Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 11 ve 11

Airties Rt-206 kablosuz modem arayüz şifre sorunu.

Donanım Sorunları ve Çözümler forumunda Airties Rt-206 kablosuz modem arayüz şifre sorunu. konusunu incelemektesiniz.

arkadaslar merhaba. umarım dogru yere açmışımdır konuyu. babamlar ben yokken smile adsl'ye geçmiş ve ttnetin verdiği modemin arayüz yani 192.168.2.1'deki şifresini degiştirmişler fakat suan ne oldugunu bilmiyorum. bunu kırma programı ...

Standart Airties Rt-206 kablosuz modem arayüz şifre sorunu.

arkadaslar merhaba. umarım dogru yere açmışımdır konuyu. babamlar ben yokken smile adsl'ye geçmiş ve ttnetin verdiği modemin arayüz yani 192.168.2.1'deki şifresini degiştirmişler fakat suan ne oldugunu bilmiyorum. bunu kırma programı gibi bişey varmıdır onu ögrenmek istedim teşekkürler.

mei
    mei isimli üye şu an offline konumdadır

smileadsl 'i ara onlar standart bir şifre koyuyorlar. müşteri hizmetlerinden vereceklerdir sana şifreyi.

Ahh birde smile adsl müşteri hizmetlerinden biri çıkıp benle ilgilensee :/ kaçıncı arayışım ipledikleri yok :/

Eğer kullandığın modem kampanya modemi değil ise, arayüzden smilenin verdiği kullanıcı adı ve şifresi ile olayı çözebilirsin, fakat kampanya modemi ise modemini bir smile bayisine gidip birde modem alacaksın.

serkanbb06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

modemi resetle ama ttnet kaydolurken ki kullanıcı adı ve şifreni biliyorsan yap bunu. sonra modeme girişte kullanıcı adı admin şifre ttnet

Alıntı serkanbb06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    modemi resetle ama ttnet kaydolurken ki kullanıcı adı ve şifreni biliyorsan yap bunu. sonra modeme girişte kullanıcı adı admin şifre ttnet
    arkadaşa katılıyorum

SDN Okuru

Standart Airties RT-206 modem bağlantı sorunu

Airties RT-206 modemi komşu hattına bağlı olarak 6 kişi kullanıyoruz. 5 kişimiz evine HUB (dağıtıcı) ile komşudan masaüstü bilgisayarlarına kablo bağlantısı çekti. Wireless özelliği bulunan Dizüstü veya cepten bağlantılarda bir sorun çıkmaya başladı. Kendimizin belirlediği kablosuz ağ adıyla gözüküyor. Ancak belli aralıklarla bağlantı kopuyor. Mouse sağ tuşa tıkladığımda "DURUM> Kablosu Ağ Özellikleri>Bağlantı> "3 durumuda aktif hale getirmiştim." Bağlantı kopup tekrar geldiğinde otomatik olarak ortak adla kullandığımız internet erişim ağını görmesine ve bağlanmasına rağmen "internet erişimi yok veya bağlantı kesildi." uyarısı almaktayım. Bu sorunu ancak modemin 10 sn. kadar elektriği keserek (modem arkasında açma/kapama swichinden veya komşunun apartmanın trafosundaki şartalini kapatıp/açarak halletmekteyim.) İnternetin ne zaman kesilip kesilmeyeceğini tam kestiremediğimden her zaman komşunun zilini çalarak evinde bulunan modeme fiziki müdahale yapmamız mümkün olmuyor. Bu sorun gecenin 23:00'de veya 03:00 olabiliyor. Ancak apartman trafosundan şartelini kapatarak aynı zamanda modemin kapanış ve açılışını sağlayarak modemdeki internet bağlantısını bu şekilde hallediyorum. Ama bu durum artık bayağı şekilde komşuyu rahatsız etmeye başladı. Geceyarısı ışıklarını kapatmış bir haldeyken tv izlerken veya elektrikle herhangi bir iş yaparken 10 sn.'lik pat elektriği kesiliyor. İster istemez rahatsız edici bir durum. Yani kısaca modemle wiriles bağlantısının kesilmemesi veya herhangi bir sebeple kesildiğinde tekrar otomatik bağlantının gerçekleşmesi için modeme ne gibi yapılandırma gerekir. Yada modemde entegresel bir arıza mı sözkonusu. Arkadaşların yardımını bekliyorum.

Airties RT-206 modemi komşu hattına bağlı olarak 6 kişi kullanıyoruz. 5 kişimiz evine HUB (dağıtıcı) ile komşudan masaüstü bilgisayarlarına kablo bağlantısı çekti. Wireless özelliği bulunan Dizüstü veya cepten bağlantılarda bir sorun çıkmaya başladı. Kendimizin belirlediği kablosuz ağ adıyla gözüküyor. Ancak belli aralıklarla bağlantı kopuyor. Mouse sağ tuşa tıkladığımda "DURUM> Kablosu Ağ Özellikleri>Bağlantı> "3 durumuda aktif hale getirmiştim." Bağlantı kopup tekrar geldiğinde otomatik olarak ortak adla kullandığımız internet erişim ağını görmesine ve bağlanmasına rağmen "internet erişimi yok veya bağlantı kesildi." uyarısı almaktayım. Bu sorunu ancak modemin 10 sn. kadar elektriği keserek (modem arkasında açma/kapama swichinden veya komşunun apartmanın trafosundaki şartalini kapatıp/açarak halletmekteyim.) İnternetin ne zaman kesilip kesilmeyeceğini tam kestiremediğimden her zaman komşunun zilini çalarak evinde bulunan modeme fiziki müdahale yapmamız mümkün olmuyor. Bu sorun gecenin 23:00'de veya 03:00 olabiliyor. Ancak apartman trafosundan şartelini kapatarak aynı zamanda modemin kapanış ve açılışını sağlayarak modemdeki internet bağlantısını bu şekilde hallediyorum. Ama bu durum artık bayağı şekilde komşuyu rahatsız etmeye başladı. Geceyarısı ışıklarını kapatmış bir haldeyken tv izlerken veya elektrikle herhangi bir iş yaparken 10 sn.'lik pat elektriği kesiliyor. İster istemez rahatsız edici bir durum. Yani kısaca modemle wiriles bağlantısının kesilmemesi veya herhangi bir sebeple kesildiğinde tekrar otomatik bağlantının gerçekleşmesi için modeme ne gibi yapılandırma gerekir. Yada modemde entegresel bir arıza mı sözkonusu. Arkadaşların yardımını bekliyorum.

SDN Okuru

aga böyle bi ahlaksızlık yapmayı bırak ne kadar ayıp bende diyorum elektrikler niye sürekli gidiyo

SDN Okuru

Standart Airties modem

sevgili arkadaşım eger reset yapıp 15şe kadar sayarsan komple sıfıra döner kendi şifresini o zaman kullanırsın

SDN Okuru

Standart Yardım

modemi resetleyince sadece şifremi resetleniyo yoksa bütün ayarlardamı resetleniyo yardıkmm lütfenn

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)