Lenovo z585 Windows 8 İşletim Sisteminde Wireless Açma Kapama Nasıl Oluyor?

Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 33
Like Tree1Beğeni

Konu: Lenovo z585 Windows 8 İşletim Sisteminde Wireless Açma Kapama Nasıl Oluyor?

Standart Lenovo z585 Windows 8 İşletim Sisteminde Wireless Açma Kapama Nasıl Oluyor?

Arkadaşlar Windows 8 li lenovo z585 cihazım var bu cihazın nasıl wirelesini açıp kapayabilrim?

fn tuşu ile uçak muodu muhabbetini aç kapa yapıyorum ama olmuyor bilen varmı? bakınız wireles sürekli kapalı diyor?

mstfanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihazın ön tarafında kablosuz ağları açmak için tuş varmı?
    Benim z570 in önünde tuşu var onu açınca kablosuz ağlar açılıyor.

yok hocam herhangi birşey sadece 3 tane ufak yeşil led var caps lock tusunun acık olup olmadıgını bırısı power digrri ise bataya göstrgesi

birde hafıza kartı takma yeri var ...
    fn ile f5 e basınca ucak modu kapanıyor ama her türlü wifi kapalı diyor...

Yandaki arama yerine ağ sorunları yazınca ağ sorunlarını tanımla ve onara tıkla wifi kapalı ise o açmayı önerir.

Benim wifi kapalıymış onu açmıştı kendisi.

buradaki wifi nasıl açıyoruz ? üzerine getiriyorum mausu tıklamay çalısıyorum felan olmuyor ...
    http://a1211.hizliresim.com/13/u/gb1h4.jpg
    @re13el @android3

Laptopun ön tarafında fiziksel tuşlar olmalı sağa sola doğru itilebilen. Onlardan biri kablosuz ağ donanımını açar fiziksel olarak. Bende resimde gösterdiğin ayarlar açık şu anda, fakat o tuşu kapatınca ayarlarda kapanıyor.

Not:Kart girişinin yanında o tuş, z585 tede koymuştur lenovo büyük ihtimalle öyle bir tuş.
    Mehmet.Yildiz bunu beğendi.

Mehmet.Yildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı WhiteSilverIp5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buradaki wifi nasıl açıyoruz ? üzerine getiriyorum mausu tıklamay çalısıyorum felan olmuyor ...
    http://a1211.hizliresim.com/13/u/gb1h4.jpg
    @re13el @android3
    re13el in dediğini yap olmadı
    ağ kartının driverini kaldırıp yeniden yüklemeyi dene

Alıntı re13el Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laptopun ön tarafında fiziksel tuşlar olmalı sağa sola doğru itilebilen. Onlardan biri kablosuz ağ donanımını açar fiziksel olarak. Bende resimde gösterdiğin ayarlar açık şu anda, fakat o tuşu kapatınca ayarlarda kapanıyor.

Not:Kart girişinin yanında o tuş, z585 tede koymuştur lenovo büyük ihtimalle öyle bir tuş.
    z580 de var dedigin itilebilen yada başka bir tus nerede bulunuyor? buyur bu z580 kasası on tarafında göremedim ben?

Bir yerden çözüm buldum onun durumunda olanlar çokmuş, şöyle bir çözümü var.

Merhabalar,

Preload Windows 8 gelen cihazlar için;

Cihazın kendi içerisinde gelen Energy Management 8.0 versiyonunu kaldırarak yerine Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurduğunuzda Fn+F5 fonksiyonu aktif hale geliyor ve bu şekilde Wi-Fi aktif hale getirilebiliyor. Fakat bu çözümün şöyle bir dezavantajı var o da diğer fonksiyon(FN) tuşları düzgün bir şekilde çalışmıyor. Tabi bu durum kalıcı değil şuanda energy management yazılımı için yeni bir yama hazırlığı yapılıyor.

Preload Windows 7 olup sonradan Windows 8`e yükseltilmiş cihazlar için;

Diğer durumdan biraz farklı olarak bu tip cihazlarda ilk olarak cihazın içierisindeki wireless driverları aygıt yöneticisinden kaldırmamız gerekmektedir. Bununla beraber eğer yüklü bir Energy Management programı var ise bu programı da kaldırmamız gerekiyor. Hangi versiyon olduğu farketmez. Bilgisayarı restart ettiğinizde Windows 8 wireless driverları otomatik tanıyacaktır ve öncekinden farklı bir isim verecektir. Akabinde bir önceki durumda olduğu gibi Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurunuz. Fn+F5 kombinasyonunu kullanarak wireless`ı aktif edebilirsiniz.

Herhangi bir sorun olduğunda Lenovo Çağrı Merkezindeki uzmanlardan yardım isteyiniz.
    Tabi ben bunu denemedim, deneyemem.

Alıntı WhiteSilverIp5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    z580 de var dedigin itilebilen yada başka bir tus nerede bulunuyor? buyur bu z580 kasası on tarafında göremedim ben?
    Anladım, ben vardır diye düşünmüştüm. Neyse diğer yazdığım çözümü deneyebilir misin?

Alıntı re13el Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yerden çözüm buldum onun durumunda olanlar çokmuş, şöyle bir çözümü var.

Tabi ben bunu denemedim, deneyemem.

Anladım, ben vardır diye düşünmüştüm. Neyse diğer yazdığım çözümü deneyebilir misin?
    bunu dh den bende buldum şefim sağ olun
    ne olur ne olmaz diye yarın ben arayacağım lenovo servisini soracağım bakalım güncelleme ile çözülecek durum mu yoksa bunları uygulamam mı gerekir diye genede yardımınız için teşekkürler

bu işlemleri sırası ile uygulayarak problemi ortadan kaldırdım

yarına beklemek zor geldi

sorun yaşayan veya bu sorunla karşılan eş dostunuz olursa konuya vakıflığınız olur ve yardımcı olursunuz

Bilgisayarınızdaki Wireless problemi için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

1- Denetim Masası > Programlar >Program Kaldır – Energy managment’ i kaldırın

2- Yine Denetim masasından intel’e ait Kendi yüklediğiniz ve ya yüklü gelen Wifi sürücüsü varsa onları da kaldırın (İntel WiMAX driver, İntel WiFi application)

3- http://download.lenovo.com/consumer/...s/caez22ww.exe bağlantısını kullanarak dosyayı indirin. Kurulum esnasında çıkacak uyarı mesajına “Yes to All” diyin. Kurulum tamamlandıktan sonra uyumluluk sorunu ile ilgili bir uyarı alacaksınız: “Yardım almadan devam et” e tıklayın.

4- Bilgisayarı yeniden başlatın ve Fn+F5 tuş kombinasyonu ile Wireless Bağdaştırıcınızı “Açık” konuma getirin. “Geçerli durum : Kapalı” dır.

Kolay gelsin

SDN Okuru

Lightbulb

Bende A10 işlenmci bulunmakta sen intelden bahsedıorsun *

SDN Okuru

Standart windows 8 internet baglantısı

Arkadaşlar çok saçma bişey yaşıyorum bu windows 8 le. Bilgisayar internete bağlanmaya çalışıyor ve internet bağlantısı kesiliyor!!!! Yardımcı olabılecek var mı? :S

SDN Okuru

Standart sorun sadece driverdan ;)

kardeşim benim de başıma geldi kablosuz ağları görmüyordu driver ı bulup yükleyeceksin sorun kalkacak kesin çözüm ;) ilk başta görüyordu sonradan görmemeye başladı ağları sürücüsünü yüklediğin zaman halloluyor ;)

SDN Okuru

arkadaşlar bır cozum varsa acılen paylaşabılırsenız sevınırm.

SDN Okuru

Bu sorun bendede var

SDN Okuru

Standart Lenovo Z580 Win8

Merhaba arkadslar ; 2 hafta önce lenovo z580 serisi pc aldım. üstünde win8 yüklü fakat ben win7 yükledim. ilk geldiği sürüm yani win8 olanın hangi sürümü yüklüydü, bilen kullanan arkads var mı ?

SDN Okuru

beyler ayarlar menüsüne gelince kablosuzlara girip fn+f12 tuşuna basıyosunuz wifiyi aktif yapıor sonra çubuğu sağa çekin bağlanabilirsinz

SDN Okuru

Standart wifi kapalı sorunu

aynı sorum bende de vardı.
    ÇÖZÜM::::
    Ağ bağlantılarım>> bir ağa bağlan>> ordan gerekli işlemleri sana sorar adım adım izle..
    en son sana "wifi açılsın mı, diğer cihazlara bağlansın mı?" gibi sorular gelecek hepsine evet de!
    kolay gelsin

SDN Okuru

arkadaşlar bende wifi açma kapaamada sıkıntı yok fakat internet sürekli yavaş eger modemin dibinde olursam hızlı ama 3 metre uzaklasıyım vidyolar falan kasıyo açılmıyo 2 dakıkalık da acılmıyo tek parca bı fılmde sınırımden pc yı parcalıcam böyle bı sorun yasayan tekben mıyım ??? lütfen yarıdımcı olun....!!!!

SDN Okuru

vay işin gücün rast gitsin arkadaşım hallettim senin sayende

SDN Okuru

Unhappy merhaba

bilgisayarı dosyaları silmeden yeniledim şimdi hiçbir ağı bulamıyorum. kablosuza tıkladığımda hiç cihaz yok diyor. ne yapabilirim ?

SDN Okuru

z585 aldığım gün bana dedikleri şuydu wi-fi de sorun var biz versiyonu düşürüp durumu düzelteceğiz dediler şuan z585 den yazıyorum arkadaşın dediği gibi Merhabalar,

Preload Windows 8 gelen cihazlar için;

Cihazın kendi içerisinde gelen Energy Management 8.0 versiyonunu kaldırarak yerine Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurduğunuzda Fn+F5 fonksiyonu aktif hale geliyor ve bu şekilde Wi-Fi aktif hale getirilebiliyor. Fakat bu çözümün şöyle bir dezavantajı var o da diğer fonksiyon(FN) tuşları düzgün bir şekilde çalışmıyor. Tabi bu durum kalıcı değil şuanda energy management yazılımı için yeni bir yama hazırlığı yapılıyor.

Preload Windows 7 olup sonradan Windows 8`e yükseltilmiş cihazlar için;

Diğer durumdan biraz farklı olarak bu tip cihazlarda ilk olarak cihazın içierisindeki wireless driverları aygıt yöneticisinden kaldırmamız gerekmektedir. Bununla beraber eğer yüklü bir Energy Management programı var ise bu programı da kaldırmamız gerekiyor. Hangi versiyon olduğu farketmez. Bilgisayarı restart ettiğinizde Windows 8 wireless driverları otomatik tanıyacaktır ve öncekinden farklı bir isim verecektir. Akabinde bir önceki durumda olduğu gibi Energy Management 6.0.2.4 versiyonunu kurunuz. Fn+F5 kombinasyonunu kullanarak wireless`ı aktif edebilirsiniz.

Herhangi bir sorun olduğunda Lenovo Çağrı Merkezindeki uzmanlardan yardım isteyiniz. bu şekilde yaparak düzelttiler benimkini

SDN Okuru

Red face Peter laussen

Beyler Bayanlar Ve Bu Sorunu Olan Herkes Bugun Aynı Şey Ben De De Oldu Sonra Çözümünü Buldum BElki Sizde De İşe Yarıyabilir.
    İlk Önce Ağ ve paylaşım merkezin açıyoruz
    sonra Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin Diyoruz Bu Yazı Sol Üst Köşeye Yakın Bİ Yerde
    Sonra Orda (bende ) 3 Tane Şey Var Ethernet , Hamachi ve Wi-Fi Orda
    Wi-Fi Ya Sağ Tıklayarak Devre Dışı Bırak Diyoruz
    Sonrada Etkinleştir Diyoruz Ben Denedim Oldu Eğer Sizde de Olursa Ne Mutlu Bana

BY. Ümit Enes GÜLER

Merhaba arkadaşlar. Sorunun çözümünü anlatmaya başlayayım.

Öncelikle masaüstündeyken imlecinizi sağ alta getirip bekleyin sağda ara, paylaşım, başlangıç, cihazlar ve ayarlar olarak isimlendirilmiş simgeler çıkıcak. Ordan en alttaki ayarlar simgesine tıklayın. Gelen ekrandaki en altta bilgisayar ayarlarını değiştir var ona tıklıyoruz. Soldaki sekmelerden Kablosuz yazanı seçiyoruz. Daha sonra gelen ekranda sağ tarafta Wi-Fi muhtemelen kapalı olarak gözüküyordur onu açın.

Bu kadar. Eğer sorununuz çözüldüyse bana geri bildirim yaparsanız sevinirim. Sorunun çözüldüğünü öğrenmek beni mutlu edecektir. İyi günler

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)