Western Digital Teknik Servis

Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 13 ve 13

Unhappy Western Digital Teknik Servis

Merhaba arkadaşlar WD Harici hard diske sahibim bugün elimde taşırken sert bir şekilde yere düştü ve hasar gördü, yani kutu içindeki donanım oynamış. Prize taktığımda elektrik gidiyor fakat usb yide bağladığım hiçbir tepki yok. Benim merak ettiğim konu ise WD nin sitesinde garantinin yaptığı şey sadece ürünü değiştirmek gibi görünüyor. Fakat benim bu harddiskin içinde 700 gb a yakın dosyam var. Bunu servise göndermek zorundayım fakat servis acaba içinn açıp sorunu düzeltebilir mi yoksa sadece değiştirmeyi mi teklif eder? Değiştirirse dosyalarımı geri alma gibi bir durum mümkün müdür?

oguzhan432 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Servise vermeden önce bence kendin içini açıp içindeki diski bilgisyara takıp dosyların sağlam mı bi bak.

Bence sadece dışı zarar görmüştür hdd nin içindeki şeyleri alırsın.Ama hdd bozulduysa işin çok zor.

Sen servise gidip durumu anlat diycem ama kimbilir servisi vs nerde ?

Garanti zaten kullanıcı hatası diyecek bence servis yerine bi bilgisyarcıya hdd yi söktürüp kendin dosylarını kurtar.

Ben anlıyorum içini söker hdd sini çıkarır pc ye takarım diyosan bence yap.

Alıntı oguzhan432 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servise vermeden önce bence kendin içini açıp içindeki diski bilgisyara takıp dosyların sağlam mı bi bak.

Bence sadece dışı zarar görmüştür hdd nin içindeki şeyleri alırsın.Ama hdd bozulduysa işin çok zor.

Sen servise gidip durumu anlat diycem ama kimbilir servisi vs nerde ?

Garanti zaten kullanıcı hatası diyecek bence servis yerine bi bilgisyarcıya hdd yi söktürüp kendin dosylarını kurtar.

Ben anlıyorum içini söker hdd sini çıkarır pc ye takarım diyosan bence yap.
    Bencede.Çünkü benimde harddiskim bozulmuştur ve servise gönderdim yenisini verdiler.O kadar müşteri hizmetine söyledim önemli dosyalarım var diye münkün değil dediler..

LadyArch3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı m.emek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bencede.Çünkü benimde harddiskim bozulmuştur ve servise gönderdim yenisini verdiler.O kadar müşteri hizmetine söyledim önemli dosyalarım var diye münkün değil dediler..
    mümkün ama uğraşmazlar .normal pc yi format atmaya verdiğinde servislere yerel disk d yi silme diyin gene silerler.

İçini açma gibi bi durum mümkün değil sanırım çünkü nasıl açılıacağını bilmiyorum. Sadece kırılabilir gibi duruyor. İçini görüdüğüm kadarıyla disk yerinden çıkıp hareket etmiş zaten güç girişiyle usb girişi biraz içe kaçık. Bu dosyaların çoğu film ve oyundu, onlar tekrar indirilebilir ama önemli dosyalarda vardı nabalım oldu bitti. Normalde servis sadece onarsa ne güzel olur ama yapmıyorlar heralde. Yorumlarınız için teşekkürler yarın kargolıcam yüksek ihtimal.

annttiigs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

içini açmayın. içini açtığınızda servis kapsamında olsa da açılmış bunun içi derler. yenisi bile elinize alma süreniz uzar.

oguzhan432 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben şunu anlamadım yani ben wd diskimi kendi elimle yere düşürüp kırıyorum serviste bana yenisini veriyo.Size zaten kullanıcı hatası diyecekler.yanlışmıyım....

servise nereye gönderdiniz aldığınız yere mi yoksa wd servisi var mı? Adres telefon lütfen

Alıntı realzed2001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servise nereye gönderdiniz aldığınız yere mi yoksa wd servisi var mı? Adres telefon lütfen
    Western Digital Türkiye distribütörlerine buradan ulaşabilirsin.

http://wdc.com/en/buy/distributors/d...n=0&subrgn=233

SDN Okuru

herhalde sorun çözülemedi benim de aynı konuda sıkıntım gerçekleşti ama sonucu burada bulamayacam demek ki

Vay şimdi hatırladım, ben bu harddiski servise yolladım o zamanlar, tabi garanti dışı bırakılıp geri yollandı Bi ara içini açmayı (hala ) düşünüyorum hala ama nasıl açabileceğimi bilmiyorum

iyi günler benim bir sorum olacaktı geçenlerde darty mağazasından WD 1 TB usb 3.0 HDD aldım bilgisayarda görmesine rağmen içine film atıp televizyona taktığım zaman tv görmüyor ne yaptıysam olmadı acaba sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? daha önce başka hdd ile çok rahat tv de film izliyordum
    Konu SERH@T22 tarafından (17-02-2013 Saat 12:55 ) değiştirilmiştir.

SDN Okuru

Merhabalar wd 1 tb 3.0 hdd aldim tv ye bagladim bicimlendirme istedi bende yaptim icindeki filimler silindi tekrar yuklemek icin pc ye bagladim ama pc gormuyor nasil duzelrebilirim yardimci olursaniz memnun olurum

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)