Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 6 ve 6

Konu: Paylaşımlı ekran kartı

Asistan

Standart Paylaşımlı ekran kartı

Arkadaşlar Diz Üstü Bilgisayar almak istiyorum.Bazılarında Paylaşımlı ekran kartı ,bazılarında Paylaşımsız ekran kartı yazıyor.Bu ne demek ,hangisini alayım.

Profesör flood_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paylaşımsız al ilerde ağlama derim,eğer oyun oynayacaksan hoş oynamasanda hızlı olmasını istiosan ..

Üyecik
    Paylasımlı ram üzerinden kendini tamamlayan demek,paylasımsız olan ise direkt normal bi ekran kartıdır.Benim önerim paylasımsız almandır...Yükseltme gibi durumlarda var ortada.

Üyecik
    Alıntı ilteris07 Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar Diz Üstü Bilgisayar almak istiyorum.Bazılarında Paylaşımlı ekran kartı ,bazılarında Paylaşımsız ekran kartı yazıyor.Bu ne demek ,hangisini alayım.
    paylaşımlı ekran kartları anakartla üstünde gelir (onboard) ve ramden kullanır.bu durum sistem performansını düşürür haliyle.diğer paylaşımsız olan ekran kartları ise kendi üzerinde çalışmasından dolayı performansın yüksek kalmasını sağlar.fakat alacağın bu notebook hangi amaçlar doğrultusunda alınacaktır.siz derseniz ki sadece
    mp3,internet,word ,excel kullanacağım o zaman ekonomik olmasından dolayı tabi ki onboard.ama ben görsel tasarım yapacağım photoshop vb. oyun oynayacağım derseniz de o zaman harici olan yani onboard ekran kartı olmayan notebook tercih etmen gerekmekte.tabi tasarım ve oyun için yüksek özellikte obir notebook a ihtiyaç duyulur.
    yanında taşımak değilse amacın masaüstü bir pc de tercihler arasında olabilir.

Dekan chimera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu dizüstü bilgisayar tavsiyesi başlığı altına taşınmıştır.

Banned
    kesinlikle paylaşımsız olanlardan al ;)

Bu Konudaki Etiketler