Ios mu android mi?

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
mevzu tam olarak bu aslında. jailbreaksiz hiçbir işe yaramayan ioslu cihazlar o çok övündükleri stabiliteyi jailbreak ile kaybediyorlar. konuşacak daha ne var ki? bir yanda senin jailbreakli iosuna karşılık zaten özgür olan ve jailbreakli iosun ölçüsünde stabil olan android var diğer yanda. tek savunduğunuz nokta jailbreak ile elinizden giderken geride kalan onlarca android üstünlüğünü görmezden gelmek bu kadar kolay mı sahiden? 2500-3000 verince gözleriniz bağlanıyor mu nedir olay?
ios un stabilitesi jailbreak ile kaybolmuyor ki. sanki tecrübe etmişsiniz gibi konuşuyorsunuz. ancak ios sürümü ile uyumlu olmayan tweakleri yüklersen, örneğin ios 6 ya ios 4 yada 5 ile uyumlu tweak yüklersen stabilitesini etkiler. bunu da sadece acemi jb ciler yapar. ben iphonumu hep jb li kullanırım. bunu korsan program yüklemek için yapmıyorum. sadece ekstra özellikler katabilmek için yapıyorum. korsan uygulama yüklemek için illa jb gerekmiyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İos kısıtlı bir işletim sistemi kısıtlı olmasından yana müzik atması bile zor bazen müzikleri atarken eski müzikleri siliyordu.Androidde böyle birşey yok bluetooth dan müzik vs atıyorsun özgürsün.Android telefonlar hiçbir zaman eskimiyor iphonede iphone 4 çıktığında 3gs yi hemen çöpe attılar 5 çıktı yakında 5s çıkınca 4 te eskimiş olacak sanalda.Daha sayamadığım birçok üstünlük androidde.
neden android telefonlar kendi donanımlarını kendi başlarına upgrade mi ediyor :) 3gs i kimse çöpe atmadı adam hala 3gs için güncelleme veriyor. ama ben bir htc aldım sadece 1 kez güncelleme verildi ve daha da gerisi yok..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şöyle düşünün widget ekleyemiyorsun bir cihaza ne NFC nede BLUETOOTH'dan dosya atabiliyorsun internette bazı dosyaları açmakta sıkıntı yaşayabiliyorsun ki o kadar az şey yapabiliosunki artık doğal olarak stabil oldu malum ne istesek anne azarı işitir gibi boyun eğiyoruz bence ne olursa olsun İOS tercih edinilmez ben istediğimi yapıcam arkadaş benmi telefonu kullanıorm telefonmu beni kullanıyor ?

hükümsahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ios un stabilitesi jailbreak ile kaybolmuyor ki. sanki tecrübe etmişsiniz gibi konuşuyorsunuz. ancak ios sürümü ile uyumlu olmayan tweakleri yüklersen, örneğin ios 6 ya ios 4 yada 5 ile uyumlu tweak yüklersen stabilitesini etkiler. bunu da sadece acemi jb ciler yapar. ben iphonumu hep jb li kullanırım. bunu korsan program yüklemek için yapmıyorum. sadece ekstra özellikler katabilmek için yapıyorum. korsan uygulama yüklemek için illa jb gerekmiyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

neden android telefonlar kendi donanımlarını kendi başlarına upgrade mi ediyor :) 3gs i kimse çöpe atmadı adam hala 3gs için güncelleme veriyor. ama ben bir htc aldım sadece 1 kez güncelleme verildi ve daha da gerisi yok..

hocam ilk olarak bu zamanda 3gs i ne yapacak insan 4ten bile sıkılmış biri olarak söylüyorum bunu. ikincisi sanki tecrübe etmiş gibi diyorsunuz da tecrübe etmesem niye konuşayım. bi telefondan 1 ayda sıkılıyorsam telefonda eksik bir şeyler var demektir en azından. tamam tasarım konusunda lafım olmaz ama sadece tasarım için de alınmaz.
he bir de zaten ios u sahiden zorlayacak bir durum da yok ki arkadaş. bildiğin uygulama yelpazesinden ibaret koskoca ios ve uygulamalar açısından kazanıyor ancak.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
iOS kullanmayan androidi savunur tabiki android 2.nesil insanlar için daha çok teknoloji cahilleri için bi sistem mp3 indirme programı yaz programı indir mp3 indir böyle saçma sapan virüslü uygulamalarla dolu google playstore arkadaş bana demiş sen kimbilir hangi cihazı kullanıyordun diye Üstüne basa basa söylüyorum Galaxy S3 ve Note 2 cihazlarını yaklaşık 4 - 5ay iki cihazıda kullandım fakat bu cihazlar kadar yavaş basit cihazlar görmedim ben adama diyorumki Tamamen cam ve aluminyum kasa ve performans canavarımı istersin ? yoksa Plastik en ufak düşmede ezilen kırılan çatlayan performansı düşük oldukça yavaş (4 çekirdek sözde) bir s3mü ?
Hala s3ü savunanları anlayamıyorum tamam yediğiniz kazığı anlıyorum bende yedim s3 alarak fakat ben kurtuldum zaten s3 ve note 2 de kulaklık takıp bir müzik dinlemeyi deneyin eğer müziğin ritimlerini duyabilirseniz size iPhone 5'imi hediye olarak vereceğim bu kadar diyorum son sesde müzik duyulmuyor bile rezil bir samsung darbesi sadece daha birşey demiyorum iOS'u kullanan bilir uzaktan bakanlar değil. - Android mi ? P.M atın android emülatörü göndereyim herşey aynı hiçbirşey farklı değil basit bi işletim sistemi nede olsa.
Kendim teknik servisim apk uygulamaları yapıyorum android için fakat en ufak bir görsellik koyduğumda s3de yine kasma yapıyor mali gpu ile nereye kadar gidicek s3 ? - S3'e para vericeğinize bi küçükbaş hayvan alın paranız boşa gitmesin sevaba girin fakirleri doyurun. :)

Sen android kullanmayi bilmiyorsan, uygulama yazmayi beceremiyorsan sucu androide ve samsunga neden atiyorsun.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
iOS kullanmayan androidi savunur tabiki android 2.nesil insanlar için daha çok teknoloji cahilleri için bi sistem mp3 indirme programı yaz programı indir mp3 indir böyle saçma sapan virüslü uygulamalarla dolu google playstore arkadaş bana demiş sen kimbilir hangi cihazı kullanıyordun diye Üstüne basa basa söylüyorum Galaxy S3 ve Note 2 cihazlarını yaklaşık 4 - 5ay iki cihazıda kullandım fakat bu cihazlar kadar yavaş basit cihazlar görmedim ben adama diyorumki Tamamen cam ve aluminyum kasa ve performans canavarımı istersin ? yoksa Plastik en ufak düşmede ezilen kırılan çatlayan performansı düşük oldukça yavaş (4 çekirdek sözde) bir s3mü ?
Hala s3ü savunanları anlayamıyorum tamam yediğiniz kazığı anlıyorum bende yedim s3 alarak fakat ben kurtuldum zaten s3 ve note 2 de kulaklık takıp bir müzik dinlemeyi deneyin eğer müziğin ritimlerini duyabilirseniz size iPhone 5'imi hediye olarak vereceğim bu kadar diyorum son sesde müzik duyulmuyor bile rezil bir samsung darbesi sadece daha birşey demiyorum iOS'u kullanan bilir uzaktan bakanlar değil. - Android mi ? P.M atın android emülatörü göndereyim herşey aynı hiçbirşey farklı değil basit bi işletim sistemi nede olsa.
Kendim teknik servisim apk uygulamaları yapıyorum android için fakat en ufak bir görsellik koyduğumda s3de yine kasma yapıyor mali gpu ile nereye kadar gidicek s3 ? - S3'e para vericeğinize bi küçükbaş hayvan alın paranız boşa gitmesin sevaba girin fakirleri doyurun. :)

hadi bizi geçtim dünyada milyonlarca satıyor bu telefonlar eğer memnun olmasalar bunların satış oranlarının düşmesi gerekmez mi?
ayrıca sen kimseyi 1.sınıf 2.sınıf diye ayıramazsın haddine değil

hükümsahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

şimdi hocam senin ilk eksiğini söyleyeyim. malum büyük ekran telefon kullanmaya alışmadığın için bilemezsin bunu ama android kullananlar olarak öyle mp3 indirme tercihi senin için olduğu gibi ilk sırada gelmiyor. babalar gibi tubemate programından 720p veya 1080p kalitesindeki videoları indirip 4.7 inç veya 5.5 inçlik ekranlarda rahat rahat izliyoruz. tabi yeni yeni 4 inç e geçen siz güzide 1. sınıf insanlar için anlam ifade etmez muhtemelen full hd videolar. neden? çünkü uygulama mağazanız geniş (keşke biri haber verse play storeda yer alan uygulama sayısını ama neyse) kulaklık konusuna gelince. burada bilmeyenleri kandırma çabanı hiç hoş görmüyorum. bizzat amerikadan yeni nesil ipod nano getirttim hani şu son model kulaklıklarınız var ya onlardan da çıkıyor içinden. note 2 kulaklığı ile arasında sahiden fark edilecek kadar büyük bir üstünlük göremedim. tamam hadi samsung un plastik kasasına laf atmana da anlayış göstereyim sonuçta o zevk meselesi ama burada da androidin güzelliği giriyor devreye. sony ve htc nin son derece şık ve sağlam dizayna sahip telefonları da senin o güzel apple kasanı ezip geçiyor. hele one x tasarım ve malzeme kalitesi olarak çok başka bir şey. bi de anlamadığım durum şu: ben 2 gblık oyunları oynarken hiç kasma yaşamadan oynayabiliyorum da sen mi beceremedin arkadaşım? varsa yardıma ihtiyacın söyle. yardıma gerek yok diyorsan da o ufacık ekranında takıl sen en iyisi. hani tek elle kullanmanın tek marifeti olduğu cihazın ekranı var ya o işte bahsettiğim. şu virüs olayını da bi çözemediniz gitti arkadaş. adı sanı duyulmamış 2 yıldızlık uygulamaları indirin sonra da aa virüslüymüş deyip androidi kötüleyin oh ne güzel valla. bütün ihtiyacını karşılayacak çok fazla sayıda üretici varken illa virüslü uygulama arayınca haliyle buluyor insan.
şu launcher olayından bahsederdim de sizde hiç olmayan bir özellik olduğu için aklın gitmesin diye vazgeçiyorum şimdilik.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
şimdi hocam senin ilk eksiğini söyleyeyim. malum büyük ekran telefon kullanmaya alışmadığın için bilemezsin bunu ama android kullananlar olarak öyle mp3 indirme tercihi senin için olduğu gibi ilk sırada gelmiyor. babalar gibi tubemate programından 720p veya 1080p kalitesindeki videoları indirip 4.7 inç veya 5.5 inçlik ekranlarda rahat rahat izliyoruz. tabi yeni yeni 4 inç e geçen siz güzide 1. sınıf insanlar için anlam ifade etmez muhtemelen full hd videolar. neden? çünkü uygulama mağazanız geniş (keşke biri haber verse play storeda yer alan uygulama sayısını ama neyse) kulaklık konusuna gelince. burada bilmeyenleri kandırma çabanı hiç hoş görmüyorum. bizzat amerikadan yeni nesil ipod nano getirttim hani şu son model kulaklıklarınız var ya onlardan da çıkıyor içinden. note 2 kulaklığı ile arasında sahiden fark edilecek kadar büyük bir üstünlük göremedim. tamam hadi samsung un plastik kasasına laf atmana da anlayış göstereyim sonuçta o zevk meselesi ama burada da androidin güzelliği giriyor devreye. sony ve htc nin son derece şık ve sağlam dizayna sahip telefonları da senin o güzel apple kasanı ezip geçiyor. hele one x tasarım ve malzeme kalitesi olarak çok başka bir şey. bi de anlamadığım durum şu: ben 2 gblık oyunları oynarken hiç kasma yaşamadan oynayabiliyorum da sen mi beceremedin arkadaşım? varsa yardıma ihtiyacın söyle. yardıma gerek yok diyorsan da o ufacık ekranında takıl sen en iyisi. hani tek elle kullanmanın tek marifeti olduğu cihazın ekranı var ya o işte bahsettiğim. şu virüs olayını da bi çözemediniz gitti arkadaş. adı sanı duyulmamış 2 yıldızlık uygulamaları indirin sonra da aa virüslüymüş deyip androidi kötüleyin oh ne güzel valla. bütün ihtiyacını karşılayacak çok fazla sayıda üretici varken illa virüslü uygulama arayınca haliyle buluyor insan.
şu launcher olayından bahsederdim de sizde hiç olmayan bir özellik olduğu için aklın gitmesin diye vazgeçiyorum şimdilik.
hocam napmışsın sen öyle yazıları görünce gözüm korktu valla :)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
olay nerdeyse kanlı bıçaklı kavgaya dönmüş alt tarafı telefon bu nedir ya

hükümsahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu arada bu konuya bakarak telefon tercihinde bulunacak olanlar varsa onlar için de şunu söylesem iyi olacak. android telefon almak teknoloji olarak çoğu zaman en üst seviyeyi takip etmektir bana göre(her firmanın en üst seviye cihazını baz alın lütfen) bu yüzden benim gibi yılda 3-4 telefon kullanacaksanız eğer android en mantıklı seçimdir(alternatif çok fazla). iphone ise burada farklı bir kategoriye aittir bana göre. barındırdığı teknoloji olarak geride kalmış durumda olsa da sadece apple tarafından üretildiği için her yıl tek model çıkıyor ve bu yüzden tek alternatife sahip ios. yılda 3-4 cihaz değiştirmeyeceğiniz için cihaz başına ortalama 150 liralık bir zarar etmemiş olacaksınız ve özellikle kontratlı tarifelerle alırsanız eğer bir sonraki yıl elinizdeki elbette iphone olduğu için neredeyse zarar etmeden satıp kontratı iptal etme şansına sahip olursunuz ve bu da size yeniden kontratla o yıla ait modeli alma imkanı verir. tartışma konusu yazılımlar olsa da ve androidi daha çok beğensem de işin bu yönü de var. değerlendirmek isteyenler olabilir diye eklemek istedim. ana fikir ise aynı cihazı uzun süre kullanmak çok zor artık ve kullananlar varsa sahiden büyük marifet bana göre :)

S

skyavuz

SDN Okuru
Hocam şimdi ekranın büyüklüüğü marifet olsaydı yanıımızda 47 inç lcd televizyonla gezerdik...o kadar büyük ekran kullanıp yolda mesaj yazamıyorsak , oturunca bizi rahatsız ediyorsa ne yapalım o ekranı ? kişiselleştirilebilirlik olarak baktığınızda android ileride ama günlük kullanım olarak bakarsanız ios daha hızlı..

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ben birşey demiyorum siz büyük " inçli ekranınızda çift elle kullanmaya zorunlu olduğunuz virüsleriyle uğraşıp uygulama eksikliğiyle ve plastik basit bir cihazla kalın oynayın sizi bunlar memnun ediyorsa sıkıntı yok ben alacaklar arkadaşlara söylüyorum üstüne basa basa söylüyorum PPİ değeri düşük büyük ekranlı telefonlar tamam tercihiniz olabilir fakat android başlı başına bela birde üstüne basa basa yazmışsın androidin güzelliği diye akşam akşam iyi güldüm güzel kardeşim ben androidde kullandım iOSda kullandım gerektiği zamanda symbian bile kullandım android kullanmak kimler için biliyormusun cahiller için. mp3 indir yazıp markette arayın program bulun Basit arayüzlü çalışmayan programlar indirin virüsleriyle uğraşın bana şu androidi lütfen savunmayın hadi bende sorun var 3 arkadaşımdada mı sorun var 2sinde note 2 var birinde S3 var telefonları neden satıp iOSa geçmek istediler yazıktır GÜNAHTIR Milleti kandırmayın şu androidi savunmayın artık sizi daha çok rencide etmek istemiyorum sizde haklısınız o kadar para verdiniz kazık yediniz yediremiyorsunuz aynı durumu bende yaşadım S3 satın aldığımda ama ne yazıkki sattım cihazı kurtuldum ve telefoncu bile satamıyor artık S3leri inanın bana ben bu telefon piyasasının içinde yaşıyorum samsungu alırken 1.200e satarken 600e veriyorsun aklınıza sokun bunu.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Ben birşey demiyorum siz büyük " inçli ekranınızda çift elle kullanmaya zorunlu olduğunuz virüsleriyle uğraşıp uygulama eksikliğiyle ve plastik basit bir cihazla kalın oynayın sizi bunlar memnun ediyorsa sıkıntı yok ben alacaklar arkadaşlara söylüyorum üstüne basa basa söylüyorum PPİ değeri düşük büyük ekranlı telefonlar tamam tercihiniz olabilir fakat android başlı başına bela birde üstüne basa basa yazmışsın androidin güzelliği diye akşam akşam iyi güldüm güzel kardeşim ben androidde kullandım iOSda kullandım gerektiği zamanda symbian bile kullandım android kullanmak kimler için biliyormusun cahiller için. mp3 indir yazıp markette arayın program bulun Basit arayüzlü çalışmayan programlar indirin virüsleriyle uğraşın bana şu androidi lütfen savunmayın hadi bende sorun var 3 arkadaşımdada mı sorun var 2sinde note 2 var birinde S3 var telefonları neden satıp iOSa geçmek istediler yazıktır GÜNAHTIR Milleti kandırmayın şu androidi savunmayın artık sizi daha çok rencide etmek istemiyorum sizde haklısınız o kadar para verdiniz kazık yediniz yediremiyorsunuz aynı durumu bende yaşadım S3 satın aldığımda ama ne yazıkki sattım cihazı kurtuldum ve telefoncu bile satamıyor artık S3leri inanın bana ben bu telefon piyasasının içinde yaşıyorum samsungu alırken 1.200e satarken 600e veriyorsun aklınıza sokun bunu.

peh... sen git markette mp3 indir diye aratıp virüs bulaştır, sonra birde cehaletten bahset :) Telefon kullanmasını, internette gezinmesini, alışveriş yapmasını bilmiyorsan iphone'a geçmeni tavsiye edeceğim bende, hata yapma bile özgürlüğün yok nede olsa.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
büyük heveslerle android tablet ve telefon aldım. 3 ay sabredebildim telefonu yarı parasına sattım iphone 4s aldım. eşimin androidli telefonunu sattım ona da iphone 4 aldım. tableti satamadım kimse almadı onuda verdim 2 yaşındaki oğluma tepe tepe oynuyor. çok fazla teknik detayla filan kimsenin kafasını karıştırmayayım. sadece deneyimlerimi paylaşıyorum tek kelime "android pişmanlıktır"

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
siz kullanmayın zaten
bidaha da kullanmam zaten. zaten şu firefox ve ubuntu mobil işletim sistemleri bir olgunlaşsın o zaman android hayalet şehre dönücek.. o ne öyle daha uygulamaları direkt işlemci üzerinde çalıştıramamnın yarattığı donanım açlığını doyuramıyorsun..

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
bu virüs denilen şey neden bana hiç bulaşmaz, ne windows'ta ne android'te... antivirüste kullanmıyorum üstelik..

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Android'in en büyük sorunu, kalitesiz marketi. Marketteki uygulamaların %50 si çöp, geri kalan %50'si de iOS'tan entegre olduğu için yeterince stabil çalışmıyorlar.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Native uygulama sayısında artış var örneğin facebook 2.0.

Liderliği kim göğüsleyecek acaba? Yeni sistemler de çıkıyor.

Bed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hâlâ iOS kullanan adamlar mı var yahu? :D

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Neymiş açık kaynaklı işletim sistemiymiş ne yapıyorsun uygulamamı kodluyorsun androide ? neymiş virüs yokmuş kardeşim bırakın boş muhabbeti o kadar insan yaşıyor android pişmanlığını hala cahillik peşindesiniz geçin bu işleri. ANDROİD PİŞMANLIKTIR

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İos her daim gelisimsizdir asla yenilik yoktur cünkü ios muhendislero su anki ios durumunu stabil olarak dusunuyor ama android ne kadar stabil olursa olsun her zaman yenilikçi geliştirmeler yapıp buyuk olcutte üstünlük sağlıyor.

yigit35

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence kalite olarak ios ancak özgür ruhluysan android

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herkes biliyorki android çok sıradan bir işletim sistemi haline geldi. Ben de ios kullanıyorum. Eğer ios kullanıcaksan da sakın jailbreak yapma. Ben bi kere yaptım kendine gelemedi sonra fabrika ayarlarına geri döndürmek zorunda kaldım.

cperinaz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
arkadaş böyle iphone vs android kıyaslamasının halkı kin ve düşmanlığa tahrik olarak değerlendirilmesi lazım :D

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
herkes biliyorki android çok sıradan bir işletim sistemi haline geldi. Ben de ios kullanıyorum. Eğer ios kullanıcaksan da sakın jailbreak yapma. Ben bi kere yaptım kendine gelemedi sonra fabrika ayarlarına geri döndürmek zorunda kaldım.
ne kadar cahil olduğun belli oluyor ioscular jbsiz iphone kullanılmaz diyor sen yapmayın diyorsun ayrıca android birçok marka kullandığı içinde sıradan olduğunu söylüyorsun ama piyasada daha iyi sistem olmadığı için kullanıyor rakibi olmadığı için

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bu konuya bir anket eklenilseydi süper olurdu

emrebebek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Android'i böyle yabana atamazsınız, linux mimarisi üzerine kurulmuştur, çok iyi bir altyapısı vardır.
Bugün internetteki gezdiğiniz sayfaların çok büyük bir kısmı Linux mimarisi üzerine kurulu sunucularda barındırılırlar.
Linux tabanlı sunucuları 1 yıl kapatmasanız dahi performansından bişey kaybetmez.
Yani windows gibi değildir, altyapı olarak bugün bankaların veritabanı sunucuları dahi Linux mimarisi üzerine kuruludur.

ios elbetteki kaliteli ve stabildir ama açık kaynak kodlu değil ve her bişey paradır. iphone parasına en babasından 2 tane androidli telefon eskitirim.

"Android, linux çekirdeği üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir, bu sistemde ara katman yazılımı, kütüphaneler ve API C diliyle yazılmıştır. Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu java-uyumlu kütüphaneler ihtiva eden uygulama iskeleti üzerinden çalışır. Android, derlenmiş java kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli (JIT) Dalvik sanal makinasını kullanır ve cihazların fonksiyonerliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir."

Alıntıdır: http://tr.wikipedia.org/wiki/Android_(işletim_sistemi)

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,086
Android'i böyle yabana atamazsınız, linux mimarisi üzerine kurulmuştur, çok iyi bir altyapısı vardır.
Bugün internetteki gezdiğiniz sayfaların çok büyük bir kısmı Linux mimarisi üzerine kurulu sunucularda barındırılırlar.
Linux tabanlı sunucuları 1 yıl kapatmasanız dahi performansından bişey kaybetmez.
Yani windows gibi değildir, altyapı olarak bugün bankaların veritabanı sunucuları dahi Linux mimarisi üzerine kuruludur.

ios elbetteki kaliteli ve stabildir ama açık kaynak kodlu değil ve her bişey paradır. iphone parasına en babasından 2 tane androidli telefon eskitirim.

"Android, linux çekirdeği üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir, bu sistemde ara katman yazılımı, kütüphaneler ve API C diliyle yazılmıştır. Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu java-uyumlu kütüphaneler ihtiva eden uygulama iskeleti üzerinden çalışır. Android, derlenmiş java kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli (JIT) Dalvik sanal makinasını kullanır ve cihazların fonksiyonerliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir."

Alıntıdır: http://tr.wikipedia.org/wiki/Android_(işletim_sistemi)

sen o androidi bir yıl değil sadece 2 hafta kapatma bakalım neler oluyor :)

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Ios cok stabil ve guvenli bir sistem ama guvenlik herseyin onunde olun a haliyle bazi seylerden taviz vermek gerekiyor.