Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 14 ve 14

BIOS ekranı bile açılmıyor!

Dizüstü Bilgisayar Sorunları forumunda BIOS ekranı bile açılmıyor! konusunu incelemektesiniz.

mrb.. toshiba laptopun biosunu güncellemeye çalısırken toshibanın sitesinden indrdiğim bios güncellemyi kurarken yarıda kesildi (flash-bios diye bir programla update ediyordu) ve bilgisayar dondu ve gücü kesmek zorunda kaldım. açmaya çalıstığımda ...

redoano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart BIOS ekranı bile açılmıyor!

mrb.. toshiba laptopun biosunu güncellemeye çalısırken toshibanın sitesinden indrdiğim bios güncellemyi kurarken yarıda kesildi (flash-bios diye bir programla update ediyordu) ve bilgisayar dondu ve gücü kesmek zorunda kaldım. açmaya çalıstığımda harddisk acılıyor fandan ses geliyor ön paneldeki ısıklar yanıyor ama ekran gelmiyor. ne yapabilirm? simdiden tesekkürler

Bildiğim kadarı ile bilgisayarın bir bakıma mefta. Serviste bios değişimi yapılacak.

yapılmaması gereken güç kesme işlemini yapmışsın. Sanırım bios güncelleme yarıda kaldı yani ne eski sürüm var, nede yeni sürüm laptop un da. Böyle olunca iş biraz can sıkıcı hale geliyor. Bios güncellerken böyle sorunlara karşı bir çözüm zor çünkü bios dahil açılmıyor. Servise göndermeni öneririm.

önce bios pilini çıkar bir dene yosa malesef servis

update esnasında yaklasık 1 saat donunca bilgisayar mecbur kaldım bir yerde okumustum ama tam hatırlayamıyorum usbden bios güncellemek mümkün değil mi?

@lazer: pili cıkarmak için kasanın alttaki kapakları actım ama sadece ram, harddisk ve ekran kartı görünüyor bios için galiba kasanın tamamını acmak lazım o da beni aşar. garantisi de coktan doldu maalesef
    Konu redoano tarafından (12-01-2010 Saat 00:14 ) değiştirilmiştir.

vegaturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı redoano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    update esnasında yaklasık 1 saat donunca bilgisayar mecbur kaldım bir yerde okumustum ama tam hatırlayamıyorum usbden bios güncellemek mümkün değil mi?

@lazer: pili cıkarmak için kasanın alttaki kapakları actım ama sadece ram, harddisk ve ekran kartı görünüyor bios için galiba kasanın tamamını acmak lazım o da beni aşar. garantisi de coktan doldu maalesef
    Pili çıkarcam diye başka birşeyi bozarsın o yüzden hiç elleme gönder servise..x
    biosu güncellemeden evvel not alman lazım ayarları sonra bi hata olduğunda pili çıkarıp takarsın elle eski ayarları girer bilgisayarın çalışr fakat not almadığını tahmin ediyorum o yüzden pili bulmaya çalışma hemen servise ver daha garanti olur

Pili çıkarınca eline bir şey geçmez. Çünkü biosu bozdun. Yapılacak olan şey bilgisayarı servise vermek. Onlar da bios chipini çıkarcak(soketse basit lehimli ise sökecek) başka bir cihaza bağlıyıp bios yazılımını atacak ve geri montaj yapacak.

teşekkür ettim.. servis yolu göründü

dostum kesınlıkle bıos atarken yarım kaldı oldu falan deme, bır sabah dugmeye bastım kı goruntu gelmıyordu vs.. diye bir arıza açıklamasıyla tamire bırakın, servisler genellıkle chıp falan degıstırmez, dırekt anakart degısır, bıos attım dersenız anakartınızı parayla almak zorunda kalırsınız.aman dıkkat.

SwateR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BIOS güncellemesi çok tehlikeli bir iştir.Eğer sisteminizde bir arıza veya tanımazlık yoksa kesinlikle denemeyin derim.Eğer güncelleme işlemi yaparken bir hata oluşursa anakart meftadır.Serviste yedek BIOS EEprom varsa değiştiriler.Yoksa 0'dan anakart almak zorunda kalacaksın !

Alıntı The-Ram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum kesınlıkle bıos atarken yarım kaldı oldu falan deme, bır sabah dugmeye bastım kı goruntu gelmıyordu vs.. diye bir arıza açıklamasıyla tamire bırakın, servisler genellıkle chıp falan degıstırmez, dırekt anakart degısır, bıos attım dersenız anakartınızı parayla almak zorunda kalırsınız.aman dıkkat.
    dediğin şey garantisi mevcutsa ve servisdeki elemanların kabul edip etmemesiyle ilgilidir. arkadaşın anlattığından anladığımız kadarı ile bios yazma yarıda kaldığı için kesin tespitle uçmuş. yapıcak pek bişi yok alet garantili ise servise vermen daha mantıklı. garanti süresi geçmiş ise işi bilen bir laptop tamircisine götürmeni tavsiye ederim. boşa pil mil vs gibi işlerle uğraşma. geçmiş olsun.

tabıkı cıhaz garantılıyse servıse bıraksın artık onu da arıf olan anlar. teknık servıs elemanı bıos atarken yarın kaldı mı kalmadı mı anlamaz kı , anakart arızalı der cıkar ısın ıcınden hıc merak etme.

Alıntı The-Ram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tabıkı cıhaz garantılıyse servıse bıraksın artık onu da arıf olan anlar. teknık servıs elemanı bıos atarken yarın kaldı mı kalmadı mı anlamaz kı , anakart arızalı der cıkar ısın ıcınden hıc merak etme.
    bilgisayarcıdaki eleman ramleri ekran kartını kontrol etti bios pili ile bir alakası olmaz dedi büyük ihtimalle anakartta sorun varmış. beklemedeyim hala ben de

SDN Okuru

aynı sorunda benim başımda bios güncellemesini yaptı yükledi bilgisayar acılırken windows ekranında takılı kaldı. şu an ne bios ayar ekranı geliyor ne de acılıyor öylece ben bilgisayara bilgisayar bana bakıyor ne yapacağımı bilemiyorum sanırsam ürünün garantiside bitti. ürün toshiba qosmio x 775, bulanıma girdim resmen

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)