Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 51
Like Tree1Beğeni

Dizüstü bilgisayar touchpad çalışmıyor

Donanım Sorunları ve Çözümler forumunda Dizüstü bilgisayar touchpad çalışmıyor konusunu incelemektesiniz.

bilgisayarın donanımları normal bir şekilde çalışırken format atarak xp ye geçtim. tekrar format atarak w7 yükledim ama bu kez daha önce normal bir vaziyette çalışan touchpad çalışmamaya başladı bütün driverları ...

micoli27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Dizüstü bilgisayar touchpad çalışmıyor

bilgisayarın donanımları normal bir şekilde çalışırken format atarak xp ye geçtim. tekrar format atarak w7 yükledim ama bu kez daha önce normal bir vaziyette çalışan touchpad çalışmamaya başladı bütün driverları yükledim ama nafile....
    yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

mstfanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Laptop un markası ve modeli nedir?
    Sitesine girince kendi touchpad programını bulabilirsin.

Alıntı re13el Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laptop un markası ve modeli nedir?
    Sitesine girince kendi touchpad programını bulabilirsin.
    packard bell easy note tj65

Alıntı micoli27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    packard bell easy note tj65
    windows 7 32 bit 64 bit?

--- Mesaj Güncellendi ---

32 bit: http://goo.gl/dSQfd
    64 bit: http://goo.gl/FybNh

ve ya istersen burdan pc ni seç kendin indir touchpad driverini.
    http://www.packardbell.com.tr/pb/tr/TR/content/download

mila12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Driverlar yüklü ise Fn+F10 ile touchpad kilidi aktif olmuş olabilir. Tuşlara basıp deneyin.

windows 7 32 bit 64 bit?

32 bit: http://goo.gl/dSQfd
    64 bit: http://goo.gl/FybNh

ve ya istersen burdan pc ni seç kendin indir touchpad driverini.
    http://www.packardbell.com.tr/pb/tr/TR/content/download
    kardeş sağolasın indirdim az önce yükledim ama yine çalışmadı tık yok..

Alıntı mila12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Driverlar yüklü ise Fn+F10 ile touchpad kilidi aktif olmuş olabilir. Tuşlara basıp deneyin.
    fn+f10 yaptım ayrıca touchpade ait led te yanmıyor...

Benimde touchpad çalışıyor ama touchpadi kapatma özelliği çalışmıyor windows 8 cp de .

Ghost34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benimde touchpad çalışıyor ama touchpadi kapatma özelliği çalışmıyor windows 8 cp de .
    benimki çalışıyor açma kapama özelliği dahil

EnverYigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klavye fonksiyonlarını çalıştıran yazılımı yüklediniz mi? Yüklemediyseniz fn tuşları çalışmayabilir...

Birde bios ayarlarını sıfırlarıyıp deneyin.

Oda olmazsa pili çıkartıp 10 dk bekleyip sonra açın..

LaunchManager http://global-download.packardbell.c...ll&SC=EMEA_25P
    Konu EnverYigit tarafından (03-04-2012 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.
    micoli27 bunu beğendi.

HRNKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cihaza recovery ile format atma işlemine geçtiğinizde touchpad çalışıyor mu ?
    ya da
    Cihaza herhangi bir format CD-DVD si ile format atarken touchpad çalışıyor mu ?

Çalışıyorsa en azından donanım arızası gibi bir derdiniz yok demektir... (Yazılımsal olarak yoğunlaşırız duruma) Fakat yukarıdaki bahsi geçen işlemler esnasında, touchpad de algı problemi ya da hiçbir tepki alamama sorunlarıyla karşılaşıyorsanız donanımsal bir arıza meydana gelmiştir...

Alıntı HRNKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihaza recovery ile format atma işlemine geçtiğinizde touchpad çalışıyor mu ?
    ya da
    Cihaza herhangi bir format CD-DVD si ile format atarken touchpad çalışıyor mu ?

Çalışıyorsa en azından donanım arızası gibi bir derdiniz yok demektir... (Yazılımsal olarak yoğunlaşırız duruma) Fakat yukarıdaki bahsi geçen işlemler esnasında, touchpad de algı problemi ya da hiçbir tepki alamama sorunlarıyla karşılaşıyorsanız donanımsal bir arıza meydana gelmiştir...
    dvd ile format attıktan sonra çalışmadı. bence donanım arızası var çünkü denetim masasından "fare" ye girdiğimde sadece usb girişli fareyi görüyor..

Kayıtsız Üye

bnm bilgisayarımda touch pad çalışmiyor  bilgisayarım acer aspire 5742z internetten driver indirdim işe yaramıyor ne yapmayılyım?

mila12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çalışırken bir anda mı çalışmamaya başladı. Yoksa format attıkdan sonra mı başladı

SDN Okuru

leptop açılırken touchpad çalışıyo fakat bi siteye girince çalışmıyor .büyük ihtimalle driverler yüklü napabilirim ?

SDN Okuru

ya yardım edin olmuyor Asus bilgisayarım var modeli nerde yazıyor bilmiyorum touchpad dosyasıda yok denetim masası yada program files de yok pynsd diye bi dosya felan nerden bastıysak tuşa

SDN Okuru

f6 tuşu fareyi aktif edip devre dışı bırakır...

SDN Okuru

Allah sizden bin kere razi olsun sayenizde problemimi çözdüm meğer touch pad kilidini aktif etmişim fn+f7 ye basinca düzeldi çok sevindim tşkler

SDN Okuru

Question

yardımcı olabilirmisiniz ya bnde yönlendiremiyorum kendi kendine birşerler yapıyor

SDN Okuru

benim bilgisayarım exper thoucpad çalışmıyo her yolu denedim napmam lazım

SDN Okuru

Arkadaşlar bilgisayarımı alalı daha ay oldu bütün dediklerinizi yaptım fn+ f1 f2 f3 f4 f5 ama olmuyor laptobumun kendi fare çalışmıyor oyun oyken birden bire çalışmamaya başladı 3 gündür usb ile idare ediyorum lütfen yardımcı olun windows 7 kullanıyorum synaptics le alakası yok :/

SDN Okuru

arkadaşlar windows 7 güncellemelerinden sonra toucpad tam olarak çalışmıyor. benim pc samsung asusta da bunu yaşadık. aşağı yukarı vs fonksiyonlar çalışmıyor. henuz çözüm bulamadım...

SDN Okuru

benimki çok acayip pc de fare denen bişey çalışmıyo kendi fare mi taktım çalışmıyo başka takıyoz çalışmıyo anlamadım ışık yanıyo ama nafile pc de 2 tane yer var takmak için birisine hoparlör diyerine pc soğutucusu takıyom çalışıyo ama fare takınca çalışmıyo 4 tane başka pc de çalışan fare taktık olmuyo bilen varsa cevp versin LÜTFEN

promidal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

touchpad sol üst köşesine (bazılarında led vardır orada o ledin üzerine) çift tıklarsanız touchpad devreye girer yada devreden çıkar.

SDN Okuru

Thumbs up touch ped calısmıyor

fn+f10 a bas orda üsstte secenekler cıkacak . ordan touchped i kapatmış olabilirsin onu aç ....benimkide calısmıodu . onu açtım oldu mutlaka dene belkide bu kadar kolay bişeydir...

touchpad ve mouse kesi kesik çalışma gösteriyor, bazen hiç çalışmıyor, çalışmadığı anda işlemci işığına bakıyorum, işlem çok fazla ama o işlemler bitiyor biraz olsun çalışmaya başlıyor bazen de tam çalışıyor.Bazen tocuh pad çalışırken mouse (bazen de tam tersi)çalışmıyor.Evde topraklama problemi olabilir zira bir prizde var diye biliyordum başka prize taktım aynı şey.Mesela buzdolabının kapısında falan hafiften titreşimler var.Ama adaptörü çıkardım sadece pilde çalışırken de olabiliyor bunlar.Yani hem evden hem de adaptörden yana mı dertliyim acaba. Başka basit bir yol var mı denemem gerek. Bu bios tekrar yükleme olayına girmeye cesaret edemiyorum açıkçası.Adım adım çok basitçe anlatan bir yazı olsa onu da bulamadım az karışık ve riskli geldi bana.Fn+F10 denedim şu anda problem yok ama adaptörü çıkartmıştım takınca Fn+F10 da yaramadı.Laptop Medion denen bir marka yıllardır kullanıyorum problemsiz süper bir cihazmış ama bu olay yeni çıktı.Medion sitesinde bendeki tipinin driverları yok, Mediona email attım ama bu tip olan kendileri dışında ihracatla gelen cihazlara ait bilmemne konusuymuş o yüzden bu tipe destek driver yokmuş muş.Cihazı migros kampanyasıyla almıştım tabii garantisi dolalı çok oldu ve nigrosunda yapacağı sanırım beni Medion'a yönlendirmek olacak. Ondan da hayır yok.Bunun için başka bir tipin driver denemesi de yaramaz herhalde. Zira bölgemde yetkili servis yok ve rastgele birine tamire vermeye de güvenmiyorum genelde adam gibi teste tabi tutmadan halloldu diye savıyorlar.Kendim halletmek için sırasıyla neler yapabilirim?
    Yardımcı olacaklara hele email adresime yazabilirseniz ( kaydedilen@gmail.com ) şimdiden sonsuz teşekkürler.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)