Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 19 ve 19

İnternet bağlantım kesiliyor

Donanım Sorunları ve Çözümler forumunda İnternet bağlantım kesiliyor konusunu incelemektesiniz.

arkadaslar biri adsl kullanıcısıyım modemim airties 6271 modemden bir laptop bir masaüstü pc faydalanıyor. sorunum şu şekilde. sadece laptop internete baglandıgında hiç bir sorun olmuyor. ama masaüstü bilgisayar internete baglandıgında. ...

Question İnternet bağlantım kesiliyor

arkadaslar biri adsl kullanıcısıyım
    modemim airties 6271
    modemden bir laptop bir masaüstü pc faydalanıyor.
    sorunum şu şekilde.
    sadece laptop internete baglandıgında hiç bir sorun olmuyor.
    ama masaüstü bilgisayar internete baglandıgında. modem kendine devamlı reset atmaya baslıyor.
    sık sık baglantı kesiliyor.
    sizce bunun sebebi ne olabilir.
    belki yardımcı olabilir diye baglantı degerlerini sizlerle paylasmak istedim

umarım yardımcı olabilirsiniz

cgrszone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ne yani 16mbit net var diye hava mı atıyon şaka bir yana modemin en son firmware güncellemesini yüklemeyi deneyebilirsin. bir hata varsa düzeltecektir...

Alıntı cgrszone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yani 16mbit net var diye hava mı atıyon şaka bir yana modemin en son firmware güncellemesini yüklemeyi deneyebilirsin. bir hata varsa düzeltecektir...
    ya ne havası biz 1 mbit diye baglatmıstık oyle geliyor baglantı
    ama devamlı kopunca tadını cıkaramıyoruz :/
    dedigin yöntem işe yaramadı.. modem driver ini ve ethernet driverini güncelledim.. ama hala aynı.

myefsane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tek mi kullanıyorsun yoksa paylaşımlı mı ? paylaşımlı bağlantılarda kablo mesafesi fazla ise böyle sorunlar olabiliyor.

Alıntı myefsane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek mi kullanıyorsun yoksa paylaşımlı mı ? paylaşımlı bağlantılarda kablo mesafesi fazla ise böyle sorunlar olabiliyor.
    bir laptop ve bir masaüstü.
    kabloları kontrol ettim ve modem pc nin yanında hemen mesafe az yani.

WhiteHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı BirBenEksiktim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ne havası biz 1 mbit diye baglatmıstık oyle geliyor baglantı
    ama devamlı kopunca tadını cıkaramıyoruz :/
    dedigin yöntem işe yaramadı.. modem driver ini ve ethernet driverini güncelledim.. ama hala aynı.
    Aynı hatta telefon bağlantısı varsa telefon bağlantısını çıkar.Modemin fişini çek bir iki dakika sonra tak modem ayarlarında kullanıcı adın ve ttnet ten ilk aldığında verilen (Eğer değiştirmediysen) şifre varmı,yoksa tekrar gir,bilgisayarını kapatıp aç düzelmesi lazım.Eğer düzelmediyse TCP Optimizer yükle ve kullan.

Alıntı WhiteHawk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı hatta telefon bağlantısı varsa telefon bağlantısını çıkar.Modemin fişini çek bir iki dakika sonra tak modem ayarlarında kullanıcı adın ve ttnet ten ilk aldığında verilen (Eğer değiştirmediysen) şifre varmı,yoksa tekrar gir,bilgisayarını kapatıp aç düzelmesi lazım.Eğer düzelmediyse TCP Optimizer yükle ve kullan.
    aynı hatta telefon baglantısı yok, ögrenci evi burası.
    modemin fişini hergün defalarca cıkarıp takııyoruz
    bizimki ttnet degil biriadsl ve onların verdigi sifre ile giriyoruz.
    TCP optimizer hakkında biraz bilgi?

yusufsan21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben pek anlamam ama sorun çıkaran bilgisayarda virüs olmasın. İşin içinde kendine reset atma var.

nubahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

selamlar güzel insan ; senin modem tek portlumu yoksa birden fazla porta sahip mi eğer birden fazla porta sahipse farklı portu dene belki senin connektörü takılı olan portun temassızlık yapıyordur ikinci bir seçenek ise modeme reset at eğer arayüzüne girip kullanıcı bilgilerini girebilmeyi biliyorsan. 3 seçenek şu ki ethernet kartın eğer onbord ise yani anakarta tümleşik ise harici bir ethernet kartı dene belkide onda sorun olabilir 4 . seçenek ise ağ kablanda bulunan connettörleri yani biri modeme takılan diğeri ise pc ye takılan plastik şeffaf uç onları değiştir bunları yaptıktan sonra hala kesiliyorsa geride söylenecek bir şey yok.

nubahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

modemin modeline baktım dört portluymuş sen portları değişmeyi dene ve modemin harika bu arada.

Tsunmys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Firmware güncellemesi yap. Driver değil.

mayten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart :)

işletim sistemin ne bilgisyar bir programın cakısıyor genelde xp işletim sistemlerinde daha onceden ayarlanmıs bir programvar dır olayın oldugu tarihi hatırlıyorsan sistem geri yukleme yap yada modemi sıfırla fabrika ayarlarına geri dondur tum kablo baglantılarını cek tak bilgisayardaki airties programını kaldır modemı resetledikten sonra 2-3 dakıka bekle sonra modemı tekrar kur sorun cozulur kolay gelsın:icon_:

Alıntı nubahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar güzel insan ; senin modem tek portlumu yoksa birden fazla porta sahip mi eğer birden fazla porta sahipse farklı portu dene belki senin connektörü takılı olan portun temassızlık yapıyordur ikinci bir seçenek ise modeme reset at eğer arayüzüne girip kullanıcı bilgilerini girebilmeyi biliyorsan. 3 seçenek şu ki ethernet kartın eğer onbord ise yani anakarta tümleşik ise harici bir ethernet kartı dene belkide onda sorun olabilir 4 . seçenek ise ağ kablanda bulunan connettörleri yani biri modeme takılan diğeri ise pc ye takılan plastik şeffaf uç onları değiştir bunları yaptıktan sonra hala kesiliyorsa geride söylenecek bir şey yok.

4 portu var evet ve hepsinde denedim, hepsinde aynı sonuc..
    harici bir ethernet kartı da denedim.
    baska bilgisayarda da denedim sorun cıkmadı onun icin kablolarda sorun oldugunu da sanmıyorum.

Alıntı Tsunmys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Firmware güncellemesi yap. Driver değil.

bu konuda yardımcı olur musun?

Alıntı mayten Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işletim sistemin ne bilgisyar bir programın cakısıyor genelde xp işletim sistemlerinde daha onceden ayarlanmıs bir programvar dır olayın oldugu tarihi hatırlıyorsan sistem geri yukleme yap yada modemi sıfırla fabrika ayarlarına geri dondur tum kablo baglantılarını cek tak bilgisayardaki airties programını kaldır modemı resetledikten sonra 2-3 dakıka bekle sonra modemı tekrar kur sorun cozulur kolay gelsın:icon_:
    xp kullanıyorum
    modem geldginden beri böyle belli bir tarih yok..
    formattan hemen sonra bile kopmaya baslıyor.
    program cakısması olduugnu sanmıyorum.

gaydurugubbak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Birde, bilgisayarların tcp/ip protokol ayarlarını otomatik değilde, el ile yapılandırmayı deneyiniz. Aynı sorunu yapan bir modem kullanmıştım, bu yontemle çözüyordum.

usb wireless adapter aldım ve sorun çözüldü.
    bana 36 ytl ödeten tüm forum sakinlerine tesekkürler

arada 2 sene geçmiş bende kaçırmadan cevap vereyim. ne aradıysam buraya düştüm (:

1: Ethernet kartın uyum sağlamıyor sitesinden son sürümün 1 alt versiyonunu indir ve kur tamamdır.

2: Hattının desteğini aşarsan kesilir. Mesela 16mbps net kullanıyorum ve benim eve şuan gelen hat En fazla 12100 kbps destekliyor. Bende telekomcu abilere hattımı 12000kbps de sabitlettim. yoksa durmadan kopmalar ve yeniden başlkama olaylrı oluyordu.

Eminim hala bu sorunu yaşayanlar vardır (:

clients - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşım kablounun ucunda sorun olabilir ethernetin arıza olabilir şase var senın pc de.kabloyu alıp ucunu değiştirt bir yere. sorun devam ediyorsa desktopun ethernetını değiştir.hala devam ediyorsa artık virus olma ihtimali var www.malwarebytes.org burdaki free olanı indirip kur tarat mutlaka birşeyler cıkacaktır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)