Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? ANKET

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    1,061

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Değerli üyeler, biraz önce yazdığım bir haberden sonra sizlere de sormak istedim.

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memun musunuz? Çevrenize de tavsiye eder misiniz? Veya memnun değilseniz, problemleri paylaşır mısınız?

Sanıyorum, verilen cevaplar internet kullanıcıları için çok değerli bir arşiv olacak.

Katılan herkese şimdiden teşekkürler.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
tabiki lenova tasarım ve hız ve saglamlık ozelıkle ksa bağlantıları ve işçiliği
diğerlerine güvenmiyorum uzun suredır.

k4y4

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Acer aspire 5715Z kullanıyorum alalı 3,5 sene oldu maşallahı var hiçbiyerinde ne bir arıza ne bi çizik var gözüm gibi bakarım elektronik eşyalarıma.

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Ben Dell kullanıyorum, klavyesinden ve performansından memnunum. Ayrıca müşteri hizmetlerinin de çok iyi olduğunu söylemem gerek.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
kendi cevabımı da vermiş olayım bu arada ;

Sony Vaio Z51 kullanıyorum. Epep pahalı bir cihaz ama hem kolay taşınabilir, hem pil performansı hem de güçlü bir bilgisayar ihtiyacım var. Bu zorunluluklar ve bana verdiği faydalar göz önüne alındığında kesinlikle yaptığım en iyi alışverişlerden biri diyebilirim. Tek sıkıntım, tuş takımının bilgisayar çantadayken ekranda iz bırakması. Bunu da şöyle çözdüm; yolculuğa gideceksem veya hareketli bir yol olacaksa o zaman laptop'u kapadığımda ekran ile tuş takımı arasında olacak bir ince silme bezi koyuyorum o zaman sıkıntı kalmıyor.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Monster kullanıyorum gayet memnunum, servislerinden de 3 yıl boyunca fazlasıyla memnun kaldım. Ancak önceden notebookları aynı özellikteki diğer markalara göre ucuzdu şu an pek öyle değil.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Hp-Pavilion 1330et modelini kullanıyorum.Ha memnunmuyum ? Pek değil.. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Bir ara da Exper kullandım EQ. O da çok başarılıydıi hatta pil olayında koparmıştı beni. Tuş takımına alışamadım sadece.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Toshiba kullanıcısıyım. Servisi çok kötü ama notebook fena değil :)

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Crea kullanıyorum. Çok memnun olduğumu söyleyemem. Teknik servisleri çok geç çözüm üretiyor.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Ben Laptop kullanmıyorum ama sürekli tamir ediyorum..

Gördüğüm kadarıyla en sağlam Laptoplar (SONY yi ayrı bir yere koyarsak), ASUS ve TOSHIBA..
Bunun yanında bu aralar ACER da harika işler yapmaya başladı...Amcama tavsiye ettiğim Laptopun maşAllahı var...3 senedir bana mısın demedi..
Sadece Win7 ye geçiş yaptığımızda format gördü..Onun dışında tıkır tıkır çalışıyor..

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dell studio 14 "1458" kullanıyorum. 3 ay önce değiştirdim daha öncesinde LG E500 sp22t kullanıyordum. Arada gayet büyük bir uçurum var :)

i7'nin performansıyla ve compact yapısıyla son derece muhteşem bir laptop. Çok memnunum.

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Acer extensa 5635g kullanıyorum; laptoptan memnunum. Ekran çerçevesi biraz ehven, ses kalitesi çok iyi değil fakat herşeye rağmen memnunum. Wireless kartı intel olduğu için çok iyi - kaliteli çekiyor. Pil 3 saat dayanıyor. Cihaz çok hafif, tek elle rahatlıkla kaldırabiliyorum. Ekran kartı benim oynadığım oyunlarda sorun çıkarmıyor. (512mb nvidia)
:) Daha ne isterim ki
+ Klavyeye bayılıyorum :p

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
casper kullanıyorum pek memnun değilim

not: askerden sonra mutlaka değiştireceğim :D

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Acer kullanıyorum.Memnunum.Ancak servisinin çok iyi olduğunu söyleyemiycem..

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Casper ve Acer Extenza'ların çok tamirini yaptım. Şiddetle bunlara karşıyım.
DELL notebookum vardı gayet memnundum.
Şimdi Acer Aspire One (Netbook) kullanıyorum. (Ekran boyutu dışında) gayet memnunum.
Alacak olursam Asus, Lenovo ya da Toshiba alırım.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Asus minbook kullanıyorum. Mini olduğu için pek fazla yüklenmiyorum ama kullandığım alanlarda sorun yok

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Acer 5740G benim laptopda.Fiyat performans olarak piyasadaki en sağlam ürünleri yapıyor.Gayetde memnunum.Teknisyen oldugum içinde pek sorun çıkarmadı daha :) Önemli olan nasıl kullanacağını bilmek gerisi boş.

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
hp pavilion dv6 1375et kullanıyorum. hdd 7200 rpm diye önceliği bu modele verdim ama aldıktan sonra gördümki takılan hdd çok kötüymüş. normal midir bilmiyorum ama ekrana biraz geniş açıdan bakınca görüntü fotoğraf negatifi gibi gözüküyor. ayrıca kasasının dvd nin üst kısmına denk gelen yeri jilet gibi keskinmiş. kasanın o kısmında işçilik pek iyi olmamış. elimi kesince anladım.

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Acer 5740G benim laptopda.Fiyat performans olarak piyasadaki en sağlam ürünleri yapıyor.Gayetde memnunum.Teknisyen oldugum içinde pek sorun çıkarmadı daha :) Önemli olan nasıl kullanacağını bilmek gerisi boş.

Zaten kullanmasını bilmedikten sonra vaio olsa bile dayanmaz

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Şu an HP Pavilion kullanıyorum. Yaşadığım bazı sorunlar yüzünden bir daha HP almayacağıma söz vermiştim ama yeni kasaları oldukça cezbetti beni. :p Önümüzdeki aylarda bilgisayarımı değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an aklımda sadece Sony ve HP var.

ALİM-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus kullanıyorum performansı iyi seste sorun var

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
acer 3820tg kullanıyorum yaklaşık altı aydır. süper bir cihaz. 13,3 inç. netbook kadar hafif performansı süper. 4gb ram 1 gb ekran kartı i5 işlemci 8 saate yakın pil ömrü. daha ne olsun.

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
3 senedir aynı laptopu kullanıyorum: asus x51rl. asus'tan son derece memnunum. en beğendiğim özelliği ise, arka paneldeki vidaları söktüğünüzde her şeye müdahele edebiliyor olmanız. bu kolaylıktan yararlanarak, öncelikle çok önemli bir problem olan fan temizliğini birkaç dakika içinde halledebiliyorum. onun haricinde yine aynı şekilde, ram, hdd ve işlemcimi değiştirdim :D rami 1 den 2 ye, hdd yi 120 (5400) den 320 (7200) e, işlemciyi de t2330 1.6ghz den t3400 2.16ghz e yükselttim :D tek problemim ekran kartım dahili ve shader 3 desteklemiyor :(

teknik servislik bir problemim olmadı; ancak garantim bittikten sonra üretim hatası nedeniyle pilimi ücretsiz değiştirdiler :) bir klavye bir de dvd sürücü aldığım gibi, diğer parçaları hep yükselttim.

bence laptop alınırken araştırılması gereken en büyük özellik yükseltilebilir olması. laptop alacak arkadaşlar bu önerime dikkat ederlerse ilerisi açısından çok iyi olur diye düşünüyorum :)

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Ben Dell kullanıyorum, klavyesinden ve performansından memnunum. Ayrıca müşteri hizmetlerinin de çok iyi olduğunu söylemem gerek.

aynen bende Dell sahibiyim. Herşeyinden memnunum. 3.5 yıldır müüşteri hizmetlerine hiç işim düşmediğinden iyi olduğunu bilmiyorum :)

limerick

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
dell xps studio 16 kullaniyorum cok super ve hizli. 2.8 core2duo 4gb ddr3 256 samsung ssd. RGB led ekran. ati 4670 1gb. super performance :)

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Ben de Asus kullanıyorum 2 senedir. Gayette memnunum sadece 64bit yüklediğim de sorun çıkardı :)
Sonra tekrar 32bit'e döndüm.
Teknik servisi de ayrıyeten çok iyi. Bataryam,şarj cihazım, hdd,ekran ne varsa değiştirtmişimdir. Adamlar hiçbirşeye kullanıcı hatası demiyor yahu :D
Ayrıyeten aylarca uğraştırmıyorlar.Ortalama 10-13. iş gününde laptop elime geçiyor.
Bir daha alıcak olsam yine ASUS alırım.Diğer alternatifim de DELL olurdu heralde.

Son mesajlar