Cübbeli hocadan akredite hoca listesi[itikadla ilgili]

Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 16 ve 16
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  10-02-2009
  Mesajlar
  216

  Standart Cübbeli hocadan akredite hoca listesi[itikadla ilgili]

  Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” adı ile bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kurduğu internet televizyonunda hangi hocaların dinlenip dinlenmeyeceği konusunda tek tek fetva yayınladı. Cübbeli Ahmet Hoca’ya göre, Mustafa İslamoğlu ve Zekeriya Beyaz "kesinlikle dinlenemez", Nihat Hatipoğlu ile Ömer Döngeloğlu’nun sohbetlerinde bulunmanın zararı yok.
  Geçtiğimiz aylarda sohbetlerini internet ortamında “www.cubbeliahmethoca.tv” adresinden videolu olarak yayınlamaya başlayan Ahmet Mahmut Ünlü, kendisine gelen soruları da kamera önünde cevaplıyor. Yeşil duvarlı ve Türk bayrağı bulunan bir odada düşüncelerini açıklayan Cübbeli Ahmet Hoca, Mustafa İslamoğlu için “Bilinçli olarak Ehlibeyt’e iftira atıyor” yorumunu yaptı. “Zekeriya Beyaz, dinlenilmez güvenilmez sohbetlerinde bulunmayın” diyen Cübbeli Ahmet Hoca, ilahiyat profesörü Nihat Hatipoğlu ve Kanal 7 ekranlarından tanınan Ömer Döngeloğlu için ise “dinlenmelerinde sakınca yoktur” fetvasını verdi.
  “İSLAMOĞLU, ÇOK ZARARLI TEHLİKELİ”

  Mustafa İslamoğlu için, “Bu şahıs ehlisünnet ve cemaatin dışında görüşler serdetmektedir.” şeklinde görüş bildiren Cübbeli Ahmet Hoca, İsmailağa Cemaati’nin yayın organı olan Arifan Dergisi’nde de İslamoğlu için reddiyeler yayınlayacağını da söyledi. Ahmet Mahmut Ünlü, Mustafa İslamoğlu hakkındaki görüşünü şu cümlelerle dile getirdi; “Bu şahıs ehlisünnet ve cemaatin dışında görüşler serdetmektedir. Bu hususta Arifan dergisinde önümüzdeki aydan itibaren reddiyeler yapacağım. Hangi kitabından ne demiş, ne yapmış ehlisünnete muhalif… Bunları tek tek reddedeceğiz. (…) Dolayısıyla bu kişinin sohbetleri dinlenilemez bize soruyorsanız kitapları da okunmaz. Çok zararlı, tehlikeli, yanlış bilgiler karmaşa açıklamaktadır. Yani 'Şia’ınn görüşü budur' dese anlayacağın. 'Ehlibeytin görüşü budur' diyerek Şia’nın pis bir görüşünü ehlibeyte mal ederek büyük iftiralara mal edecek şekilde, görüşler vermektedir. Sohbetleri dinlenemez.”

  ZEKERİYA BEYAZ DİNLENEMEZ, HATİPOĞLU DİNLENİR
  “Zekeriya Beyaz dinlenir mi, fetvasına itibar edilir mi?” sorusuna “Edilmez. Fetvası hiç muteber değildir ve çok yanlış görüşlere sahiptir. Onun için dinlenmez.” şeklinde cevap veren Cübbeli Ahmet Hoca, ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu için “kendine göre bazı yanlışları olsa da dinlenmesinde sakınca yoktur” dedi. Cübbeli Ahmet’in Nihat Hatipoğlu yorumu şöyle: “Nihat Hatipoğlu Hoca Efendi genel manada ehlisünnettir. Özel manada birkaç yanlış fetvası olabilir ama ehlisünnettir. Dinlenilmesinde bir sakınca yoktur. Fetvaları da şahit olduğumuz kadar ehlisünnete uygundur.”
  “KONUŞMASINDAN İSTİFADE EDİN”
  Cübbeli Ahmet Hoca, Kanal 7 ekranlarında tanınan Ömer Döngeloğlu için şu yorumu yaptı: “Dinlenir. Ehlisünnettir. Siyer hususunda bayağı bir ihtisası vardır. İhlaslı samimi anlatımı vardır. Tesirli tavrı vardır. Ancak kendisinin de beyan ettiği neticede, fıkıh ve fetva hususunda, ihtisası olmadığı alanlarda kendisine bir fetva sorulup ona göre cevap istenmesine lüzum yoktur. Siyer konularında ağırlıklı konuşuyor. Dinlenilmesinde bir sakınca yoktur. Tesirli konuşmalarından istifade edilir.”
  “MENDERES’E DUA ETMEYENİN NAMAZI KABUL OLMAZ”
  Cübbeli Ahmet Hoca televizyon sitesinde ayrıca, İsmailağa Cemaati’nin Mahmud Efendi adı ile bilinen lideri Mahmud Ustaosmanoğlu’nun Adnan Menderes ve Turgut Özal hakkındaki düşüncelerini de açıkladı. Turgut Özal ile Mahmud Efendi’nin birbirlerini çok sevdiklerini belirten Cübbeli Ahmet, Turgut Özal’ın ölümünden bir hafta önce Mahmud Efendi’yi konuk ettiğini ve kendisinden dua istediğini aktardı.

  Cübbeli Ahmet, Mahmud Efendi’nin hocası olan Ali Haydar Efendi’nin ise, idam edilen başbakan Adnan Menderes için, “Ey Allah'ım sen Adnan kuluna yardım et." diye dua ettiğini ayrıca "Beş vakit namazının akabinde Menderes’i dua etmeyenin namazı kabul değildir” diye fetva verdiğini belirtiyor.

  SİTEDE BU SORULARA CEVAP VERİLİYOR

  Cübbeli Ahmet Hoca, www.cubbeliahmethoca.tv isimli sitede; “Sigaranın haram mı?”, “Ölmüş Birinin Namaz Borcu Ödenir Mi?”, “Nişanlı İken İmam Nikâhı Doğru Mudur?”, “Namaz Kıldığını Söylemek Riyâ Olur Mu?”, “Kurban Keserken Bulaşan Kan Necis Midir?” , “Kertenkele Öldürmenin Hükmü Nedir?”, “Karı Koca İlişkilerinde Sınır Var Mıdır?”, “Kadınların Gün Yapmasında Sakınca Var Mıdır?” şeklindeki sorulara da cevap veriyor…

  HABER 7
  http://www.haber7.com/haber/20090210...ca-listesi.php
  Din alimlerinin bazılarının ilmini birkaç dünya bahasına[eşyasına]satmaları[kur'an meali]alacağımız kaynakların çok önemli ve kirlenmemiş olmasını bu konuda çok titiz olmamızı gerektiriyor.Bu konular itikada yöneliktir yani olmazsa olmazlardandır.Özellikle görünüş ve hitabete aldanmamalı dinlediğimiz sohbetine gittiğimiz ve ondan aldığımız bilgilerle amel ettiğimiz hocaefendilerin mutlaka ehli sünnet vel cemaat çizgide olması lazımdır.Bu gereklilik ehli sünnet vel cemaat olanlar için geçerlidir.Ahmed hoca yapılan hataları veya çarpıtmaları yer zaman örneklerle ayrıntılarla veriyor ve doğrusunu ayet ve hadislerle destekliyor.
  Bu konuyla ilgili bir radyo sitesinde 5 sayfalık bir yazı buldum. ilk sayfası daha önce verilmiş sonraki sayfalarınıda ben vereceğim.

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  04-03-2009
  Mesajlar
  134

  Standart

  Allah[cc]razı olsun
  agah olalım
  beyler alevi ve sünni kardeşlerim en büyük tehlike vahhabiliktir

 3. #3
  redyellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  03-11-2008
  Mesajlar
  673

  Standart

  Zekeriya Beyaz konusuna aynen katılıyorum.

  Sayın Hatipoğlu ve Döngeloğlu'nun dinlenmesine de katılıyorum.

  Fakat Mustafa İslamoğlu için yazılanları bilemiyorum, bilmediğim için de katılıp katılmama konusunda bir şey söylemeyeceğim.

  İslamoğlunun hangi görüşlerinin islama ters olduğunu düşünüyor, hangi söylediklerini doğru bulmuyor, bunları tek tek okursam ancak o zaman bir fikir sahibi olabileceğim.

  İslamoğlunun kitaplarını okumadım, bilmiyorum.

  Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim:

  İslami camianın önemli isimlerinin bu şekilde karşılıklı atışmalarını asla tasvip etmiyorum. Basın önünde, bu şekilde tartışma, bu şekilde bir üslup hiç hoş değil diye düşünüyorum.

  MENDERESE DUA ETMEYENİN NAMAZI KABUL OLMAZ gibi birşeye de asla katılmıyorum.

 4. #4
  eray045 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12-04-2008
  Yaş
  26
  Mesajlar
  13.015

  Standart

  cüpbeli gitsin jet ski yapsın.. tövbe tövbe..
  milletin parasını kapmasını herşeyden daha iyi biliyor...
  yineden ZEKERİYA BEYAZ DİNLENEMEZ, HATİPOĞLU DİNLENİR çok doğru bi tespit ..

 5. #5
  AliA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  29-06-2007
  Yaş
  30
  Mesajlar
  65.638

  Standart

  Nihat Hatipoğlu bir numaradır...

 6. #6
  redyellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  03-11-2008
  Mesajlar
  673

  Standart

  Alıntı eray045 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  cüpbeli gitsin jet ski yapsın.. tövbe tövbe..
  milletin parasını kapmasını herşeyden daha iyi biliyor...
  yineden ZEKERİYA BEYAZ DİNLENEMEZ, HATİPOĞLU DİNLENİR çok doğru bi tespit ..
  Cüppeli Hocanın "milletin parasını kaptığına" dair ne biliyorsunuz?

 7. #7
  mustafa sahın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31-05-2008
  Yaş
  43
  Mesajlar
  103

  Standart

  abi müslüman jetski yapamaz mı?
  gözünüzü seviyim.
  islamoglu kadından da peygamber olabilecegini iddia ediyor, yanılmıyorsam.
  dogru söyleyeni bulmak çok zor.
  ama yine de cüppeli tekdir.

 8. #8
  mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  09-05-2007
  Mesajlar
  2.701

  Standart

  Alıntı mustafa sahın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  abi müslüman jetski yapamaz mı?
  gözünüzü seviyim.
  Hayırlı akşamlar arkadaşım,

  Elbette müslüman helal dairede yapabilir.

  Ama hocamız bir grubu veya cemaati temsil ediyor.
  Bundan dolayı başkaları tarafından yanlış anlaşılabilecek veya yanlış yorumlanabilicek hareketlerden elinden geldiğince kaçınması gerek.

  Şahsen ben onun talebesi olsam benim hocam jet skiye binerse bende binmek isterim.Ya binemez isem?


  Çünkü imam veya lider ne yaparsa temsil edilenlerde onu taklid edeceklerdir.

  Şimdi bütün hoca Efendinin talebeleri tatil köylerinde jet ski yaptığını düşünürsek diğer insanlar tarafından ne söylenir, nasıl karşılanır siz karar verin.

  Saygılarımla

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  04-03-2009
  Mesajlar
  134

  Standart

  o konuda tarafız
  biz konuya nereden baktık siz nereden bakıyorsunuz
  hocaefendimize güvenimiz tamdır
  o konuya girmeyeceğim sonu belli
  benim dikkat çektiğim kaynaklardır
  zina yapsan tevbesi olur bu itikadla ilgili anlamadığımız konularda ehlişirk ile mutabık kalsak saffımız değişir

  Çünkü imam veya lider ne yaparsa temsil edilenlerde onu taklid edeceklerdir

  mehmet kardeşim böyle açıklamış
  kendi payıma onu taklid etsem ayakta duramayacak kadar hastayken binlerce kiişiye sohbet vermem lazım gelirki bunu yapamam onun eliyle ittiklerini itemem belki birgün inşaallah
  mehmet kardeşimizin bu sözünü hayır duası olarak kabul ettim Allah[cc]razı olsun

 10. #10
  tuvana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  14-02-2009
  Mesajlar
  816

  Standart

  paylaşım için teşekkürler abi ömer döngel hocamızı bende çok seviyorum ALLAH sizden razı olsun.

 11. #11
  HapS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  23-01-2008
  Mesajlar
  3.353

  Standart

  bu adam kıyamet alameti gibi bir adam

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  05-07-2009
  Yaş
  46
  Mesajlar
  2

  Standart

  Şia' ya pis diyenin kendisi pistir. Şia Ehli Beyt'in taraftarlarının ta kendisidir. Peygamber efendimiz ''Benim Ehli Beytim Nuhun Gemisi gibidir binen kurtulur binmeyen helek olur'' diye buyurmuştur. Cübbeli şeytanın iftira attığı gibi Şia'da ters ilişki falan da yoktur. Cübbeli önce Fatih'deki oğlan pazarlarının önüne geçsin ondan sonra Şia'ya o alçak dilini uzatsın. Gerçek Müslüman bütün müslümanları kardeş olarak görendir ki biz öğle görüyoruz. Sizin yapmış olduğunuz müslümanlar arasındaki bölücülük ancak İslam düşmanlarının işine yarar.

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  05-07-2009
  Yaş
  46
  Mesajlar
  2

  Standart

  Mustafa İSLAMOĞLU hocaefendiyi severek dinliyorum.

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  11-01-2008
  Yaş
  50
  Mesajlar
  161

  Standart İsa (A.S) gelecek, İslamla amel edecek.....

  Değerli Arkadaşlar,
  Bediüzzaman Said Nursi Lemalar kitabında 20. lema da aşağıdaki ifadeleri kullanır....
  Hattâ, hadis-i sahihle, âhirzamanda İsevîlerin hakikî dindarları ehl-i Kur'ân ile ittifak edip, müşterek düşmanları olan zındıkaya karşı dayanacakları gibi; şu zamanda dahi ehl-i diyanet ve ehl-i hakikat, değil yalnız dindaşı, meslektaşı, kardeşi olanlarla samimî ittifak etmek, belki Hıristiyanların hakikî dindar ruhanîleriyle dahi, medar-ı ihtilâf noktaları muvakkaten medar-ı münakaşa ve nizâ etmeyerek, müşterek düşmanları olan mütecaviz dinsizlere karşı ittifaka muhtaçtırlar.

 15. #15
  HapS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  23-01-2008
  Mesajlar
  3.353

  Standart

  ersen64 Said Nursiyi zaten insanlık anlayabilse yeryüzü güllük gülüstanlık olacak

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  11-01-2008
  Yaş
  50
  Mesajlar
  161

  Standart Ali Ekber Şah Ne demiş...

  Bediüzzamanı anlamak isteyen anlar. İstemeyen kelimelere, cümlelere takılır, kafasındaki önfikirlere takılır kalır. Anlamamak için kendine gerekçe bulur....
  Tarihte Ali ekber Şah, O ZAMANKİ maarif milli eğitim bakanı, Bedüzzamanı ziyarete gelirken merak eder, bedüzzaman hangi sarayda yaşıyor kaç hizmetçisi var gibi şeyler sorar... Bediüzzamanın yanına girdiği zaman, yerde serginin olmadığını ve düzgün bir gaz lambasının bile olmadığını görünce, bir saat sohbetten sonra Ali Ekber şah ben alem-i islamda aradığımı Türkiyede buldum Alem-i İslam hakkındaki ümitlerim kuvvet buldu demiştir....
  Yine bediüzzaman Kur'an ayine ister, vekil istemez diyor lemeatta, Şimdiki bazı zevatlarda vekilmiş gibi davranınca ihlas zedeleniyor ve insanlar islamdan uzaklaştırabiliyorlar....Allah hepimizi affetsin inş....

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Hoca Efendi: Çek git
  mila12 - forum Futbol
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 12-04-2008, 14:32
 2. GS' da yeni hoca arayışları sürüyor
  dead_ghost - forum Futbol
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 09-04-2008, 15:09
 3. Galatasaray'a yerli hoca!
  mila12 - forum Futbol
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 06-04-2008, 22:44
 4. Ekol Hoca
  enderknt - forum Tavsiye Ettiğiniz Siteler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 27-02-2008, 22:08
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 20-09-2007, 19:12

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •