Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 31

Angry DVD-RW CD leri okumuyor

Arkadaşlar nereye baktıysam herhangi bir çözüm bulamadım işin ilginç tarafı sadece Orjinal diye tabir ettiğimiz gümüş kaplamalı cd leri okuyor sonradan yazdığım hiç bir cd yi okumuyor Pc ye format atacağım Cd yide okumuyor tam perişan helde kaldım anlayacağınız...

Optik sürücü markası : Panasonic
    Modeli : matshita uj-840d

Neutral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dostum aynı sorun bende de var çözümü bulabilmiş değilim umarım bilen çıkar ve bizim gibi bu hatayı alanlara buradan yardımcı olur.

sanıyorum kimse bilmiyor :S

erdemmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

temizleyebiliyorsan gözü temizle biraz daha ömür uzatır ama yeni dvd-rw almanda fayda var bir kere benimde basıma geldi ugrastım ettim biraz gitti ama değiştirmek daha sağlıklı lazer okuyucunun ömrünü tüketmesinden kaynaklandığını düşünüyorum.

yazdirdigin CD'leri en düsük hızda yazmayı denermisin..
    Konu mendocino tarafından (23-11-2010 Saat 01:20 ) değiştirilmiştir.

Alıntı aykutyenihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazdirdigin CD'leri en düsük hızda yazmayı denermisin..
    Hocam cd yi okumuyorki güncelleyeyim.

---------- Post added at 11:10 ---------- Previous post was at 11:08 ----------

Arkadaşlar bu arada bu DVD Rw'nin driverları ile güncelleniyormuş.Fakat Panasonic desteğini tamamen bu üründen çekmiş sanırsam.Elinde bu ürünün driverı felan varsa burayada koyabilir.:S

driverle falan olucak is degil o.. güncellemekten bahsetmiyorum en düsük hızda yeni cd yaz, eger okuyosa cdlerde bi sorun vardır diye dedim. ha makina sıfır bos cdleride görmüyo diyosan o zaman yapicak biseyin yok... lazerini temizlersin oda büyük ihtimal olmaz, servise verirsin oda olmassa elveda meyhaneci...

Karargaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha önce okuyor muydu ki?

pansonıcın firmware denılen programı var onu dene guncelle http://www.pasctraining.panasonic.co...are/index.html
    aynı sorunu yasayan arkdaslar burdan http://www.hardwarejournal.de/firmware.htm kendilerine uygun markayı secıp yapsınlar
    bırde bunu uygulayın
    1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.

2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.

3. Şu adresi bulun: HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control/Class/{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

4. Dosya menüsünde, Ver'i tıklatın.

5. Dosya adı kutusuna, savedkey yazın ve ardından Kaydet'i tıklatın.

6. REG_MULTI_SZ veri türü olan UpperFilters'ı tıklatın ve sonra da Düzen menüsünde Sil'i tıklatın. Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.

7. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    Konu LWMP tarafından (23-11-2010 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Alıntı Karargaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce okuyor muydu ki?
    Evet Önceden çalışıyordu hocam.

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:34 ----------

Alıntı LWMP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pansonıcın firmware denılen programı var onu dene guncelle http://www.pasctraining.panasonic.co...are/index.html
    aynı sorunu yasayan arkdaslar burdan http://www.hardwarejournal.de/firmware.htm kendilerine uygun markayı secıp yapsınlar
    bırde bunu uygulayın
    1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.

2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.

3. Şu adresi bulun: HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control/Class/{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

4. Dosya menüsünde, Ver'i tıklatın.

5. Dosya adı kutusuna, savedkey yazın ve ardından Kaydet'i tıklatın.

6. REG_MULTI_SZ veri türü olan UpperFilters'ı tıklatın ve sonra da Düzen menüsünde Sil'i tıklatın. Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.

7. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    Dediğinizi deneyeceğim teşekkürler.Acaba Panasonic bu üründen desteğini çekmiş olabilirmi ?=

bu arada verdiğiniz Firmware linki için tıkladığım http://www.pasctraining.panasonic.co...are/index.html sitesinde nereye tıklasam sayfalar bozuk :S

http://www.hardwarejournal.de/firmware.htm#matsushita bu sayfada ise ''Panasonic Brenner'' ürününün indirme linki kaldırılmış.Yani işte bana lazım olan Firmware o işte.:S
    Konu Hiphoplifed tarafından (24-11-2010 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir.

Cloakengaged - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

At çöpe yenisini al hiç uğraşma. O adamlarda böyle para kazanıyor işte..

drsakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı erdemmin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    temizleyebiliyorsan gözü temizle biraz daha ömür uzatır ama yeni dvd-rw almanda fayda var bir kere benimde basıma geldi ugrastım ettim biraz gitti ama değiştirmek daha sağlıklı lazer okuyucunun ömrünü tüketmesinden kaynaklandığını düşünüyorum.
    Katılıyorum arkadaşa. Aynı sorunu laptopda yaşadım. Lazer ömrünü tüketmiş dediler...

erenberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Hiphoplifed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işin ilginç tarafı sadece Orjinal diye tabir ettiğimiz gümüş kaplamalı cd leri okuyor sonradan yazdığım hiç bir cd yi okumuyor
    Eğer normalde orjinal cd okuyabiliyorsa bu onun cd okuyabildiğini gösterir. "Sonradan yazdırdığım" ifadesini kullanmışsın yani cd boşken ilk taktığında cd yi görüyor mu? Eğer öyle ise başka bir arkadaş da söylemiş ben de söyleyeyim bence yazdırma - yazdırma hızı ya da cd ile ilgili bir sorun olabilir.

Bide hocam yazdıklarınızı yaptım ama bende LowerFilters var.UpperFilters yok :S ne yapmam lazım ?

---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

Alıntı erenberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer normalde orjinal cd okuyabiliyorsa bu onun cd okuyabildiğini gösterir. "Sonradan yazdırdığım" ifadesini kullanmışsın yani cd boşken ilk taktığında cd yi görüyor mu? Eğer öyle ise başka bir arkadaş da söylemiş ben de söyleyeyim bence yazdırma - yazdırma hızı ya da cd ile ilgili bir sorun olabilir.
    Arkadaşlar olay şu;

Tüm takdığım Cdleri yani farklı pclerde yazılmış cdler dahi,orjinal olmayan tüm cdleri boş cd olarak görüyor.:S Donanımsal bi problem yok.Arkadaşın dediği firmware güncellemesinden sanırım.Ama aradım ve bir türlü bulamadım :S

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 16:00 ----------

Alıntı erdemmin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temizledim işe yaramadı :S

farklı makinada yazdirmak biseyi degistirmez ki.. bos kalitesiz cdler hızlı yazınca bozulabiliyo onun icin dedim cok basıma geldi.. kaliteli bi bos cd bulup düsük hızda yazdr en azindan cdlermi tırt cdrommu onu anlamıs olursun.. firmware yine güncellersin....

birde bu mercek cd okurken ileri geri gidip duruyor. dvd-rw içinde burgu bir metal kısım var. orayı temizleyip yağlarsan işe yarayabilir.

Karargaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim DVD'de çalışıyor ama XP'yi kurdum okuyor ama yazmıyor. Windows 7 ile okuyup yazıyor. Bu okuyuculara akıl ermez. (:

SDN Okuru

Standart kesin ve net cözüm

arkadaşlar bu tür sorunlar ikinci pc lerde ve 3 yaşını doldurmak üzere olan cıhazkarda gercekleşir cünkü ömrü bukadardır bu sebebten program yada cözüm aramayın sürücünüzü ya tamire götürün (gecici cözümdür ) ya en temizi yerine yeni sürücü alın .. başka şekilde cözüm bulamazzsınız

SDN Okuru

Standart temizlikk.....

Ben cd girişini biraz temizledim lazerini fln tozunu aldim ... Artik okuyo yaşasin black ops 2..... :d

SDN Okuru

lazer nasıl temizleecz

SDN Okuru

aynen lazer nerde ve nası temizlicezzz?

SDN Okuru

lazer nerde kardeşimm

SDN Okuru

bilgisayarımda dvdrw gözükmüyor

SDN Okuru

Thumbs up Kazım

Abi süpersin ya valla aoldu süperr

SDN Okuru

Standart Tek çözüm bu

arkadaşım bir kulak temizleme pamuğunu al, ucunu tükürükle sonra gözü hafifçe daireler yaparak sil, bastırma sakın, sonra lcd temizleme bezleri var onunla kurula.. tek çözüm bu, boşuna yeni cd sürücüsü alma.. çalışmazsa gel yüzüme tükür, tekrar aynı sorunu yaşarsan bikaç gün sonra yine aynı şeyi yap, kolay gelsin..

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)