Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 20 ve 20

Monitör digital power saving mode hatasi veriyor?

Donanım Sorunları ve Çözümler forumunda Monitör digital power saving mode hatasi veriyor? konusunu incelemektesiniz.

slm arkadaşlar benm şöyle bi sorunum var bugün yakın bi akrabamın pc sinin tozunu alıyım dedim ve kasayı açtım işlemci fanıyla ekran kartını çıkartıp fön makinasını da tutarak bi güzel ...

Unhappy Monitör digital power saving mode hatasi veriyor?

slm arkadaşlar benm şöyle bi sorunum var bugün yakın bi akrabamın pc sinin tozunu alıyım dedim ve kasayı açtım işlemci fanıyla ekran kartını çıkartıp fön makinasını da tutarak bi güzel tozlarını alıp pc yi temizledim sonra parçaları taktım ama pc bi türlü açılmadı ve süreklide başlıkta yazdığım hatayı veriyor bu yüzden çok muzdarip bi durumdayım yardım edecek arkadaşlara sonsuz teşekkürler...
    Peter : Konu ilgili bölüme taşınmıştır
    Konu Peter tarafından (30-05-2009 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.

Anakartın üzerindeki kabloların hepsini takmamışsınız sanırım.
    Kuzey köprüsünü besleyen power supply'den gelen kabloyı taktınız mı?

Ugur.pc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ide kablolarını doğru taktınmı?

arkadaşlar kasa içinde sadece ekran kartını çıkarttım oda zaten eski bi kart olduğu için(EAX1550) ona ilişkin bi power kablosu yok bide işlemcinin(AMD) üstündeki stok fanı çıkarttım vede çıkarttığım gibi aynı şekildede taktım onun haricindede başka bişey sökmedim sökmeden önceki hali nasılsa o hale getirdim ama gene yok..

birde arkadaşın biri bana bu sorunla ilgili fön makinasını taktığım için makinanın açılmıyo olabileceğini ve 1 gün filan makinanın boş bi şekilde takılı olmadan durması gerektiğini söyledi acaba bu dediği doğrumu sorun bundan kaynaklanıyor olabilirmi..
    Konu Peter tarafından (30-05-2009 Saat 14:39 ) değiştirilmiştir.

ExCeLLeNT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardeş hatanın türkçesi anladığım kadarıyla türkçe karşılığı güç koruma modu gibi birşey söylüyor ayar falan kurcaladın mı?

yok kardeş ya hiçbi yeri kurcalamadım ki zatende makina açılmıyo deli oldum yaa bekliorum yarın öğlen gibi tekrar pcyi açacaklar inşallah hallolmuş oluur yoksa bana tamircinin yolu gözükecek...

PC MERAKLISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benzer sorunla karşılaştım birkaç defa

ekran kartıiyi oturmuşmu bak olmadı sök tekrar tak

malesef bugünde denedik ama çalışmıyo ekran kartını falan da söküp taktım ama gene yook..

Peter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dijital güç tasarrufu modu
    Ekran kartını iyi yerleştirdiğinden ve yanlarında bulunan tırnakları kapadığına emin misin (her anakart'da olmaz)
    Makine çalışıyorda monitöre mi görüntü gelmiyor yoksa hiç fanlar filanda mı çalışmıyor ?

makina çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor...

SDN Okuru

Ara kablodan yada ekran kartını veya ram' i iyi otutturamamıssın

SDN Okuru

ekran kartından kaynaklanıyor yuvasına düzgün oturt veya çıkar on board bağla bide öyle dene

SDN Okuru

Angry power saving mode hatası oooffff

on board takınca oluyor ekran kartını çıkarıp taktım açılıyor sonra bir süre geçince ekran kararıyor power saving mode aha da gitti.... driver güncellemesi olabilri mi onu yaptım farklı bir sürüm değil kendinin ki bunu biliyorum offf çözen var mı ben yeniden format atacağım ancak anakrtta ayr falan güç seçeneği gibi bir ayar mı var?

SDN Okuru

ayrıca anakart sürücülerini yüklemeden açılıp kapanırkrn böyle bir uyarı yok ancak ne zaman sürücü yükle dediğim anda kapanıp açılırken aynı uyarı var ilk açılışta sorun olmuyor da sanırım 25 c yi buldu mu power saving diyor ve kapanıyor aslını öğrenmek insanlara yardımcı olmak gerek monitörüm 22" LG Ekran kartı invidia g force 210 2 gb amd phenom 6x 8gb ddrem 550wat power suplay ancak power saving mode hatası alıyorum. Şu anda on boart a takılı ekran açık LCD tv ye bağladım bana mısın demedi ekran kartından açıldı uyarı falanda yok monitöre takıyorum aynı hata 10-15 dk açılıyor ilkin sonra hata ve inadı tutuyor birdaha açılmıyor bilen varsa lütfen yardım etsin

SDN Okuru

Arkadaşlar bendede böyle bir sorun varr hepsini söüp tekrardan taktım olmadıı aynı yazıyı verdii ana kartımm yanmışş bunu öğrendimm mecbur değişicezz ):

SDN Okuru

Standart karanlıklar bekçisi

arkadaşlar fazla açık tuttuğunuzdanda oluyor fazla ısınmasın

ENİGMA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sorun gayet basit ramleri çıkar tek tek tak ve klavye kablosunu çıkar yeniden tak ama bunları yaparken elektrigi kes

SDN Okuru

kardeş sen ana kartı yakmıssın benım bılgısayarda evde yatıyor 150 200 tl arsaı ana kartlar var al tak sorun cozulur cozulurse sorun yoktur :.....

SDN Okuru

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş sen ana kartı yakmıssın benım bılgısayarda evde yatıyor 150 200 tl arsaı ana kartlar var al tak sorun cozulur cozulurse sorun yoktur :.....
    dostum sanırım dediğin gibi. Aynı arıza 2-3 gün önce bende oldu kablosal sıkıntı yok ekran kartının input girişindeki enerji yuvasında 6 adet pin var pinlerin direnç gerilimlerini ölçtüm bir adet pinde direnç gerilimi yok. O pinde gerilimin olup olmadığını bile bilmiyorum ve bu yüzden yabancı kaynaklardan ekran kartımın(Zotac 9600 GT) datasheet ini aradım fakat bulamadım sorunu hala çözmeye çalışıyorum artık becerebileceğimi de sanmıyorum.

SDN Okuru

la pcnin tüm fişlerini cıkar bidaha tak calısır bendede oldu kardesim

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)