Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 17 ve 17

Pc Kapanmıyor!!

Donanım Sorunları ve Çözümler forumunda Pc Kapanmıyor!! konusunu incelemektesiniz.

arkadaşlar pc 1 saat çalıştıktan sonra kapatıyorum windows kapanıyor ekranında kalıyor öylece.sürekli fişi çekiyorum bende güme gidecek sonunda sorun ne olabilir?saçma da olsa sıcaklar olabilirmi?hd tune ile tarattım bad sector ...

Standart Pc Kapanmıyor!!

arkadaşlar pc 1 saat çalıştıktan sonra kapatıyorum windows kapanıyor ekranında kalıyor öylece.sürekli fişi çekiyorum bende güme gidecek sonunda sorun ne olabilir?saçma da olsa sıcaklar olabilirmi?hd tune ile tarattım bad sector çıkmadı.hdd de soğutucu yok ve sıcaklığı 42 ye çıkıyor oyun açınca.yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

DeepLune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bios ayarlarını sıfırla bi

bios la oynamadım.gerek yok sıfırlamaya.kuzey köprüsünün ısısıyla alakalı olabilr mi?

embayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abi aynı olay bi arkadaşımın başına geldi..
    hdd'yi değiştirdi sorun halloldu..elinde yedek bi hdd varsa bi değiştirip deneyiver..

serkanbb06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arka planda calısan bir uygulama engel oluyordur. Bende exa radyo engel oluyordu onu görev yöneticisinden kapatıp kapatabiliyorum bilgisayarı bu tarz bir sorun olabilir.

muratflash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu sorunun olası sebebpleri çok..

Mesela bilgisayar başlangıcında ve arka planda çalışan programlar çoksa ondan olabilir..

Aşağıda bazı çözümler var bunları uygulayın..

Powerdown KONULAR

"Powerdown sorunlar" dan oldukça farklı olan "kapatma sorunlarını." Bir formülde, Windows, en azından "Tamam bilgisayarınızı kapatmak için" ekrana bunu yapmaz gibi ben bir kapatma sorunu tanımlayın. Windows o kadar, ya da daha uzak alırsa, o zaman doğru bir şekilde kapattı. Bununla birlikte, bilgisayar bundan sonra doğru kapattığımızda olmayabilir. Bu farklı bir sorun ve ben onların etiketleme net bir ayrım yapmak, bu konulardaki raporlama insanları.
    Windows XP otomatik olarak kapattığımızda olmaz zaman, APM / NT Eski Güç Düğümü etkin olabilir. Bunu sağlamak için, Bilgisayarım simgesine sağ tıklatın, Özellikler | Donanım | Aygıt Yöneticisi | Görünüm. "Gizli aygıtları göster." Bilgisayarınızda kullanılabilir varsa kutusunu işaretleyin, APM / NT Legacy düğüm üzerinde kırmızı bir X olacaktır. Bu etkinleştirmeyi deneyin ve bu powerdown sorunu (Terri Stratton gelen İpucu). Yoksa, Denetim Masası'nda Güç Seçenekleri uygulaması açın, APM / ACPI madalyonun diğer tarafını kontrol etmek çözüp çözmediğini görmek. APM sekmesi yoksa, "Enable Gelişmiş Güç Yönetimi Desteğini" kutusunun işaretli olduğundan emin olun. ( MSKB 313.290 )
    Bu, çoğu durumda powerdown sorunun çözülmesi gerekir. Ancak, diğer faktörler bazen doğru powerdown işlevselliği engelleyebilir. Bu durumda, aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:
    ALINTIDIR

W7 VE 8 de Aygıt yöneticisini açın görünüm menüsünden gizli aygıtları göster seçeneğini işaretleyip sistem aygıtlarını genişletip ACPI güç düğmesi ve ACPI sabit özellik düğmesini etkin değilse etkinleştirin...

Birde denetim masasından güç seçeneklerine bakın güç düğmesi ayarlarında KAPAT seçili değilse KAPATI seçin..

muratflash dediklerine baktım herşey normal.dün gece farkettim kapanıyor yazısı geldiğinde hdd 5 sn ye sonra falan yanıp sönme duruyor.yani hddnin işlem yaptığını gösteren led yanmıyor.hdd de dönmüyor sanırım elledim hiç bi titreşim yok.bad sectör tarattım o da yok.hd tune de herşey normal.dün yüklendim iyice hdd sıcaklığı 44 e geldi.ısınmadan dolayı kapanmıyor olabilir mi?hatta ilk uyku moduna aldım masus pc ısısı düşsün falan diye açtım sonra yine aynı kapanmıyor...

Arka plandaki uygulamalarla alakası yok diye düşünüyorum.elle kapatıyorum onları ama yine kapanmıyor
    Konu sevenyears tarafından (24-06-2012 Saat 13:06 ) değiştirilmiştir.

muratflash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@sevenyears Senin sorun o zaman kesin donanımsal üstteki belirttiğim alıntı yaptığım yerde donanımsal sorunların çözümleride var onlarada bi bak istersen..

Charlie Scene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bendede öle olmuştu hdd bozuk cıktı format atmaktan care bulamadım ama düzelmişti tamamen kapanıyor...

Fişi niye çekiyon ki power düğmesine 10 saniye basılı tut kendisi otomatikman kapanıyor

format attım.chkdsk yaptım.advanced sistemcare ile tarattım.bozukluk buldu düzeltti sözde.şimdilik bi sorun yok.bad sectör yine çıkmadı herşey normal gözüküyor.kapanma öncekine nazaran biraz erken kapanıyor.güme gidecek gibi hdd...

format attım.chkdsk yaptım.advanced sistemcare ile tarattım.bozukluk buldu düzeltti sözde.şimdilik bi sorun yok.bad sectör yine çıkmadı herşey normal gözüküyor.kapanma öncekine nazaran biraz erken kapanıyor.güme gidecek gibi hdd...

Ciddi bir problem olabilir

pcyardım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Format at geçer

SDN Okuru

genç sen bunlara bakma format pcnin ömrünü azaltır bun unutma

SDN Okuru

aynı sorun bendede var yeni alınmıs casper nirvana nb 15.6 notebook kapanmıyor. format attım hiçbişey yuklemedim yine kapanmıyor sorunu bilen varmı?

SDN Okuru

Standart cozum

bilgisayar kapanmıyordu fişi cektim hala acık tı bende şartelleri indirdim kapandı

Format Atman Gerekebilir.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)