Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 12 ve 12

Harici Hard Disk Düştü Yardım Edebilcek Varmı ? Çok Önemli Bilgiler var Detay İçerde

Donanım Sorunları ve Çözümler forumunda Harici Hard Disk Düştü Yardım Edebilcek Varmı ? Çok Önemli Bilgiler var Detay İçerde konusunu incelemektesiniz.

Merhaba Arkadaşlar Fotoğraf fonları ve bir sürü dosyanın olduğu harici hard diskim elektriğe takılıyken Düştü ve Çalışmıyor. Kafasına 3-4 Kere Sert Şekilde Vurdum bir çok yöntemi denedim fakat sonuç alamadım ...

Rejii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Unhappy Harici Hard Disk Düştü Yardım Edebilcek Varmı ? Çok Önemli Bilgiler var Detay İçerde

Merhaba Arkadaşlar Fotoğraf fonları ve bir sürü dosyanın olduğu harici hard diskim elektriğe takılıyken Düştü ve Çalışmıyor. Kafasına 3-4 Kere Sert Şekilde Vurdum bir çok yöntemi denedim fakat sonuç alamadım sadece 1 seferlik çalıştırıp dosyaları alabilmem çok önemli bu konuda bana yardımcı olabilcek biri varmı kendim Bilgisayar Teknik Servisinde Çalışıyorum Bir çok yöntemi denedim dediğim gibi sonuç alamadım sizlerden Yardım Bekliyorum.
    Konu REDFOKS tarafından (19-04-2012 Saat 20:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: tamamı kalın ve renkli yazmıyoruz

Veri almayı geçtim de, hiç bir şekilde çalışmıyor mu? Elektrik gitmiyor mu?

zaten sen tknik servis elamanıymışsın çoğu yöntemi denemişsindir. Farklı bir fikir çıkacağını sanmam. Sen en iyisi soğuk su iç.

AmbaSSadoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

içini aç board üzerinde belki kırılan yamulan bir şeyler varsa yapabilrsen yap yada içindeki disk sata bağlantılı ise board üzerinden sök normal pc ye takıp çalıştırmayı dene !

eSa
    eSa isimli üye şu an offline konumdadır
    eSa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Rejii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafasına 3-4 Kere Sert Şekilde Vurdum bir çok yöntemi denedim fakat sonuç alamadım
    Keşke bunu yapmasaydın. Kaş yaparken göz çıkarmak buna deniyor. Harici disk kutusunu açıp içindeki diski direk pc ye bağlayın muhtemelen çalışacaktır.

Rejii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

denedim olumsuz

eSa
    eSa isimli üye şu an offline konumdadır
    eSa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Madem teknik serviste çalışıyorsun, imkanların fazla olabilir. Eğer varsa aynı diskten bir tane daha üzerindeki kartı dikkatlice sağlam olan ile değiştirip deneyebilirsin. Bir ihtimal.. Bazen çalışıyor. Çünkü diskin içinde bozulacak fazla bir şey yok.

--- Mesaj Güncellendi ---

Bu da olmazsa yapacak bir şey kalmıyor.

Turab Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çalışırken düştükten sonra bir daha açılmayan disk genellikle fiziksel bir hasar görmüştür ve bundan sonra çalışması da artık imkansıza yakındır. O nedenle teknik servis elemanının deneyeceği her yöntemi denediysen veri kurtarma hizmeti alman gerekecek.

Bazen böyle benim de düşesim ve bir daha çalışamayasım geliyor. Diskler bile kafa vuruyor, ben kafa vurmuşum çok mu

Hard diski düşürmek başımıza gelebilecek en kötü şey. Hele çalışırken yere düşen harddisk daha zor bir durum. Cünkü diskin yüzeyi çizilirse iş daha zor

ewrecca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hiç enerji gelmiyorsa board sıkıntılıdır yok enerji alıp kafa vurma sesi geliyorsa veri kurtarma firmaları içerisindeki diskleri söküp en azından sağlam plakalardan kısmen bilgi kurtarabiliyorlar

SDN Okuru

Forumda yeniyim hatta ilk mesajım bile denebilir herkese Merhaba.Arkadaşın probleminin benzerini 1 hafta öncesine kadar bende yaşadım.Sorunun adaptörün bozulmasından kaynaklandığı farkettiğimde adaptör elimde,zeytinburnu,bakırköy elektronikçi elektronikçi dolaştım.Uyumlu olmayan adaptörleri satmaya çalıştılar.En sonunda bir tanesi bu olur dedi.Çıkış gücü 12 volt 1,5 amperlik adaptörüm yerine 12 volt 2 amperlik adaptör denedim,çalışmadı.Harddiskin kutusundan çıkan distiribütör'a ait telefonla ve mailleşme sonucu sıfır,çalışan bir adaptör kargo parası almadan gönderdiler.<br>Tavsiyem öncelikle adaptörün çalışıp çalışmadığının kontrolünü yapman olacaktır.

SDN Okuru

boşuna uğraimısın be kardesm.

keşke kutuyu söküp kasaya taksaydın adaöptörle dükkan dükkan dolaşılırmı hiç

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)