Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 20 ve 20

Yasin Okur musunuz ?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi forumunda Yasin Okur musunuz ? konusunu incelemektesiniz.

Selamun aleykum... Değerli shiftdelete üyeleri , Çocuğu olmayan arzuyla Rabbine yakaran bir bacımız var. İmam Huseynin kırkına kadar çocuğu olması için 500 Yasin okunma niyetinde bulundu. Hamdolsun bugün 150 yasin ...

Peşaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Yasin Okur musunuz ?

Selamun aleykum...

Değerli shiftdelete üyeleri ,

Çocuğu olmayan arzuyla Rabbine yakaran bir bacımız var. İmam Huseynin kırkına kadar çocuğu olması için 500 Yasin okunma niyetinde bulundu. Hamdolsun bugün 150 yasin dağıtıldı

Yasin okuyanlar okuyacak olanlar alıpta etrafında dağıtmak isteyenler lütfen buraya yazsınki kaç tane okunduğu bilelim..

Rabbim cümle duada bulunanlardan razı ve hoşnut olsun ...

Okuyan herkes için ayrıca hem bacımız hemde toplu alarak dua edilip haklarınada salavat çevrilecektir.

Rabbim dualarınızı kabul etsin, sizlere de salih evlatlar nasip etsin inşaAllah !

vesselamu aleykumve rahmetullah
    Konu AliA tarafından (11-01-2010 Saat 10:39 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Peşaver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum...

Değerli shiftdelete üyeleri ,

Çocuğu olmayan arzuyla Rabbine yakaran bir bacımız var. İmam Huseynin kırkına kadar çocuğu olması için 500 Yasin okunma niyetinde bulundu. Hamdolsun bugün 150 yasin dağıtıldı

Yasin okuyanlar okuyacak olanlar alıpta etrafında dağıtmak isteyenler lütfen buraya yazsınki kaç tane okunduğu bilelim..

Rabbim cümle duada bulunanlardan razı ve hoşnut olsun ...

Okuyan herkes için ayrıca hem bacımız hemde toplu alarak dua edilip haklarınada salavat çevrilecektir.

Rabbim dualarınızı kabul etsin, sizlere de salih evlatlar nasip etsin inşaAllah !

vesselamu aleykumve rahmetullah
    canım kardeşim
    önce ne yaptığının farkındasındır inşaAllah
    bence üç önemli konu var
    bu bölümde bir çığır açtın dua talebin oldu bu yol olacaktır
    kardeşimiz için taleb ettinki mü'minin mü'mine gıyabında duası makbuldur
    kur'anda bulunan bir inci tanesine sığmış deryaları ortaya getirdin okunmalarına vesile oldun
    bir taşla üç kuş vurdun ki sana gıpta ettim mü'min fırsatçı olur
    hayırlara vesile oldun Allah[cc]senden razı olsun
    ben iki deyimde artarsa eklerim vaktim hayli kısıtlı

okuyacak kardeşlerimin dikkatini çekmek isterim
    ne olur habibineccar hazretlerinin kıssasını okurken yaşayın neme lazım demeyen bölgenin hatırısayılır bir kişisiyken Allah[cc]a davet eden ve O nun yolunda şehadete eren
    tek kişilik ümmet
    sana ve yolunda yürüyenlere selam olsun
    ashabulyemin

Allah razı olsun.
    Sevaba ortak olun size de dua edelim inşaAllah.
    Yok mu bacımıza dua edecek Yasin okuyacak kardeşlerim ???

Allah razı olsun.
    Sevaba ortak olun size de dua edelim inşaAllah.
    Yok mu bacımıza dua edecek Yasin okuyacak kardeşlerim ???
    eğer vakti varsa siteye taşıyayım

karcx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şimdi böyl birşeye gülelim mi?Ağalayalım mı?
    Bu nasıl bir istekdir?
    Şimdi İslam karşıtları gelip İslama yaptıuğınızdan dolayı saldırsalar engelleyebilecek misiniz?
    Çocuğu olmasını istiyorsa gitsin kendisi vede yakınları okusun!!!Bu kısmıda ayrıca ilginç
    Öncelikle Allah'tan hayırlı evlat istenir!!!
    Olması için dua edilir..Doktora gidilir..

--------------
    Lütfen böyle şeyler yapmayın!!!
    ------------------------
    İslam düşmanlarına koz veremyiniz...
    İyi geceler...
    -----------------------------
    500 yasin olayını size hangi alim önerdi?
    Ona söyleyin şunun sayısında biraz ikram etsin

aliitemel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zamanını bildirirsen okuruz okuyabildiğimiz kadar

Alıntı quasimodo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer vakti varsa siteye taşıyayım
    imam Hüseyin ( a.s ) kırkı çıkana kadar niyet etmiş. siteye taşıyın olur inşaAllah.

Not : Daha 20 gün var
    Konu Peşaver tarafından (13-01-2010 Saat 10:02 ) değiştirilmiştir.

Alıntı karcx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi böyl birşeye gülelim mi?Ağalayalım mı?
    Bu nasıl bir istekdir?
    Şimdi İslam karşıtları gelip İslama yaptıuğınızdan dolayı saldırsalar engelleyebilecek misiniz?
    Çocuğu olmasını istiyorsa gitsin kendisi vede yakınları okusun!!!Bu kısmıda ayrıca ilginç
    Öncelikle Allah'tan hayırlı evlat istenir!!!
    Olması için dua edilir..Doktora gidilir..

--------------
    Lütfen böyle şeyler yapmayın!!!
    ------------------------
    İslam düşmanlarına koz veremyiniz...
    İyi geceler...
    -----------------------------
    500 yasin olayını size hangi alim önerdi?
    Ona söyleyin şunun sayısında biraz ikram etsin
    Selamun aleykum,

Kardeşim, isteyen istediği kadar kınayabilir. Bu bizi yolumuzdan döndürmezki. Bu davaya can feda olsun. O, bu, şu, kınayacak diye yolumdan vazgeçmem. Umrumda da değil.

Hiçbir alim önermedi. Sadece bir niyettir bu. Mesela Hz.Hasan( a.s ) ve Hz.Hüseyin ( a.s ) çok hastalandığı zaman, Hz.Ali ( a.s ) ve Hz.Fatıma ( a.s ) iyileşmesi için 3 gün oruç tutma niyetine girdiler. Yani bunun neticesi istenilen bir amaç uğruna sözdür.

Mesela, bir insan sırf sınıf geçmek için adak adayabiliyor. Bu da niyettir. Mesela Cehennem azabından kurtulsun mekanı Cennet olsun diye ölünün arkasından dua okuyoruz değil mi? Duanın sadece bu durumlarda değil SAYISIZ yararı vardır.

Ayrıca salih bir evlat istemediğini de nereden çıkardınız. Çocuk istemesi aynı zamanda ona hayırlı bir evlat olmasını istemesi de demektir. İçkici kumarcı olsun ama illaki bebeğim olsun der mi bir insan. Zaten bu konuda inancı olmasa bu işe girişmez.

Bacımızın maddi durumunun olmadığını da göz önünde bulundurunuz tamam mı? Doktora da gitti ve çaresini bulamadı ama en önemli ilaç inançtır. İnanmaktır. O kadar kanser hastasına aynı tedaviyi uygula bak herkes iyileşiyor mu? İyileşmiyor. Doktorlar ne diyor önce İYİLEŞECEĞİNE İNANMAN gerek. Herşey inanmaktan geçiyor.

Mü'minin mü'mine duası gereklidir. Dualarınız olmasa ne işe yararsınız.. Bu günlerde mümin kardeşine dua etmeyeceksen gel o halde doktora götür ? Lafla peynir gemisi yürümez. İcraat gerek.

Hayatınızda dualara da yer açmayı deneyin. Bir insan kendisi için istediğini kardeşi içinde istemedikçe tam mümin olmaz bundan haberiniz var mı? Duaları hiç kullanmamış olabilir misiniz ? Ben çok yararını gördüm Elhamdülillah.

Sanırım siz dahil olduğunuz İslam ümmetinden kurallarında bi habersiniz.
    Olaya İslam düşmanlarının penceresinden değil, İslam ümmetinin penceresinden bakın.En kısa zamanda da araştırın öğrenin inşaAllah. Onun bunun dediğine göre hareket ederseniz işiniz epey zor.

Selam ve dua ile

Flood gibi olcak ama... Daha 20 gün var. Dualarınıza muhtacız. Dualarımıza katacağız.
    Selam ve dua ile. Rabbim razı ola, dualarınızı kabul ede.

karcx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selamun aleykum,

Kardeşim, isteyen istediği kadar kınayabilir. Bu bizi yolumuzdan döndürmezki. Bu davaya can feda olsun. O, bu, şu, kınayacak diye yolumdan vazgeçmem. Umrumda da değil.

Hiçbir alim önermedi. Sadece bir niyettir bu. Mesela Hz.Hasan( a.s ) ve Hz.Hüseyin ( a.s ) çok hastalandığı zaman, Hz.Ali ( a.s ) ve Hz.Fatıma ( a.s ) iyileşmesi için 3 gün oruç tutma niyetine girdiler. Yani bunun neticesi istenilen bir amaç uğruna sözdür.

Mesela, bir insan sırf sınıf geçmek için adak adayabiliyor. Bu da niyettir. Mesela Cehennem azabından kurtulsun mekanı Cennet olsun diye ölünün arkasından dua okuyoruz değil mi? Duanın sadece bu durumlarda değil SAYISIZ yararı vardır.

Ayrıca salih bir evlat istemediğini de nereden çıkardınız. Çocuk istemesi aynı zamanda ona hayırlı bir evlat olmasını istemesi de demektir. İçkici kumarcı olsun ama illaki bebeğim olsun der mi bir insan. Zaten bu konuda inancı olmasa bu işe girişmez.

Bacımızın maddi durumunun olmadığını da göz önünde bulundurunuz tamam mı? Doktora da gitti ve çaresini bulamadı ama en önemli ilaç inançtır. İnanmaktır. O kadar kanser hastasına aynı tedaviyi uygula bak herkes iyileşiyor mu? İyileşmiyor. Doktorlar ne diyor önce İYİLEŞECEĞİNE İNANMAN gerek. Herşey inanmaktan geçiyor.

Mü'minin mü'mine duası gereklidir. Dualarınız olmasa ne işe yararsınız.. Bu günlerde mümin kardeşine dua etmeyeceksen gel o halde doktora götür ? Lafla peynir gemisi yürümez. İcraat gerek.

Hayatınızda dualara da yer açmayı deneyin. Bir insan kendisi için istediğini kardeşi içinde istemedikçe tam mümin olmaz bundan haberiniz var mı? Duaları hiç kullanmamış olabilir misiniz ? Ben çok yararını gördüm Elhamdülillah.

Sanırım siz dahil olduğunuz İslam ümmetinden kurallarında bi habersiniz.
    Olaya İslam düşmanlarının penceresinden değil, İslam ümmetinin penceresinden bakın.En kısa zamanda da araştırın öğrenin inşaAllah. Onun bunun dediğine göre hareket ederseniz işiniz epey zor.

Selam ve dua ile
    Aleyküm Selam :
    Zaten bizde mesajımızda Allah'a dua edilir vede sonrada doktora gidilir dedik
    Ayrıca size yasin okudum diyen şahıslar gerçekten okuduklarını nerden biliyorsunuz?
    Bu gibi şeyler bizleri kafirler önünde güçsüz duruma getirir...
    Kuran ve Sünnet ışığı altında yolumuza devam etmek her zaman yarrarımıza olacaktır...
    Her Müslüman; Müslüman kardeşi içinde hayır duasında bulunur...
    Allah'a şükürler olsun İslam dinini öğrendik vede öğrenmeye devam ediyoruz..
    --------------------------------
    İslam düşmanlarına karşı her türlü yardımda gerketiğinde bulunuruz...
    İyi Akşamlar...

imam Hüseyin ( a.s ) kırkı çıkana kadar niyet etmiş. siteye taşıyın olur inşaAllah.

Not : Daha 20 gün var
    http://irsadforum.net/forum/dua-istekleri/onemlidir!!!yasin-i-serif-talebimiz-vardir/
    irsadforum kardeşlerimiz katılmaya başladı
    Bu ne güzel bir davranıştır imrendim

Alıntı karcx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aleyküm Selam :
    Zaten bizde mesajımızda Allah'a dua edilir vede sonrada doktora gidilir dedik
    Ayrıca size yasin okudum diyen şahıslar gerçekten okuduklarını nerden biliyorsunuz?
    Bu gibi şeyler bizleri kafirler önünde güçsüz duruma getirir...
    Kuran ve Sünnet ışığı altında yolumuza devam etmek her zaman yarrarımıza olacaktır...
    Her Müslüman; Müslüman kardeşi içinde hayır duasında bulunur...
    Allah'a şükürler olsun İslam dinini öğrendik vede öğrenmeye devam ediyoruz..
    --------------------------------
    İslam düşmanlarına karşı her türlü yardımda gerketiğinde bulunuruz...
    İyi Akşamlar...
    öncelikle karcx kardeşimiz böyle bir yazı yazmışsa bildiği vardır

çünki sadece veren O dur
    istemek bizden
    yasin-i şerif kampanyası veya ayetel kürsi veya feth suresi daha detaylısı hatim kampanyaları
    bir kişi okurum diyorsa üstüne borçtur
    özellikle sitelerimizde bu kampanyalar düzenlenmekte katılımcı için bulunmaz fırsatlar doğmakta hayırda yarışılmaktadır
    bence bu güzel bir başlangıç olsun okuyabilen kardeşlerimiz yasinişerifleri hediye etsin
    Konu AliA tarafından (18-01-2010 Saat 13:58 ) değiştirilmiştir.

Benim değerli kardeşim,

Gerçek mü'min yalan söyler mi? Ben onu göremem ve yalnızca hüsnü zan ederim. O söylediği ile mes'uldur bende onun söylediğine güvenirim. Acaba diye şüpheye düşmem bu sui zandır ve zannın çoğu haramdır. Onu gören Allah'tır şahidide odur. Yarın birgün mahşer gününde attığı yalanın hesabını vermeyecek mi? Verecek... Böylelikle bana bir zararı olmayacak, kendi kendini kandırmış olacak ve cezasınıda çekecek. Ben onun için hayır duasında da bulunacağım böylelikle bir hayırdan da muaf olacak.

Yani kısaca benim bu işten bir zararım yok. Bilakis Allah, onun hayrını bana verecektir. O rahman ve rahimdir, herşeyin sahibidir, adaletlidir. Herşeyi gözeten ve kuşatandır.

Burada Kur'andan ve sünnetten bahsediyorum güzel kardeşim. Kur'ana ters olan ne vardır onu söyleyin bende bileyim delilimi sunayım size. Duanın ne işe yaradığını size Kur'an ve Sünnetle ispat edeyim. Allah'a şükür burada bilinçsiz bir işe kalkışmadım.

Yasin okuyacaksanız buyrun. Aksi taktirde kim ne der, İslam'ı nasıl düşünür bu konuyla alakasız. Eğerki bu hareketle İslamdan geçecekse kendi bilir. Nitekim Allahü Teala duaları sever. Bunu biliyorsanız meselemiz yoktur.

Bende size diyorum tekrardan doktora gitmediğini nereden biliyorsunuz. Velevki doktora gitti çareleri denedi, doktor yaptı diye Allah vermemiş mi oluyor ?? Nitekim sonuçta bu işin sonu ve başlangıcı Allah'ın izninden geçiyor. Bizde Kur'an ışığında herkesin duası ile bir hayra kalkışmışız.

Katkınz olacaksa buyrun yoksa bu anlamsız tartışmaya nokta koyuyorum.
    Allah'a emanet olun.

Selam ve dua ile.

Thumbs up

http://www.nurtalebesiyiz.biz/yasin-...dir-t5109.html
    arkadaşlar hayra vesile olunuz hayırları yayınız
    itibarhaber bir yasinişerif kampanyası yaptığında binleri buluyordiğer sitelerdede talep çok cüz almak için millet birbirini yiyiyor
    bu kardeşimizin talebi bence güzel bir adet olsun ve dua taleplerimizi paylaşalım

Bence de kardeşim...

Hayra vesile olan hayrı işleyen gibidir.
    Sizde güzel şeylere vesile oldunuz, MaşaAllah.
    Allah kabul etsin, yar ve yardımcınız olsun.

Ne kadar okunduğunu ay sonunda belirtirseniz çok sevinirim.

Selam ve dua ile.

Flood gibi olcak ama... Daha 20 gün var. Dualarınıza muhtacız. Dualarımıza katacağız.
    Selam ve dua ile. Rabbim razı ola, dualarınızı kabul ede.
    şimdi peşaver kardeşimiz bir çığır açmıştır okuyana olduğu kadar kardeşimizede savaplar yazılmaktadır yani kardeşimiz kazançlıdır
    bu kardeşimizi tanımadığımız için dua gıyabında olmaktadırki bir müslümana gıyabında yapılan dua makbuldür
    özellikle fatiha-i şerif ihlas-ı şerif ve yasin-i şerif bizatihi şifadır
    ayette açık olmak üzere kur'an mü'minlere şifa müşriklere hasardır buyuruluyor
    evelem yerel insanü den sonrası ağrıyan diş üzerine şahadet parmağı konarak okunursa şifadır
    bakın kardeşlerim islami sitelerde bu istemde millet tabiricaizse birbirini yemekte cüzler yetmemkte kırılma olmasın denerek yeni hatimlere başlanmaktadır
    bu okuyan içinde fırsattır
    okuduğu için harfine en az 10 hasene firsatçı olurda cuma akşamlarıda okursa cennetinide beraber kaznmaktadır hasenelerde 70 700 rabbin hazinesi tükenmez bi gayri hisaptan[cümlemize nasib olsun]ödeniraynı şekilde bir derdinin izalesi için meleklerde duacı olurlar
    eğer kur'an okumasını bilmeyen kardeşimiz varsa bildiği duayı okur ama sakın olaki türkçesini okumasın
    selam ve dua ile
    ashabulyemin

Açıklamalar için Allah razı olsun. Sizde vesile olduğunuz için çok kazançlısınız.
    Rabbim okuyanlara salih evlatlar nasip etsin. 31 Ocakta bitiyor süre.
    O zaman kadar inşaAllah çokça okunur.

Selam ve dua ile

iki kardeşim birer yasin-işerif ile katıldılar Allah[cc]kabul etsin

bir yasin-i şerif daha okudum
    Konu quasimodo tarafından (30-01-2010 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Aslında bu cevabı bazı arkadaşların gözüne sokmak istiyorum büyük harflerle
    Bir müjdem var !!!

Okumuş olduğunuz Yasinler Rabbim katında kabul oldu.
    5 yıldır çocuğu olmayan bacımız 1,5 aylık hamile.
    Rabbim korusun onları.
    Bacımız bu haberi alınca 70 defa şükür secdesine kapanmışlar.

Allah razı olsun tüm katılımcılardan. Ehl-i Beyt'in hürmetine Allahu Teala dualarımızı kabul buyurdu.

Bilginiz olsun istedim..

Selam ve dua ile kalın.

Al Arabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslında bu cevabı bazı arkadaşların gözüne sokmak istiyorum büyük harflerle
    Bir müjdem var !!!

Okumuş olduğunuz Yasinler Rabbim katında kabul oldu.
    5 yıldır çocuğu olmayan bacımız 1,5 aylık hamile.
    Rabbim korusun onları.
    Bacımız bu haberi alınca 70 defa şükür secdesine kapanmışlar.

Allah razı olsun tüm katılımcılardan. Ehl-i Beyt'in hürmetine Allahu Teala dualarımızı kabul buyurdu.

Bilginiz olsun istedim..

Selam ve dua ile kalın.
    Yüce Rabbim hayırlısını versin.

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)