Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 24 ve 24
Like Tree3Beğeni
  • 1 Post By Turniq
  • 2 Post By tambjk

Bilgisayar Mühendisi Olmak İstiyorum

Eğitim forumunda Bilgisayar Mühendisi Olmak İstiyorum konusunu incelemektesiniz.

Slm Ben Ortaokul 3. sınıf öğrencisiyim bilgisayar mühendisi olmak istiyorum bir kaç sorum olcak : 1) Bilgisayar Mühendisi olmak için hangi lise ardından hangi üniversiteye gidip hangi bölümleri seçmem gerekiyor ...

Question Bilgisayar Mühendisi Olmak İstiyorum

Slm Ben Ortaokul 3. sınıf öğrencisiyim bilgisayar mühendisi olmak istiyorum bir kaç sorum olcak :
    1) Bilgisayar Mühendisi olmak için hangi lise ardından hangi üniversiteye gidip hangi bölümleri seçmem gerekiyor
    2) Geleceği olan bir meslekmi?
    3) Ne kadar para var ?

Not: Son Girdiğim Sınavda 470 Puan Aldım
    mehmet4303 bunu beğendi.

Hemen yazılım öğrenmeye başla programlama dillerinde kenddini geliştir lise anadolu lisesi fen lisesi olur ama llisede okumana bağlı başarına bağlı geleceği olan bi meslek mi dersen gördüğün gibi her yer bilgisayar paraya gelince iş yaptığın kadar para kazanırsın

-Bilgisayar mühendisi olursan çok para kazanırsın.

Eğer bilgisayar mühendisi olmak istiyorsan matematik öğren yeter. Şu an istesen de yazılım falan öğrenemezsin.

Bak ben matematiği unutmuşum ama yazılım bence yavaş yavaş başlansa öğrenilir.

SDN Okuru

benim çok tanıdığım var. 1,5 a çalışan. soruyorum niye. abi aç mı kalim diyor.
    iş sende bitiyor. bi kere yabancı dil şart. yabancı dil olmadıktan sonra git cafe aç. sonra yaptığın işler önemli. ondan sonra para kazanabilirsin.

çok para kazanıyor. bu doğru değil abim bilg. müendisi şimdiki aklım olsa hayatta okumam diyor. programlama diyosunuz. elek. elektronk mühendiside öğreniyor. alasınıda yazılım mühendisi öğreniyor. donanım yönünde de çok para yok. varsada nadir. yönetici olmak çok çok çok çok zor bilgisayarda yükselme kademeleri az. alt komşumuz renault ta bursada bilg. müh. ama bilg. müh. yapmıyor fabrikada çübkü yükselemiceni farketti başka birime kaydı. matematik diyosunuz matematik müh. var makine müh. var. kısacası başka tarafa kay. ben makine müh. okuyorum en geniş iş olanakları yükselme makinada.. bilgisayar düşünme.. bizde programlama görüyoruz.. otomotiv müh. düşün hacettepe. lise olarakta bilecik anadolu öğretmen lisesi ve fen lisesi iyidir derim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

özelden de yazabilirsin bana..

phoenixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

büyük bir ihtimalle olamayacaksın... bu ülkede ne yazık ki herkes istediği mesleğe sahip olamıyor. olsa dahi aradığını bulamıyor.

allah gönlüne göre verir inşallah.

Otur derslerine çalış, okulda ve sınavlarında başarılı ol, ingilizcen zayıfsa muhakkak geliştir. Şimdilik yapabileceklerin ve yapman gerekenler sadece bunlar, zamanı gelince, lise 2'de fen sınıfını seçip tüm gücünle üniversite sınavlarına hazırlan ve gerekli puanı al. Gerisi kendiliğinden gelir.

Ya benim kafam karıştı biri para var diyor biri yok düzgünce bilen veya bu mesleği yapan biri cevap verebilirmi bana

Alıntı tambjk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otur derslerine çalış, okulda ve sınavlarında başarılı ol, ingilizcen zayıfsa muhakkak geliştir. Şimdilik yapabileceklerin ve yapman gerekenler sadece bunlar, zamanı gelince, lise 2'de fen sınıfını seçip tüm gücünle üniversite sınavlarına hazırlan ve gerekli puanı al. Gerisi kendiliğinden gelir.
    Abi ingilizcem iyi lisedede almanca kursu almam ve biryandanda sayısal bitirmem gerekiyormuş doğrumu

Alıntı gosdah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen yazılım öğrenmeye başla programlama dillerinde kenddini geliştir lise anadolu lisesi fen lisesi olur ama llisede okumana bağlı başarına bağlı geleceği olan bi meslek mi dersen gördüğün gibi her yer bilgisayar paraya gelince iş yaptığın kadar para kazanırsın
    yazılımı nasıl öğrenicem programlama dili bilmiyorum nasıl öğrenebilirim

Alıntı Turniq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya benim kafam karıştı biri para var diyor biri yok düzgünce bilen veya bu mesleği yapan biri cevap verebilirmi bana

Abi ingilizcem iyi lisedede almanca kursu almam ve biryandanda sayısal bitirmem gerekiyormuş doğrumu

yazılımı nasıl öğrenicem programlama dili bilmiyorum nasıl öğrenebilirim
    -Para var, eğer işinde iyiysen gerçekten çok para var ama sadece istanbulda var, birazcıkda izmir ve ankarada var geri kalan yerlerde aç kalırsın. Ben bilg mühüm.
    -İngilizcen her okuduğunu anlayıp, konuşabilecek seviyede olmalı. Matematiğinin çok iyi olmalı ve tabikide sayısal bölümden mezun olmalısın, zaten eğer olacak kapasitede değilsen hiç uğraşma.
    -Bırak yazılım öğrenmeyi, boş işler. Bugunden programlama öğrenmenin Bilg Müh olma yolunda sana hiçbir faydası olmayacaktır, aksine zararı bile olabilir. Önemli olan o mesleği icra edebileceğin bölümü kazanmak ve güzel bir üniversitede okumak. Otur ders çalış sadece!!!
    nikney ve hakan98 bunu beğendiler.

matter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Olunca da keşke başka bölüm seçseymişim dersin.

SDN Okuru

he gel hemen bilgisayar muhendisi yapalim seni. hatta sonrada beraber facebooku falan tekrardan kurariz.. !

daha ortaokuldasin be abicim kararlarin cok degisir simdiden o saf guzel beynini yorma.

ayrica cogu kucuk arkadaslarimizin sandigi gibi bilgisayar muhendisi olunca cafede veya evde bilgisayar basinda full counter-strike,call of duty, pes vs oynamiyacaksin haberin olsun.

msql asp php local host turev integral calculus diferansiyel denklem sas sap network host marketing seo nesne programlama analtik algoritma database mikro islem obje yonelik prog analitik algoritma vs diye sorarlar adama yani bilgisayar muhendisi olunca oyun oynamican tumgun bilgisayar basinda çatir çatir kod yazman lazim. şuanda kullandigin hicbir programi veya siteyi kullanmiyacaksin emin ol ki alakasida yok zaten format atip bilgisayara program kurup sabahtan aksama kadar forumlarda sitelerde gezmenin. cunku bunlarin hicbir yarari olmayacak sen sadece kod yazacaksin. tabii yazabilirsen

istersen aç html den başla bir bakayim 10 dk hala bilgisayar muhendisi olmak istiyormusun görelim ?

kusura bakma ama dost aci soyler

tavsiyem yol yakinken vazgec cunku turkiyedeki egitim egitim degil bosa okumus olursun muhendisligi ozelliklede bilgisayari ben ne adamlar gordum guya bilgisayar muhendisligi bitirmis 2 satir kod yazamiyor. eger imkanin varsa ve ciddi olarak dusunuyorsan avrupada oku muhendisligi bana tesekkur edersin hadi kolay gelsin

SDN Okuru

Smile Sorum var?

merhaba ben %15 görüyorum lise 3 e geçtim.
    C dilinin temelini attım diyebilirim.
    ve çok hırslıyımdır zaten hırslı olmasam bu sınıfa kadar geçemezdim.
    bilgisayara çok ilgi duyarım ufak bir kaç program yazdım sizce bu işi becerebilirmiyim
    işin ünüversite kısmını soruyorum ondan sonra zaten kendi ayağımın üzerinde dururum.
    benim için tek sorun gözüm.
    ama fazla sorun etmiyorum sizden açıklama bekliyorum lütfen...

SDN Okuru

Red face bilgisayar mühendisi olmak istiyorum

abi ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ama hangi liseye gideceğimi bilmiyorum kaç puan lazım olduğunuda bilmiyorum

SDN Okuru

bilgisayar mühendisliği cok mu zor ya ben öğrenmek ve bu meslleği cok istiyorum

||MBK|| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Exclamation

Arkadaşlar bir durun ve dinleyin... EVET BENDE ORTAOKUL 8. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.Yazılım mühendisi olmak istiyorum.Ve bu arada bu yaşımda C++ biliyorum..
    Derslerim gayet iyi.Şimdi ben yazılımcı olamazmıyım.Game Maker ile profesyonel oyunlar yapabliyorum ama uğraşmıyorum.Ve bir şey daha Counter Strike'IN nasıl oynandığını bile bilmiyorum.Ben yazılımdan, program yapmadan çok zevk alıyorum.Bilgisayarımda bir oyun bile yok.Sadece Top Eleven oynuyorum.
    Şimdi siz arkadaşa kötü düşünceler yükleyerek onun ümidini kırmayın...
    Bill Gates zamanında daha PC zor bulunuyordu ama yazılıma küçük yaşlarından beri merak saldı ve Microsoft gibi bir şirketin yöneticisi oldu.Yani imkansız diye bir şey yoktur.Sen elinden geleni yap herşey olur.
    Konu ||MBK|| tarafından (09-02-2014 Saat 13:57 ) değiştirilmiştir.

Shit Happens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ||MBK|| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir durun ve dinleyin... EVET BENDE ORTAOKUL 8. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.Yazılım mühendisi olmak istiyorum.Ve bu arada bu yaşımda C++ biliyorum..
    Derslerim gayet iyi.Şimdi ben yazılımcı olamazmıyım.Game Maker ile profesyonel oyunlar yapabliyorum ama uğraşmıyorum.Ve bir şey daha Counter Strike'IN nasıl oynandığını bile bilmiyorum.Ben yazılımdan, program yapmadan çok zevk alıyorum.Bilgisayarımda bir oyun bile yok.Sadece Top Eleven oynuyorum.
    Bill Gates zamanında daha PC zor bulunuyordu ama yazılıma küçük yaşlarından beri merak saldı ve Microsoft gibi bir şirketin yöneticisi oldu.Yani imkansız diye bir şey yoktur.Sen elinden geleni yap herşey olur.
    Olursun dersleri çalış önce sayısalı halledersen gerisi kolay İngilizce'de öğren Yaşı C++ olan birini ilk defa duydum C++ öğreniyorum desene

Hayır biliyorum

Hayır biliyorum
    Tamam biliyorsun ama yaşa yanlışlıkla C++ yazmışsın

Alıntı Shit Happens Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam biliyorsun ama yaşa yanlışlıkla C++ yazmışsın
    Bu yaşımda C++ biliyorum yazdım.Dikkatli oku

Bu yaşımda C++ biliyorum yazdım.Dikkatli oku
    pardon ben yanlış okumuşum

Sorun yok

ol engelleyen mi var .d

Standart Havaya bak

Arkadaşım sen bi bu yaşımda c ++ biliyorum diye hava atıyorsun. Ben small basic, virüslerini serisi, scratch, Python, racket dillerini biliyorum. Daha 6. Sınıfa geçtim. Aynı zamanda White hacker öğreniyorum. chatprogramming.tr.gg adlı bir sitem var. Cmd ile bütün gün kafa patlatıyorum. Ama sen gelmişsin burda bize 1 tane programlama diliyle hava atıyorsun. El elden üstündür

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Virüslerini değil tablet düzeltmiş visual serisi demiştim

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)