Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 14 ve 14
Like Tree2Beğeni
  • 1 Post By Yuketo
  • 1 Post By ring

Turkcell Superonline Acil Yardım

Fiber İnternet forumunda Turkcell Superonline Acil Yardım konusunu incelemektesiniz.

Merhabalar, Biz Ağustos ayında Turkcell Superonline'a geçtik sınırsız. Başlarda bir sorun yoktu fakat son 1-2 aydır interneti kullanmadığımız halde günde 1,5 gb civarı upload oluyor. Kullansak çok daha fazla upload ...

Unhappy Turkcell Superonline Acil Yardım

Merhabalar,
    Biz Ağustos ayında Turkcell Superonline'a geçtik sınırsız.
    Başlarda bir sorun yoktu fakat son 1-2 aydır interneti kullanmadığımız halde günde 1,5 gb civarı upload oluyor. Kullansak çok daha fazla upload ve download oluyor. Anlamadım gitti.
    Şifreyi değiştirip durmamıza ramen aynı sorun oluyor ve dolayısıyla hız sınırımız bir süre internet kullandıktan sonra düşüyor.
    Müşteri hizmetleriyle iletişime geçmemize ramen henüz bir çözüm bulunamadı sorunumuza. Ve bu arada bilgisayarda sadece flashget vardı torrent programı olarak onu da silmiştim başka bir şey yok şu anda bilgisayarda.

Şimdiden teşekkürler...

Aynı sorun bende de var kardeşim daha yeni abone oldum ilk ayım ama 2 hafta oldu kullanıma başlayalı telefona %80 kotanız doldu diye msj geldi netten girip baktım download mikarım 25 gb civarı upload ise 40gb olmuş ya hiçbir şey yüklemedim nete film video izledim indirme yaptım ama hiç upload yapmadım ve dün yeni tv aldık onda izlemek için film indiriyordum ki msj geldi hızınız 3 mbps düşürüldü kotanızı %100 doldurdunuz diye tekrar girdim 100 gb download hakkımdan 62gb dolmuş upload ise 50 gb sınırını geçmiş bilgisi olan arkadaş varsa bana da yardım ederse sevinirim açıkçası çok şaşırdım

Yardım edebilecek yok mu?

mustang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Yuketo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardım edebilecek yok mu?
    Yaklaşık 6 aylık Süperonline kullanıcısıyım.(100 Gb. AKK.)
    Şimdiye böyle bir sorun yaşamadım.
    Size tavsiyem kablosuz modeminize bağlanan cihazlara bir bakın.
    Birde Wifi lambasını kontrol altında tutun,kullanmıyorsanız Wifi yi kapatınız.

Uploadın artması sorununu gidermez ki ama bu. PC kapalı olduğu halde 1,5 gb upload olduğuna göre, Turkcellin sisteminde bir hata olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca yarın WIFI 'ın fişini sökeceğim eğer yine upload ve download artarsa Turkcelle dava açmaya kadar yolu var bu işin. Kaç gündür suçsuz yere yavaş internet çekiyoruz.
    SnickersTR bunu beğendi.

merhaba,

Aynı sorun bende de var. Ben Digiturkplay den maçları seyrettiğim için diyordum.Film çok az seyrettim, ki düşük çözünürlükte (MUBI üyesiyim). Ama Digiturkplay de maç izlemek kotamı sömürüyor. Aya başladığımda da bir haftayı geçiremez oldum. Bunun bir istatiğini tutmadım, ama bu ay bir deneyeceğim bakalım maç başşına ne kadar gidiyor. Tabi bu Süperonline nın bir kazığı. Millet kaçak yollarla IP Tv üzerinden maçları izliyor. Biz dürüstlük yapıp para ödüyoruz, aynı kurumlara ma yine de kota uygulamasına sokuluyoruz.

sağlıcakla

Not: Wireless hiç kullanmıyorum
    SnickersTR bunu beğendi.

MtnByk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı SnickersTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var kardeşim daha yeni abone oldum ilk ayım ama 2 hafta oldu kullanıma başlayalı telefona %80 kotanız doldu diye msj geldi netten girip baktım download mikarım 25 gb civarı upload ise 40gb olmuş ya hiçbir şey yüklemedim nete film video izledim indirme yaptım ama hiç upload yapmadım ve dün yeni tv aldık onda izlemek için film indiriyordum ki msj geldi hızınız 3 mbps düşürüldü kotanızı %100 doldurdunuz diye tekrar girdim 100 gb download hakkımdan 62gb dolmuş upload ise 50 gb sınırını geçmiş bilgisi olan arkadaş varsa bana da yardım ederse sevinirim açıkçası çok şaşırdım
    Upload boyutunun artması için upload yapman gerekmiyo. Bir siteyi açarken download ve upload olur video izlerken dolarken download izlerken upload olur.

Alıntı MtnByk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Upload boyutunun artması için upload yapman gerekmiyo. Bir siteyi açarken download ve upload olur video izlerken dolarken download izlerken upload olur.
    Ama 105 gb den fazla upload normal mi sizce? Şimdi bilgisayara bir format attırmayı düşünüyoruz.

SDN Okuru

siz windows mağdurusunuz avira rescue CD ile sisteminizi taratın olmadı LinuXMint'e geçin rahat edin...

Alıntı SnickersTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ayın kaçında abone oldunuz acaba ? kullandığınız gün kadar fatura ödeyeceğiniz için kullandığınız gün kadar kota verilir size ilk ay için.. onun için soruyorum

Buğra Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konuyu hortlatıyorum ama aynı sorun bende de var. Download kotamı aşmadığım halde 2 aydır upload kotamı aştığımdan AKK'ye yakalanıyorum. Geçen ay 3-4 tane oyun indirdiğimden normaldir dedim, torrentte DHT açık olduğundan upload miktarı fazla olmuştur dedim. Ama bu ay hiçbir indirme yapmadığım halde neredeyse 50 GB upload yapmışım. Yardım edin lütfen.

SARKAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Torrent filan açık kalmasın. Ya da sürekli güncellenen bi oyun program vs filan olabilir. Muhtemelen PC dendir.

Buğra Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Torrent açık değil, bilgisayarı formatladım, belki ağa sızan biri olmuştur diye ağın adını, şifresini değiştirdim. Bakalım ilerleyen günlerde ne olacak. Ama şöyle de bişey var, diyelim torrenti kapatmadım, biten bi torrenti de durdurmadım. O hâlâ veri göndermeye devam ediyor ama en fazla 5-6kb yolluyor. Ya orada görünüyor, 800 mb download yaptığım günde 9gb upload nedir? Anlamış değilim.

clients - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Superonline da soyle bir kaniya vardim
    Ben 2 yili askindir kullaniyorum bir cok kez test ettim
    Diyelimki 10 gb lik tek
    Parca dosya indirmeye kalkti. 10 dk
    Sonra iptal etti. Gecmis olsun 10 gb veri senin haneye yazildi yine upload icin de ayni torrentte. Uploada basladin up yapmasanda dosya buyuklugu sunuculara ulasiyor ve up yaptin kabuk edlyor. Ben bunu yasadim belki sizin
    Sorunuzda aynidir

Deneme Olarak 10 gb lik bir dosya. Gonder ve indir sonra hemen iptal et bakalim
    Haneye islenmis olacakmi

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)