File Is Corrupt Hatasının nedeni nedir ?

Bu konuyu okuyanlar

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bugün serviste hazır toplanmış bi makine vardı bayağı eski bişeydi ama müşteriye götüreden önce program yükleyeyim dedim baktım file is corrupt hatası veriyor, virüs olabileceğini düşünerek ormat attım yeniden yüklemeye çalıştım aynı dosyada tekrar aynı hatayı verdi başka programları deniyorum onlarda da aynı hatayı veriyor diski denetledim birleştirdim, kar etmedi bi de ieyi açıyorum atıyor geri firefox yüklüyorum internete giriyorum atıyor geri harddiskten şüpheleniyorum sizin görüşleriniz nedir acaba ?

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
aynı programı başka bilgisayara kurmayı denedin mi?

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Evet teknikte bütün sistemlere kurduğumuz aynı programlar, onlar sorun değil de ie yi beklenmedik hata diyerek kapatıyor sorun orda.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
ilginç gerçekten, hdd'yi test edebileceğin gibi ramlaride kontrol edebilirsin. bir ubuntu cd'si bulursan kurulum yapmadan livecd ile kontrol edebilirsin.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Hdd yi test ettim bad sector bulma programlarıyla da tarattım hatta sonuç yok.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Ya dosya bozuktur -ki hepsinde aynı hatayı verdiğine göre değil- ya da HDD yavaş yavaş gidici...

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
o zaman birde memtest ile ramleri test et. ubuntu cd'sinin içinde var direk ama internetten de ayrıca çekebilirsin.

10.04 deki menüyü bi tarif edebilir misin ?

Ya dosya bozuktur -ki hepsinde aynı hatayı verdiğine göre değil- ya da HDD yavaş yavaş gidici...

Ben de ondan şüpheleniyorum zaten de mesai bitimine yakın olduğu için değiştiremedim hddyi yarın bakar sonucunu yazarım buraya zaten.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
10.04 deki menüyü bi tarif edebilir misin ?

10.04ü hatırlamıyorum(sadece şöyle bir göz attım) archlinux kullandığım için, yerini değiştirdilerse bilemiyeceğim ama cd ile başlattığında gelen ilk menüde ramleri test et gibi bir seçenek vardı ilk menüde...

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
10.04ü hatırlamıyorum(sadece şöyle bir göz attım) archlinux kullandığım için, yerini değiştirdilerse bilemiyeceğim ama cd ile başlattığında gelen ilk menüde ramleri test et gibi bir seçenek vardı ilk menüde...
Cd ile açılış seçeneği felan olan menü de mi ?

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bakarım yarın ama aklımda kaldığı kadarıyla 10.04 de öyle bi şey yoktu yine de bakarım saolasın.

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bugün serviste hazır toplanmış bi makine vardı bayağı eski bişeydi ama müşteriye götüreden önce program yükleyeyim dedim baktım file is corrupt hatası veriyor, virüs olabileceğini düşünerek ormat attım yeniden yüklemeye çalıştım aynı dosyada tekrar aynı hatayı verdi başka programları deniyorum onlarda da aynı hatayı veriyor diski denetledim birleştirdim, kar etmedi bi de ieyi açıyorum atıyor geri firefox yüklüyorum internete giriyorum atıyor geri harddiskten şüpheleniyorum sizin görüşleriniz nedir acaba ?
Bu hatanın dosya, klasör veya dosya sistem dizini (ana dosya tablosu [MFT] veya dosya ayırma tablosu [FAT]) bozuksa olabileceğini okumuştum. Chkdsk sorun için çözüm olabilir,Chkdsk de sorunu çözmezse hdd sizlere ömür:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yanılıyorsunuz windows 7 updateyi etkinleştir düzelecek