LG g2 Şarj Ömrü

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar g2 ürünüm dün elime ulaştı telefonu aldığımda şarjı %85 civarındaydı şarja taktım tam olarak doldurdum ondan sonra çektim ve 4-5 saat boyunca kullandım. Bunun ardından telefonu yaklaşık 8-10 saat kullanmadım ve ondan sonra da yaklaşık 1-1.5 saatlik bir kullanım ardından şarjım %5'e indi. Bana pil ömrü az gibi geldi daha önce sadece iphone 4 kullandım smartphone olarak hiç anroid de kullanmadım anlayacağınız bir sorunu var mıdır cihazın ?

Gs_Li

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar g2 ürünüm dün elime ulaştı telefonu aldığımda şarjı %85 civarındaydı şarja taktım tam olarak doldurdum ondan sonra çektim ve 4-5 saat boyunca kullandım. Bunun ardından telefonu yaklaşık 8-10 saat kullanmadım ve ondan sonra da yaklaşık 1-1.5 saatlik bir kullanım ardından şarjım %5'e indi. Bana pil ömrü az gibi geldi daha önce sadece iphone 4 kullandım smartphone olarak hiç anroid de kullanmadım anlayacağınız bir sorunu var mıdır cihazın ?
telefonu ilk aldığınız zaman pilini şarja takmadan bitirip şarja takıcaktınız ve 12 saat kesintisiz şarj olacaktı ( %100 olsa bile dolacak ) yoksa bataryadan iyi performans alamazsınız ..

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani şimdi gitti mi telefon bir daha kullanamayacaz mı doğru düzgün ? Bu sonuçta kullanım kılavuzunda yazan bir şey değil ki ? Bir de bu 12 saat kesintisiz şarj olayının nokia nın eski telefonlarında kaldığını duymuştum.

Gs_Li

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yani şimdi gitti mi telefon bir daha kullanamayacaz mı doğru düzgün ? Bu sonuçta kullanım kılavuzunda yazan bir şey değil ki ? Bir de bu 12 saat kesintisiz şarj olayının nokia nın eski telefonlarında kaldığını duymuştum.
hayır ben electro world den 1 hafta once iphone 5c aldım banada öyle dediler yanımda bir kişi lg g2 almıstı aynı sekilde onada dediler yoksa bataryadan iyi performans alamassınız dediler sen bi şarjı bitince tak 12-13 saat kalsın düzelir belki.(garantisini veremem ama düzelir gibime geliyor )

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam da oradaki adamlar da pek teknolojiden anlayan adamlar değil sonuçta iki üç tane bilgi veriyorlar kulaktan dolma koyuyorlar. Ama senin dediğini deneyeceğim telefonun şarjı %3'e inmişti taktım ve %100 doldu ama şu anda çekmedim bugün geceye kadar şarjda kalsın bakalım bir. Bir de başka yok mu fikri olan ?

Gs_Li

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam da oradaki adamlar da pek teknolojiden anlayan adamlar değil sonuçta iki üç tane bilgi veriyorlar kulaktan dolma koyuyorlar. Ama senin dediğini deneyeceğim telefonun şarjı %3'e inmişti taktım ve %100 doldu ama şu anda çekmedim bugün geceye kadar şarjda kalsın bakalım bir. Bir de başka yok mu fikri olan ?
ya kardeşim bizzat denedim geçen sene bir tanıdık lg marka bi telefon almıstı androidliydi modelini hatırlamıyorum ve baska biriside aynı telefonu aldı bnm tanıdık telefonu 12 saat şarj etti ve 3 gün rahat gidiyordu şarjı dier kişide %25 olan şarjını fulledi ve kullandı şarj 8 saat gitti.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

birde şarjın bitsin telefon kapansın oyle tak şarja

Gs_Li

Asistan
Reaksiyon puanı
0

sorunun çözüldümü kardeşim ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Şarjı tam bitirmeyin ve uzun süre şarjda tutmayın. Maks. 3 saat şarj edin. %100 olduktan sonra 1 saat daha şarjda bekletin. Ondan sonra çıkarın.

rocketrols

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok zaten %5'e bile inse 1.5 saatte şarj oluyor. Bu batarya kalibrasyonu denen şeyi önerir misiniz ?

massecre2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar hayır yanlış biliyorsunuz şarj olayını . artık telefondalarda lityum iyon pil kullanılıyor . 12 saat şarj olayı tamamen eski nokia cihazlara aittir . araştırın görürsünüz çok tartışması yapıldı . telefon %100 şarj olunca prizden çekilmesi gerekiyor . zaten telefonda bunun için uyarı veriyor fark ettiyseniz . eğer şarjda kalır ve kullanmaya devam ederseniz denge bozuluyor diye okumuştum yanlışım varsa düzeltin . sorunun bataryadan olabilir

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hayır kalibrasyona gerek yok. Zaten marketteki kalibrasyon programları rootsuz çalışmıyor. Bunun da pek bir faydası yok.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Yeni nesil bataryalarda uzun süre şarjda tutmanın bir anlamı yok. Eskidendi o. Şarj dolduğunda güç alımı kesiyor zaten.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
telefonu ilk aldığınız zaman pilini şarja takmadan bitirip şarja takıcaktınız ve 12 saat kesintisiz şarj olacaktı ( %100 olsa bile dolacak ) yoksa bataryadan iyi performans alamazsınız ..

Billete yalan yanlış bilgiler verme. Hangi çağda kaldın ? Yeni pillerde 100 olduktan sonra direk çıkartılıyor öyle 12 saat 24 saat bekletmek kalktı artık.

Gs_Li

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Billete yalan yanlış bilgiler verme. Hangi çağda kaldın ? Yeni pillerde 100 olduktan sonra direk çıkartılıyor öyle 12 saat 24 saat bekletmek kalktı artık.
olm senin çağın belli . kesinliği nerde benim kesinliğimi sorarsan hangi telefoncuya mağazaya gidersen aynı cevabı alacaksın bilip bilmeden atlama .

birde türkçe yazmayı ögren billete ne ? :D sana sadece gülüyorum

Yeni nesil bataryalarda uzun süre şarjda tutmanın bir anlamı yok. Eskidendi o. Şarj dolduğunda güç alımı kesiyor zaten.
ona bakarsan eski nokia larda kesiyordu :D

sana son cevabım uygulamasını yazmıstım yukarı okumadan atladın :) aynı model lg kullanıcısı tanıdıgım var onların hikayesini yukarda yazdım. gülünecek halin var :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
G2'lerde ilk şarjda 12 saat, 10 saat, 8 saat vs. gibi sürelerde bekletmeye gerek yok "NOKTA"

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Yeni nesil bataryalarda (Li-Polymer, Li-ion gibi) 12 saat şarj edilmesine gerek yok. Bu 12 saat şarj olayı Ni-Mh bataryalar için geçerli.

Şarj dolduğunda telefonunuzu fişten çekebilirsiniz. Ni-Mh tip bataryalar kullanılmıyor artık.
...

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Samsung ve HTC'lerde batarya ömrünü 2ye katlayan şarj yöntemi varmış. Ne kadar doğru bilmiyorum ama resmi açıklama diyorlardı.
Önce en az 8 saat şarj ediyorsunuz. Sonra cihazı kapatıp 1 saat şarj ediyorsunuz. Şarjdan çekip açıyorsunuz. Açıldıktan 2 dakika sonra tekrar kapatıp 1 saat şarj ediyorsunuz. Sonra şarjdan çekip açıyorsunuz, kullanıyorsunuz.
Bunu ilk şarjda yapmak şart değil. Kalibrasyon amaçlı her zaman yapabilirsiniz. Ama 1 kez yapıp doğru şekilde yapmalısınız.
Bunu özellikle hTc kullanıcıları yapsın bakalım bi artış olacak mı..

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Samsung ve HTC'lerde batarya ömrünü 2ye katlayan şarj yöntemi varmış. Ne kadar doğru bilmiyorum ama resmi açıklama diyorlardı.
Önce en az 8 saat şarj ediyorsunuz. Sonra cihazı kapatıp 1 saat şarj ediyorsunuz. Şarjdan çekip açıyorsunuz. Açıldıktan 2 dakika sonra tekrar kapatıp 1 saat şarj ediyorsunuz. Sonra şarjdan çekip açıyorsunuz, kullanıyorsunuz.
Bunu ilk şarjda yapmak şart değil. Kalibrasyon amaçlı her zaman yapabilirsiniz. Ama 1 kez yapıp doğru şekilde yapmalısınız.
Bunu özellikle hTc kullanıcıları yapsın bakalım bi artış olacak mı..
başka tellerde de olur mu?

hkny93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim cihazımda (G2), 1 saat 40 dka full şarj oluyor, şarj süresinde bi sorun yok mu?

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
kac mah batarya vardı g2 de note3 unkunden büyükmü gerçi az olsa da ıps panel avantajı var ama amoledlerdede siyah görüntüde az enerji tüketıyor 2 side tartışmalı , mah gücü hangisinin fazlaysa onun şarjı fazla gider anlamı çıkar

çünkü işletim sistemleri donanımlar ve yazılım eşit , ekran panellerininde birbirlerine güç üstünlüğü yok , ıgzo panel gerekıyor

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
kac mah batarya vardı g2 de note3 unkunden büyükmü gerçi az olsa da ıps panel avantajı var ama amoledlerdede siyah görüntüde az enerji tüketıyor 2 side tartışmalı , mah gücü hangisinin fazlaysa onun şarjı fazla gider anlamı çıkar

çünkü işletim sistemleri donanımlar ve yazılım eşit , ekran panellerininde birbirlerine güç üstünlüğü yok , ıgzo panel gerekıyor

Note 3'te 3200mah var, G2'de 3000mah var ama G2 daha uzun dayanıyor.