Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 8 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 178
Like Tree14Beğeni

Profesyonel fotoğraf makinesi tavsiye

Fotoğraf Makineleri / Kamera forumunda Profesyonel fotoğraf makinesi tavsiye konusunu incelemektesiniz.

İyi günler arkadaşlar profesyonel makine alacağım önerilerinize ihtiyacım var fiyat uçuk olmasın şimdiden teşekkürler.Ben biraz nikon taraftarıyım ama yine de sizin önerilerinize uyarım. ...

Question Profesyonel fotoğraf makinesi tavsiye

İyi günler arkadaşlar profesyonel makine alacağım önerilerinize ihtiyacım var fiyat uçuk olmasın şimdiden teşekkürler.Ben biraz nikon taraftarıyım ama yine de sizin önerilerinize uyarım.

antimatter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

D90

nikon d5000 nasıl acaba.

sunelan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bütçe nedir ?

1500 lira

sebastiantr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pentax K10 - K20 eski ama canavar makinelerdir.
    Yenilerden KR, Bütçe yeterse K7

Herkes nikon canon der ama Pentax da onlardan aşağı kalmaz.
    K10D bugün ikinci el 600TL ye alınırken D90 a kafa tutacak bir cihazdır.
    K10D ve K20D nin toza suya dayanıklı olmalarıda artıdır.
    vaio bunu beğendi.

M.Şamil CAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

"Sıfır gibi" kutusunda tüm içeriği mevcut, Canon 550d (ihtiyaç sebebi ile satılıktır, garantisi devam etmektedir yaklaşık 3 ay önce alınmıştır ve çok az kullanılmıştır, shutter 1000 altındadır)

18-55III / 55-250 IS II
    ultra filter
    yedek batarya orijinal canon
    45 mps hızda 16 GB hafıza kartı
    çanta
    550D body
    sarş cihazı vs. aksesuar orijinal kutusundan çıktığı gibi
    kitapcık kullanım klavuzu vs. hepsi mevcut

Ulaşmak isteyenler mesaj atsın. Makine bir abimindir. Fiyat 2200 TL

TMac1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben canon 450d yada 500d alacağım,sizce almalı mıyım ?

Uygun fiyatlıysa alınır kullanılır tabiki.Ancak yeni başlayacak kişilere gidip sıfır giriş seviyesi DSLR makina alacaklarına orta seviye veya girişin biraz daha iyisi DSLR almalarına tavsiye ederim.Misal illaki Canon 450D alacağınıza 550D alınYada Canon un 400-450-500-550D gibi bana göre boş hikaye olan (kullananlar kusura bakmasın, şahsi görüşümdür) makinelerdense en azından Nikon D5100 bile daha iyi bir seçenektir.Hatta 600-650TL ye ikinci el Pentax K10D bile daha iyi tercihtir.

SDN Okuru

Merhaba arkadaşlar,ben İpek. 15 yaşındayım. Eski makinam Panasonic'ti yarı profesyoneldi,amatör çekimlerimi çekebildiğim kadar onunla çekmeye çalışıyodum. Babamla daha iyi bir makine almaya karar verdik,babam ilk başta Nikon 3100'da karar kılmıştı,fakat sonradan, o makineyi kullanabilmek için daha üst düzey bir bilgiye ihtiyaç duyulduğunu öğrendik. Ve Canon 600D'ye karar verdik. Elektro Markta 1800 liraya buldum. Alırsak doğum günümde alıcaz,doğum günüm de 6Aralık kararsızım,,,,
    technomind bunu beğendi.

Norrick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Makine aldınız mı bilmiyorum ama ilerisi için ve başlangıç için en uygun makine bence nikon d5100 veya 600d olurdu Şahsi tercihim d5100'den yana.
    Rejii bunu beğendi.

1. Nikon'un modellerini bilmem. Canon'cuyum Canon alacaksanız sıfır ya da kullanılmış bakmayın EOS 40D ile amatörün üstü modellerden başlayın. 450D serisinden çok daha makina gibi duran bir makina.
    2. Nikon ya da Canon kararını hemen verin, çünkü objektifler birbirleri ile uyumsuz.Objektif yatırımından ve makinaya alıştıktan sonra dönüş zor.
    3. Makinayı tercihen ABD'den getirtin. Çünkü Türkiye'den aldığınız garantili fiyatına, ABD'ye gidip, makinayı alıp geri dönebiliyorsunuz. Türkiye'de ABD fiyatının biraz üstüne garantisiz satanlar var onlar da olabilir ama bilin biri ile gidin, Ölü ya da canlı piksel olmamasına dikkat edin.
    4. Makinayı aynı zamanda video kamera olarak kullanacaksanız eski modelleri unutun :-(
    5. www.dpreview.com'a gir. Buradan çok daha düzgün öğüt alabilirsin. :-)

Selamlar

profesyonel makine tavsiyesi istemişsin ama bu söylediklerim profesyonel ama başlangıç seviyesi için geçerlidir..

nikon alacaksan d90 öneririm başlangıç seviyesi için gayet ideal

canon alacaksan 550d yahut 600 olabilir...

tamamen bütçe meselesi, ben canon kullanıyorum şu artısından söz edebiliriz canon lensler nikonlara göre biraz daha ucuz... birden fazla lens kullanmayı düşünüyorsan canon derim...

yok ağa para çok dersen iki modelinde süper makiler vardır üst seviyede
    vladislav bunu beğendi.

bu işe yeni başlamıssan nikon d3100 veya canon 450d senin işini görürü bide yanında ekstra 18-105 kitin olursa seni epeyice idare eder.

Sony nin dslr yada mirrorless makinalarına bakmadan kararını verme bence..

thekillingroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Body'ye neden bu kadar önem verilir hala anlamıyorum.
    Kaliteli bir, örneğin Canon alınacaksa L serisi lens ile bugün 400D ile bile mükemmel fotoğraflar çekmek mümkün. (Yeni nesil makinaların ISO avantajını ayrı bir yere koyuyorum, o başka bir konu)

Çekilen fotoğraflar sonuçta baskı materyalı olarak bir profesyonel işte kullanılmayacaksa, hiç yüksek mp'lere de gerek yok, 10-12mp gayet yeterli de olacaktır.
    Ele rahat oturan, kullanımı keyifli olan bir makina seçilmesi yeterlidir. Zaten bu işe ciddi gönül verildiyse asla o yanında gelen lensle durulmayacaktır, o nedenle body'nin bir önemi yok.

Ha yok, bir mekana girdiğimde profesyonel sansınlar falan gibi dertler varsa, evet hala makina dediğin kallavi olur kafası mevcut türkiye'de, alınabilen en büyük body alınmalı o zaman =)
    Naaa bunu beğendi.

karacaerc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bazı bodylerin ufak tefek avantajları oluyor işte GPS idir, wifi ile telefondan kontrolü vs. Bunlar amaç doğrultusunda düzgün belirlendiğinde, örneğin çift flash kullanarak değişik heveslere kapılırım diyen birinin dahili tetikleyici içeren bir body seçmesi lazım. Ya da videoda kullanacağım diyenin 1080p ile çeken bir body alması lazım. Bunlar sadece amaç. Yoksa işte bunun piksel derinliği fazla bu saniyede 4,3 kare çekiyor öteki 4,1 bu daha iyi. Bunlar thekillingroad'ın da dediği gibi saçma konular. Nikon lens olarak daha sınırlı deniyor ancak pek çok çeşiti önce kendisi üretiyor. Çoğu da güzel. Canonun ise L serisi yeterli zaten. O yüzden bu iki markanın idare eder bodyleri ve güzel lensle çok şey başarabilirsin. Canon 1100D ve ya 500D , Nikon D3100 ve ya D5000 yeterli makineler.

technomind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

600 D kesinlikle tavsiye ederim, 550 D ile aralarında fark yok denilse bile video kayıtlarında ses farkını göreceksin ;) İyi tercih yapmışsın..
    vladislav bunu beğendi.

vladislav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı TMac1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben canon 450d yada 500d alacağım,sizce almalı mıyım ?
    Biraz daha üst modellerini tercih etmelisin mesela 600D ile olaya başlayabilirsin.

Alıntı gosdah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1500 lira
    İstediğin fiyata spot canon 550d alabilirsin bu da profesyonel makina diyemeyiz giriş seviyesi desek daha doğrudur. Biraz daha üstüne ekle 600D almalısın. Ses @technomind ın da dediği gibi farkedilir derecede iyi özellikle bir konser kaydederken patlak kolon sesi almak istemiyorsan tavsiyemdir.
    technomind bunu beğendi.

TMac1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

600d biraz fazla olmaz mı daha pro makine hiç almamıştım,normal dijital makine çektim hep

SDN Okuru

merhaba arkadaşlar ben bi makine alcam da ama hiç bi fikrim yok..hiçbir özelliğinden anlamıyorum çok ii bir şey olmasına gerek yok..bütçem sınırlı bana 1000 lira civarında önerebileceğiniz bi ürün varmı..?

1000TL ye Pentax K10D veya K20D al 18-55 lensle
    Yanına bir tane 35mm f2.4 DA lens al senden kralı yok.
    Hepsini 1000TL ye temin edebilirsin.

hamza5806 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nokia 808 pure wiev hem kameran hem telefonun olsun
    Komedicocuk bunu beğendi.

Rejii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hamza5806 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nokia 808 pure wiev hem kameran hem telefonun olsun
    Abartmaca o Bir S3 Kamerası Kalitesini vermemekte. o Kullanılan lensler 8 mp lik bir telin kamerası kadar olamıyor ken saçmalık söyledikleri

Nikon D5100 Full Kit 55-108 VLR Alabilirsin sanırım sana toplam malıyetı 2 mılyar olcaktır tabiki daha ucuzada bulabılırsın

hamza5806 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Rejii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abartmaca o Bir S3 Kamerası Kalitesini vermemekte. o Kullanılan lensler 8 mp lik bir telin kamerası kadar olamıyor ken saçmalık söyledikleri

Nikon D5100 Full Kit 55-108 VLR Alabilirsin sanırım sana toplam malıyetı 2 mılyar olcaktır tabiki daha ucuzada bulabılırsın
    ben sdn ne derse onu söylerim bu telefonu test etmek için fotoğrafçıların toplandığı bir yer vardı özgür çetin abi de orda fotocuların fikirlerini alırken bir adam şöyle demişti
    bu bir telefon değil telefon etme özelliği olan bir kamera
    sana saygı duyuyorum ama telefonla ne kadar yakınlaştırırsan yakınlaştır netlik bozulmuyor bu büyük bir artı bence

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)