Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 11 ve 11

Harici disk sorunu lütfen yardım

Donanım Sorunları ve Çözümler forumunda Harici disk sorunu lütfen yardım konusunu incelemektesiniz.

Merhaba arkadaşlar forumunuzda yeniyim öncelikle hepinize selamlar.sorunumu burada çözebileceğimi düşündüm..yaklaşık 1 ay önce seagate external drive 2tb usb 2.0 harddisk aldım.bugün kasanın üzerinden düştü.mesafe yüksek bir mesafe degil ancak harddiskten ...

Standart Harici disk sorunu lütfen yardım

Merhaba arkadaşlar forumunuzda yeniyim öncelikle hepinize selamlar.sorunumu burada çözebileceğimi düşündüm..yaklaşık 1 ay önce seagate external drive 2tb usb 2.0 harddisk aldım.bugün kasanın üzerinden düştü.mesafe yüksek bir mesafe degil ancak harddiskten alarm benzeri dıt dıt diye belirli aralıklarla ses geliyor.pc harddiski hiçbirşekilde görmüyor ne usb girdi sesi cıkıyor nede baska birşey..tahminimce elektrik almasıyla ilgili bir problem var.harddiskte bir problem olduğunu düşünmüyorum

Garantiye vericem ama içinde 700gb veri var bilgisayar konusunda varım yoğum içinde.garantiye verince verileri kurtarmıyorlarmış.içini açıp kurtarmaya çalışsam bu seferde garanti gidecek.lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım.ilginize teşekkürler

EnverYigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tık tık diye bir ses değil mi, eğer o ise kafa vuruyordur.

TestDisk diye bir program var, onunla incele. Belki verilerini kurtabilirsin.
    http://www.cgsecurity.org/testdisk-6.11.3.win.zip

Hayır tık tık diye bir ses değil.özel olarak içinde bulunan bi alarm tarzında bişey.yani hddden gelmiyor ses

TestDisk programıyla nasıl yapabilirimki bilgisayar hiç bir şekilde görmüyor? donanım bulunamadı tarzı birşeyde gelmiyor bir tepki yok anlayacagın.Şöyle söyliyim harddisk calısmıyor.elektriğe taktığımda o alarm sesi cıkıyor.yoksa normalde harddisk calısır bi titreşim olurdu yani

Uso! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diskinizi POST ekranında görebiliyor musunuz?
    Kısa bir araştırmadan sonra sorunun FreeAgent serisinde olduğunu buldum, yarın bilgileri derleyip buraya ekleyeceğim.
    Konu Uso! tarafından (26-02-2011 Saat 02:05 ) değiştirilmiştir.

Rom. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eğer siz açıp yapabiliyorsanız yapın bence, garantiye gönderirseniz hiç bi şekilde içindekilere dikkat etmezler direk değiştirirler, en azından siz yapabiliyorsanız yapın bişeyler, yapamıyosanız da en yakın bi tanıdık bilgisayarcıya götürün yanlarında durun yapabilirmisiniz deyin yaparız derlerse bile ayrılmayın yanlarından yoksa onlar da bilgileri dikkate almadan yok edebilirler.

zebaniselo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu gibi durumlar yüzünden ben hdd ve disk kutusunu ayrı alıcam.rahatlıkla çıkartıp kasa içine de takabilecem.eğer çıkarabiliyorsan sen de çıkar ve hdd yi pc içine tak.bi de eğer hdd ye güç gelmiyor,ışığı yanmıyorsa büyük ihtimal hdd ye bişi olmamıştır.güç girişinde sorun çıkmıştır.

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.internete giremediğim için cevaplayamadım..garantiyi aradım veri kurtarma yapmıyoruz dediler.gönderin biz soruna göre sizi ararız dediler.ama yinede güvenemiyorum.. ışık yanıyor ama dediğim gibi en ufak bi titreşim yok diskte çalıştıgına dair.sadece alarm veriyor

Lordkarayel garanti servislerine zaten güvenme.Veri Kurtarma işi çok farklı bir sektör. Bu işi profosyonel olarak yapan firmalar var. Biraz pahalı fiyatları ama verilerin önemli ise yapcak bişey yok o para senden çıkıcak. İstersen bi kaçtane firma ismi söyleyebilirim.

biliyorum o firmaları en az 1000 dolar fiyat çekiyolar.zaten harddiski 190 liraya aldım

veriler önemli olunca mecburen o ödemeyi yapıyosun Benim işlemim o kadar tutmamıştı.

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)