Etiketli Kullanıcı Listesi

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 39

Pc açılıp açılıp kapanıyor

Dizüstü Bilgisayar Sorunları forumunda Pc açılıp açılıp kapanıyor konusunu incelemektesiniz.

mrb arkadaşlar bilgisayarım açılırken toshiba yazıyor windows yazısına gelmeden kapanıyor ve bu olay sürekli oluyor bıraksam sabaha kadar olur. güvenli modda da başlamıyor en son ayarlarada dönmüyor hiç bir şekilde ...

hüseyin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Pc açılıp açılıp kapanıyor

mrb arkadaşlar bilgisayarım açılırken toshiba yazıyor windows yazısına gelmeden kapanıyor ve bu olay sürekli oluyor bıraksam sabaha kadar olur. güvenli modda da başlamıyor en son ayarlarada dönmüyor hiç bir şekilde pc yi açamıyorum,yardım ederseniz sevinirim

Sistem çökmüş büyük ihtimalle formatla bilmiyorsan bilen birine göster yeniden yüklesin...

Alıntı Miroğlu_80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistem çökmüş büyük ihtimalle formatla bilmiyorsan bilen birine göster yeniden yüklesin...
    format yapmayı bilmiyorum ama verileri kaybetmeden çözmek istiyıorum son çare olarak formatı düşünüyorum xp yi onarsam düzelmezmi acaba boot ayarlarından birde bunun için xp cd si olması gerekli galiba

qKTe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ekran kartıyla mı oynadın acaba?

Alıntı qKTe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekran kartıyla mı oynadın acaba?
    hayır bilgisayar dizüstü zaten istesemde oynayamam düşüp etmedide aniden oldu

exantric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sistem geri yüklemededemi açamıyorsun ?
    günveli modun olduğu seçim alanında Sistemi en son iyi haliyle çalıştır ve sistem geri yükleme modunda çalıştır var tabi sistem geri yüklemeyi daha önce aktif ettiysen.

qKTe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dizüstüyse herhanbi bir problem(ler) olabilir.

Alıntı exantric Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistem geri yüklemededemi açamıyorsun ?
    günveli modun olduğu seçim alanında Sistemi en son iyi haliyle çalıştır ve sistem geri yükleme modunda çalıştır var tabi sistem geri yüklemeyi daha önce aktif ettiysen.
    sorunda belirttiğim gibi pc hiç açılmıyor açılsa sistem geri yuklemeyi yaparım ayrıca f8 e basıyorum guvenlı mod diyorum yada en son ayarlarda başla diyorum ama malesef yine kapanıyor sonra bidaha acılyo sonra yine aynı şey

exantric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tek çözümün format atmak gibi duruyor içindeki bilgileri almak istiyorsan flash diskten çalışan işletim sistemleri war linux, xp gibi onları kullanıp flash diskten açıp yedeklerini alabilirsin sonra format atabilirsin yada pc ine ikinci bir işletim sistemi kur yedeklerini öyle al işletim sistemi kurarken sana soracaktır var olan sistem ne yapılsın diye olduğu gibi bırak seçeneği ile yükleyebilirsin.

Alıntı exantric Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek çözümün format atmak gibi duruyor içindeki bilgileri almak istiyorsan flash diskten çalışan işletim sistemleri war linux, xp gibi onları kullanıp flash diskten açıp yedeklerini alabilirsin sonra format atabilirsin yada pc ine ikinci bir işletim sistemi kur yedeklerini öyle al işletim sistemi kurarken sana soracaktır var olan sistem ne yapılsın diye olduğu gibi bırak seçeneği ile yükleyebilirsin.
    yeni bir xp kurdum cd den c de windows zaten var dedi farklı oluştur dedim windows2 adında tekrardan kurdum kurma bitti bilgisayarı tekrardan başlattı ama yine aynı oldu toshiba yazısı cıkıyodu sonrada windows açılıyodu ama şimdi toshiba yazısından sonra windows yazmadan kapanıyor sanki windowsa geçemiyor bilgisayar

zQQm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Masaüstü pc olsaydı Harddiski başka bir bilgisayara takıp CHKDSK (disk düzenleme) yapabilirdin.

Ama dizüstü olduğu için önce sistem CD si ile onarmayı dene. Olmuyorsa yeniden sistem kur.
    Tam olarak anlatmamışsın donanım sorunu da olabilir.

Çözüm bulamıyorsan Üretici Firmadan teknik destek al, garantisi varsa gönder...

yada yerel disk c ye geçemiyor

EnverYigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

format atma en iyisi bir bilgisayarcıya başvur. Baksınlar işlemcinin ısınmasından kaynaklanan bir problem olabilir fanların bulunduğu kapakçıklar tıkanmış olabilir tozdan. Ram dende olabilir denemek lazım arkadaşım..

Alıntı zQQm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masaüstü pc olsaydı Harddiski başka bir bilgisayara takıp CHKDSK (disk düzenleme) yapabilirdin.

Ama dizüstü olduğu için önce sistem CD si ile onarmayı dene. Olmuyorsa yeniden sistem kur.
    Tam olarak anlatmamışsın donanım sorunu da olabilir.

Çözüm bulamıyorsan Üretici Firmadan teknik destek al, garantisi varsa gönder...
    xp cd sini taktım onarmak için windows görmedi pc de galiba öle olsa R ye basıp onartacaktım pc yi ayrıca "yeni bir xp kurdum cd den c de windows zaten var dedi farklı oluştur dedim windows2 adında tekrardan kurdum kurma bitti bilgisayarı tekrardan başlattı ama yine aynı oldu toshiba yazısı cıkıyodu sonrada windows açılıyodu ama şimdi toshiba yazısından sonra windows yazmadan kapanıyor sanki windowsa geçemiyor bilgisayar"

ikinci bi xp yuklememe rağmen yine açılıp toshiba yazıyo ama ardından windows xp yazısı gelmeden kapanıyor açılıp açılıp kapanıyor bunun sebebi ne olabilr acaba yerel disk c yerinden çıkmış yada bağlantıları vs bozulmuş olabilir mi

bybilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hüseyin41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    xp cd sini taktım onarmak için windows görmedi pc de galiba öle olsa R ye basıp onartacaktım pc yi ayrıca "yeni bir xp kurdum cd den c de windows zaten var dedi farklı oluştur dedim windows2 adında tekrardan kurdum kurma bitti bilgisayarı tekrardan başlattı ama yine aynı oldu toshiba yazısı cıkıyodu sonrada windows açılıyodu ama şimdi toshiba yazısından sonra windows yazmadan kapanıyor sanki windowsa geçemiyor bilgisayar"
    yeni xp kurarken C: ni biçimlendirip kurmalısın önceki işletim sistemini tamamen kaldırman gerek.işlemci ısısından olsaydı zaten kuramazdın ondan deil sanırım tamamen yazılımsal onun için biçimlendirerek C: ni temiz bir kurulum yaparak açman lazım. çok önemli bilgin varsa flash diskten yada cd den çalışan işletim sistemleriyle kurtarabilirsin.

Alıntı bybilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni xp kurarken C: ni biçimlendirip kurmalısın önceki işletim sistemini tamamen kaldırman gerek.işlemci ısısından olsaydı zaten kuramazdın ondan deil sanırım tamamen yazılımsal onun için biçimlendirerek C: ni temiz bir kurulum yaparak açman lazım. çok önemli bilgin varsa flash diskten yada cd den çalışan işletim sistemleriyle kurtarabilirsin.
    bilgisayar hiç açılmıyo flash ı nasıl görecekki yada nasıl kurucam

flashı boot esnasında görüp açılıyor zaten.başka bir pc den yapacaksın artık flashı.

Fatih Toprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

al üstadım

http://shiftdelete.net/linux-slax-9026.html

şu makale işini görecektir

c yi biçimlendirdim yeni bir xp kurdum oldu ama bu seferde kablosuz ağ yok daha doğrusu ağ bağlantılarında öle bir seçenek yok sadeece kablolu ağ var bunu nasıl yapabilirim acaba??

Alıntı Fatih Toprak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    al üstadım

http://shiftdelete.net/linux-slax-9026.html

şu makale işini görecektir
    tşk ler sildim c yi malesef böle birşey başıma gelir diye d ye atiyodum belgelerimi falan orada olanlar kurtuldu ama şimdide kablosuz ağ secenği yok

Driverlardan bahsediyorsun sanırım tanıtman gerekecek laptopun driver cdsi varsa ordan yapabilirsin yoksa modeline bakıp kendi sitesinden indirebilirsin.

Alıntı bybilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Driverlardan bahsediyorsun sanırım tanıtman gerekecek laptopun driver cdsi varsa ordan yapabilirsin yoksa modeline bakıp kendi sitesinden indirebilirsin.
    evet indirdim kurdum ama yine yok ne sağ alt köşede nede ağ bağlantılarında kablosuz bağlantı yok :S

Fatih Toprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eğer c yi sildiyseniz sistemniz c'de ise, dyi nasıl kullanmayı hedefliyorsunuz kablosuz ağ ile. Bu olanaksız. Yani sistemsiz bu iş olanaksız.

Bence bir usab aygıt bulup veriyi ona almanız.

Ya da makinanızın modelini yazın bakalım internetten birşeyler bulabilecek miyiz.

biostan Disable mi ettin acaba kurcaladınmı. aygıt yöneticisinin resmini çekip koyarmısınn

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)