Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 21 ve 21

Masaüstü klavye sorunu

Donanım Sorunları ve Çözümler forumunda Masaüstü klavye sorunu konusunu incelemektesiniz.

exper marka masaüstü bilgisayarım var. Klavyesi dizüstü bilgisayarlar gibi Num Lock açıkken bazı harf tuşlarından (u, ı o gibi) rakam çıkıyor. Ayarları karıştırmama rağmen bir süreliğine düzeldi tekrar bozuldu. Bu ...

Standart Masaüstü klavye sorunu

exper marka masaüstü bilgisayarım var. Klavyesi dizüstü bilgisayarlar gibi Num Lock açıkken bazı harf tuşlarından (u, ı o gibi) rakam çıkıyor. Ayarları karıştırmama rağmen bir süreliğine düzeldi tekrar bozuldu. Bu sabah tekrar düzelmişti, öğleden sonra tekrar bozuldu. Masaüstü bilgisayar kendini dizüstü zannediyor, ya da klavye kendini dizüstü klavyesi zannediyor

yapıskan tusları iptal etmeyi dene

ediz563 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok saçma tasarlanmış bir klavye. Zaten sağ tarafta bir numara takımı var, bir de ayrıca harflerin altına başka bir numara takımı oturtmanın mantığı ne? Klavye de "Exper" mi?

Klavyenin resmini çekip gönder, görmek istiyorum bu saçma tasarımı.

Klavyede bulunan özel tuşlar vs. için bilgisayarında yüklü bulunan bir program olabilir, Microsoft fareleri için olan baş belası IntelliPoint programı gibi demek istiyorum yani. Bu tür programların bazıları farelere/klavyelere çok gereksiz ve saçma özellikler kazandırmaya çalışıyorlar, sorunun kaynağı bu olabilir.

Alıntı ediz563 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok saçma tasarlanmış bir klavye. Zaten sağ tarafta bir numara takımı var, bir de ayrıca harflerin altına başka bir numara takımı oturtmanın mantığı ne? Klavye de "Exper" mi?

Klavyenin resmini çekip gönder, görmek istiyorum bu saçma tasarımı.

Klavyede bulunan özel tuşlar vs. için bilgisayarında yüklü bulunan bir program olabilir, Microsoft fareleri için olan baş belası IntelliPoint programı gibi demek istiyorum yani. Bu tür programların bazıları farelere/klavyelere çok gereksiz ve saçma özellikler kazandırmaya çalışıyorlar, sorunun kaynağı bu olabilir.
    Klavyede exper ama klavyede harflerin yanında rakam yazmıyor, benim bildiğim klavyeler hangi tuşlara basıldığına dair bilgisayara bir kod gönderir, bilgisayarda buna karşılık gelen karakteri çıkarır. Klavye USB'den bağlı, bir de bilgisayar açılırken siyah ekranda "keyboard not found" diye bir hata mesajı veriyor. Bence ya bilgisayarın ayarları ile ilgili ya da klavyenin USB olmasından kaynaklanıyor.

ediz563 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İyi bari öyle bir klavye tasarımı yokmuş en azından.

Sorunun, klavyenin USB kablolu olmasından kaynaklanacağını zannetmiyorum çünkü zaten artık çoğu klavye USB kablolu.

Çözümün ne olabileceği ile ilgili ilgili bir fikrim yok ama sana bir soru: Bilgisayar açılırken "keyboard not found" diye bir hata mesajı aldığını niye ilk mesajında belirtmiyorsun da bütün bilgileri adım adım veriyorsun?

SDN Okuru

Standart çözüm

Denetim masası > Erişim Kolaylığı > Klavyenin çalışma biçimini değiştir > "NUM LOCK tuşuna5 saniye süreliğine basıldığında Geçiş Tuşlarını etkinleştir" seçeneğindeki tik'i kaldır. Tamam de. Bilgisayarı yeniden başlat

SDN Okuru

Standart yardım edin

benim bilgisayar laptop masa üstü klavyesi gibi oldu :Denetim masası > Erişim Kolaylığı > Klavyenin çalışma biçimini değiştir > "NUM LOCK tuşuna5 saniye süreliğine basıldığında Geçiş Tuşlarını etkinleştir" YAPTIM OLMADI

SDN Okuru

Question

arkadaslar benimde bir sorunum var numlock kısmı calısmıyor leptopa yeni klavye taktım o da calısmıyo leptopunkide calısmıyor numlock basıyorum olmuyo nasıl yapacaa

SDN Okuru

Standart wireless klavye sağ takım

slm

sağ takım tuşları sayı yerine page down page up yapıp farklı bir versiyona geçiyor ne yapmalıyım ?

SDN Okuru

Standart Aynı sorun bende var ve markamız yine Exper.

Aynı sorun bende de var masaüstü pc ye format attım uyudum uyandım birde baktım bazı harflerden sayılar çıkıyor. mjkluıo789 aşağıdan yukarı doğru bakıldığında klavyenin sayı bölmesindeki gibi bir şekil çıkardığını farkettim. Bu arada klavyem Exper. NumLock açıp kapatıp çözüyorum problemi ama sıkıntılı iş. Çözüm bulunursa bekliyorum.

SDN Okuru

Standart yapiskan tuslar kapali ama hala calisiyor yardim lutfen

merhabaa! yapiskan tuslari denetim masasindan kaldirmama ragmen hala calisiyor sifrelerimi falan giremez oldum lutfen yardim edin
    ayrica yapiskan tuslari shifte 5 kez basinca aktiflestir tusunun da tiki ini kaldirdim.. hala ayni sorun devam ediyor.
    bilgisayari tekrar tekrar acip kapadim ve recover yaptim ama hala ayni deliricemmmm!!!!

SDN Okuru

HİÇ Bİr numara tuşları çalışmıyor ne yaptıysam olmadı sadece harfler çalışıyo hiç bir rakam çalışmıyor bi anda oldu luften yardımcı olunn

SDN Okuru

Standart aynı sorun bendede var ve çözüm yok

aynı sorun bendede var sony leptop numlock aktif sayı çıkmıyor ama tuşlar ileri geri silme vs görevlerinde çalışıyor deliricem bir çözüm bulamadım

SDN Okuru

Angry klavye sorunu

ayn5 s6r4n gördügünüz gibi bendede 0evc4t baz5 harf3er yerine rakm çıkıyor

SDN Okuru

Standart Haydi Koçum :d

bakın beyler harfler takılı kalıyor çıkarıp takın harfleri eyer daha önce hiç tuş çıkarmadıysanız fazla kullanmadığınız tuştan başlayın tuşları çıkarın teşekkür ediyorsanız ö.d

SDN Okuru

Talking Num LOck'a 5 saniye basılı tutt.

u yerine 4, I yerine5 , o yerine 6, p yerine *, j yerine 1 , k yerine 2 , l yerine 3 , ş yerine - , m yerine 0 çıkıyordu .Num Lock'a 5 saniye boyunca basılı tuttum oldu

SDN Okuru

arkadaslar ben masaüstü bilgisayarımı acarken sistem calısmasını devam ettir ve geri yükleme verilerini sil ve sistem ön yükleme diye bir sey cıkıyor fakat ben klavyemden iki secenegide secemiyorum bilgisayarım klavyeyi görmüyor sanırım klavyemi baska bir bilgisayarda denedim çalısıyor bana yardım edermisiniz tesekkur ederim..

SDN Okuru

Fn+Nmlock basılı tutun düzeliyo

SDN Okuru

bendede aynı sorun var ve markası exper shift sol taraftakı ctrl sol üstteki sayılar ve şekiller çalışmıyor bütün yöntemleri denedim ama olmadı

SDN Okuru

bravo

SDN Okuru

s.a arkadaşlar bnm klavyem harici klavye masaüstü kullanıyom geçenlerde olmaya başladı bu olay üst number tuşlarına bastığımda 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 * - çıkması lazımken >> "1 2 yerine yardım menüsü 3 54 54 67 67 -8 9 *0 *0 -8 çıkıyor bunlar sırasıyla aynıdır . yardım edermisiniz.
    teşekkürler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)