Önerilerinize ihtiyacım var

#eighteen

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Selamlar hocam,merak etmeyin bidaha zor konu açarım :D

Öncelikle öğrenciyim yani çok üst düzey bi telefona ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum,telefonu ailem alıcak bi ekonomik sıkıntımız yok ancak onlara çok yük olmak istemiyorum.Bunların sonucunda,

-2500 tl maks bütçe
-3-4 yıl kullanmak istiyorum
-performans önemli biraz oyun oynarım
-garanti takıntım yok
-kamerası çok önemli değil ancak üzmesin
-samsungtan sıkıldım ve oneplus markasını bi sevemedim bu iki marka dışındaki önerilerinizi rica edeceğim o yüzden

Şimdiden herkese çok teşekkürler

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Klasik Xiaomi Mi6 önerisinden başlayacağım. :)
2. Olarak
Samsung Galaxy Note FE öneririm.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
OnePlus 5T
Eğer samsung istiyorsan Note FE
Yok ben fazla para vermem diyorsan Xiaomi mi6

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
OnePlus 5T
"-samsungtan sıkıldım ve oneplus markasını bi sevemedim bu iki marka dışındaki önerilerinizi rica edeceğim o yüzden" bende bunu sonradan farkettim :)

#eighteen

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Samsung ile ilgili yazdığını farketmemişim pardon :)
OnePlus 5T
"-samsungtan sıkıldım ve oneplus markasını bi sevemedim bu iki marka dışındaki önerilerinizi rica edeceğim o yüzden" bende bunu sonradan farkettim :)
Üzgünüm hocam op konusunda biraz katıyım samsung fe konusunda kararsızım aslında :(

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çok fazla üzeceğini sanmıyorum ama Xiaomi kamera'dan ziyade Performans telefonu.
Hocam instagrama arada fotoğraf atarım o kadarlık işimi görür heralde ?

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Samsung la one plus istemiyorum demişsin ama o fiyat aralığında en iyi cihazlar onlarda bunun dışında mi6 alabilirsin ama ben kesinlikle note fe öneririm

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Size de Meizu Pro 7 ye bir bakmanızı öneriyorum.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Oneplus ve Samsung istememe sebebini merak ettim gerçekten. Bu telefonları istemiyorsan Android alma zira hepsi aynı çünkü IPhone almayı dene

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
xz premium veya xz1 (kendim xzp kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin)
mate 10'da düşünebilirsin

#eighteen

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Oneplus ve Samsung istememe sebebini merak ettim gerçekten. Bu telefonları istemiyorsan Android alma zira hepsi aynı çünkü IPhone almayı dene
Hocam şöyle oneplus bana güven vermedi güvenlik açığı vb haberler çıktı hakkında o yüzden
Samsung için alınacak en mantıklı cihaz s8 gibi şuan ki o da bütçemi biraz aşıyor ama belki zorlarım ve s8 alırım çok kararsızım yani :)

Nokia 8 olabilir...
Hocam oyun oynarken bi sıkıntı yaratmaz tahminimce yalnız kamerasını çok merak ediyorum testleri izledim ama çok birşey anlamadım kamerası hakkındaki fikirleriniz nedir nokia 8 için ?

xz premium veya xz1 (kendim xzp kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin)
mate 10'da düşünebilirsin
Hocam sonynin tasarımı hoşuma gitmiyor maalesef
Peki şöyle bir soru sorsam mate 10 pro için bütçemi zorlamaya değer mi ?

Son düzenleme:

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Hocam şöyle oneplus bana güven vermedi güvenlik açığı vb haberler çıktı hakkında o yüzden
Samsung için alınacak en mantıklı cihaz s8 gibi şuan ki o da bütçemi biraz aşıyor ama belki zorlarım ve s8 alırım çok kararsızım yani :)

Hocam oyun oynarken bi sıkıntı yaratmaz tahminimce yalnız kamerasını çok merak ediyorum testleri izledim ama çok birşey anlamadım kamerası hakkındaki fikirleriniz nedir nokia 8 için ?

Hocam sonynin tasarımı hoşuma gitmiyor maalesef
Peki şöyle bir soru sorsam mate 10 pro için bütçemi zorlamaya değer mi ?

Değer bence Mate 10 Pro güzel cihaz.

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Mi 6 al kamerası üzmez performansından bahsetmiyorum bile

M

Murat Burç

SDN Okuru
Herkes çalıyor o hesaba göre. Çok takiliyorsan kullanıcı programını kapat geç.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
Nokia 8 güzel bence
Mate 10 var
Huawei p10 var
Sony tasarımı sevmiyorum demişsin ama performans istiyorsan xz1 e bakabilirsin
Kamera çokönemli değilse mi mix 2 var
Meizu pro 7 var
Note fe de güzel
Lg g6 ya bakabilirsin

#eighteen

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Hepinize değerli tavsiyeleri için teşekkürler aklımdaki çoğu düşünce duruldu artık araştırmak kalıyor geriye :)

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Selamlar hocam,merak etmeyin bidaha zor konu açarım :D

Öncelikle öğrenciyim yani çok üst düzey bi telefona ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum,telefonu ailem alıcak bi ekonomik sıkıntımız yok ancak onlara çok yük olmak istemiyorum.Bunların sonucunda,

-2500 tl maks bütçe
-3-4 yıl kullanmak istiyorum
-performans önemli biraz oyun oynarım
-garanti takıntım yok
-kamerası çok önemli değil ancak üzmesin
-samsungtan sıkıldım ve oneplus markasını bi sevemedim bu iki marka dışındaki önerilerinizi rica edeceğim o yüzden

Şimdiden herkese çok teşekkürler
samsung dan sıkıldım demissin ama o en son hangi telefonu kullandigina bagli s4 kullandiysan cok normal arayüzleri fln degisti artik note fe tavsiye ederim oreo ds geldi

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
samsung dan sıkıldım demissin ama o en son hangi telefonu kullandigina bagli s4 kullandiysan cok normal arayüzleri fln degisti artik note fe tavsiye ederim oreo ds geldi
Samsung eğer gerçekten kendine güvenen bir marka olsa S4 gibi kötü olmayan bir telefondan yazılım desteğini çekmez. Resmen telefonları ölüme terk ediyorlar. Neyse ki ROM buluyorlar da bu telefonlara ölmüyorlar.

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Samsung eğer gerçekten kendine güvenen bir marka olsa S4 gibi kötü olmayan bir telefondan yazılım desteğini çekmez. Resmen telefonları ölüme terk ediyorlar. Neyse ki ROM buluyorlar da bu telefonlara ölmüyorlar.
sanirsam s4 tam 6 senelik bir telefon ( karistirmadiysam) ve buna guncelleme gondermemeleri cok normal kaldiki artik samsungta birseylerim farkinda

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
sanirsam s4 tam 6 senelik bir telefon ( karistirmadiysam) ve buna guncelleme gondermemeleri cok normal kaldiki artik samsungta birseylerim farkinda
Ona bakılırsa iPhone 5s 2013 tarihinde çıkmasına rağmen hala en üst sürüme yükseltilebiliyor.
iPhone 4s de 9.3'e yükseltilebiliyor. (2011)

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Ona bakılırsa iPhone 5s 2013 tarihinde çıkmasına rağmen hala en üst sürüme yükseltilebiliyor.
peki kardesim hic mi duymadin sunu " iphone ler yavaslatiliyor " iphone 7 bile ios 11 de stabil olarak calismiyor ... aynen böyle devam tam gaz

g
guncelleme veripte yavaslatacaksa vermesin daha iyi

Son düzenleme:

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
peki kardesim hic mi duymadin sunu " iphone ler yavaslatiliyor " iphone 7 bile ios 11 de stabil olarak calismiyor ... aynen böyle devam tam gaz

g

guncelleme veripte yavaslatacaksa vermesin daha iyi
Sanki sadece APPLE yapıyor bunu. Apple olunca tepesine çıkılıyor sanki Samsung hiç yapmıyor ya bunu. En azından Apple belirtiyor Samsung gibi kazıklamıyor.

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
Xiaomi öneriyorum. İlk belirtilen telefon.

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Sanki sadece APPLE yapıyor bunu. Apple olunca tepesine çıkılıyor sanki Samsung hiç yapmıyor ya bunu. En azından Apple belirtiyor Samsung gibi kazıklamıyor.
tabi millet sikayet edince belirtir ve suna da deyineyim iphone 6 suan 1800 1900 arasi daha yeni indi kazik degil değilimi evet kazik değil :)))

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
tabi millet sikayet edince belirtir ve suna da deyineyim iphone 6 suan 1800 1900 arasi daha yeni indi kazik degil değilimi evet kazik değil :)))
note fe 2100Tl ve 1500Tl'lik xiaomi telefonla çok yakın özelliklere sahip.