tarafından kaleme alınan “Millete açık davetiye”de şöyle denilmektedir:
1– Kerim olan Allah’ın izniyle (İnşaallah) 23 Nisan Cuma günü Cuma namazından sonra Ankara’da Büyük Millet Meclisi açılacaktır.
2– Vatanın istiklali, yüce hilafet ve saltanat makamının kurtulması gibi en mühim ve hayatî vazifeleri yerine getirecek olan Büyük Millet Meclisi’nin açılış
gününü Cuma’ya denk getirmekle zikrolunan günün mübarekliğinden istifade ve bütün Milletvekilleriyle birlikte Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde Cuma namazı
kılınarak Kur’an’dan ve namazdan feyz alınacaktır. Namazdan sonra Peygamberimiz’in sancağı ve sakal-ı şerifi taşınarak Meclis önüne gidilecektir. Meclis
binasina girilmezden önce bir dua yapılacak ve kurban kesilecektir. Bu merasim esnasında, Hacı Bayram-ı Veli Camii’nden Meclis binasina kadar Kolordu Kumandanlığı’na
baglı askerler hususi tertibat alacaklardır.
3– Zikrolunan günün (Cuma günü) kutsiyeti için bugünden itibaren vilayet merkezinde (Ankara’da) vali Beyefendi hazretlerinin organizesi ile hatim (Kur’an-i
Kerim’in tamamını okumak) ve Buhari-i Şerif (seçme hadisler) okunmasına baslanacak ve hatmi şerifin son kısmı teberrüken Cuma günü namazdan sonra Meclis
binasi önünde tamamlanacaktır.
4– Mukaddes ve yaralı vatanımızın her köşesinde aynı şekilde bugünden itibaren Buhari ve Kur’an hatimlerinin indirilmesine başlanılarak Cuma günü ezandan
önce minarelerde salavat-ı şerife okunacak ve hutbe esnasında halife ve padişahimiz hazretlerinin isimleri zikredilirken, padisahlık makamının ve bütün
ülkenin bir an evvel kurtulmaları ve saadete kavuşmalari için dualar edilecektir. Cuma namazının kılınmasından sonra da hatimler bitirilerek vatanın kurtulması,
bunun için milletçe gayret gösterilmesinin lüzumu ve Millet Meclisi’nin verecegi vazifeleri yerine getirmenin ehemmiyetiyle ilgili vaazlar verilecektir.
Daha sonra halife ve padişahımızın, din ve devletimizin, vatan ve milletimizin kurtuluşu, selâmeti ve istiklâli için dua edilecektir. Bu dinî ve vatanî
merasimin yerine getirilmesinden ve camilerden çıkıldıktan sonra Osmanlı beldelerinin her tarafında, hükümet konağına gelinerek Meclis’in açılışından dolayı
resmî kutlamalar yapılacak, tebrikler kabul edilecektir.
Her tarafta Cuma namazından önce münasip sekilde mevlid-i şerif okunacaktır.
5– Bu tebliıin derhal neşredilmesi ve yayılması için her vasitaya müracaat edilecek ve en hızlı şekilde en ücra köylere, en küçük askerî birliklere, memleketin
bütün teşkilat ve müesseselerine ulaştırılması temin edilecektir. Ayrıca büyük levhalar halinde her tarafa yazılacak ve mümkün olan yerlerde matbaada bastırılıp
çoğaltılarak ücretsiz olarak dagıtılacaktır.
6– Cenab-ı Hakk’tan tam bir muvaffakiyet niyaz olunur.
Heyeti Temsiliye Namına: Mustafa Kemal..

user_offline.gif
http://www.frmtr.com/islam-ve-insan/...avetiyesi.html
http://forum.shiftdelete.net/ataturk-kosesi/61763-meclisin-acilis-davetiyesi.html

işte bize islami yönü unutturulmak istenen değişik!!dinlere mensup olduğu hakkında iftiralara maruz kalan Atatürk şimdi bir düşünün hangi işinizi hayrından istifade için cum'aya denk getirdiniz
Arkadaşlar sitemizi kullanırken mutlaka onu bir adım daha ileri götürecek şekilde kullanalım
http://www.google.com.tr/#hl=tr&sou...tiyesi&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=aefde34d37727426

biz buraya getirmişiz sizler daha ileri götürün.
Cemaatimizin sohbetlerinde c. hocaefendi kendisini dualarla yad eder düşünün Allah[cc]rızası için hangimizin adına bir ilim meclisinde dua okunmuşturda amin denmiştir binin üstünde cemaat ve herbirinin amin diyen bir rivayete göre altmış bir rivayete göre yüz melek
Sizlere düşen oyuna gelmemek onun yanlış tanıtılmasına imkan vermemek onun gerçek hayatını okumak değil anlamaktır.
Bazı kardeşlerimize gençliğe hitabenin eklenmesi anlamsız gelmiş
memleketimizin sürüklenmekte olduğu uçuruma dikkat ediniz bir yerde isyanlar çıkarılmakta bir yanda askeri sırlarımız düşmanlara pazarlanmakta milli birlik ve beraberliğimiz iğdiş edilmeğe çalışılmaktadır
Mü'minin ferasetinden korkunuz kendisi kahinmiydi hayır ama ileri görüşlü yarının kendisine ne getireceğinden biiznillah haberli..
Atatürk'ün manevi hatırasına saygı gösterelim onun birleştirici özelliğinden istifade edelim ve ona sahip çıkalım onu daima fatiha ile yad edelim
şimdi bu nereden çıktı
Sadece cum'a yı düşünseniz sadece özgür cemaat için farzdır yani esaretimiz devam etseydi bu farzdan mahrum kalacaktık
Hayatta herşey bir vesiledir Alemlerin Rabbide bu gazvenin kazanılmasına onu vesile etmiştir.
TAbiat kainat boşluk kabul etmez bir şekilde doldurulur.
eğer Atanıza sahip çıkmazsanız ona masonu hırsızı[ki proftur intihalcidir]sahip çıkar sizde böyle manevi bir değerden yoksun kalırsınız
bayağı uzun oldu hakkınızı helal ediniz aslımda işelerim yoğun dört beş sayfa atmak isterdim inşaallah başka zamana

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Galerimize yeni fotolar ekliyoruz amaç en kapsamlı Atatürk galerisini oluşturmak
http://www.haber365.com/index.php haber 365 en yeni ve sunulmamış fotoğrafları istifademize açtı bizde ekliyoruz.

http://www.haber365.com/Galeri/Ataturkun_Gizli_Kalmis_Anilari/1/

---------- Post added at 11:35 ---------- Previous post was at 11:16 ----------

ashabulyeminin bir notu
Bu resimleri kendi arşivimizden diye sunabilirdik
Hayır bu hizmeti veren kardeşlerimiz bir emek harcamışlar ve takdire şayan paylaşıma açmışlar bizde alıntı olduğunu ifade ederek veriyoruz

---------- Post added at 11:41 ---------- Previous post was at 11:35 ----------

Maksat Atatürk'ü sadece 10 kasımda anmak değil onu yaşamımızın her anında hissedebilmektir

---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:41 ----------

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:46 ----------

bu hizmet hepinizin adına yapılmıştır galerimiz en kapsamlı atatürk galerilerinden biri olmuştur

---------- Post added at 11:57 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

yeni ulaşacağımız atatürk resimlerinde buluşmak üzere

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Görmediğim fotoğraflar varmış, teşekkürler. :)

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Değerli kardeşlerimiz
inancımız kültürümüz ne olursa olsun Atatürke sahip çıkalım Atatürkçülük lafla olmaz onun hedeflerine ulaşamasakta yaklaşmaya çalışmamız lazımdır onun hakkında çıkarılan haberlere hayırda şerde olsa itibar etmeyelim bu grupla beraber 45 fotoğraf eklemi olacağız
quasimodo/ashabulyemin

http://www.sabah.com.tr/multimedya/...aturk_fotograflari?tc=50&albumId=18435&page=1 sabah gazetesine arşivlerini açtıkları için teşekkür ederiz

Resimlerde Atatürke ait dikkat çeken 5 unsur var
1-protokolde devleti layığınca temsil ediyor
2-halk arasında halktan bir
3-hanımlara karşı çok kibar
4-çocuklara karşı müşfik
5- en önemlisi giyimi bunun hakkında konuşmak lazım acaba kendisinde narsistlikmi elbise takıntısımı vya kendini beğenmişlik mi var
yeni kurulan Türkiye cumhuriyetini layığınca temsil etmek tek gayesi avrupalılar pejmurde bir Atatürk bekliyor o onlara inat daima çok şık yeni türkiyeye ait bekleyin geliyoruz imajı veriyor

Günümüzde analar bir Atatürk doğuramamış millet özlemini çekiyor.Biz yalandan göz yaşı dökenlerden değiliz.Ve seni meddahlara yem etmeyeceğiz gerçek düşüncelerini her platformda taşıyacağız
Allah[cc]ameliyle değil rahmetiyle mukabele etsin

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Fazla söze gerek yok!

ne-mutlu-turkum-diyene.jpg